Skocz do zawartości

Rosja zaatakowała Ukrainę...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Joker są niestety sprawy na które nie mamy wpływu . Najsmutniejsze jest to , że znowu cały świat się temu przygląda z założonymi rękami :rozpacz:

Sankcje gospodarcze to zdecydowanie za mało żeby powstrzymać agresora .Ja tak samo jak i wszyscy jestem zrozpaczona tym co się dzieje .Nie spodziewałem ,że dożyje takich ciężkich czasów  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Joker napisał:

Nie jest to dobry dzień! My smacznie spaliśmy i myśleliśmy o pączkach a niedaleko nas ludzie schodzili do schronów. TO jest straszne, ze jeden człowiek może zniszczyć normalne życie milionom innych ludzi.

Kawa podana, ale radości dzisiaj to nie ma!

Upload Food Drink GIF

W pełni zgadzam się z Twoja wypowiedzią. Dzień dobry wszystkim i spokojnej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z Wami w tym tragicznym dniu.Wszystkie sprawy w obliczu Wojny są nie ważne a pączki nie mają żadnego znaczenia.Mowię to bo zdaję sobie sprawę co czują ludzie na Ukrainie.Calym sercem jestem z nimi i z niepokojem patrzę na rozwój sytuacji.

Mamy to szczęście że jesteśmy w UE i w NATO  chociaż były już głosy żeby pójść śladem Wielkiej Brytanii.Jest to dla nas lekcja pokory , niestety dla naszych sąsiadów jest to być czy żyć.

Piszę to w wątku kawowym ale teraz nie jestem w stanie beztrosko cieszyć się jej smakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, INEZ napisał:

@Joker są niestety sprawy na które nie mamy wpływu . Najsmutniejsze jest to , że znowu cały świat się temu przygląda z założonymi rękami :rozpacz:

Sankcje gospodarcze to zdecydowanie za mało żeby powstrzymać agresora .Ja tak samo jak i wszyscy jestem zrozpaczona tym co się dzieje .Nie spodziewałem ,że dożyje takich ciężkich czasów  .

A co mocarstwa tego świata mogą zrobić oprócz sankcji które to z kolei agresor ma daleko w d...

Wyobrażasz sobie co by było gdyby wszyscy dołączyli się do wojny?

Nikt nie chce agresji i wojny, nikt nie chce wysyłać swoich mężów i synów na front.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Kleopatra napisał:

Wyobrażasz sobie co by było gdyby wszyscy dołączyli się do wojny?

8 lat temu mówiliśmy to samo. Wziął Krym. Teraz bierze Ukrainę. Co potem? Na co czekać?

Jestem za absolutnym odizolowaniem Rosji! Żadnego handlu, wydalenie każdego Rosjanina z każdego kraju, zamknięcie internetu EU, zabranie wszystkich środków Rosjan w bankach UE, wywalenie ze sportu i na każdym kroku pokazywać im gdzie jest ich miejsce. Jak zwykły Rosjanin nie dostanie części samochodowych, elektroniki zachodniej, nigdzie nie wyjedzie to może zaczną myśleć. A przy kolejnym fiknięciu wojna totalna do zrównania z ziemią.

Jak sobie wyobrażasz życie po wojnie. Wrócimy do normalności? Udamy, że nic się nie dzieje? Tu już nie ma odwrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joker napisał:

8 lat temu mówiliśmy to samo. Wziął Krym. Teraz bierze Ukrainę. Co potem? Na co czekać?

Jestem za absolutnym odizolowaniem Rosji! Żadnego handlu, wydalenie każdego Rosjanina z każdego kraju, zamknięcie internetu EU, zabranie wszystkich środków Rosjan w bankach UE, wywalenie ze sportu i na każdym kroku pokazywać im gdzie jest ich miejsce. Jak zwykły Rosjanin nie dostanie części samochodowych, elektroniki zachodniej, nigdzie nie wyjedzie to może zaczną myśleć. A przy kolejnym fiknięciu wojna totalna do zrównania z ziemią.

