Skocz do zawartości

Czy ktoś kiedyś wygrał z agencja pracy w sądzie?


Gość Olga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niby czytam swoje wiadomości przed wysłaniem, ale już po raz drugi przeoczyłam, że zamiast wykrzyknika dałam znak zapytania. Ale Wy wiecie o ci chodzi... 

Oprócz nocek doszły oczywiście nadgodziny i brak przerw. Nawet jeśli rodzina przyjechała, to w tym czasie najczęściej robiliśmy zakupy. A dla mnie akurat moja przerwa, dzień wolny lub ew. dwie połówki to świętość. Zupełnie innym tematem było ich błędne myślenie, że dodatkowo służącą mają. I naprawdę wierzcie mi, że ja to wszystko od razu zgłaszałam do koordynatorów, zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Ale z ich strony nie było zupełnie ani odzewu ani jakiejkolwiek pomocy. I taka to jest właśnie opieka koordynatorów na zleceniu. Ręce opadają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katleja zależy od agencji. Na razie nie jeżdżę do Niemiec, ale już jestem nauczony że nie wszystkie rodziny są bogate i warunki w Niemczech mieszkaniowe są różne. 

Byle by nie brakowało jedzenia i internet był,  wolny dzień też jest potrzebny, uważam że niemiecka strony powinna poinformować że opiekun/opiekunka ma jeden dzień wolny.

Z ostatnią agencja współpracowalem i oceniam że układało się dość dobrze. Jedynie ZUS niski na umowie zlecenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mark21 napisał(a):

@Katleja zależy od agencji. Na razie nie jeżdżę do Niemiec, ale już jestem nauczony że nie wszystkie rodziny są bogate i warunki w Niemczech mieszkaniowe są różne. 

Byle by nie brakowało jedzenia i internet był,  wolny dzień też jest potrzebny, uważam że niemiecka strony powinna poinformować że opiekun/opiekunka ma jeden dzień wolny.

Z ostatnią agencja współpracowalem i oceniam że układało się dość dobrze. Jedynie ZUS niski na umowie zlecenie 

Witaj Mark21, 

Masz rację mówiąc, że wszystko zależy od agencji. Ja jakiś większych problemów z agencjami też nigdy nie miałam i nie mam. Jeśli przedstawione zlecenie lub warunki finansowe nie spełnia moich oczekiwań, czekam na kolejne, bardziej dopasowane lub szukam w podobnym terminie w innej firmie. Współpraca zawsze układała się i nadal układa poprawnie ( z tym jednym wyjątkiem). 

Na jakiś super warunkach mieszkaniowych na zleceniach też jakoś mi bardzo nie zależy, ważne żeby czysto było, na głowę nie padało i lodówka była pełna. Oczywiście nie za dobrze czuje się w małym, ciemnym pokoiku na poddaszu lub w piwnicy, z ciężkimi, ciemnymi meblami, na dodatek ze stuletnim dywanem na podłodze, ale jadę do pracy, a nie na urlop. I to nawet nie chodzi o to, żeby do bogatej rodziny trafić, bo to nie jest żadnym wyznacznikiem "dobrego" zlecenia, ale czasami naprawdę wstydu nie mają i opiekunce dają jakaś nore lub składzik czy brudne pomieszczenie z półkami jak w spiżarni do którego wstawiają łóżko i nazywają to pokojem.

Chodzi mi jedynie o to, żeby traktowano nas z szacunkiem, jak ludzi, ponieważ to my zostawiamy swoje życie, rodzinę, przyjaciół, dom i ojczyznę, żeby pomóc seniorom w ich domach. Gdyby nie my, trafiliby przecież do domu starców.

I ja rozumiem i wiem, że taki charakter pracy, i to nasza decyzja...ale mimo wszystko! Dobrze, gdyby rodziny i agencje, okazały nam trochę wsparcia, zrozumienia i wdzięczności. Czy proszę o zbyt wiele? 

Moja była już koordynatorka nigdy np. nie odbierała telefonu. Zawsze albo dawała sygnał zajetosci, włączała się poczta  lub po prostu nie odbierała. Oczywiście nigdy też nie odpisywała i nie oddzwaniała, nawet wtedy gdy otrzymała wiadomość że skracam pobyt na zleceniu. Miałam wrażenie, że jej w pracy przeszkadzam. Kto tu jest dla kogo? 

