Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

A znasz kogoś kto stronę opiekunka radzi unieszkodliwi na jakiś czas? to może za pieczenie ciasta się wezmę:d a tak na serio to w grudniu na pewną imprezę rodzinną upiekę postawię te ciasto i nawet alkoholu nie trzeba bo ono jest 2 w jednym można się najeść i napić :o:hahaha:

Nie znam nikogo tak głupiego ;) A nawet jakby się znalazł, to go odstrzelę :d Jak już je zrobisz, to podeślij ciut, ciut na spróbowanie :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Heidi napisał:

Dla niepracowitych polecam ciasto "Kubuś". @violka masz pokazane jak na zimno robić biszkopt. Luzik, dzieci w przedszkolu to robią :) 

 

Ja nie jestem leniwa , tylko ktoś moje biszkopty zauroczył >:( ale za to piekę inne pyszności . W De moim talentem się nie chwalę , bo jakby Niemcy podliczyli kosztorys moich ciast , to by mnie czarterem do Pl  odesłali :rozpacz::hahaha: więc , żeby nie ryzykować utraty pracy , pozostaję na tartach z owocami :d ps to szybkie ciasto jest na biszkopcie >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, violka napisał:

Ja nie jestem leniwa , tylko ktoś moje biszkopty zauroczył >:( ale za to piekę inne pyszności . W De moim talentem się nie chwalę , bo jakby Niemcy podliczyli kosztorys moich ciast , to by mnie czarterem do Pl  odesłali :rozpacz::hahaha: więc , żeby nie ryzykować utraty pracy , pozostaję na tartach z owocami :d ps to szybkie ciasto jest na biszkopcie >:(

Ale na kruchym jak zrobisz też będzie dobre :d I opatentujesz jako "tarta Violka" błaha, ha, ha.....;):d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc w sklepie NORMA, wziąłem gazetkę pod nazwą Weinachts Zeit, w której jest zawartych wiele ciekawych przepisów na Święta i Sylwestra, w tym wypieki .Akurat znalazłem w necie tę gazetkę, link przesyłam...Blondi i Mirelka i violka....trochę to pożera bajcików, to możecie sobie to w PL otworzyć...:)

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=WA4HWsTqBMHJwAKc_rCYCA&q=NORMA+Weihnachts+Zeit&oq=NORMA+Weihnachts+Zeit&gs_l=mobile-gws-hp.12..30i10k1.17344.33881.0.35802.23.22.1.0.0.0.1601.5505.0j18j1j6-1j0j1.21.0....0...1.1.64.mobile-gws-hp..1.21.5620.3..0j5j35i39k1j0i203k1j0i13i30k1j0i22i30k1j0i22i10i30k1j33i22i29i30k1j33i21k1.357.KTh3efooTio

powinno się otworzyć

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc @Łukasz dzięki za troskę, za linki,, za przepiski,mam trochę ulubionych ciast swoich,,puchatki biszkopty, kremówki papieskie,,itd ,ale ja w tym roku nic nie piekę i nic nie szykuję,,ja tym razem będę miała podane:hahaha: tak się wycwaniłam,,:hahaha: 

@violka moje ciasta też są drogie i powiem jedno, jedynie raz na jednym miejscu piekłam tylko ,,były to torty-pycha,,,bo przekladane były moimi ulubionymi kremami,,masami,,:hahaha: a tak to nigdzie się nawet nie wychylam,,po co,na co, nikt nic nie chce,albo kupią albo sami pieką,,więc niech będzie tak jak chcą,,mi jak zawsze legal,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

A więc @Łukasz dzięki za troskę, za linki,, za przepiski,mam trochę ulubionych ciast swoich,,puchatki biszkopty, kremówki papieskie,,itd ,ale ja w tym roku nic nie piekę i nic nie szykuję,,ja tym razem będę miała podane:hahaha: tak się wycwaniłam,,:hahaha: 

@violka moje ciasta też są drogie i powiem jedno, jedynie raz na jednym miejscu piekłam tylko ,,były to torty-pycha,,,bo przekladane były moimi ulubionymi kremami,,masami,,:hahaha: a tak to nigdzie się nawet nie wychylam,,po co,na co, nikt nic nie chce,albo kupią albo sami pieką,,więc niech będzie tak jak chcą,,mi jak zawsze legal,,,

