Skocz do zawartości

Czy brak przerw to normalne


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ORIM napisał:

11 euro za dzień ? to razy cztery tygodnie w miesiącu = 44 a sa miesiace co maja 5 tyg = 55 

Ty chcesz zabić syna mojej pdp ? :szydera:  viel Geld !!!! :szydera:

a jak dwa razy w tygodniu senior ma życzenie jezdzic?  to 110..:d o mein Gott:$ ,a to było 2 lata temu...teraz może podnieśli..:słabo::słabo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, megy napisał:

wczoraj powiedzialam o przerwie to koleanke do babci sprowadzila i to taka przerwa ze trzeba byc w pogotowiu ha ha ona potrafi jak przychodzi stac i czekac az z ubikacji wyjde bo babcia chce siku itp juz czuje ze musze to zglosic powiem wam lepszy nr wczoraj robilam nalesniki na obiad corka mi sie do placuszkow dobrala a babcia jeszcze wolala trzeba bylo na szybko dorabiac oj duzo by opowiadac 

Niektóre rodziny nie rozumieją co to pauza ,może nawet nie mają złej woli,tylko samo to pojęcie sprawia im problem ze zrozumieniem. Ja tłumaczyłam to w ten sposób,że potrzebuję czasem pobyć sama i do tego własnie służy mi pauza,muszę wyjść z domu żeby odreagować żeby potem dobrze zajmować się pdp. Niektórzy nawet po pierwszym razie to rozumieli,ale i trafiałam na mur i trzeba było pazurami wyrywać swój wolny czas. 

Na taką sztelę nie wróciłabym za nic na świecie,moja pauza jest święta i za nic z tego nie zrezygnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, scarlet jola napisał:

a jak dwa razy w tygodniu senior ma życzenie jezdzic?  to 110.. o mein Gott:$ ,a to było 2 lata temu...teraz może podnieśli..:słabo::słabo:

Ile kasa chorych doplaca do przedszkola, to zalezy od wielu rzeczy. Pflegegrad, czy specjalne fundusze socjalne byly oplacane, i kilka innych pierdoletow. Sa wiec miejsca gdzie dziadki maja ten luksus za free, a sa takie gdzie musza placic nawet 100 procent. Dlatego nie wszedzie rodziny sie decyduja na to rozwiazanie Jolus :d:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Ile kasa chorych doplaca do przedszkola, to zalezy od wielu rzeczy. Pflegegrad, czy specjalne fundusze socjalne byly oplacane, i kilka innych pierdoletow. Sa wiec miejsca gdzie dziadki maja ten luksus za free, a sa takie gdzie musza placic nawet 100 procent. Dlatego nie wszedzie rodziny sie decyduja na to rozwiazanie Jolus :d:love:

Jeszcze trzeba wziąć poprawkę na to czy pdp w ogóle wyrazi ochotę na te wyjazdy do przedszkola. Mój dziadek nawet nie chciałby słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ivanilia40 napisał:

Jeszcze trzeba wziąć poprawkę na to czy pdp w ogóle wyrazi ochotę na te wyjazdy do przedszkola. Mój dziadek nawet nie chciałby słyszeć.

Uprzedziłaś mnie.

Własnie to chciałam napisać. Niektóre dziadki i babcie ani słyszeć o tym nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, gdzie teraz jestem, nie mam takiej normalnej wychodnej codziennej przerwy.

Tzn, dziadek po obiedzie idzie spać, ale niekoniecznie te 2 godziny, czasem zawoła wcześniej.

A, że sam nie wstanie, muszę być w domu.

Jednak, raz w tygodniu mam dzień wolny, dodatkową kasę i w weekendowe popołudnia rodzina też nim się zajmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ORIM napisał:

synek sam się wykazuje w soboty,a ja ruszam w miasto:d

ja mam teraz też fajny układ...pon, wtorek, czwartek pauzy nie mam /ale pdp wstaje przed 12,ok.20 idzie do wyrka/ , ale za to w piatek ok 12 jej wieloletni partner zabiera ją do siebie i odwozi dopiero w niedziele po południu,:d bardzo mi się te wolne weekendy podobają, :oklaski:dziadek przyjeżdza też w środę na ok.3 godziny, też mam wolne wtedy..zostawiam im słodkie,kawę wsiadam w autko i mnie  nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ivanilia40 napisał:

Jeszcze trzeba wziąć poprawkę na to czy pdp w ogóle wyrazi ochotę na te wyjazdy do przedszkola. Mój dziadek nawet nie chciałby słyszeć.

