Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie piekę, coś tam kiedyś potrafiłam, ale już z wprawy wyszłam :haha:Tu to nawet bym nie podskakiwała, bo córuś mojej pdp to jakaś mistrzyni wypieków :szok: Swoją drogą to mam ich serdecznie dość xd, ale pdp lubi kawkę i ciacho lub jakies ciasteczka... Żeby nie było, że się w tym zakresie (deser) nie udzielam to co jakiś czas robię kisiel (kupuję w Rewe). Kisiel robię do sporych kielichów, które wypełniam owocami. Były to już jagody i maliny, także pokrojony banan czy mandarynki. Owoce zalewam kisielem, gdy trochę ostygnie wbijam jakies ciasteczko, a przed podaniem dekoruje bitą śmietaną (tą gotową) xd

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heidi napisał:

Upiekłam  z przecieru pomidorowego i 1 banana, bez jajek.  W De wszystko jest możliwe:haha:.  Woda już prawie miękka na kawę ,  będzie  upychanie w boczki 

20190202_142256-1032x774-774x581.jpg

No i jak tu po takiej artystce na sztelę przyjechać!? Każą człowiekowi z gwoździa zupę ugotować, skoro @Heidi ciasto z przecieru pomidorowego zrobiła :mur::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Afryka napisał:

No i jak tu po takiej artystce na sztelę przyjechać!? Każą człowiekowi z gwoździa zupę ugotować, skoro @Heidi ciasto z przecieru pomidorowego zrobiła :mur::szydera:

No włąśnie! @Heidi Stanowczo domagam się przepisu,mam pół butelki przecieru pomidorowego,chcę upiec to oryginalne ciasto:)Banany też mam,ha ha ha 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby  nie było!! Ciasto upiekłam pod osłoną nocy . Trzymam je w skrzynce w ogrodzie.  Jemy, gdy świadków nie ma w domu :d. Zapodaję więc :

Blacha na keks, albo tortownica wyłożona papierem   Nie smarować boków tłuszczem!

Ciasto: 

1. Zero jaj

2. 1 szklanka pomidorów z puszki

3. 1 banan

4. 0,5 szklanki oleju 

5. 0,5 szklanki cukru (dla mnie jeszcze za słodkie ).

Ubić pozycję 1 do 5 mikserem na jednolitą masę 

6. Pozycja 7 do 12 napowietrzyć przez sito

7. 2 szklanki mąki typ 405

8.1 łyżeczka sody

9. 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia 

10.1 łyżeczka cynamonu

11. 1 łyżeczka imbiru (zamiast dałam gałkę muszkatołową:haha:)

12.0,5 łyżeczki soli

13. Pozycja 7-12 dodawać stopniowo do masy

Piec 50 minut w 180 stopniach C

Zrobić na wierzch polewę np:

1/4 szklanki cukru pudru +1/2 łyżeczki imbiru (ja dodałam gałkę  muszkatołową?  Bo tylki ją miałam  ). Zalać odrobiną wody (ja dodałam jeszcze łyżkę kakao, bo nie miałam czekolady ;), a bardzo  lubię jej smak )

Kiedyś być może jeszcze zrobię ten placek? Ale dodam jeszcze mniej cukru. 

Powodzenia . 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

Żeby  nie było!! Ciasto upiekłam pod osłoną nocy . Trzymam je w skrzynce w ogrodzie.  Jemy, gdy świadków nie ma w domu :d. Zapodaję więc :

Blacha na keks, albo tortownica wyłożona papierem   Nie smarować boków tłuszczem!

Ciasto: 

1. Zero jaj

2. 1 szklanka pomidorów z puszki

3. 1 banan

4. 0,5 szklanki oleju 

5. 0,5 szklanki cukru (dla mnie jeszcze za słodkie ).

Ubić pozycję 1 do 5 mikserem na jednolitą masę 

6. Pozycja 7 do 12 napowietrzyć przez sito

7. 2 szklanki mąki typ 405

8.1 łyżeczka sody

9. 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia 

10.1 łyżeczka cynamonu

11. 1 łyżeczka imbiru (zamiast dałam gałkę muszkatołową:haha:)

12.0,5 łyżeczki soli

13. Pozycja 7-12 dodawać stopniowo do masy

Piec 50 minut w 180 stopniach C

Zrobić na wierzch polewę np:

1/4 szklanki cukru pudru +1/2 łyżeczki imbiru (ja dodałam gałkę  muszkatołową?  Bo tylki ją miałam  ). Zalać odrobiną wody (ja dodałam jeszcze łyżkę kakao, bo nie miałam czekolady ;), a bardzo  lubię jej smak )

Kiedyś być może jeszcze zrobię ten placek? Ale dodam jeszcze mniej cukru. 

