Skocz do zawartości

Czy jesteście lojalne wobec 1 agencji?


Gość Małgośka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Gość Inga napisał:

Jak będę miała umowę o pracę i płatny urlop, brak nadgodzin i przestrzegane prawo pracy to będę lojalna, bardzo lojalna. 

Krótko mówiąc żadnej nam to nie grozi.

Wlasnie tak mam jak napisalas.Z drobna roznica,ze nie z polskiej agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jurek50 napisał:

Wlasnie tak mam jak napisalas.Z drobna roznica,ze nie z polskiej agencji.

Eee..ta opcja nie dla każdego , też ma swoje wady. Zlecenie nie jest złe , mi na przykład odpowiada dowolny czas wyjazdu , jestem dyspozycyjna kiedy i gdzie chcę i za ile. Oczywiście z dobrą , może nie całkiem idealna agencją można pracować dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 09:59, Gość Gość 3 napisał:

Eee..ta opcja nie dla każdego , też ma swoje wady. Zlecenie nie jest złe , mi na przykład odpowiada dowolny czas wyjazdu , jestem dyspozycyjna kiedy i gdzie chcę i za ile. Oczywiście z dobrą , może nie całkiem idealna agencją można pracować dłużej.

Ja też cenie sobie względna kontrolę sytuacji i wolę być w dziadków niż pracować pod kontrolą w heimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 09:13, Gość Gość napisał:

Jednego nie rozumiem:po każdym zleceniu składasz wymówienie? Przecież składki w ZUS - ie "nie pozwalają" na pracę w kilku agencjach. Nie ogarniam... 🤔. Tak czy inaczej-jest to idealne wyjście. Tylko jak to zrobić aby nie było bajzlu "w papierach zusowskich"? 

Możesz procować nawet w stu agencjach. ZUS płacisz jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem lojalna bo mam bardzo dobra agencje (dobre zlecenia ,pieniazki sa zawsze na czas  .a nawet przed czasem ) kordynatorki zawsze pomocne  ,zawsze mile ,  7 lat z nimi jezdze.... Raz pojechalam tylko z inna agencja i zle sie to skonczylo   .byly obiecanki cacanki zamiast kasy 

Edytowane przez lusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
27 minut temu, Ankka2 napisał(a):

Właśnie. Tylko zasada wzajemności poprawi warunki pracy!

Obawiam się, że jesteś w tej materii "niepoprawną" optymistką. Jest dużo chętnych do tej pracy ale.....!!! 

Jeśli agencje nie będą szanowały zleceniobiorców - to mogą obudzić się z ręką w nocniku. Chociaż czy ja wiem? 🤔

Jedno jest pewne:"nie ma zlituj". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 17:19, ciemnowszedzie napisał(a):

Możesz procować nawet w stu agencjach. ZUS płacisz jeden.

To jest zagrywka agencji,aby nie odprowadzac skladek w czasie gdy opiekunka przebywa w kraju,i pozniej taka osoba budzi sie z reka w nocniku jak sie zorientuje,ze tylko przez czesc roku ma oplacane skladki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 09:13, Gość Gość napisał(a):

Jednego nie rozumiem:po każdym zleceniu składasz wymówienie? Przecież składki w ZUS - ie "nie pozwalają" na pracę w kilku agencjach. Nie ogarniam... 🤔. Tak czy inaczej-jest to idealne wyjście. Tylko jak to zrobić aby nie było bajzlu "w papierach zusowskich"? 

To jest zagrywka agencji,aby nie odprowadzac skladek w czasie gdy opiekunka przebywa w kraju,i pozniej taka osoba budzi sie z reka w nocniku jak sie zorientuje,ze tylko przez czesc roku ma oplacane skladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek50 , że składki (od minimalnej kwoty) są odprowadzane tylko przez okres zlecenia-wie o tym nawet średnio rozgarnięta małpa. 

W zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi chodzi o coś innego. Przeczytaj jeszcze raz i daj odpowiedź, jeśli ją znasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daria Bielska
20 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

Obawiam się, że jesteś w tej materii "niepoprawną" optymistką. Jest dużo chętnych do tej pracy ale.....!!! 

Dużo chętnych I to za wszelką cenę byleby tylko pojechać i zostać na miejscu niewolnikami myjącymi w cenie okna, piekącymi ciasto, pielęgnującymi ogródki, robiącymi obiadki dla rodzin, robiącymi przetwory. Nie wygrasz. Zmiany muszą zacząć się od tych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

@Jurek50 , że składki (od minimalnej kwoty) są odprowadzane tylko przez okres zlecenia-wie o tym nawet średnio rozgarnięta małpa. 

W zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi chodzi o coś innego. Przeczytaj jeszcze raz i daj odpowiedź, jeśli ją znasz. 

To jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci agencja,w ktorej pracowalem odprowadzala skladki takze w czasie gdy bylem w domu.Zgodnie z przepisami agencja ms odprowadzac skladki za caly okres trwania umowy- zlecenia,a nie tylko za czas wykonywania pracy.Z tego wlasnie powodu niektore agencje praktykuja wypowiedzenia umow na czas pobytu w kraju,i ponownie jej zawarcie na nastepny wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek50 pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że po skończonym zleceniu agencja dalej płaci składki😳. No chyba, iż masz umowę o pracę.... w innym przypadku NIE! 

Wiem to od osób pracujących w różnych agencjach a na dodatek zadzwoniłam i zapytałam w swojej obecnej. Okres składkowy-to okres tylko i wyłącznie na zleceniu. Koniec, kropka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek50 @Gość Gość

W mojej firmie (małej, nie naglasnianej, rzetelnej- prawie 5 lat lojalności) składki miałam odprowadzane za okres faktycznej pracy od średniej krajowej. To nie ściema bo kontrolowałam to na swoim koncie poprzez ZUS PUE. Natomiast malutkie składki były odprowadzane za okres pobytu w Pl bo były te tam ulotki, werbunki itp. za które jakieś malutkie wynagrodzenie też było po złożeniu raportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos6 napisał(a):

@Gość Gość 0  rozne są sytuacje....lojalność widzę tylko finansowa ,bo firma dobrze płaciła.  Itd  ( chociaz miedzy nami to firma nie jest platnikiem tylko rodzina PDP.

🤑:pomysl-zarowka-twarz: @adamos6 lojalność ma dużo szerszy kontekst, strona finansowa często trzyma nas ale nie zawsze, nie za wszelką cenę. Firma jest płatnikiem składek zus jak i podatku czyli tzw pośrednikiem jak każdy przedsiębiorca zatrudniający na wszelakie umowy ludzi. Na to by ludzi zatrudnić, musi pozyskiwać pieniądze, jak nie z produkcji i sprzedaży, to że świadczenia usług, też jak każdy przedsiębiorca. Na podatek wysyłany do US potrąca z 'naszego' ale składki na ZUS są dzielone pomiędzy pracownikiem i pracodawcą w uregulowanych procentowo wysokościach. 

Prowadzący działalność muszą zadbać o środki finansowe dla siebie i pracowników- taki biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 09:11, Jurek50 napisał(a):

To jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci agencja,w ktorej pracowalem odprowadzala skladki takze w czasie gdy bylem w domu.

Muszę to sprawdzić ale to chodziło o to, że część pracy miałeś wykonywać w kraju i oni tak to obchodzili, żeby mieć podkładkę pod te śmieszne ulotki czyli część marketingową za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio pańcia z agencji była zdziwiona że rozmawiam jednocześnie z kilkoma agencjami. To się jej pytam A JAK MAM USTALIC KTORA MA LEPSZĄ OFERTE, UMOWĘ I STAWKĘ. Barany do kwadratu.

Nie przyznawać się i robić swoje, bo oni tylko liczą na te co biorą wszystko w ciemno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...