Życzę sobie i Wam, żeby agencje nie traktowały nas tylko jak maszyny do zarabiania kasy. Na szczęście to wszystko pomału się zmienia, oczywiście na lepsze. Agencje starają się "walczyć" i zatrzymać "dobrą" opiekunkę, która np. zna dobrze niemiecki, posiada czynne prawo jazdy, jest dyspozycyjna, nie pali fajek, nie nadużywa alkoholu, jest odpowiedzialna i sumienna, oferując np. wyższe wynagrodzenie (mnie ostatnio zmieniają przeważnie damesy które przyjeżdżają na urlop lub alkoholiczki)

Na wysokich składkach Zus jakoś szczególnie też mi nie zależy. Zanim uzyskam wiek emerytalny, nie mam pewności czy Zus będzie w ogóle istniał, i czy będzie kto miał pracować na moją emeryturę. Uważam, że przyszłość muszę sama sobie zapewnić i zabezpieczyć. 

Wiadomo, że nie ma co generalizować, ponieważ są agencje które naprawdę dbają oraz interesują się opiekunką na zleceniu i interweniują w razie potrzeby, stając po stronie opiekunki.

Obecnie współpracuje z taką agencją i sama czuję się przez nich taka zaopiekowana. 

Wam również takich agencji z całego serca życzę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Katleja napisał(a):

Moja była już koordynatorka nigdy np. nie odbierała telefonu. Zawsze albo dawała sygnał zajetosci, włączała się poczta  lub po prostu nie odbierała. Oczywiście nigdy też nie odpisywała i nie oddzwaniała, nawet wtedy gdy otrzymała wiadomość że skracam pobyt na zleceniu. Miałam wrażenie, że jej w pracy przeszkadzam. Kto tu jest dla kogo? 

to już bezczelność i sygnał, że trzeba zmiatać

17 godzin temu, Katleja napisał(a):

stając po stronie opiekunki.

Oj boję się że agencja mając na szali klienta i opiekunkę wybierze klienta a ta lepsza agencja będzie tylko udawała że tak nie jest.

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gość Marta napisał(a):

to już bezczelność i sygnał, że trzeba zmiatać

Oj boję się że agencja mając na szali klienta i opiekunkę wybierze klienta a ta lepsza agencja będzie tylko udawała że tak nie jest.

Marta

Dlatego, ze względu na tą koordynatorkę, złożyłam wypowiedzenie umowy (w tej konkretnej firmie okres wypowiedzenia to zaledwie 3 dni). Później jeszcze ta sama koordynatorka dzwoniła w sprawie mojej dostępności na wyjazdy. Szczyt bezczelności! Zlecenia były ok i nawet w trakcie współpracy dzwoniłam do innej koordynatorki z prośbą o zmianę opiekuna zlecenia, ale nic to nie dało. 

W drugiej sprawie chodziło dokładnie o budżet na zakupy. Moja poprzedniczka zawsze chodziła z PDP na zakupy, nie otrzymywała pieniądzy. Nie ma problemu, mozemy też razem robić zakupy, ale ja muszę mieć swój budżet, ponieważ nie chce słuchać, że... za dużo, za drogo, tego nie potrzebujemy, a tego to ona nie je. Ok, ale ja to jem! Agencja stanęła po mojej stronie, pogadała z synem i miałam swój budżet. 

Tak jak wcześniej Ala pisała, że opieka to temat rzeka, tak samo jak opiekunki męczennice (swoją drogą trafne określenie). Nie chce Was zanudzać wpisami, ale może treści poniżej komuś się przydadzą... 

Jako osoby prywatne mamy prawo upubliczniać swoje osobiste doświadczenie z firmami i wyrażać swoje opinie. Jednak odradzam sformułowanie konkretnych oskarżeń lub zarzutów szkodzących reputacji, których nie można jednoznacznie uzasadnić. Należy trzymać się faktów, które możemy potwierdzić. Rzeczowa prezentacja bez polemiki lub bezpodstwnych zarzutów jest prawnie nieszkodliwa. 