Moja babcia tez nie bardzo chetna. Ale ona spokojna. Wiekszosc czasu spedza na czytaniu gazet i podsluchiwaniu co ja robie, wiec spoko:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, scarlet jola napisał:

ja mam teraz też fajny układ...pon, wtorek, czwartek pauzy nie mam /ale pdp wstaje przed 12,ok.20 idzie do wyrka/ , ale za to w piatek ok 12 jej wieloletni partner zabiera ją do siebie i odwozi dopiero w niedziele po południu,:d bardzo mi się te wolne weekendy podobają, dziadek przyjeżdza też w środę na ok.3 godziny, też mam wolne wtedy..zostawiam im słodkie,kawę wsiadam w autko i mnie  nie ma..

A u mnie przenocowac mozna, wiesz? :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, megy napisał:

witajcie to moj pierwszy wyjazd mam do was pytanie czy brak przerw to normalne czy zglosic do biura sama niewiem czy przecierpiec bo zlosci sobie narobie u rodziny moja babcia od 7 rano na nogach i ja tez do 22 poradzcie 

Megy, przerwa się każdemu należy!!! Zadzwoń do swojej koordynatorki i pogadaj o tym. Mnie też na początku laxo testowało, ale jak zgłosisz problem, to powinni pomóc. Nie możesz sobie wejść na głowę, bo robisz krzywdę sobie, ale też nam wszystkim... Musimy się domagać swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Basiaim napisał:

Tu, gdzie teraz jestem, nie mam takiej normalnej wychodnej codziennej przerwy.

Tzn, dziadek po obiedzie idzie spać, ale niekoniecznie te 2 godziny, czasem zawoła wcześniej.

A, że sam nie wstanie, muszę być w domu.

Jednak, raz w tygodniu mam dzień wolny, dodatkową kasę i w weekendowe popołudnia rodzina też nim się zajmuje. 

Ja mam podobnie....Zakupy robię w mojej przerwie, wolnego dnia nie mam, ale...nie narzekam ;):dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, megy napisał:

witajcie dziekuje wszystkim za wirualnego kopa zgosilam sprawe na biuro czekam jutro na rozstrzygniecie sprawy lub propozycje innej oferty brak slow co sie tutaj dzieje dzis uslyszalam ze za duzo papieru do podcierania babci uzywam

I super :d Może do końca pobytu będzie Ci lżej a jak nie , to zmieniaj przystań :) szkoda zdrowia na walkę z wiatrakami . Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, megy napisał:

witajcie dziekuje wszystkim za wirualnego kopa zgosilam sprawe na biuro czekam jutro na rozstrzygniecie sprawy lub propozycje innej oferty brak slow co sie tutaj dzieje dzis uslyszalam ze za duzo papieru do podcierania babci uzywam

Niemcy w ogromnej wiekszosci to straszne skapiradla. Moja pdp tez ma takie naloty z doskoku. Czasami potrafi w ubikacji poukladac papier, podzielony na kawaleczki, zeby juz samemu nie odszarpywac zbyt wielkiej ilosci. Pozniej sie dziwi, ze nie ruszam. Raz jej powiedzialam, ze jak bede chciala na scianach malowac znak ZORRO, to sobie farby zorganizuje, a papieru bede uzywac ile chce gdyz nie lubie sie z gownem witac. Podopieczna sie usmiala bo poczucie humoru ma, i temat umarl smiercia tragiczna, poprzez spuszczenie wody w kiblu. Teraz sie przerzucila na wylaczanie routera, gdyz swiatelka na nim migajace, prad ciagna. Nie przejmuj sie. Kazda z nas albo sie z tym zetknela albo jeszcze zetknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, megy napisał:

witajcie dziekuje wszystkim za wirualnego kopa zgosilam sprawe na biuro czekam jutro na rozstrzygniecie sprawy lub propozycje innej oferty brak slow co sie tutaj dzieje dzis uslyszalam ze za duzo papieru do podcierania babci uzywam

@megyto i tak dobrze.

Na pierwszej stelli ,uslyszalam, ze JA za duzo papieru zuzywam,,

A ze bylam glupia  to kupowalam sobie za swoje,

:mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...