Jak sobie wyobrażasz życie po wojnie. Wrócimy do normalności? Udamy, że nic się nie dzieje? Tu już nie ma odwrotu. 

Ja też jestem za sankcjami dla Rosji tak żeby każdy mieszkaniec to odczuł. Nie dla rozwiązania militarnego.

Sankcje już są nałożone przez Wielką Brytanię i USA. 

Tak wrócimy do normalności.Nie mamy wyjścia.

Kto ma walczyć? Czym? Kogo wysłać na pewną śmierć? Które państwo to zrobi? 

Znasz odpowiedź? Ja nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

tak żeby każdy mieszkaniec to odczuł

Kleopatra, tak, odizolować i niech sami się oczyszczą. Mam nadzieję, że to nie będą pozorne sankcje, ale dotkliwe i konsekwentne aż do ustąpienia putina i jego ludzi. Dzisiaj wojna nie ma sensu, bo niestety teraz to jest zabawa w retro wojnę i chyba nawet putin nie byłby na tyle głupi żeby sięgnąć po atom. 

Bomby atomowe mają Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Pakistan, Indie, Korea Północna i Izrael. Najwięcej głowic posiada Rosja - 8,5 tysiąca, z czego 1,8 tysiąca jest w stanie użyć w każdej chwili. Mniej głowic, ale więcej gotowych do natychmiastowego użycia posiadają Stany Zjednoczone - 5,5 tysiąca.

Pozostałe kraje dysponują dużo mniejszą liczbą bomb: Chiny - 250, Wielka Brytania - 225, Izrael - 80. Korea Północna, Pakistan i Indie posiadają po kilka głowic atomowych.

Dzisiaj PZPN wystosowało wraz ze zwikązkami Szwecji i Czech prośbę o zmianę miejsca rozgrywania meczu Rosja Polska który jest zaplanowany na 24 marca. Dobrze przeczytaliście! O przeniesienie a nie o wykluczenie Rosji i odmowę grania z nimi w piłkę. Jak tak mają wyglądać te sankcje i podejście do tematu to nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rusek z wozu opancerzonego powinien wisieć za to co zrobił! Tylko szczęście uratowało kierowcę! Na każdej wojnie nawet okupant może okupować z klasą lub być taką właśnie gnidą - dali im zabawki i chłopcy się bawią. Straszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.02.2022 at 20:25, Kleopatra napisał:

Ja też jestem za sankcjami dla Rosji tak żeby każdy mieszkaniec to odczuł. Nie dla rozwiązania militarnego.

Sankcje już są nałożone przez Wielką Brytanię i USA. 

Tak wrócimy do normalności.Nie mamy wyjścia.

Kto ma walczyć? Czym? Kogo wysłać na pewną śmierć? Które państwo to zrobi? 

Znasz odpowiedź? Ja nie znam

Witajcie - gorąco tu przy kawie, i nie dziwie się bo frustracja każdego ma uzasadnione podłoże. Chciałbym jednak przypomniec, ze zimna wojna o wpływy pomiędzy tzw. mocarstwami trwa od zarania dziejów. Wyścig zbrojeń jak @Joker podliczył nadal trwa - i każda ze stron ( szefowie tych państw) ma w tym wielkie interesy. Wszędzie gdzie rozpylając się konflikty a kraj posiada coś interesującego - tam paluchy pchają i Rosja jak i USA… teraz pojawił się jeszcze inny gracz Chiny, a nimi USA nie chciało się dogadać, Amerykańskie korporacje zerwały z Chinami współpracę, to sobie Putin załatwił sojusznika i w d… jak @Kleopatra  napisała może mieć sankcje.…. 
natomiast odrębnym problemem jest ludobójstwo - czy NATO to jest odpowiedni organ ( w końcu zbrojny) by tego pilnował ? 
Była wojna w dawnej Jugosławii pokazała jak bezskuteczne jest pchanie łapek USA, Irak… 

to tylko sygnały z mojej strony - z mojego punktu widzenia. Ludzie giną codziennie na wielu wojnach na świecie - Putin jak wielu przed  nim wydaje się szaleńcem - ale tu chodzi o władze na świecie i durne ambicje malutkich człowieczków,którym dano władze - w niby demokracji- albo ją sobie sami wzięli w pseudokomunizmie . 
 

