Skocz do zawartości

Nawyki naszych PDP !!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, ewamarchewa napisał:

@Baśka powtarzająca się Tak. Zapakowała je w poszwę od kołdry :d

Idę siku ...dla bezpieczeństwa :szydera: Miałam to samo napisać co @LACH:szydera: Ewa ...tylko czekaj , kiedy ci zacznie na kaloryferach podsuszać :szydera: Czego ci oczywiście nie życzę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LACH napisał:

Skończ proszę z tą wazeliną, bo się mdło robi ;):tak2::szydera:

To se puść , jak cię mdli  ....pawia :cmok:Żałuję , że w emotikonach nie ma janiołków - przytulasków . Tak bardzo ich nie lubiłam , ale złośliwie ( a niech cię ...mydli :szydera: ) obdarowywałabym nimi każdego twojego posta :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

To se puść , jak cię mdli  ....pawia :cmok:Żałuję , że w emotikonach nie ma janiołków - przytulasków . Tak bardzo ich nie lubiłam , ale złośliwie ( a niech cię ...mydli :szydera: ) obdarowywałabym nimi każdego twojego posta :szydera:

Nie żygam od piątego roku życia(wesela ciotki Małgośki-wpiergalałem wszystko!!!). Od tamtej pory mam zawór zwrotny w gardziole a filterki w nosie:szydera:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LACH napisał:

Nie żygam od piątego roku życia(wesela ciotki Małgośki-wpiergalałem wszystko!!!). Od tamtej pory mam zawór zwrotny w gardziole a filterki w nosie:szydera:.

Trudno ....niech cię tłamsi  . Sam chciałeś :cmok::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się @LACH ale się uśmiałam z Waszych postów:szydera: @ewamarchewa  toż to musi cuchnąc w jej sypialni , pokoju, ale to babci  zapachowe  królestwo,:szok: a Ty masz co robić, zabawic się musisz w poszukiwacza skarbów pampersowych , czyż nie jest wesoło?:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@Baśka powtarzająca się @LACH ale się uśmiałam z Waszych postów:szydera: @ewamarchewa  toż to musi cuchnąc w jej sypialni , pokoju, ale to babci  zapachowe  królestwo,:szok: a Ty masz co robić, zabawic się musisz w poszukiwacza skarbów pampersowych , czyż nie jest wesoło?:hura:

oj... niesamowicie wesoło... zwłaszcza, że poszukuję bardzo dyskretnie, aby ona nie zauważyła, że grzebię w jej rzeczach, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewamarchewa napisał:

oj... niesamowicie wesoło... zwłaszcza, że poszukuję bardzo dyskretnie, aby ona nie zauważyła, że grzebię w jej rzeczach, ech...

Masz zajęcie, a tak z nudów by się w głowie poprzewracało:szydera:  tak sobie teraz myślę o jednej babci ,co to sobie sama zmieniała pampersy , na 100% były wielokrotnego użytku, teraz tak myślę ,gdzie były te zasikane? kurcze chyba też pochowane ,wyschły i dalej poszły  do użycia, ale ja nigdy w to nie wnikałam, bo była na tyle samodzielna ,że wiedziała co robi, jej świat i jej małpy,ale się myła:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Blondi napisał:

Masz zajęcie, a tak z nudów by się w głowie poprzewracało:szydera:  tak sobie teraz myślę o jednej babci ,co to sobie sama zmieniała pampersy , na 100% były wielokrotnego użytku, teraz tak myślę ,gdzie były te zasikane? kurcze chyba też pochowane ,wyschły i dalej poszły  do użycia, ale ja nigdy w to nie wnikałam, bo była na tyle samodzielna ,że wiedziała co robi, jej świat i jej małpy,ale się myła:szydera:

ale się myła ....a i tak z daleka waniało :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój PDP?"psychoza"z układaniem chusteczek higienicznych na stoliku nocnym przed snem,przed wieczornym wyjściem z salonu układanie wszystkiego na ławie"pod linijkę",W łazienkowej szafce wszystko musiało stać dokładnie tak jak on sam postawił(dzięki Bogu to była tylko JEGO szafka)Jak już leżał wieczorem w łóżku to obowiązkowo przypomnienie jaki dzień tygodnia minął i jaki jest następny,no i wierszyk z dzieciństwa który mi zawsze mówił.Pamiętam go nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podopieczny ma swoje nawyki jak chyba każdy człowiek. 

Na śniadanie pije kawę z mlekiem i cukrem. 

Do tego zjada dwie kromki chalki z rodzynkami. Moczy sobie ją w tej kawie. 

Obiad przygotowuje obecnie ja jak mnie nie było to synowa. 

Na obiad dziadek zjada wszystko co mu przygotuję. Dzisiejszy narodził brawami. 

Na kolacje je jedna kromke chleba z masłem i wędlina, serem ale do tego chce zielony ogórek, pomidora i cebulkę. 

Kanapkę posypuje kminkiem :szok: i twierdzi, że kminek jest dobry na serce. 

Ja znałam inne właściwości kminku i raczej jego działanie na układ trawienny. 

Herbaty dziadek nie pije wcale tylko wodę mineralna i piwo. 

To tyle o nawykach żywieniowych. 

Z innych to chyba to co jest dla mnie dużym zaskoczeniem, że scieli po sobie lozko i to bardzo starannie. 

Dzisiaj to nawet pranie nastawil. 

Powiedział, że to z przyzwyczajenia :)

25 lat jest już sam więc musi sobie jakoś radzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A ja często byłam w domach gdzie piło się herbatę. Głównie miętową albo Roibos. 

U mnie w zimie Fenchel albo rumiankowa,ew.piwo bezalkoholowe.Lub śmierdzące jabolem domowe wino,błeeee.Ja czarną herbatę zawsze na kolację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na północy Niemiec w Ostfriesland nie piją popołudniu kawy tylko herbatę. Mają do tego cały ceremoniał. Piją ją z karmelizowanym cukrem a w sklepach można kupić Ostfrieslandtee.Smaczna czarna herbata. Bardzo lubię jeździć w te okolice :Leer, Brema, Papenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudniowa kawa czyli punkt 15 :haha:była obowiązkowa w większości domów w których byłam. Wyjątkiem jest właśnie Badenia Wirtembergi tu tylko w jednym domu celebrowali popołudniowa kawa. Jeden z podopiecznych pół godziny po obiedzie jadł deser a potem kolacje, tu gdzie jestem po mojej przerwie czyli o 15 podaję ciasto albo owoce. Więc różnie to jest. 

Chyba najważniejsze, że posiłki jada się o jednej ustalonej porze i chyba tylko jednego podopiecznego miałam, który czasami chciał obiad trochę później. 

Najbardziej otwarci i tacy z którymi można się dogadać to ludzie mieszkający właśnie w tym rejonie gdzie jestem. Ogólnie chodzi mi i o podopiecznych i o ich rodziny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Basiaim napisał:

W wielu domach, gdzie pracowałam, pili herbatę.

Najczęściej ziołowe, owocowe.

Tu, gdzie teraz jestem pdp pije ze mną do kolacji earl grey z cytryną.

To moja ulubiona herbata (earl grey) :d najlepsza z wersji to biedronkowa w niebieskim opakowaniu bo słabiutka:d Sama osobiście nikomu nie podawałam na wyjeździe herbaty innej niż ziołowa, ale dla mnie to nie herbata tylko ziółka ... Tu pdp od rana do wieczora pije kawę z mlekiem i są to ogromne ilości :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...