Skocz do zawartości

rozmowy z PDP


Gość FraniaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój podopieczny często wraca w rozmowach do II Wojny Światowej. Nie lubię rozmawiać na ten temat bo mamy zupełnie inne zdania. Jak zmieniam temat to PDP jest niezadowolony i po chwili dalej próbuje rozwinąć dyskusję. Czy wasi PDP też rozmawiają o wojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja babcia w ogóle nie lubi rozmawiać ,to typ samotnika i spioszka,przy niej nawet nie mogę się poduczyć języka niemieckiego.Nie trzeba jej zabawiać ani wchodzić w dyskusję bo ona nie ma takiej potrzeby,ona zajmuje się swoimi karteczkami,nieraz kwiatkami  i żyje w  swoim świecie.

O żadnych grach nie ma mowy .Jedynie co mogę jej zaoferować to oglądanie zdjęc -bardzo dużo robię zdjęc, a potem oglądamy na laptopie i wtedy jest to dla babci wspaniała rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

Moja babcia w ogóle nie lubi rozmawiać ,to typ samotnika i spioszka,przy niej nawet nie mogę się poduczyć języka niemieckiego.Nie trzeba jej zabawiać ani wchodzić w dyskusję bo ona nie ma takiej potrzeby,ona zajmuje się swoimi karteczkami,nieraz kwiatkami  i żyje w  swoim świecie.

O żadnych grach nie ma mowy .Jedynie co mogę jej zaoferować to oglądanie zdjęc -bardzo dużo robię zdjęc, a potem oglądamy na laptopie i wtedy jest to dla babci wspaniała rozrywka.

Ciekawy temat znalazlas Blondi, szkoda, ze taki stary.... Nieraz przeoczy sie cos waznego.

szkoda tez, ze twoja PDP tak malo mowi, choc nauka ze starszymi ludzmi i tak jest nielekka, bo slabo tlumacza albo nie slysza. Ale lepiej jak cos gadaja...

No bo inaczej to dosyc pusto i glucho....A to mi do Ciebie nie pasuje.  Ech, bedziesz jeszcze miala gadajacych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,ja jestem gadająca i już do tego dochodzi ,że sama do siebie nadaję,hahaha

a najlepsze jest to ,że jak zacznę mówic do babci a ja chcę szybko powiedziec to mówię po swojemu i babcia patrzy na mnie zdziwiona co ja mówię i po chwili słysze ,,nie rozumię"-koniec tematu z babcią-hahaha

nie jest głucho-radio z muzyką ,telewizor i ja mam czas wolny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

To prawda ,ja jestem gadająca i już do tego dochodzi ,że sama do siebie nadaję,hahaha

a najlepsze jest to ,że jak zacznę mówic do babci a ja chcę szybko powiedziec to mówię po swojemu i babcia patrzy na mnie zdziwiona co ja mówię i po chwili słysze ,,nie rozumię"-koniec tematu z babcią-hahaha

nie jest głucho-radio z muzyką ,telewizor i ja mam czas wolny,

zaś mnie rozbawiłaś  ha ha   do mnie tak mówi ,że ja go nie rozumię ,ale to Alzheimer ,ten typ tak ma.,nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Blondi napisał:

no i wez się dogadaj albo naucz niemieckiego -nie ma szans, najlepiej wychodzi ,,nie rozumiem"

a agencje wymagają perfekcyjnej znajomości niemieckiego a wystarczą dwa wyrazy ,, verstehe nicht," 

z telewizji mozna sie duzo nauczyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...