Skocz do zawartości

I mamy zmiany...


Gość rafaela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!! Miało być pięknie, 8,50 za godzinę, zmiany. Chcę wrócić po nowym roku do De ale w mojej agencji usłyszałam, że jeszcze nic nie wiedzą a do tego niemieckie rodziny nie przyjęły ich nowych warunków. Pani powiedziała mi że nie wykluczają zawieszenia działalności do czasu wyklarowania się sytuacji bo w obecnej sytuacji opiekunki musiałyby zarabiać... mniej. horror. Tak wszystkie narzekamy a za chwilę nie będziemy miały na co. Jak to wygląda w waszych agencjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam. Zmień agencję. U mnie stawki nie wzrosły, bo przed zmianami była podwyżka ale za to od nowego roku będziemy miały zus od ok 4 tysięcy. Około bo jeszcze nie wiedzą jaka będzie średnia krajowa. I dla mnie to wystarczająca zmiana. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wglądu umowę od nowego roku i nic się nie zmieniło,oprócz dla mnie większego wynagrodzenia....

Te 8,50 € nie ma dla nas żadnego znaczenia,bo to stawki dla niemieckich agencji,my jesteśmy delegowani i to jest coś innego.

W Polsce zmienia się odprowadzanie składek do ZUS od najniższej średniej krajowej,bo mają zniknąć do 2016 roku tz umowy śmieciowe. Na razie tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieka nad osobami starszymi jest dziedziną bardzo podobną do pielęgniarstwa – wymaga takiej samej wiedzy medycznej, lecz większego zestawu cech, które pozwalają dobrze wykonywać ten zawód. Należy potrafić zająć się starszą osobą w taki sposób, aby ta czuła się dobrze i komfortowo.I do tego jeszcze znajomość języka obcego - dlaczego stawki idą w dół? Czy to skutek nadmiaru opiekunek? Czy może napływ tańszej grupy roboczej z Rumunii itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy nie są tacy szybcy do zatrudniania Rumunek! Nie dajmy się zwariować bo Polskie opiekunki są przez Niemców uważane za najlepsze. Ale faktycznie jeszcze biedniejsza europa psuje nam rynek. Obok mnie pracuje bułgarka. To się dzieje niestety... ale nie wierzę by nas wyparły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Renata f.

U mnie w agencji stawki ZMALAŁY o 100 euro. Właśnie obdzwaniam agencję ale poczekam do stycznia bo wiele agencji prosi o cierpliwość. W jednej z firm pani bąknęło że zus będzie od 100 euro hahahahaha. Dawajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szukanpracy

Witam. U mnie wszystkie opiekunki mają przejść na własną działalność. A koleżanka w innej agencji nie ma zmian stawki i jeszcze ZUS zwiększyli do 3800. Przechodzę niech szukają jeleni gdzie indziej. I jeszcze kłamią, że inaczej żadna agencja nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje Panie o czym Wy dyskutujecie,,przecież to i tak wszystko fikcja...przepisy swoją drogą a życie swoją drogą...wie o tym Rząd Niemiecki i Rząd Polski----a Agencje ??? to tylko pośrednicy a nie Urzędy czy Zakłady ,które przynoszą zysk ,czy wytwarzają produkt...w tej materii nic się nie zmieni -jedynie może pod względem merytorycznym a nie finansowym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jeśli nagle agencje mają kasę po podwyżkach w DE na opłatę większych składek ZUS, to znaczy, że dostały pieniądze od rodzinny niemieckich, tylko opiekunką nie chcą dać, wolą resztę dla siebie zostawić, bo nie wierzę, że beda płacić moich składek ZUS 300 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...