Na koniec jeszcze ciekawostka!

Nie wiem czy wiecie, ale oprócz Świat Bożego Narodzenia, Wielkanocnych i Nowego Roku, 100 % płatne są także... Pfings- Tagen, Christi- Himmelfahr Tag, 1 maj oraz 3 październik. Rodziny płacą podwójną stawkę, resztę do powiedzcie sobie sami. 

Nie ma za co:-) Bardzo proszę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Katleja napisał(a):

Jako osoby prywatne mamy prawo upubliczniać swoje osobiste doświadczenie z firmami i wyrażać swoje opinie. Jednak odradzam sformułowanie konkretnych oskarżeń lub zarzutów szkodzących reputacji, których nie można jednoznacznie uzasadnić. Należy trzymać się faktów, które możemy potwierdzić. Rzeczowa prezentacja bez polemiki lub bezpodstwnych zarzutów jest prawnie nieszkodliwa. 

ktos pisał już by nie używać słowa oszuści, oszust, złodzieje, złodziej. No chyba że sie jest po rozprawie sądowej i sąd to potwierdził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Minimini
W dniu 5.01.2024 o 13:05, marcys napisał(a):

ktos pisał już by nie używać słowa oszuści, oszust, złodzieje, złodziej. No chyba że sie jest po rozprawie sądowej i sąd to potwierdził ;)

Polecam zacząć pisać po 2, 3 dniach a nie na gorąco bo wtedy to człowiek pisze za dużo chociaż szczerze. Ile to już na fb osób usuwało wpisy bo ich straszyli prawnicy agencji. Nawet widziałam raz przeprosiny jednej z Pań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość HaniaBasiak
W dniu 29.12.2023 o 16:43, Katleja napisał(a):

Witam,

Ja wygrałam z polską agencją opiekunczą (polska umowa zlecenie). Posiadam prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności.

Sprawę skierowalam do niemieckiego sądu pracy, ponieważ zlecenie odbyło się na terenie Niemiec. Sprawa trwała niecałe dwa lata i zakończyła się pod koniec tego roku. Chodziło o nocki (których miało nie być), nadgodziny ( praca zdecydowanie przekraczała 40 godzin tygodniowo) oraz brak czasu wolnego. 

Polecam adwokata Sebastiana Mullera (dwujęzyczny). Profesjonalista w swoim fachu. Wszystko wyjaśni i wytłumaczy, wystarczy przesłać umowę. 

Wbrew pozorom adwokaci nie biorą wszystkich spraw, ponieważ nie zależy im na niezadowolonych klientach i negatywnych opiniach na Google. 

Pieniądze od agencji odzyskałam z pomocą komornika.

Akurat w moim przypadku zdecydowanie się opłacało (pomimo krótkiego zlecenia). 

Ja na rozprawy nie jeździłam, dałam pełnomocnictwo adwokatowi. Rozprawy odbywały się w formie wideo konferencji, więc adwokat także nie musiał pojawiać się w sądzie. 

Pozdrawiam

Ten mecenas pracuje w Polsce czy w Niemczech? Jak trafiłaś właśnie do niego? Ktoś polecał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość HaniaBasiak napisał(a):

Ten mecenas pracuje w Polsce czy w Niemczech? Jak trafiłaś właśnie do niego? Ktoś polecał?

Mecenas Muller pracuje na terenie Niemiec. Gdy już wiedziałam, że oddam sprawę do sądu, zaczęłam szukać w internecie polskojezycznego adwokata na terenie Niemiec. Powysyłałam e-maile do paru koncekarii z krótkim opisem mojej historii. Odpisały wszystkie, ale tylko ten mecenas zajmował się prawem pracy i tak nawiązała się nasza współpraca. Reszta kancelarii specjalizowała się np. tylko w prawie karnym lub rodzinnym itp. 

Koordynatorom zlecenia powiedziałam, że wystąpię na drogę sądową, ale zupełnie się tym nie przejęli. Myśleli, że tylko tak gadam... 

