Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, aga1 napisał:

Ale nie dzisiaj . Postaram sie jutro z rana. Mam maseczke na twarzy jak Mirelka i nie mogę sie oblizywac . A pisząc ten przepis nie opanuje odruchu :) 

Ok ale ja do południa jadę na zakupy i muszę sobie przygotowac jakąś listę :donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mgotuje.pl/salatka-z-kasza-kuskus-i-tunczykiem/ ja dodałam jeszcze ogóreczki korniszonki te malutkie .

Nie robiłam z kurczakiem,ale pewnie dobra jest . Sprawdziłam w kajecie to ten przepis. Jadłam ta sałatke u koleżanki bardzo mi posmakowała. Tu tez ja robię. Udanego " tańcującego sylwestra" i zdrowia w nowym roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Tylko raz zrobiłem wątróbkę duszoną na obiad i raz do rosołu dodałem wcześniej ugotowanych kilka wątróbek, drobno pokrojonych. Oczywiście drobiowe A z serduszkami u nich nie eksperymentowałem, ani z cynaderkami, haha

Cynaderki jakoś tak...moczowo mi się kojarzą :$ I przyznaję się, że nigdy nie jadłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Jutro jem rybę smażoną, w niedzielę karkówkę jak schabowy,a w Nowy Rok karkówka duszona w kapuście kiszonej i ziemniaczki, też duszone w tej kapuście. Słowem na kwaśno. Akurat po szampanie będzie w sam raz.

Na wszystkie propozycje mam jedno słowo: mniam :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, violka napisał:

Tylko jedna Pdp jadała wątróbkę drobiową . Na dwóch sztelach słyszałam , że nie jadają niczego co pochodzi od środka zwierzęcia , czy ptaka :haha: ale większość chętnie jadała wątrobę wołową . Nie są nauczeni do jedzenia podrobów , dlatego nie jadają i ja to potrafie zrozumieć , bo jak zobaczyłam w tureckim sklepie jadra byka , to tak mnie odrzuciło , że zapomniałam co chciałam kupić :szok:

Zaintrygowałaś mnie tymi jądrami :haha: A karaluchów opiekanych nie widziałaś? Do bufetu szwedzkiego jak znalazł :szok::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, violka napisał:

Ok ale ja do południa jadę na zakupy i muszę sobie przygotowac jakąś listę :donos:

Mam trzy propozycje na przystawki przy których się nie napracujesz...

Sałatka z bobem? Bób mrożony z Biedronki ugotować i obrać jak wystygnie...to najcięższa część pracy :tak2: Pekinka, albo lodowa, pomidorki, ogórki kiszone/konserwowe, feta, bób, sos jogurtowo-majonezowy z czosnkiem. W dużej misie układasz warstwami i na wierzch sos. 

Krakersy z serem...ser pleśniowy wymieszać z twarożkiem i taka pstą smarować krakersy...na wierzch ulubione dodatki-łosoś wędzony, papryka, ogórki, kabanoski, kapary...co kto lubi 

Sałatka z tuńczyka...wszystko z puszek i słoików: tunćzyk w oleju, ogórki, papryka, fasola biała i czerwona, soczewica, kukurydza, czosnek, cebulka...Warzywa większe pokroić na ulubiony rozmiar, wszystkie składniki do miski, trochę majonezu, jogurt w ilościach sporych, doprawić solą i pieprzem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Mam trzy propozycje na przystawki przy których się nie napracujesz...

Sałatka z bobem? Bób mrożony z Biedronki ugotować i obrać jak wystygnie...to najcięższa część pracy :tak2: Pekinka, albo lodowa, pomidorki, ogórki kiszone/konserwowe, feta, bób, sos jogurtowo-majonezowy z czosnkiem. W dużej misie układasz warstwami i na wierzch sos. 

Krakersy z serem...ser pleśniowy wymieszać z twarożkiem i taka pstą smarować krakersy...na wierzch ulubione dodatki-łosoś wędzony, papryka, ogórki, kabanoski, kapary...co kto lubi 

Sałatka z tuńczyka...wszystko z puszek i słoików: tunćzyk w oleju, ogórki, papryka, fasola biała i czerwona, soczewica, kukurydza, czosnek, cebulka...Warzywa większe pokroić na ulubiony rozmiar, wszystkie składniki do miski, trochę majonezu, jogurt w ilościach sporych, doprawić solą i pieprzem..