W domu robię cuda wianki :d a tutaj też się nie wychylam . Pożeram wszystko co słodkie , i domowe i sklepowe . Ja jestem szczęśliwa , bo mam urlop :hahaha: oni są szczęśliwi , bo oszczędzają na prądzie i całej reszcie , i tym sposobem wszyscy są zadowoleni :święty::d:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

W domu robię cuda wianki :d a tutaj też się nie wychylam . Pożeram wszystko co słodkie , i domowe i sklepowe . Ja jestem szczęśliwa , bo mam urlop :hahaha: oni są szczęśliwi , bo oszczędzają na prądzie i całej reszcie , i tym sposobem wszyscy są zadowoleni :święty::d:hahaha:

Tak trzymać ,,właśnie ta oszczędnośc na prądzie ,:płacz: ale mi też pasuje ta oszczędnosc u nich:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pytam zmienniczki czy piekła ciasta jak mówi,że nie to staram się nie wychylać na dwóch ostatnich zleceniach upiekłam jabłecznik w jednym przypadku córeczka tak łaziła koło tego ciasta aż wreszcie powiedziałam,żeby się poczęstowała więc ukroiła sobie pół O.o a u babci u której byłam ostatnio to też zmienniczka przestrzegała mnie przed pieczeniem bo powiedziała,że rodzina podopiecznej nie lubi ale ja stwierdziłam,że rodzina to nawet nie musi wiedzieć ,że ja coś tu upiekłam no ale nie udało się tego faktu ukryć bo jak akurat potajemnie zarabiałam ciasto to przyszedł brat babci i mnie nakrył :$:hahaha: Babci ciasto smakowało ,zmienniczce też a ja też lubię raz na jakiś czas zjeść swojskie ciasto no i piekę jak mam czas nigdy nie kosztem swojego wolnego czasu na steli.;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja zawsze pytam zmienniczki czy piekła ciasta jak mówi,że nie to staram się nie wychylać na dwóch ostatnich zleceniach upiekłam jabłecznik w jednym przypadku córeczka tak łaziła koło tego ciasta aż wreszcie powiedziałam,żeby się poczęstowała więc ukroiła sobie pół O.o a u babci u której byłam ostatnio to też zmienniczka przestrzegała mnie przed pieczeniem bo powiedziała,że rodzina podopiecznej nie lubi ale ja stwierdziłam,że rodzina to nawet nie musi wiedzieć ,że ja coś tu upiekłam no ale nie udało się tego faktu ukryć bo jak akurat potajemnie zarabiałam ciasto to przyszedł brat babci i mnie nakrył :$:hahaha: Babci ciasto smakowało ,zmienniczce też a ja też lubię raz na jakiś czas zjeść swojskie ciasto no i piekę jak mam czas nigdy nie kosztem swojego wolnego czasu na steli.;)

Jeżeli nikomu to nie przeszkadza , a Tobie sprawia przyjemność , to piecz sobie ile wlezie :) Mnie nawet opiekunki , które pracują w ogródkach nie przeszkadzają , bo wiem , że wielu traktuje tą prace jako jedyny relaks na szteli . :):całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.11.2017 at 16:44, Blondi napisał:

Tak trzymać ,,właśnie ta oszczędnośc na prądzie ,:płacz: ale mi też pasuje ta oszczędnosc u nich:hahaha:

Na moje szczęście jestem w domu w ktorym wody i prądu sie nie oszczędza. Ciasta piekę jak trafię na podopiecznego, ktory zjada je z apetytem. Dzisiaj będę robiła ciasteczka adwentowe pt. " ROGALIKI WANILIOWE", Muszą odstać parę dni w keksowym pudle, wtedy nabierają kruchości. Z czystym sumieniem mogę napisać, że rozpływają sie w ustach . Moj podopieczny to łasuch i lubie takich ludzi. A co robi zmienniczka w temacie ciast :) to nie wiem,  bo nie pytam . Podopieczny też nic na ten temat nie mówi. I tak ma być .