Jeśli znajdę wolną chwilę, chciałabym się pochylić nad dokumentami z sądu, przetłumaczyć i napisać tutaj istotne dla opiekunek i opiekunów kwestie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Katleja napisał(a):

Jeśli znajdę wolną chwilę, chciałabym się pochylić nad dokumentami z sądu, przetłumaczyć i napisać tutaj istotne dla opiekunek i opiekunów kwestie.

Bardzo poproszę!

Byłoby fajnie jakby ten prawnik odpowiedział też na pytania jak tutaj pani prawnik https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/6732-pytania-do-dr-sylwii-timm/ może się zgodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Lena napisał(a):

Bardzo poproszę!

Byłoby fajnie jakby ten prawnik odpowiedział też na pytania jak tutaj pani prawnik https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/6732-pytania-do-dr-sylwii-timm/ może się zgodzi.

 

Ale właściwie po co? Odpowiedzi tej Pani do dnia dziejsiejszego nic do branży opiekuńczej nie wniosły tzn. forumowicze w żaden sposób nie przekuli posiadanych informacji w coś dobrego dla sprawy. Było, jest i będzie tak jak do tej pory, ponieważ Wy na to pozwalacie i na to się godzicie. Tak jak już pisałam... jeżdżą osoby jakie jeżdżą. Dlatego absolutnie nic się w opiece nie zmieni. Cokolwiek by tu nie pisać... Nic, absolutnie nic się nie zmieni. Ja to wiem! Jestem tego pewna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Katleja napisał(a):

Ale właściwie po co? Odpowiedzi tej Pani do dnia dziejsiejszego nic do branży opiekuńczej nie wniosły tzn. forumowicze w żaden sposób nie przekuli posiadanych informacji w coś dobrego dla sprawy. Było, jest i będzie tak jak do tej pory, ponieważ Wy na to pozwalacie i na to się godzicie. Tak jak już pisałam... jeżdżą osoby jakie jeżdżą. Dlatego absolutnie nic się w opiece nie zmieni. Cokolwiek by tu nie pisać... Nic, absolutnie nic się nie zmieni. Ja to wiem! Jestem tego pewna. 

To prawda ale i tak jest lepiej niż dekadę temu i za dekadę kolejną będzie lepiej niż teraz i to właśnie dzięki takim historiom. Kropla wody drąży skałę. Mnie te historie budują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NikiTA
13 godzin temu, Katleja napisał(a):

Ale właściwie po co? Odpowiedzi tej Pani do dnia dziejsiejszego nic do branży opiekuńczej nie wniosły tzn. forumowicze w żaden sposób nie przekuli posiadanych informacji w coś dobrego dla sprawy. Było, jest i będzie tak jak do tej pory, ponieważ Wy na to pozwalacie i na to się godzicie. Tak jak już pisałam... jeżdżą osoby jakie jeżdżą. Dlatego absolutnie nic się w opiece nie zmieni. Cokolwiek by tu nie pisać... Nic, absolutnie nic się nie zmieni. Ja to wiem! Jestem tego pewna. 

Nie zgadzam się z tym co piszesz, bo z tego co widzę pytania do dr timm wyświetlono 50 000 razy więc na marne raczej nie poszło. Jakby tak wszyscy machnęli ręką to dopiero co to by było? Ściskam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość NikiTA napisał(a):

Nie zgadzam się z tym co piszesz, bo z tego co widzę pytania do dr timm wyświetlono 50 000 razy więc na marne raczej nie poszło. Jakby tak wszyscy machnęli ręką to dopiero co to by było? Ściskam

No właśnie, dobrze napisałaś "wyświetlono" i nic poza tym się nie podziało. Nikt szerzej tematem się nie zainteresował, a uważam że warto! 

Pewnie Marta ma rację pisząc, że teraz i tak jest lepiej niż było dekadę temu, ale ja nie wiem jak było dekadę temu, nie mam porównania, ponieważ jeżdżę zaledwie od paru lat i to bardzo nie systematycznie. 

Co jeszcze mi się przypomniało, a o czym nie pisalam, to warto robić zdjęcia na zleceniach i nagrywać filmiki. Może się to okazać bardzo pomocne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 12:26, Katleja napisał(a):

Co jeszcze mi się przypomniało, a o czym nie pisalam, to warto robić zdjęcia na zleceniach i nagrywać filmiki. Może się to okazać bardzo pomocne. 

nagrywać też rozmowy telefoniczne z agenturą!!! bo potem się wyprą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Lesia napisał(a):

nagrywać też rozmowy telefoniczne z agenturą!!! bo potem się wyprą.