Teraz to się postarałaś :) dziękuję :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Nie znam :$

Nie dziwię się, bo ja bokuła z fetą też nie znam  :haha: Ale brokuła z fetą jak najbardziej :oklaski: CZyli gotujesz brokuła al'dente na cedzak najlepiej na parę godzin przed imprezką...musi solidnie odcieknąć. Migdały uprażyć na suchej patelni. Sos jogurtowo-majonezowy przygotować ( osobiście uwielbiam czosnkowy). I po kolei składać- brokuł, feta, sos i na wierzch migdały. Koniec...Taki kolejny szybkęs :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Mam fajny przepis na 2 sałatki noworoczne proste w przygotowaniu i bardzo smaczne .Podam jutro albo jeszcze dzisiaj jak zwlokę się z łóżka i podejdę do mojego zeszytu z przepisami :)

Nie zwlekaj się..produkty podaj, żeby @violka zdążyła zakupić, a przepis morgen podasz :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie dziwię się, bo ja bokuła z fetą też nie znam  :haha: Ale brokuła z fetą jak najbardziej :oklaski: CZyli gotujesz brokuła al'dente na cedzak najlepiej na parę godzin przed imprezką...musi solidnie odcieknąć. Migdały uprażyć na suchej patelni. Sos jogurtowo-majonezowy przygotować ( osobiście uwielbiam czosnkowy). I po kolei składać- brokuł, feta, sos i na wierzch migdały. Koniec...Taki kolejny szybkęs :haha:

Jak ja lubię takie szybciutkie :d:oklaski: kupie jeszcze zapas tik taków , bo nikt nie będzie się chciał całować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałatki noworoczne 1 .Ugotowane pierożki tortelini z dowolnym nadzieniem jakie kto lubi ja robię albo z mięsem albo ze szpinakiem

3 ogórki konserwowe pokrojone w kostkę

szynka konserowowa pokrojona w kostkę

3 jajka

puszka kukurydzy plus só ,pieprz .zielona pietruszka i majonez

2 sałatka

200 g sera feta

1 szklanka zielonych oliwek

1 szklanka czarnych oliwek

5-6 ogórków konserwowych

1 słoiczek pieczarek konserwowych

1 słoiczek czosnku konserwowanego

trochę suszonych pomidorów w oleju

1 łyżeczka bazyli

1 łyżeczka oregano

Sos

trochę soli rozetrzeć z 2 ząbkami czosnku

1 łyżeczka ostrej musztardy najlepiej dijon

sok z 1 cytryny

1łyżka miodu

oliwa z oliwek i pieprz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu robię przeważnie polską sałatkę z kiszonym obowiązkowo i z polskim majonezem, który jednak jest najlepszy. A niemiecki kartoffelsalat  ? to jest wiele wariantów, ja raz robiłem i spytałem się pdp, jak oni tę sałatkę robią....Co rodzina, to inaczej robią

https://www.chefkoch.de/rs/s0/kartoffelsalat+einfach+schnell/Rezepte.html

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Ja lubię żydowską. Ziemniaki, jajka, cebula, ogórek kiszony, majonez.

U mnie w domu lepiej schodzi niż jarzynowa. :d

 

z ogrkow tylko niemieckie ichnie teoretycznie korniszony czy jakos tak...i ten ichni majonez ale w sumie moge zrobic tez sama majonezik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja lubię żydowską. Ziemniaki, jajka, cebula, ogórek kiszony, majonez.

U mnie w domu lepiej schodzi niż jarzynowa. :d

 

Nie wiem czy jadłyście kiedys sałatkę ruską ? Mnie smakuje bardzo i robie zawsze na wigilję. To tak wyglada:

Na tarcze buraczanej ścieramy  ( do miseczki )

Ziemniaki i lekko smarujemy majonezem takim jak wymienił @Łukasz to najlepszy :), oczywiście sól i pieprz

Kladziemy śledzie tez warstwę 

Potem warstwe utartej marchewki i tez majonez i przyprawy

Następnie warstwę buraków czerwonych z sokiem. ( nie odciskamy )

Warstwę ziemniakow i tak samo  leciutko majonez i przyprawy

Potem jajka tez tarte na tarce buraczanej . To będzie taka kopułka . Smarujemy to leciutko majonezem . Ten sok z buraka zabarwi reszyę składników i doda specyficznego smaku . Warstwy mozna wg gustu i smaku zmieniać. Nic to nie szkodzi całości. Radzę spróbować, bo smaczna i szybko sie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...