Powodzenia . 

 

:kopara::kopara::kopara:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Znalazłam w lodówce tubkę Bratensoße...może @Heidi znajdzie jakiś przepis na takie oryginalne ciasto? :haha:

Te Pani Bratensose... !!!! Jezscze trochę to będę piekła ciasto z tubki metalowej :szydera:.

Ale dziękuję za wiarę we mnie. Dzięki Tobie już mi w głowie narodził się nowy pomysł . Hura!!!:oklaski:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar  powiem tak:lubię eksperymenty w kuchni....jednak nie wszystkie przepisy są udane. Modyfikuję je i tak naprawdę są one jeno inspiracją dla mnie. Często nie "podoba" mi się ich czasochłonność i długa lista składników.

Ma być(dla mnie): lekkostrawnie,szybko i smacznie. Koniec kropka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Afryka napisał:

Powiedzcie mi tylko jedno, czy ten przecier daje jakieś wybitne wrażenia smakowe!? Podejrzewam, że nie, tak samo jak ze słynnym" mchem", przerost formy nad treścią, a można było zrobić przepyszną zupę pomidorową. :d

To ciasto chyba nie dla mnie bo nie znosze cynamonu i imbiru a po sodzie mam zgagę:(A pomidorówka to pomidorówka,wiadomo:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Afryka napisał:

Powiedzcie mi tylko jedno, czy ten przecier daje jakieś wybitne wrażenia smakowe!? Podejrzewam, że nie, tak samo jak ze słynnym" mchem", przerost formy nad treścią, a można było zrobić przepyszną zupę pomidorową. :d

Ciasto ma fajny ostrawy smak że względu na przyprawy korzenne.  Pomidory dają tylko efekt kolorystyczny,  a także  ich kwasowość wypycha ciasto w stronę nieba .

Ciasto ZAWSZE się udaje. :tak2:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Ciasto ma fajny ostrawy smak że względu na przyprawy korzenne.  Pomidory dają tylko efekt kolorystyczny,  a także  ich kwasowość wypycha ciasto w stronę nieba .

Ciasto ZAWSZE się udaje. :tak2:

Przyprawy korzenne w każdym cieście dadzą ten efekt, kwasowość daje też cytryna, koloru oczywiście nie. Nie neguję smaku tego ciasta, bo nie jadłam, ale akuratny przepis dla wegan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, LACH napisał:

Wiesz co @Heidi
Chciałbym, żeby moje przepisy wzbudzały takie
intérêt.:hura::hura::hura:
Zazdroszczę niedzielnie.

Pozdrawiam bardzo, psztyniecko.
Lachoszczakowskiego dnia winszuję.

:cmok:

Jedź  ze mną na sztelę. Chętnie oddam pałeczkę mojego małego  " pecha" :d.  Wyjadę z niej  wyzwolona

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BabaJagusia napisał:

@salazar  powiem tak:lubię eksperymenty w kuchni....jednak nie wszystkie przepisy są udane. Modyfikuję je i tak naprawdę są one jeno inspiracją dla mnie. Często nie "podoba" mi się ich czasochłonność i długa lista składników.

Ma być(dla mnie): lekkostrawnie,szybko i smacznie. Koniec kropka.

Jagusiu, wstawiłam linka tylko i wyłącznie w celu "zapoznania się" i odnalezienia przepisu na ciasto pomidorowe napisanego w przejrzysty i konkretny sposób :).

"Jadłonomię" w wersji książkowej dostałam kiedyś pod choinkę (kocham książki kucharskie :D) i lubię czasami po nią sięgnąć (tym bardziej, że moja córka jest weganką), ale tak jak Ty, też traktuję ją jako inspirację oraz ... po prostu lubię ją czytać i przeglądać (również bez "skutków kulinarnych" ani nawet kulinarnego zamysłu ;)).

Edytowane przez salazar
Ciasto zrobię, bo ciężko upiec bez jajek coś, co nie jest wegańskim zakalcem ;)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...