Z nagrywaniem rozmów jest już nieco inaczej. Zawsze należy przed nagraniem takiej rozmowy powiadomić  o tym rozmówcę. On z kolei musi wyrazić na to zgodę. Jeśli takiej zgody nie mamy takie nagranie możemy wyrzucić do kosza. Jest bezużyteczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze!

Pisałam wcześniej o dniach świątecznych płatnych 100%. Kto śledzi temat, ten wie o co chodzi. Wtedy pisałam z głowy to co pamiętałam, teraz mam dokumenty z sądu przed sobą. Jutro przy świetle dziennym zrobię zdjęcie i wkleję ten tekst po niemiecku, ale tam jest napisane tak...

"We wszystkie dni Bożego Narodzenia (w tym Wigilię), Wielkanoc (w tym Wielki Piątek), dni zesłania Ducha Świętego i Wniebowstąpienia Pańskiego, Nowy Rok, 1 maja, 3 październik w dniu zjednoczenia Niemiec kwota ustalona w pkt. 1 zwiększa stawkę dzienną o 100%. Dotyczy to również wszystkich innych dni ustawowo wolnych od pracy w danym kraju związkowym"

Czyli jeśli stawka dzienna wynosi  np. 100 e, to w wyżej wymienione dni kwota zwiększa się o 100 %. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Katleja napisał(a):

Witajcie forumowicze!

Pisałam wcześniej o dniach świątecznych płatnych 100%. Kto śledzi temat, ten wie o co chodzi. Wtedy pisałam z głowy to co pamiętałam, teraz mam dokumenty z sądu przed sobą. Jutro przy świetle dziennym zrobię zdjęcie i wkleję ten tekst po niemiecku, ale tam jest napisane tak...

"We wszystkie dni Bożego Narodzenia (w tym Wigilię), Wielkanoc (w tym Wielki Piątek), dni zesłania Ducha Świętego i Wniebowstąpienia Pańskiego, Nowy Rok, 1 maja, 3 październik w dniu zjednoczenia Niemiec kwota ustalona w pkt. 1 zwiększa stawkę dzienną o 100%. Dotyczy to również wszystkich innych dni ustawowo wolnych od pracy w danym kraju związkowym"

Czyli jeśli stawka dzienna wynosi  np. 100 e, to w wyżej wymienione dni kwota zwiększa się o 100 %. 

 

 

Tak a agencja często mowia o świętach polskich a to dotyczy wszystkich świat w de I tak nas robią w konia od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Katleja napisał(a):

Witajcie forumowicze!

Pisałam wcześniej o dniach świątecznych płatnych 100%. Kto śledzi temat, ten wie o co chodzi. Wtedy pisałam z głowy to co pamiętałam, teraz mam dokumenty z sądu przed sobą. Jutro przy świetle dziennym zrobię zdjęcie i wkleję ten tekst po niemiecku, ale tam jest napisane tak...

"We wszystkie dni Bożego Narodzenia (w tym Wigilię), Wielkanoc (w tym Wielki Piątek), dni zesłania Ducha Świętego i Wniebowstąpienia Pańskiego, Nowy Rok, 1 maja, 3 październik w dniu zjednoczenia Niemiec kwota ustalona w pkt. 1 zwiększa stawkę dzienną o 100%. Dotyczy to również wszystkich innych dni ustawowo wolnych od pracy w danym kraju związkowym"

Czyli jeśli stawka dzienna wynosi  np. 100 e, to w wyżej wymienione dni kwota zwiększa się o 100 %. 

