Skocz do zawartości

Jak wygląda GOTOWANIE tylko dla podopiecznej?

Gość Marzena A.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena A.

Dzień dobry.

Kochani jak wygląda gotowanie, pranie, prasowanie tylko dla podopiecznej, która mieszka z niby samodzielnym mężem ok 80 lat.

Agencja twierdzi, że mąż jest sprawny i niczego przy nim nie trzeba robić bo do opieki jest 1 osoba.

To jak to wygląda mam gotować kilka ziemniaków i 2 schabowe dla siebie i podopiecznej? A co wtedy z dziadkiem?

Prać tylko swoje i rzeczy podopiecznej?

Ktoś był w takiej sytuacji?

Gość Jola

Zdarzyło mi się ale senior był aktywny zawodowo i faktycznie sam prosił żeby nie brać go pod uwagę przy gotowaniu i praniu. Więcej byl w pracy niż w domu nie mnie oceniać.

Wracając do twojej sytuacji to pytanie jak wyglądała opieka przed tobą i czego nauczony jest dziadek.

Nie umiałabym gotować dla 1 osoby gdy 2 siedzi w pokoj obok.

Gość Seba
2 godziny temu, Gość Marzena A. napisał:

Dzień dobry.

Kochani jak wygląda gotowanie, pranie, prasowanie tylko dla podopiecznej, która mieszka z niby samodzielnym mężem ok 80 lat.

Agencja twierdzi, że mąż jest sprawny i niczego przy nim nie trzeba robić bo do opieki jest 1 osoba.

To jak to wygląda mam gotować kilka ziemniaków i 2 schabowe dla siebie i podopiecznej? A co wtedy z dziadkiem?

Prać tylko swoje i rzeczy podopiecznej?

Ktoś był w takiej sytuacji?

Niby tak powinno to wyglądać a jest jak jest wiadomo.Ile zaproponowali ?  

Gość Ela Gajos

Stary numer. Już widzę jak dziadek gotuje sobie inny obiad i robi dodatkowe pranie, zmywa swoje naczynia i zbiera swoje okruszki i robi zakupy. Bez jaj że się na to jeszcze łapiecie. 

Gość Katowiczanka
W dniu 26.07.2022 o 01:28, Gość Baba napisał:

A co to dwa ziemniaki zrobić więcej.i wrzucić dwie koszule męskie. To właśnie usłyszysz. 

Dokładnie i jeszcze powiedzą że jesteś rozrzutna nie chcąc wszystkiego zrobić za jednym razem bo jak to tak. Niech niunia z biura jedzie sama i nagra jak się tam zachować a ja kupię popcorn i chętnie to zobaczę jak wprowadza swoje wizje w życie. 

Poproś o telefon do zmienniczki a jak nie dadzą to podziękuj.

A jaka stawka bo może nie jest źle?

Gość Macocha
W dniu 27.07.2022 o 07:44, Gość Marzena napisał:

Dzięki. Wzięłam samotną seniorkę i koniec. Tam dawali 1500€ a teraz mam 1400 więc szkoda nawet rozmawiać. Pozdrawiam.

Czy tak trudno tym całym agenturom przyjąć zasadę, że za dwie mieszkające osoby zakładając że jedna jest sprawna powinien być dodatek 150-200€ to by załatwiło sprawę. Dodatek za dodatkowe gotowanie, pranie, prasowanie i sprzątanie po dwóch osobach A NIE PO JEDNEJ!

Gość Sawianka

Temat był już walkowany, że są osoby, które wolę jeździć do 2 osób bo im raźniej i bezpieczniej a do tego to gwarantuje zazwyczaj możliwość przerw na zewnątrz nawet kosztem dodatkowej roboty. 

Gość Beta

Często te różnice w wynagrodzeniach nie są z winy agencji ale rodziny która więcej nie da a agencja też z prowizji nie zejdzie i potem może być tak że do jednej jest 1500 a do dwóch 1600. Agencji pasuje więcej bo łatwiej znajdzie opiekunkę. A rodzina dodatku na zdrowa osobę nie dostanie.

W swojej 10 letniej karierze opiekuna byłem na 3 adresach gdzie była więcej niż 1 osoba i NIGDY WIĘCEJ! Zawsze były problemy. Tak, wiem, że są adresy gdzie 2 osoby to może i jest OK, ale ja już z pewnością nie będę ryzykował. I nie chodzi o więcej obowiązków i więcej roboty ale o konflikty.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Udostępnij

O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2022 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR - cennik

• Dodaj nową pozycję...