Skocz do zawartości

Ile?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dawno mnie tu nie bylo. Mam pytanie do osob pracujacych w Polsce jako opiekunki. Ja pracuje w Belgii i nie jestem wstanie pomoc mojej znajomej bo nie znam realiów pracy opiekunki w Polsce. Znajoma zostala poproszona by zaopiekowac sie przez dwa tygodnie starsza pania, by jej rodzina mogla pojechac na wakacje. Ma zaproponowac cene i nie ma pojecia. Staruszka glownie lezy i spi, ale jest wstanie sama wstac i isc do toalety, ale ma pambersy bo zdarzaja sie wypadki. Trzeba byc z nia w nocy, choc przesypia je cale. Przygotowac jedzenie, pomoc w toalecie, ogarnac mieszkanie. Nie mam pojecia jak to wycenic. Pomozecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katleen @adamos6tu pisał kiedyś  o stawce, ale była ona bardzo wysoka bo to 28 zł za godzinę więc to żaden wyznacznik a raczej ciekawostka, bo tyle nikt nie zapłaci za opiekę cąłodobową tak jak i w Niemczech.

Znalazłem taki tekst w wyborczej

Niektórzy chorzy potrzebują opiekunki na kilka godzin dziennie, gdy bliscy wychodzą do pracy lub szkoły. Koszt takiej usługi to od 13 do 16 zł za godzinę w dzień powszedni; w weekendy – od 15 do 20 zł. Kiedy potrzebna jest stała opieka nad ciężko chorym seniorem, trzeba się liczyć z wydatkiem od 200 do 350 zł za dobę.

W takiej sytuacji warto pomyśleć, czy nie zatrudnić kogoś, kto zamieszka z naszym bliskim pod jednym dachem w zamian za miesięczną pensję. Wówczas trzeba się przygotować na wydatek rzędu 2,5-3 tys. zł miesięcznie. To stawki na rękę – jeżeli chcemy podpisać umowę z opiekunką, musimy doliczyć podatek i koszty ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego.

Kurcze 200-300 za dobę to miesięcznie 6000-9000 to to lepiej niż w DE więc to tez bym chyba traktował jako dziwne.

Trzeba się dogadać i ja bym zaczął od 150 zł/dzień z nocką a to ile zejdą to już zależy od rodziny i koleżanki, której musi się to opłacać. Zobaczymy co napiszą inni. Sam jestem ciekawy, bo o ile wierzyć gazecie to źle to w pl nie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey  

Zaproponowalabym 1500.

3000 tysiace miesiecznie jak na polskie warunki to i tak dobrze wiec polowa za 14 dni wydaje sie byc dobra stawka, ale gdybym miala zrezygnowac z pracy w niemczech to tylko za min. 4000 ale to pod warunkiem, ze w moim miescie lub wojewodztwie. Bez nocek chetnie za 3000 +wyzywienie po stronie rodziny. Powodzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Dzidka napisał:

Hey  

Zaproponowalabym 1500.

3000 tysiace miesiecznie jak na polskie warunki to i tak dobrze wiec polowa za 14 dni wydaje sie byc dobra stawka, ale gdybym miala zrezygnowac z pracy w niemczech to tylko za min. 4000 ale to pod warunkiem, ze w moim miescie lub wojewodztwie. Bez nocek chetnie za 3000 +wyzywienie po stronie rodziny. Powodzenia. 

 

polskie warunki?   idź do sklepu ,czy są to polskie warunki a nie amerykańskie....?   na ten temat szkoda słów....reszta to kwestia uzgodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziemy porownywac do Niemiec to zawsze bedzie malo a to nie ma sensu i sie nie dogadamy. Emerytka za taka fuche wezmie 1300 i bedzie zadowolona bo bedzie miala na dodatkowe wydatki. Studentka wezmie za 1000 i jeszcze podziekuje. Czynniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Obs napisał:

Jak bedziemy porownywac do Niemiec to zawsze bedzie malo a to nie ma sensu i sie nie dogadamy. Emerytka za taka fuche wezmie 1300 i bedzie zadowolona bo bedzie miala na dodatkowe wydatki. Studentka wezmie za 1000 i jeszcze podziekuje. Czynniki. 

 

Są i tacy co to wezmą za 500 tylko czy powierzyłabyś im swój dom i matkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2022 o 22:44, Katleen napisał:

Witajcie. Dawno mnie tu nie bylo. Mam pytanie do osob pracujacych w Polsce jako opiekunki. Ja pracuje w Belgii i nie jestem wstanie pomoc mojej znajomej bo nie znam realiów pracy opiekunki w Polsce. Znajoma zostala poproszona by zaopiekowac sie przez dwa tygodnie starsza pania, by jej rodzina mogla pojechac na wakacje. Ma zaproponowac cene i nie ma pojecia. Staruszka glownie lezy i spi, ale jest wstanie sama wstac i isc do toalety, ale ma pambersy bo zdarzaja sie wypadki. Trzeba byc z nia w nocy, choc przesypia je cale. Przygotowac jedzenie, pomoc w toalecie, ogarnac mieszkanie. Nie mam pojecia jak to wycenic. Pomozecie???

I jak się skończyło? Te stawki podane wyżej się sprawdziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.05.2022 o 08:36, Katleen napisał:

Zaproponowalam 1500 i rodzina zaakceptowala. To i tak mniej niz zazyczyla sobie pielegniarka, ktora tylko by dochodzila.

No wlasnie bo jakby to liczyc jak pielegniarka i do tego z nockami to wyszloby blisko stawki w de. Wniosek z tego taki ze ta praca nigdy nie bedzie doszacowana i to wszystko tylko naszym kosztem. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 08:36, Katleen napisał:

Zaproponowalam 1500 i rodzina zaakceptowala. To i tak mniej niz zazyczyla sobie pielegniarka, ktora tylko by dochodzila.

A ile chciala pielegniarka bez nocek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z prywatnych firm wycenia pracę opiekunki na 25 zł za godzinę. Opieka całodobowa jest wyceniania indywidualnie, ale to daje obraz tego ile to może kosztować. Nawet jeżeli opiekunka prywatnie bez firmy która ma stawkę dużo większą weźmie 15 lub chociaż 10 zł za każdą godzinę to daje już sporą kwotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie dożyję czasów, żeby u nas płacili tyle ile w Niemczech, ale wyobraźcie sobie jakby to bardzo zmieniło branżę i jakie dawało możliwości. Ach, miło pomarzyć i aż chciałoby się pracować, bo tyle by to problemów rozwiązało i człowiek nie byłby taki niepewny...

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...