Skocz do zawartości

Super reklama polskich opiekunek


Gość Franka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Boże jak można tak robić! Człowiek cieżko pracuje dmucha i chucha a taka jedną z drugą narobi Polkom tyle wstydu. Mnie zawołał mąż pdp. Przykro się na to patrzy. Wyleci pewnie alkoholiczka z tej agencji i pójdzie do następnej. Wstyd!!!!! To powinien być prokurator i skazywać za narażenie zdrowia i życia pdp. 

Zobaczcie program na zdf https://www.zdf.de/verbraucher/wiso/unzureichend-ausgebildete-pflegekraefte-100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franka nie przejmuj się. Ludzie oceniają ciebie a nie jakąś tam koleżankę z branży. Większość opiekunek na szczęście to wzorowe wybawienie więc nie ma się co martwić. Ot przypadek godny pożałowania. Agencji jest już tak dużo że zaniżają kryteria i biorą już chyba wszystko co nie jest zielone i chce jechać za parę groszy. I to cała prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mnie zawołał podopieczny krzycząc żebym zobaczyła swoje koleżanki i zaniemówiłam ale po chwili mu powiedziałam, że 1 września możemy zobaczyć w tv co robili jego koledzy. Jego mina bezcenna :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Franka napisał:

Boże jak można tak robić! Człowiek cieżko pracuje dmucha i chucha a taka jedną z drugą narobi Polkom tyle wstydu. Mnie zawołał mąż pdp. Przykro się na to patrzy. Wyleci pewnie alkoholiczka z tej agencji i pójdzie do następnej. Wstyd!!!!! To powinien być prokurator i skazywać za narażenie zdrowia i życia pdp. 

Zobaczcie program na zdf https://www.zdf.de/verbraucher/wiso/unzureichend-ausgebildete-pflegekraefte-100.html

Podstawowa zasada,którą się kieruje to wstydzić się sama za siebie i gdybym ja była bohaterką tego filmu byłby to dla mnie powód do wstydu.Zawsze łatwiej jest wytykać komuś błędy niż widzieć je u siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Anka napisał:

Witajcie!

Mnie zawołał podopieczny krzycząc żebym zobaczyła swoje koleżanki i zaniemówiłam ale po chwili mu powiedziałam, że 1 września możemy zobaczyć w tv co robili jego koledzy. Jego mina bezcenna :))))

Brawo !!!!! postawa godna naśladowania .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marianek napisał:

Ma!>:(

Nie ma sama osobiście znam opiekunki ,które  pracują albo pracowały w tejże firmie a również w innych firmach za małe pieniądze i są wspaniałymi opiekunkami .Więc wyjaśnij co ma wynagrodzenie za jakie pracujemy do tego jakimi jesteśmy opiekunami bo dalej nie rozumię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oceniać firmę a nie opiekunów w niej pracujących.Każdy wybiera sobie firmę i wynagrodzenie jakie mu odpowiada .Na pewno i na tym forum są opiekunowie którzy pracują w tej firmie .Może ja pracuję w tej firmie.Nie wiem co mam o tym myśleć i nie chciałabym ,żeby inne osoby czuły się gorsze tylko z powodu wynagrodzenia.Nie długo dojdzie do tego ,że ci co lepiej zarabiają będą uważać się za elitę a reszta to co plebs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam ze pieniądze nie powinny mieć wpływu na to jak wykonujemy swoją pracę.Zawsze powtarzam ze, opiekujemy sie LUDZMI którzy nie jednokrotnie są zdane tylko na nas.To ze ktoś pije  będac na zleceniu świadczy o jego nieodpowiedzialnosci i takie osoby powinny odpowiadać jak każdy pracownik zatrudniony w firmach.Czyli prawnie pociągniety do odpowiedzialności i ukarany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Marianek nie obruszaj się....nie tylko z tej firmy opiekunki piją. Te jeżdżące za większą kasę też pociągają. To jest problem ludzi, a nie agencji, czy kasy.

Po pierwsze: jeżeli agencja proponuje wysokie zarobki, to siłą rzeczy zgłasza się więcej opiekunów. Jest w czym wybierać. Referencje i takie tam. Za mniejsze pieniądze to często ludzie z łapanki. Nie mówię że opiekunowie za mniejsze pieniądze źle pracują! Po drugie: agencje przez brak nadzoru w Niemczech też są winne.>:( Jeżeli opiekun jest pierwszy raz to dzwonić do opiekuna. Nieraz po głosie można poznać że coś jest nie tak. Nie odbiera? Też powód do dużego niepokoju. Wszystkie agencje mają swoich koordynatorów w Niemczech. A tak, podpiszesz umowę, jedziesz i od tego momentu nie masz żadnego kontaktu z agencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marianek napisał:

Po pierwsze: jeżeli agencja proponuje wysokie zarobki, to siłą rzeczy zgłasza się więcej opiekunów. Jest w czym wybierać. Referencje i takie tam. Za mniejsze pieniądze to często ludzie z łapanki. Nie mówię że opiekunowie za mniejsze pieniądze źle pracują! Po drugie: agencje przez brak nadzoru w Niemczech też są winne.>:( Jeżeli opiekun jest pierwszy raz to dzwonić do opiekuna. Nieraz po głosie można poznać że coś jest nie tak. Nie odbiera? Też powód do dużego niepokoju. Wszystkie agencje mają swoich koordynatorów w Niemczech. A tak, podpiszesz umowę, jedziesz i od tego momentu nie masz żadnego kontaktu z agencją.

