Skocz do zawartości

Ile macie na wyżywienie na siebie


 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Gość Turystka,

Rekomendowane odpowiedzi

Raz miałam problem by ,,wyszarpać "więcej na jedzenie ale dla nas nie tylko dla mnie .Opa zakleił portfel butapremem albo kropelką ,nie pamiętam bo to z 7 lat temu było.Taki oszczędny po 90- tce .No ale nigdy nie miał żony i dzieci co by mu o kasę wołali a tu taka kobitą mu się trafiła . A że mnie nie do twarzy z ,,chudością"no wóz albo przewóz 🙂

W CH jasno na pasku widnieje kwota za wyżywienie i za mieszkanie na adresie i kwotę ową  zabierają  z wypłaty.Nie jest to wcale mało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amaranta przypomniało mi się jak kilka lat temu miałam pdp, który jak mnie zobaczył z koszykiem na zakupy, to zamiast za portfel, to za głowę się łapał i ciśnienie mierzył 😎🤪

Ja byłam nieugięta i zawsze mu mówiłam, ty się za głowę nie łap tylko pieniądze na zakupy mi daj, może trochę bezczelne to było, ale z takimi się nie da inaczej. Kiedyś nawet rzucił we mnie rolką ręczników kuchennych 🙈, myślał, że sobie pójdę i za swoje zrobię zakupy 🤣🤣🤣

Dobrze, że tylko na dwa tygodnie tam pojechałam na jakiś zastępstwo, oczywiście firma mi dała dobrą radę, że mam kupować za swoje, a potem rodzina mi odda, nic z tych rzeczy ja za swoje nie kupuję jedzenia dla pdp, bo nie mam zamiaru się prosić żeby ni ktoś oddał i ryzykować odda, albo nie odda. 

Zlecenie było fajne, bo okolica piękna i warunki mieszkaniowe super. Niedaleko Homburga to było, ale nerwów trochę zszarpałam z tymi pieniędzmi. Teraz zaraz po przyjeździe stawiam sprawę jasno, pieniądze na utrzymanie i prowadzenie domu muszą być co tydzień w określonej kwocie, a nie żeby mi ktoś wydzielał. Nawet mój mąż mi nigdy nie wydzielał, tylko wypłata całą oddawał. Nieprzyzwyczajona jestem do proszenia się o pieniądze 😎🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

50-100 €tygodniowo w zależności od miejsca i gestu tak gestu bo ludziom się wydaje, że to gest, bo kto by za tyle jadł jak można za połowę. Temat rzeka. Agencje powinny ustalać minimum dla opiekunki no ale wtedy będą dawać minimum więc tak źle tak niedobrze.

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Turystka napisał:

50-100 €tygodniowo w zależności od miejsca i gestu tak gestu bo ludziom się wydaje, że to gest, bo kto by za tyle jadł jak można za połowę. Temat rzeka. Agencje powinny ustalać minimum dla opiekunki no ale wtedy będą dawać minimum więc tak źle tak niedobrze.

Z

no 50euro na osobę to minimum.

Ty masz 50-100 euro na siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 17:27, adamos6 napisał:

@Gość Sokolowska za 50 we dwoje to jest wegetacja!

Chodziło chyba o to że masz więcej,ale zmienniczka zadbała żeby było mniej co też przechodziłam bo moja "gwiazda" rywalizowała ze mną na wszystko na kasę, na wypieki, na mycie okien, ogródek. Ja ze zmienniczkami orkiestrami to długo nie siedzę bo to podcinanie własnej gałęzi, ale one tego nie rozumieją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 00:53, Gość Viola napisał:

Chodziło chyba o to że masz więcej,ale zmienniczka zadbała żeby było mniej co też przechodziłam bo moja "gwiazda" rywalizowała ze mną na wszystko na kasę, na wypieki, na mycie okien, ogródek. Ja ze zmienniczkami orkiestrami to długo nie siedzę bo to podcinanie własnej gałęzi, ale one tego nie rozumieją.  

Rodzina płaci za podstawowe jedzenie a niektóre z nas myślą, że to czas na kupowanie tego czego samemu by się normalnie nie kupiło albo chcą wybierać produkty z górnej półki bo przecież to nie one płacą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 21:59, Gość Lotka napisał:

Rodzina płaci za podstawowe jedzenie a niektóre z nas myślą, że to czas na kupowanie tego czego samemu by się normalnie nie kupiło albo chcą wybierać produkty z górnej półki bo przecież to nie one płacą. 

Tak bo powinno być 50euro na osobę co najmniej i za te 50 euro można kupić co się chce nawet mieso za 17euro i slodycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...