Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemniaczaną robiłem na Święta, więc nie chcę się powtarzać, ale teraz dla odmiany chyba zrobię śledziową, też z ziemniakami. Coś pokombinuję.Ile potrzeba dla jednej osoby? Mało. Myślałem kupić flaczki po zamojsku, ale innym razem sobie kupię. Pizzę kupię, ooo...:pizza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aga1 napisał:

Nie wiem czy jadłyście kiedys sałatkę ruską ? Mnie smakuje bardzo i robie zawsze na wigilję. To tak wyglada:

Na tarcze buraczanej ścieramy  ( do miseczki )

Ziemniaki i lekko smarujemy majonezem takim jak wymienił @Łukasz to najlepszy :), oczywiście sól i pieprz

Kladziemy śledzie tez warstwę 

Potem warstwe utartej marchewki i tez majonez i przyprawy

Następnie warstwę buraków czerwonych z sokiem. ( nie odciskamy )

Warstwę ziemniakow i tak samo  leciutko majonez i przyprawy

Potem jajka tez tarte na tarce buraczanej . To będzie taka kopułka . Smarujemy to leciutko majonezem . Ten sok z buraka zabarwi reszyę składników i doda specyficznego smaku . Warstwy mozna wg gustu i smaku zmieniać. Nic to nie szkodzi całości. Radzę spróbować, bo smaczna i szybko sie robi .

U mnie nazywamy to śledzie pod pierzynką :d Pycha :) Ja dodatkowo ze śledzików ściągam skórę :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łukasz napisał:

Ziemniaczaną robiłem na Święta, więc nie chcę się powtarzać, ale teraz dla odmiany chyba zrobię śledziową, też z ziemniakami. Coś pokombinuję.Ile potrzeba dla jednej osoby? Mało. Myślałem kupić flaczki po zamojsku, ale innym razem sobie kupię. Pizzę kupię, ooo...:pizza:

A jak robisz ziemniaczaną? U mnie na bazie majonezu i jogurtu, ja daję ogórki konserwowe zamiast kiszonych, koper i czosnek. Też dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę zapiekała ziemniki w smietanie z czosnkiem . I cos do tego jeszcze nie wiem co. Wczoraj zrobiłam rybkę w cieście . Smaczna nad podziw była. Ciasto zrobiłam ostre , smakowało podopiecznemu jeszcze na kolocje cząstke rybki zjadł. Zostały mi ziemniaki to dzisiaj zapiekę, a jeszcze dodam troche sera tartego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aga1 napisał:

Dzisiaj będę zapiekała ziemniki w smietanie z czosnkiem . I cos do tego jeszcze nie wiem co. Wczoraj zrobiłam rybkę w cieście . Smaczna nad podziw była. Ciasto zrobiłam ostre , smakowało podopiecznemu jeszcze na kolocje cząstke rybki zjadł. Zostały mi ziemniaki to dzisiaj zapiekę, a jeszcze dodam troche sera tartego .

Mniam, mniam....:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, violka napisał:

Ok ale ja do południa jadę na zakupy i muszę sobie przygotowac jakąś listę :donos:

Może zrób  sałatkę z kurczakiem. W pucharkach szklanych uklada sie wartstwami . Do majonezu dodac czosnku i

tymianku . Fajnie wygląda i smaczne . Tyle pucharków ilu gości . Sklad dowolny - kukurydza, groszek, papryka, sałata, jaja, pieczarki ,oliwki no i oczywiscie kurczak .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelka1965 robię taką , która mi bardzo przypomina smak dzieciństwa ... i niezależnie, czy robiła ją mama, czy ciocia, czy nawet w lokalach. ziemniaki w mundurkach, marchewka,pietruszka i seler umyte i ugotowane. Jajka ugotowane. Potem kroję wszystko w kosteczkę, dodaję groszek i ... kukurydzę, czego nie było kiedyś w sałatce. A za to była kiełbasa, której ja z kolei nie dodaję. Jak warzywna, to warzywna. No i ogórek koniecznie kiszony. Daję majonez, bo jogurt zawsze lekko pływał w sałatce, zwłaszcza na drugi dzień. A uważam, że sałatka powinna być zwarta. Ja bynajmniej tak robię i przyprawiam tak, byleby nie przesolić i nie przep..yć , haha. Każdy może modyfikować na swój sposób.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze fiksacje są z nalesnikiem: A w środku farsz: mięso mielone wydłubane z 2 lasek białej kiełbasy +namoczona w mleku potem odcisnieta bułka + 1 jajo +sól, pieprz,papryka, podsmażone białe części pory. Wymerdac wszystko razem. Do naleśnika nałożyć farsz . Zawinąć w krokiety.  Podsmażyć na butterschmaltz. Można przed smażeniem obtoczyć w  jajku i panierce. Wg uznania lub dostępności  do fermy z jajami :p. To jest super ma ciepło  i na zimno.  Mikrowela też  moze  być  pomocna. . DO tego kubek barszczu. Umm... mniam...., mniam..... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łukasz napisał:

Mirelka1965 robię taką , która mi bardzo przypomina smak dzieciństwa ... i niezależnie, czy robiła ją mama, czy ciocia, czy nawet w lokalach. ziemniaki w mundurkach, marchewka,pietruszka i seler umyte i ugotowane. Jajka ugotowane. Potem kroję wszystko w kosteczkę, dodaję groszek i ... kukurydzę, czego nie było kiedyś w sałatce. A za to była kiełbasa, której ja z kolei nie dodaję. Jak warzywna, to warzywna. No i ogórek koniecznie kiszony. Daję majonez, bo jogurt zawsze lekko pływał w sałatce, zwłaszcza na drugi dzień. A uważam, że sałatka powinna być zwarta. Ja bynajmniej tak robię i przyprawiam tak, byleby nie przesolić i nie przep..yć , haha. Każdy może modyfikować na swój sposób.

 

 

No tak...co dom, to smak...Ja robię bez kukurydzy, ale za to daję ogórek konserwowy i jabłko. I lubię lekko luźną sałatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Heidi napisał:

Moje dzisiejsze fiksacje są z nalesnikiem: A w środku farsz: mięso mielone wydłubane z 2 lasek białej kiełbasy +namoczona w mleku potem odcisnieta bułka + 1 jajo +sól, pieprz,papryka, podsmażone białe części pory. Wymerdac wszystko razem. Do naleśnika nałożyć farsz . Zawinąć w krokiety.  Podsmażyć na butterschmaltz. Można przed smażeniem obtoczyć w  jajku i panierce. Wg uznania lub dostępności  do fermy z jajami :p. To jest super ma ciepło  i na zimno.  Mikrowela też  moze  być  pomocna. . DO tego kubek barszczu. Umm... mniam...., mniam..... 

Mniam, mniam...ale ja i tak wolę z farszem "ruskim".....panierowane obowiązkowo. Niezdrowo, ale obowiązkowo :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bedzie zupka na obiad dośc już światecznych obiadów . Zrobię chyba grochową , jeszcze pogadan z podopiecznym przy sniadaniu, czy ma ochotę na to co ja.  Lubię jak zje z apetytem . Po kilku tygodniach głodówki  jakby wiecej je i ze smakiem . Oby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię sobie pizzę na obiad...planowałem ją zrobić w Sylwestra, ale i tak miałem trochę jedzenia na niedzielę, to dziś zrobię Diavolo.  A jutro też zupa, pomidorowa,   pojutrze jajka sadzone i szpinak, zapiekane w piekarniku. Mięsko dopiero na weekend

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

Zrobię sobie pizzę na obiad...planowałem ją zrobić w Sylwestra, ale i tak miałem trochę jedzenia na niedzielę, to dziś zrobię Diavolo.  A jutro też zupa, pomidorowa,   pojutrze jajka sadzone i szpinak, zapiekane w piekarniku. Mięsko dopiero na weekend

Też się odkwaszasz? :donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

Postanowiłem zrezygnować z wieprzowiny przez miesiąc i ze smażonego, zaczerpnąć pomysł od Heidi z dietą miodowo-cytrynowo-cynamonową. No, jakoś muszę się starać, żeby jedna Pani z pl. mnie zaakceptowała w ...realu:haha:

 

Hi, hi, hi....jakaś motywacja jest ;) Widzisz, ja wieprzowinę to jadam raz na parę miesięcy..zamieniłam ją indykiem...Smażone też jem raz na jakiś czas....w zamian piekę bez dodatku tłuszczu..też dobre jest. I zdrowsze :tak2: Tej metody odtruwania od @Heidi nie znam, ale na razie mam lenia i nie będę drążyć...zostawię sobie te "przyjemności" na później ;) Ale życzę sukcesów :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj  na stole przycupną gołąbki.  Na każdym talerzu po 2 sztuki.  Mieliśmy chodzić do restauracji, jednak ostatnio miałam po ichnim daniu dziwne sensacje żałądkowe. Wolę  sama robić obiad , bo wiem co jem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Postanowiłem zrezygnować z wieprzowiny przez miesiąc i ze smażonego, zaczerpnąć pomysł od Heidi z dietą miodowo-cytrynowo-cynamonową. No, jakoś muszę się starać, żeby jedna Pani z pl. mnie zaakceptowała w ...realu:haha:

 

Ja nie jadam miesa nie tak, żeby zupelnie :) ale staram się . Są to ilosci szczątkowe, a wieprzowiny unikam wręcz panicznie . Jak jestem w domu cos tam zjem, ale ostrożnie . Przyzwyczaiłam sie już do swojego jadłospisu i czuje sie bardzo dobrze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Postanowiłem zrezygnować z wieprzowiny przez miesiąc i ze smażonego, zaczerpnąć pomysł od Heidi z dietą miodowo-cytrynowo-cynamonową. No, jakoś muszę się starać, żeby jedna Pani z pl. mnie zaakceptowała w ...realu:haha:

 

@Łukasz

a podasz przepis na ta dietke?? chetnie sobie poczytam a moze i zastosuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...