Co winna jest jakaś Olga z podmoskiewskiej wsi ze jej przywódca zwariował - ktoś tu napisał odciąć ich od świata .  Proponuje przypomniec sobie jak ta mapa świata wyglada i kto ma najwiecej w jednym kawałku tego świata .

Gdzie się dwoje bije tam trzeci korzysta - Chiny są obecnie najbogatszym i najliczniejszym państwem świata. Przy czym politykę ma zbliżoną do Rosji. Co zrobi Ameryka z kilkoma tysiącami wojsk w Europie. Obroni cześć zawarta w NATO, ale dalej się nie posunie. Była Czeczeni, była Kazachstan, była Białoruś, była aneksja Krymu teraz Donieck … bo przecież  nie cała Ukraina jest kością niezgody. Putin był agentem FSB ( umie rozgrywać) A Ukraina nie ma wywiadu  wojskowego ? Zostali zaskoczeni ?

Putin w czasie spotkania sportowego z Chińskim przywódca w ub roku załatwił sobie kontrakt lepszy niż miał z całą Europą : przewidywał swoje kroki i ewentualne sankcje. 
Czytam - ale tylko troszkę - i widzę w mediach wiele nieprawdziwych przekazów. Media to z kolei kolejna władza pociągająca sznurku we własnym kierunku.

Agresja Niemiec na Polskę w 1939 - piec lat później poukładali się wszyscy włącznie z Rosja. Polak wyszedł jak Zabłocki na mydle. W latach 90-tych Niemcy pompowali w Rosję tyle kasy by zrównać ja do poziomu  Europy - dlaczego ? Przecież to wróg był …

Politykami rządzą pieniądze i władza - a na wojna sie dobrze zarabia 

Spokojnej  soboty :cześć2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi tak masz rację.Dla mnie tu i teraz liczą się Ci ludzie szukający schronienia .Pisze to bo jestem z rejonów przygranicznych z Ukrainą i pomimo wielkich słów Niemiec ,jak na razie tylko ludność z okolicznych miejscowości pomaga Ukraińcom .Wielki ukłon w stronę tych którzy bezinteresownie proponują jakiś pokój czy jedzenie.

Niemniej jednak powstaje pytanie co dalej? Jak to długo potrwa? Jaki  awaryjny plan ma Putin w razie gdyby nie udało mu się osiągnąć tego co chce 

Czytałam że chce podzielić Ukrainę na 2 części.

Strach pomyśleć co z Europą ci z nami ,bo wiadomo że my oberwiemy rykoszetem.Juz wszystko drożeje, a będzie jeszcze gorzej.Niemcy zastanawiaja się nad wprowadzeniem niektórych restrykcji bo wiadomo ....kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin już przegrał wszystko. To początek jego końca. Nie przewidział, że Ukraina szybko się nie da a zachód, że tak szybko zareaguje i zacznie nazywać rzeczy po imieniu. Każda decyzja i KAŻDY efekt będzie dla niego zły, a już na pewno zdobycie Ukrainy. On już wie, że jego otoczenie powoli myśli o ratowanie tyłków unicestwieniem wodza, bo wódz sam już tego nie odkręci, bez względu na finał. To jedyna droga do powrotu do łask cywilizowanego świata.