Po przeczytaniu tego postu mam wrażenie,że ktoś kto zaczyna pracę w opiece jest bez szans ,żeby pracować w dobrej firmie i za dobre pieniądze.To chciałeś powiedzieć?

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, INEZ napisał:

Można oceniać firmę a nie opiekunów w niej pracujących.Każdy wybiera sobie firmę i wynagrodzenie jakie mu odpowiada .Na pewno i na tym forum są opiekunowie którzy pracują w tej firmie .Może ja pracuję w tej firmie.Nie wiem co mam o tym myśleć i nie chciałabym ,żeby inne osoby czuły się gorsze tylko z powodu wynagrodzenia.Nie długo dojdzie do tego ,że ci co lepiej zarabiają będą uważać się za elitę a reszta to co plebs?

Zacytowałam cały post,  ale odnieść się chciałabym najpierw do ostatniego zdania.  Nie, @INEZ, nie będą uważać się za elitę. Tego czegoś nie ma w tym zawodzie. Są opiekunowie świadomi swoich możliwości, z lepszą znajomością języka,  z większym szczęściem do zleceń, bardziej przebojowi,  ale w żadnym razie nie należy postrzegać tego jako wywyższania ponad innych, choć czasami można to tak odczytać. Ludzie tu wypowiadający się, na bazie swoich doświadczeń, przemyśleń, wniosków, opisują to co czują i nie należy postrzegać tych wypowiedzi jako formy krytyki. My krytykujemy najczęściej agencje. A czy bezpodstawnie?  Najczęściej nie. Oburza nas to,  że dla zysku wysyłają nieodpowiedzialne osoby do pracy,  nie weryfikują należycie stelli, fałszują obraz na zleceniu, kłamią,  krótko mówiąc. I jedna z takich sytuacji miała tu miejsce w tej konkretnej agencji. Pewnie,  mogło się to zdarzyć w każdej agenturze, ae padło na tą, która ma wiele niepochlebnych opinii i nie płaci rzetelnie za ciężką pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, INEZ napisał:

Po przeczytaniu tego postu mam wrażenie,że ktoś kto zaczyna pracę w opiece jest bez szans ,żeby pracować w dobrej firmie i za dobre pieniądze.To chciałeś powiedzieć?

Nikt nie jest bez szans! Jest tylko kwestia nadzoru i zainteresowania opiekunem na miejscu ze strony agencji. A szczególnie nad tym nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Każdy wybiera sobie firmę i wynagrodzenie jakie mu odpowiada .

Wybierać to może, ale czy dostanie taką pracę? Na pewno większe szanse na otrzymanie lepiej płatnej pracy ma opiekun z doświadczeniem, językiem, referencjami. Chociaż z drugiej strony są bardzo dobrze płatne sztele na które doświadczony opiekun w życiu nie pojedzie. Wtedy też z łapanki.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marianek napisał:

Wybierać to może, ale czy dostanie taką pracę? Na pewno większe szanse na otrzymanie lepiej płatnej pracy ma opiekun z doświadczeniem, językiem, referencjami. Chociaż z drugiej strony są bardzo dobrze płatne sztele na które doświadczony opiekun w życiu nie pojedzie. Wtedy też z łapanki.:d

Słowo łapanka zawsze żle mi się kojarzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Brawo !!!!! postawa godna naśladowania .Pozdrawiam

Nie mam w zwyczaju wypominać komuś co robił. Jestem od tego ,żeby dbać o podopiecznych bez względu kim byli czy kim są.  Mogę nie przyjąć zlecenia jeśli mi coś nie odpowiada . Staram się ułatwiać sobie pracę a nie utrudniać. Co daje takie wypominanie ? tylko niechęć obopólną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

@Marianek nie obruszaj się....nie tylko z tej firmy opiekunki piją. Te jeżdżące za większą kasę też pociągają. To jest problem ludzi, a nie agencji, czy kasy.

Nie można winić agencji, ze pracownik pije. Można a nawet powinno się agencjom zarzucić , że wysyłają opiekunów bez badań lekarskich . Jedzie ten, kto tylko wyrazi ochotę . Dlatego wśród opiekunek są alkoholiczki , chore psychicznie  itp. itd. Tu gdzie pracuję opiekunka z firmy ( nie będę pisała nazwy) została przyłapana śpiąca z butelką wódki w łóżku . To było w poniedziałek . I tu jest pytanie, czy pojedzie z następnej agencji a co gorsza z tej samej i narobi znów wstydu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Można oceniać firmę a nie opiekunów w niej pracujących.Każdy wybiera sobie firmę i wynagrodzenie jakie mu odpowiada .Na pewno i na tym forum są opiekunowie którzy pracują w tej firmie .Może ja pracuję w tej firmie.Nie wiem co mam o tym myśleć i nie chciałabym ,żeby inne osoby czuły się gorsze tylko z powodu wynagrodzenia.Nie długo dojdzie do tego ,że ci co lepiej zarabiają będą uważać się za elitę a reszta to co plebs?

Wiesz, trochę czasu minęło zanim przestałam czuć się gorsza z powodu słabszej znajomości języka czy niższej pensji. Czas mija, uczę się języka, zbieram doświadczenie i referencje i co za tym idzie mam wyższe wynagrodzenie. Pomalutku ale jakoś coraz lepiej mi idzie w tej pracy. Ale fakt -  czasem zdarza się że ktoś uważa się za lepszego bo albo zarabia w tej pracy więcej albo pracuje gdzieś indziej i też sobie chwali. Tak jakby pieniądze stanowiły o wartości człowieka. Na szczęście niewiele jest takich osób. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...