Skocz do zawartości

Obowiązek szczepień dla opiekunek w Niemczech


Gość Malgo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Gość Idiotin napisał:

Z mojej strony temat wyczerpany. 

Tak to bez sensu. Najzagorzalszymi przeciwnikami maseczek są właśnie antyszczepionkowcy. Braun wypraszamy z sejmu za brak maseczki. Podstawa w zwalczaniu epidemii jest szczepienie a nie maseczka. Wszyscy zaszczepieni wiedzą że nie wszystko im wolno. Normalnie noszą maseczki jak każdy. Buta i arogancja tylko u anty. Może na początku pandemii ludzie nie chcieli maseczek, teraz już każdy wie ale owszem zdarzają się takie sytuacje. To fakt , że ten rząd nic nie robi aby zmniejszyć ilość zakazen. Opozycja i medycy domagają się certyfikatów tak jak w innych krajach UE. Ale tak nie jest i wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, INEZ napisał:

@Gość Bnm nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek szczepiąc dzieci czy też szczepiąc się przeciwko grypie wypełniała jakieś ankiety lub podpisywała zgodę na to szczepienie .

Proszę nie pisać nieprawdy .

Szczepienia przeciwko Odrze ,Śwince ,Ròżyczce prawie w 100 procentach chronią przed zachorowaniem więc moje dzieci mają pełny pakiet tych szczepień i nie wyobrażam sobie i nie wiem co bym zrobiła gdyby przed każdym z tych szczepień nie było konieczności przebadania dziecka przez lekarza .

 

 

 

 

Wszystkie te szczepienia dla dzieci są obowiązkowe więc nie wymagają żadnego podpisywania zgody przez rodzica a wprost przeciwnie rodzic może zostać ukarany. 

Szczepienie na covid jest dobrowolne, nikt póki co do tego nie zmusza. Może jak się zmieni ekipa rządowa będzie obowiązkowe i wtedy nie trzeba będzie nic podpisywać. Ale  ankietę na pewno wypełnić będzie trzeba , bo te wszystkie zawarte w niej pytania służą do oceny przeciwskazan do szczepienia. Kto bardziej dociekliwy może wcześniej pójść do lekarza i się dopytać jeśli nie ufa innemu lekarzowi czy pielęgniarce z punktu szczepień . 

Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne. Szczepionki nie spadają z nieba, trzeba je kupić . Każdy punkt szczepień musi się  więc z nich rozliczyć ,musi mieć na to podkładkę czyli ten podpis. Nie rozdaje się szczepień jak cukierków reklamowych na ulicy.

Szczepionka na grypę była do nie dawna płatna  dla wszystkich oprócz seniorów czy służby zdrowia. Więc to jakby pośrednio była zgoda na to szczepienie. Przecież jeśli idę do lekarza po receptę na szczepionkę na grypę, potem za nią płacę w aptece to wiadomo ,że robię to dobrowolnie i nikt mnie do tego nie zmusza. Od końca listopada 2021 szczepionka jest bezpłatna dla wszystkich. Wiem , że trzeba napisać jakieś oświadczenie , może coś wypełnić ,dokładnie nie wiem. Też wchodzi w grę kwestia rozliczeń.

Są szczepienia tzw. zalecane. Nie są obowiązkowe i  są płatne. Dla dzieci  np na rotawirusy i meningokoki.  Dla dorosłych na krztusiec. Powinno się dorosłych doszczepiac co 10 lat . No tylko trzeba zapłacić i nie trzeba tej całej procedury co przy dobrowolnym i bezpłatnym. Musi być też oświadczenie tej treści przy szczepieniu na covid żeby później nikt potem nie wymyślał że nie chciał a wzięli i go zaszczepili.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Atocidopiero! napisał:

Rozpieprzyłaś fajne, tutejsze forum, musiałaś przepraszać tu za swój nietakt, zdiping i idiotyzmy- wszystko tu jest w odpowiednim dziale. I jeszcze spodziewasz się, że wszyscy tu bedą ciebie przepraszać, bo takie masz widzimisię? Żadnych wniosków nie wyciągnęłaś i dalej jesteś w czarnej, umysłowej *wulgaryzm* . Przykro ale nie płacz, że sama se kawe parzysz. Bo nawet tego wirtualnie się z tobą nie chce. R

Zaszczepiłam się trzy razy i jeżeli będzie jeszcze raz to podziękuję. Loty co chwila odwoływane a obiecali normalność. Oni sami chodzą po omadzku i eksperymentuja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam przed chwilą z piekarni i co?! Sprzedawczynie bez maseczek, co drugi klient bez maseczki. Dzisiaj 30 tysięcy zakażeń. Gratuluję! Ten kraj z takimi imbecylami musi upaść. Banda nieodpowiedzialnych kretynów, którzy muszą mieć nakazy, zakazy, kary, mandaty, bo sami mają wszystkich dookoła w *wulgaryzm* i będą się stawiać, bo ustawy są niekonstytucyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...