Skocz do zawartości

Nawyki naszych PDP !!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesanie lub przynajmniej poprawianie dywanowych frędzli....to normalnie jakaś niemiecka choroba jest,nieuleczalna,he he he.Tu ostatnio Kulce powiedziałam,że wezmę nożyczki i wszystkie frędzle obetnę,żeby nie musiała ciągle poprawiać:):):)

U innej PDP było czesanie, specjalną szczotką,ale  po moich próbach czesania uznała,że nie umiem tego robić i sama się bawiła w dywanową fryzjerkę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

Czesanie lub przynajmniej poprawianie dywanowych frędzli....to normalnie jakaś niemiecka choroba jest,nieuleczalna,he he he.Tu ostatnio Kulce powiedziałam,że wezmę nożyczki i wszystkie frędzle obetnę,żeby nie musiała ciągle poprawiać:):):)

U innej PDP było czesanie, specjalną szczotką,ale  po moich próbach czesania uznała,że nie umiem tego robić i sama się bawiła w dywanową fryzjerkę:)

 

Ja pierwszy raz mam 3 dywaniki z frędzelkami i to w dziennym pokoju w którym dziadek cały czas przesiaduje i na szczęście nikt na te frędzle nie zwraca uwagi :haha:czasami ja je nogą poprawię :$Wstyd się przyznać ale w moim domu mam jeden malutki chodniczek z frędzelkami ,który jest w sypialni i pewnie dzięki temu ma jeszcze frędzle , bo jakby mój pies miał do niego dostęp jak był jeszcze szczeniaczkiem to dawno by tych frędzli nie miał i  ja te frędzle   codziennie jak idę spać  pieczołowicie poprawiam :$:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

Ja pierwszy raz mam 3 dywaniki z frędzelkami i to w dziennym pokoju w którym dziadek cały czas przesiaduje i na szczęście nikt na te frędzle nie zwraca uwagi :haha:czasami ja je nogą poprawię :$Wstyd się przyznać ale w moim domu mam jeden malutki chodniczek z frędzelkami ,który jest w sypialni i pewnie dzięki temu ma jeszcze frędzle , bo jakby mój pies miał do niego dostęp jak był jeszcze szczeniaczkiem to dawno by tych frędzli nie miał i  ja te frędzle   codziennie jak idę spać  pieczołowicie poprawiam :$:haha:

W domu w ogóle nie mam dywanów,ani sztuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie na wieczór zasuwanie rolet, zasłon; wyłączanie wszystkich urządzeń z kontaktów- standard. Z rana koniecznie w małym, gościnnym pokoju zasłony muszą być koniecznie odsłonięte (bo ktoś pomyśli, że poumierali w domuxd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

W soboty mój PDP je 3 kromki chleba tostowego i do tego ma gorące,przegotowane mleko.Przez pozostałe dni je chleb tostowy z masłem i dżemem,wypija zimne mleko i filiżankę kawy z mlekiem.W soboty rano nie bierze tabletek - bo tabletki i mleko to be!

Wieczorem obowiązkowo opuszczane rolet ,że w sypialni to rozumiem ale w salonie,z którego nikt nie korzysta?

Obiad jest jedzony z glebokoego talerza bez względu na to czy to zupa czy drugie czy dwa dania.Trzeba zjeść wszystko,żeby np nie pomieszać zupy brokulowej ze słodkim sosem.

Czyszczenie kiełbasy.Ale to to nie przyzwyczajenie.Ja tej wymytej kiełbasy nie jem.

Zmiana pościeli.Tylko raz tutaj zmieniłam jednocześnie wszystko.Raz zmieniam poduszki,za kola dni poduszki,innym razem poszwy na pierzyny.Jakie te pierzyny są ogromne!!!

Garczki - każdy ma swoje przeznaczenie.Nawet sobie zanotowalam co w jakim garczku mam gotowac.

Nic nie zmieniam po swojemu,nigdy nie wprowadzalam moich zwyczajów.Zawsze dostosowuje się do przyzwyczajeń pdp i jego rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym adresie to wszystko mam jak w zegarku, co osobiście bardzo mi pasuje bo wszystko jest przewidywalne... Plus śniadanie i kolacja jest standardowa bez żadnych odstępstw... i naczynia do tego tez standard. Sprzatanie tylko w piątki, pranie białego w poniedziałki i kolorowego w środy xd. W niedziele nie chodzimy na spacer bo spacer to ciężka praca, a pdp dzień swięty święci. O roletach nie wspominam bo to wiadomo. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem od swojej babci ze co jakisz czas mowi arschloch. Na początku myslalem ze sie przeslyszalem ale ona tak ciagle powtarza. Przed hcila powiedzialem im ze jest kawa gotowa a ona arschloch. Nie mowi tego jakby do meni tylko tak o po prostu nawet nie patrzy nam nie. Dziwne to co hahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanOpiekun napisał:

Zauwazylem od swojej babci ze co jakisz czas mowi arschloch. Na początku myslalem ze sie przeslyszalem ale ona tak ciagle powtarza. Przed hcila powiedzialem im ze jest kawa gotowa a ona arschloch. Nie mowi tego jakby do meni tylko tak o po prostu nawet nie patrzy nam nie. Dziwne to co hahaha :D

Może twojego imienia nie pamięta ...i mówi po imieniu ...po swojemu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.10.2018 at 16:08, Blondi napisał:

Odświeżę temacisko,,nawyki naszych PDP, jeden to taki ,,używanie jednorazowej  chusteczki do nosa przez cały dzień ,aż się nie rozpadnie,,albo wylizywanie serków  homogenizowanych  lub innych  z pojemników paluchem i pięknie wstawionych spowrotem do lodówki do spożycia dla  innych -a fujj ,,jak sobie przypomnę ,, chowanie jedzenia to większośc z demencją to ma,  może ktoś dopisze jakiś szalony nawyk swojego PDP ,te co ja opisuję to raczej normalne nawyki i nic nowego,,:szydera:

Hmmm... np. chowanie zużytych pieluchomajtek. Wczoraj zachodziłam w głowę, gdzie PDP je "skitrała".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...