Skocz do zawartości

Oczekiwania Polaków a praca w opiece...


Gość Diana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gość Bella napisał(a):

Od dawna ma się nijak bo czym lepiej będzie u nas to mniej się będzie opłacało aż którego dnia zostaną tylko pracujący na czarno. Pozdrawiam. 

To prawda. Ale póki co akcje Orlenu lecą na pysk.Lepiej już było. Przyjdą rachunki za prąd, gaz, śmieci, vat na papu. Nie/ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 20.11.2023 o 12:16, Gość Szara napisał(a):

Po kilku lub kilkunastu latach w opiece to się wypada z rynku. Wolę mniej ale co znam i lubię a jak jeszcze zobaczyłam pracę górników to nawet się nie wychylam. 

 

Nie wiem co by mi musieli dać żeby tam zjechać na chwilę a co dopiero na 8 h pracy. Straszna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda?!?

 

 

Sind polnische Weihnachtsmärkte inzwischen besser als deutsche?

02. Dezember 2023, 06:50 Uhr

ARTIKEL HÖREN

Angeblich schmeckt ein Schmalzbrot dort so gut wie Kaviar und der galizische Glühwein, bei rieselnden Schneeflocken getrunken, soll ein Genuss für sich sein. Die Rede ist von den polnischen Weihnachtsmärkten, die in den vergangenen Jahren in den internationalen Rankings sehr stark nach oben geklettert sind. Sie sollen besser sein als die deutschen – dabei ist die Weihnachtsmarkttradition in Polen noch recht jung.

 

 

Wygooglujcie sobie powyższe. Zaskoczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 11:08, Gość Gość napisał(a):

To prawda?!?

 

 

Sind polnische Weihnachtsmärkte inzwischen besser als deutsche?

02. Dezember 2023, 06:50 Uhr

ARTIKEL HÖREN

Angeblich schmeckt ein Schmalzbrot dort so gut wie Kaviar und der galizische Glühwein, bei rieselnden Schneeflocken getrunken, soll ein Genuss für sich sein. Die Rede ist von den polnischen Weihnachtsmärkten, die in den vergangenen Jahren in den internationalen Rankings sehr stark nach oben geklettert sind. Sie sollen besser sein als die deutschen – dabei ist die Weihnachtsmarkttradition in Polen noch recht jung.

 

 

Wygooglujcie sobie powyższe. Zaskoczenie!

Mam nadzieję, że będzie drogo i bogato ale przynajmniej ominą nas inne darmowe niemieckie atrakcje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 20:41, Gość jfk napisał(a):

Oczekiwania to jedno a możliwości to drugie.

Trzeba mieć oczekiwania i się stawiać bo inaczej wejdą nam na głowy !!! Jest lepiej a może być jeszcze lepiej. Przypomnijcie sobie co było 10-15 lat temu. 

Wika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 12:01, Gość Szaradzistka napisał(a):

Dzień dobry.

Piszcie co chcecie ale ta praca była atrakcyjna 15-10 lat temu i coraz mniej się opłaca pomijając obecny kurs większy przez politykę.

Do opieki będą jeździ tylko ci którzy szukają spokojnej i łatwej pracy albo w polsce sobie nie radzą lub są samotni a nie ci którzy jadą z wyboru na czym ucierpi sam zawód ale to już nie mój problem. Wracam w grudniu i więcej nie wyjeżdżam bo te stawki nie robią już wrażenia.

Miałam dwie zmienniczki które wyrzucono za alko więc za jakiś czas i one będą brane znowu pod uwagę.

 

W przyszłym roku będzie jeszcze ciekawiej bo idą podwyżki dla wszystkich!!! Teraz ta praca będzie niemal nieopłacalna i mam nadzieję że i nam sypnią

20% podwyżka płacy minimalnej 30% podwyżki dla nauczycieli 20% podwyżki w budżetówce 800+ Babciowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość WioleTa napisał(a):

W przyszłym roku będzie jeszcze ciekawiej bo idą podwyżki dla wszystkich!!! Teraz ta praca będzie niemal nieopłacalna i mam nadzieję że i nam sypnią

20% podwyżka płacy minimalnej 30% podwyżki dla nauczycieli 20% podwyżki w budżetówce 800+ Babciowe

 

Agencje coś sypną? Jeśli już to swoim pracownikom. Rośnie płaca  minimalna więc na przykład gość co zamawia busy musi dostać podwyżkę i inni na liście płac.  Opiekunom nie podwyższą bo żeby zarobić na tym biznesie musieliby podwyższyć opłaty rodzinom podopiecznych a to nie jest takie proste, jest duża konkurencja wśród pośredników i nie będą ryzykować utraty klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Zen napisał(a):

Rośnie płaca  minimalna więc na przykład gość co zamawia busy musi dostać podwyżkę i inni na liście płac.  Opiekunom nie podwyższą bo żeby zarobić na tym biznesie musieliby podwyższyć opłaty rodzinom podopiecznych a to nie jest takie proste, jest duża konkurencja wśród pośredników i nie będą ryzykować utraty klienta.

A czym się różni gość co zamawia busy od opiekunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Natalia napisał(a):

A czym się różni gość co zamawia busy od opiekunki?

A tym , że ma etat - polską umowę o pracę i firma musi stosować aktualne przepisy prawne jak  np.wysokosc najniższego wynagrodzenia , wymiar urlopu itp a opiekunki są tylko zleceniobiorcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 09:32, Gość Wer napisał(a):

A tym , że ma etat - polską umowę o pracę i firma musi stosować aktualne przepisy prawne jak  np.wysokosc najniższego wynagrodzenia , wymiar urlopu itp a opiekunki są tylko zleceniobiorcami.