 

 

To teraz pytanie czy premia za święta to premia czy należna kasa za dni świąteczne. Tak właśnie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Katleja napisał(a):

Bardzo proszę tekst w j. niem. W pkt. 1 podana jest stawka dzienna, którą płaciła rodzina za jeden dzień. Z wiadomych przyczyn nie mogę tego tutaj wstawić. Jakość zdjecia nie najlepsza, ale nie o to tutaj chodzi. 17062097264818720943008119415367.thumb.jpg.bbe5155bd508dc7f6c6f4d73ce15f52c.jpg

No tak, ale co innego za co i ile płaci rodzina agencji a nasze ustalenia z agencją, bo to dwie inne sprawy chociaż raz zapytana przez córkę pdp czy dostaję dodatek powiedziałam, że nie to zadzwoniła do agentury z awanturą i mi to wyrównali ale dopiero po reakcji córki. K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość K.P. napisał(a):

No tak, ale co innego za co i ile płaci rodzina agencji a nasze ustalenia z agencją, bo to dwie inne sprawy chociaż raz zapytana przez córkę pdp czy dostaję dodatek powiedziałam, że nie to zadzwoniła do agentury z awanturą i mi to wyrównali ale dopiero po reakcji córki. K.

Oczywiście, ponieważ niewiele opiekunek wie, że te dni są 100% płatne. A to nie koordynatorzy czy właściciele agencji pracują w te dni świąteczne tylko my. I tak jak jest dodatek do BN czy Wielkanocy, tak powinien być dodatek do pozostałych dni świątecznych w De. Bylam zdziwiona gdy agencja w tamtym roku zapłaciła mi za 1 maja. Firmy tego nie robią, ponieważ dla nich to czysty zysk, a wykorzystują nasza nie wiedzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna
13 godzin temu, Katleja napisał(a):

czysty zysk, a wykorzystują nasza nie wiedzę

To nawet nie niewiedza ale chyba jakiś dziwny wstyd o pytania czy niechęć do wykłócania się o swoje niestety. 

 

W dniu 22.01.2024 o 21:22, Katleja napisał(a):

Dlatego absolutnie nic się w opiece nie zmieni. Cokolwiek by tu nie pisać... Nic, absolutnie nic się nie zmieni. Ja to wiem! Jestem tego pewna. 

Proszę poczytać na tym forum tematy związane z wszelką inicjatywą stworzenia stowarzyszenia opiekunek zobaczy Pani że ma rację że nigdy nic się nie zmieni. 

Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baśka
W dniu 27.01.2024 o 01:16, Gość Justyna napisał(a):

Proszę poczytać na tym forum tematy związane z wszelką inicjatywą stworzenia stowarzyszenia opiekunek zobaczy Pani że ma rację że nigdy nic się nie zmieni. 

Tyle lat i nic ale jak się wczytać to my same podkopywałyśmy każdą inicjatywę inną sprawą jest to, że często gdzieś za tym stały agencje.

Za mojego życia stowarzyszenie nie powstanie niestety ale fora i grupy to w sumie jak stowarzyszenia albo i lepiej. 

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość baśka napisał(a):

Tyle lat i nic ale jak się wczytać to my same podkopywałyśmy każdą inicjatywę inną sprawą jest to, że często gdzieś za tym stały agencje.

Za mojego życia stowarzyszenie nie powstanie niestety ale fora i grupy to w sumie jak stowarzyszenia albo i lepiej. 

Baśka

Ja zaliczylabym każde forum raczej do towarzysko-plotkarskiej grupy, niż miejsca w którym można realnie coś zmienić. 

Justyna ma rację, ja jeszcze dorzucę, zupełnie niezrozumiały dla mnie, strach opiekunek. Boją się powiedzieć cokolwiek, zaprzeczyć, wypowiedzieć swoje warunki, trwać przy swoim, a już nie daj Boże zrezygnować ze zlecenia czy napisać wypowiedzenie nie uczciwej agencji. 

Dla nich co koordynator powie to święte. Praca od 7 do 22:00 w tym 2 godz przerwy, nie ma problemu... Demencja, nocki... może być. Wózek inwalidzki czy osoba leżącą... czemu nie. Stawki minimalne i brak wolnego dnia też nie stanowią dla nich problemu. 

Skoro agencje biorą wszystkie zlecenia jak leci, nawet te które już nie nadają się do opieki domowej, to ja proponuję, żeby koordynator czy właściciel agencji spakował walizkę i sam na takie zlecenie pojechał! Od razu na 2-3 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...