Masz racje @Blondi z tą oszczędnością . Jezeli nie jest to chytrość to mi tez odpowiada. A nawet zostałam chyba mistrzynią :)  zapiekanek z tego powodu. Takie proste danie a syte i smaczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam linka . Jes tu przedstawine obrazowo jak robić . Przepis dobry . Ja mam przepis przwieziony z Austrii . Zastanawiam się tylko kto tych wszelkiego rodzaju knedli i rogali robi więcej Czesi czy Austryjacy ? Kto od kogo zapozyczył przepisy ? Moi Austryjaccy pracodawcy mówili, że to oni od Czechów . Rogaliki są pyszne i nie ma co sie obawiać, że cos nie wyjdzie. Robcie i częstujcie. Ja dzisiaj pieke  ciasteczka przekladane  marmoladą . Tez przepis przywieziony z Austrii .http://kotlet.tv/vanilkove-rohlicky-waniliowe-rogaliki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aga1 napisał:

Zrob rogale, bo sam przepis to jeszcze nie wszystko. Chyba, że po otwarciu flaszki z rumem bedziesz go czytała wielokrotnie .

Może tak być ;) Ale ja się nie wychylam z pieczeniem tutaj....Wystarczy że muszę latać na gotowanie...Jakbym jeszcze musiała na pieczenie....eeee,  lepiej nie....;) Pozostanę przy dodatku :d

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10.11.2017 at 07:07, Mirelka1965 napisał:

Wkładaj też swoje, a my chętnie podpatrzymy i wykorzystamy :d

Ja to piekę tylko piernika, bo jako jedyny mi nie wychodzi zakalec :) A z czasu serniczek na zimno machnę, np. Oreo. 

Banalnie proste i mocno kaloryczne :p 

Robię z tego przepisu zawsze i wychodzi palce lizać http://www.stonerchef.pl/stonerchefowy-sernik-oreo-bez-pieczenia/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.11.2017 at 13:15, Mirelka1965 napisał:

Może tak być ;) Ale ja się nie wychylam z pieczeniem tutaj....Wystarczy że muszę latać na gotowanie...Jakbym jeszcze musiała na pieczenie....eeee,  lepiej nie....;) Pozostanę przy dodatku :d

W tym rzecz, że ja nie muszę . Gdyby mi ktoś kazał to chyba tylko jeden raz, bo zakalca pewnie by nie jadł po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aga1 napisał:

Dzisiaj pieke jabłęcznik na kruchym spodzie - taki mam plan. Wczoraj kupiłam jabłka, a resztę mam .  Kisiel też kupiłam nasz polski, bo ja patriotka ( nie mylić z rakietą  "Patriot " ). Będzie co podjadać.

Jak wyszedł?  Dasz kawałek? Bitte :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety . Pojechałam dzisiaj do miasta podtruć sie powietrzem :)  Jutro rano będę piekła i dzieliła . Jesteś pierwsza na liście :)  Zrobiłam bardzo ładne fotki chciałam sie pochwalic jakie jest piekne miasto w ktorym pracuję . Ale tu na forum trzeba akrobacje cyrkowe uskuteczniac , żeby cos wkleić z bibioteki. Tylko zmniejszone wchodza . Szkoda. 

Tak to bywa z planami w tej robocie, że poszły w las :(. Jesli narobiłam Ci smaka to jutro najwiekszy kawałek dostaniesz . W ramach odszkodowania to będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aga1 napisał:

Niestety . Pojechałam dzisiaj do miasta podtruć sie powietrzem :)  Jutro rano będę piekła i dzieliła . Jesteś pierwsza na liście :)  Zrobiłam bardzo ładne fotki chciałam sie pochwalic jakie jest piekne miasto w ktorym pracuję . Ale tu na forum trzeba akrobacje cyrkowe uskuteczniac , żeby cos wkleić z bibioteki. Tylko zmniejszone wchodza . Szkoda. 

Tak to bywa z planami w tej robocie, że poszły w las :(. Jesli narobiłam Ci smaka to jutro najwiekszy kawałek dostaniesz . W ramach odszkodowania to będzie .

:całus: Muszę u Moderatora wyżebrać emotkę ze złożonymi łapkami, albo takie klaszczące łapki, albo taki podskakujacy zwierzaczek  :święty: Ja mam ślinotok na ten jabłecznik :$:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...