ppps.jpg.54522fb15daa8e34c532bd7dbcb26a9d.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu szkoła mojego dziecka organizuje szkolenie dla rodziców jak rozmawiać mają z dziećmi o wojnie. Nie sądziłem, że to kiedyś powiem, ale mam nadzieję że ten podludź umrze w męczarniach razem ze swoimi współpracownikami! I nie mówicie i nie piszcie, że po tym wszystkim warto z Rosją w ogóle rozmawiać i nawiązywać nowe relacje. Ten naród powinien być skończony, bo tam nigdy nie będzie dobra, na co Niemców było stać a wydawało się to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sprawa z 2016 roku. Na ustawową listę rzeczy zakazanych w Rosji trafił obraz, na którym Putin został ucharakteryzowany na homoseksualnego klauna - donosi Washington Post. Od tej pory za udostępnianie i "lajkowanie" zdjęcia na portalach społecznościowych rosyjskim internautom grozi kara więzienia. Z kolei autor obrazu został unieszkodliwiony w inny sposób - zamknięto go w szpitalu psychiatrycznym. Decyzja władz jest pokłosiem wyroku wydanego w dniu 11 maja 2016 roku, kiedy to sąd nakazał cenzurę każdej publikacji, przedstawiającej Władimira Putina, jako osobę homoseksualną.

put.jpg.2c5132b26a8651fe8e918af95dfc5b11.jpg

Lajkujcie, kopiujcie, przekazujcie żeby Putin wiedział, że o nim pamiętamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News z dzisiaj. Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Karim Khan ogłosił, że wszczyna postępowanie w sprawie „sytuacji na Ukrainie", po inwazji Rosji na pełną skalę. „Dzisiaj pragnę ogłosić, że zdecydowałem się jak najszybciej rozpocząć śledztwo w sprawie sytuacji na Ukrainie" - przekazał w oświadczeniu.

Dodał, że istnieją uzasadnione podstawy, aby sądzić, że zarówno zbrodnie wojenne, jak i zbrodnie przeciwko ludzkości były popełniane na Ukrainie od 2014 roku.

On już wie, jego otoczenie także. Kwestia niedługiego czasu i usłyszymy to na co czeka cały świat. Przegrał wygrany mecz. Teraz musi zejść ze sceny żywy lub martwy - bez większego znaczenia, tak jak bez znaczenia jest to czy zrobi to sam czy z pomocą kolegów. Użycie atomu zmiecie ich wszystkich więc lepiej im poświęcić jednego Putina i próbować wrócić do łask. A wszystko przez Ukraińców, którzy tym razem powiedzieli NIET i nie oddali wszystkiego w drugiej dobie, która była ostatnią szansą na załatwienie sprawy i wyprzedzenie ruchów zachodu, który pewnie po raz kolejny nie zadziałałby tak jak teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłużyli sobie całym swoją historią, postawą, zachowaniem i obecną sytuacją na nazywanie ich człekokształtnymi lub ssakopodobnymi za 150 lat będzie tam rezerwat bo ich ewolucja już doszła do maksimum możliwości DNA i się cofa. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.02.2022 at 19:18, Joker napisał:

Jestem za absolutnym odizolowaniem Rosji! Żadnego handlu, wydalenie każdego Rosjanina z każdego kraju, zamknięcie internetu EU, zabranie wszystkich środków Rosjan w bankach UE, wywalenie ze sportu i na każdym kroku pokazywać im gdzie jest ich miejsce. Jak zwykły Rosjanin nie dostanie części samochodowych, elektroniki zachodniej, nigdzie nie wyjedzie to może zaczną myśleć. A przy kolejnym fiknięciu wojna totalna do zrównania z ziemią.

Jak sobie wyobrażasz życie po wojnie. Wrócimy do normalności? Udamy, że nic się nie dzieje? Tu już nie ma odwrotu. 

Witam Joker! Jak to czytałam w drugim dniu wojny z Ukrainą to myślałam, że piszesz głupoty, ale teraz to się dzieje i wydaję się że to dobra droga. Mam nadzieję, że szybko spełni się też twoja druga teoria. Pozdrawiam z Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...