Ceny, kwoty reguluje rynek. Jak się zgadzacie robić za 1200€ to się nie dziwcie, że pan od busa ma lepiej! Jakbyśmy wszystkie się szanowały to i nas by szanowano!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Daria napisał(a):

Ceny, kwoty reguluje rynek. Jak się zgadzacie robić za 1200€ to się nie dziwcie, że pan od busa ma lepiej! Jakbyśmy wszystkie się szanowały to i nas by szanowano!

A kto powiedział , że pracuje za 1200 ? Nikt nie zazdrości panu od busa. On jest po prostu zatrudniony na innych warunkach i opłacany inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja Rybnik

Oczekiwania? Same wiecie jak ciężko znaleźć pracę bez języka a jak już to za śmieszną stawkę + kurs. A tu proszę jakie ogłoszenie przed świętami

Bez języka!!! Zlecenie do małżeństwa od 22.12 - 04.01 tylko na Święta, 2100 EUR/mc + Bonus 300 EUR

Da się? Bez języka i jeszcze za 2100 miesięcznie czyli wyjdzie gdzieś ok 1100 euro + bonus za 14 dni.

Po świętach zapomnijcie o takich stawkach bez języka. 

Nie ma chętnych na wyjazd to nagle jest kasa i minimum oczekiwań!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika Jura
11 godzin temu, Gość Patrycja Rybnik napisał(a):

Bez języka!!! Zlecenie do małżeństwa od 22.12 - 04.01 tylko na Święta, 2100 EUR/mc + Bonus 300 EUR

 

Tam musi być ciężko bo taki nagły wzrost stawki nawet ze względu na święta jest podejrzany albo nie mogą nikogo znaleźć i na szybko wezmą każdego bez względu na kasę bo stała opiekunka jak widać wróci 04.01. 

Nie wszystko złoto co się świeci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.11.2023 o 16:22, Gość Malgos napisał(a):

Ale co się dziwić jak 15 lat temu zarobki w opiece robiły wrażenie na wszystkich a dzisiaj znajomi się tylko uśmiechają i mówią że to wszystko nie jest tego warte. I tak jest. 

Małgorzata

Witam. 

A nie o to nam wszystkim chodziło? Miało być w kraju lepiej i jest. Nie sądziłem, że usłyszę za życia, że ktoś nie jedzie bo to już nie jest aż tak opłacalne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Igor napisał(a):

Witam. 

A nie o to nam wszystkim chodziło? Miało być w kraju lepiej i jest. Nie sądziłem, że usłyszę za życia, że ktoś nie jedzie bo to już nie jest aż tak opłacalne. Pozdrawiam.

Tyle że chodzi bardziej o to że to się mniej opłaca biorąc pod uwagę wszystkie minusy a nie o to że zarobię to samo w pl bo kto w pl w moim wieku da mi przy opiece tyle kasy? Po prostu kiedyś te różnice w wypłatach były kilkukrotnie większe teraz dwukrotnie a może nawet trochę mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
15 minut temu, Gość Liza napisał(a):

Tyle że chodzi bardziej o to że to się mniej opłaca biorąc pod uwagę wszystkie minusy a nie o to że zarobię to samo w pl bo kto w pl w moim wieku da mi przy opiece tyle kasy? Po prostu kiedyś te różnice w wypłatach były kilkukrotnie większe teraz dwukrotnie a może nawet trochę mniej. 

Niekoniecznie rezygnuje się z pracy w opiece za granicą aby pracować znowu w opiece. Wystarczy tego dobrego hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość hrabianka
W dniu 29.06.2023 o 10:28, Gość Miecia napisał(a):

Tu macie rozmowę jednej z influencerek oskarżonej o to, że wykorzystała popularnego youtubera dla popularności i kasy.

 

Pod jej ostatnim hitem jest komentarz

dziękuję Fagata! Super nuta! miałam sparaliżowaną siostrę, wstała i wyłączyła głośnik jak jej to puściłam!

to teraz ten hit

Każdy inny zawód nie pozwoli niżej upaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się podobno nie dyskutuje. Jeden lubi góralską muzykę , inny chóry gregoriańskie , przy hitach Zenka w Zakopanem inny hula zwłaszcza na rauszu lekkim to rozumiem ale skąd i po co takie tępe mlotkowe nuty i obleśne baby ludzie wywlekają i to jeszcze o tej porze?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A w przedmiocie,
oczekuję jako Polak, silnego i stabilnego kraju, mądrze zarządzanego przez wielkie, propaństwowe umysły, dla jego rozwoju i mądrości i dobrobytu obywateli.
Pracy w opiece wtedy nie zabraknie.
Z jedną, niewielką różnicą - będzie wykonywana w Polsce.
Niewiele zabrakło, by podróże do opieki  przestały się opłacać.
Lecz co się odwlecze, to nie uciecze.
Musimy teraz uruchomić własną mądrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Mam pytanie.
Dziś, na forum opiekunek, pojawił się głos opiekunki, że:

"Teraz to nie mam na co wydawać pieniędzy .Doczekałam się lepszych czasów"

Możecie mi wskazać, co konkretnie się poprawiło, w której dziedzinie, a może ja nie zauważam? Choć jedną rzecz. Otwórzcie proszę mi oczy. Pocieszę się waszym szczęściem. Bo u mnie raczej bez entuzjazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aldona
W dniu 16.02.2024 o 08:01, Gość hrabianka napisał(a):

dziękuję Fagata! Super nuta! miałam sparaliżowaną siostrę, wstała i wyłączyła głośnik jak jej to puściłam!

Hej. Puszczę to mojej pdp to może wreszcie zacznie chodzić. hahahahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...