Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

O to mi chodziło, bo napisałaś 125 gram i dlatego spytałam...teraz wszystko gra...:cześć3:

Bo czepiasz sie, wiadomo, że jak duża blacha to kilogram sera ja z tableta pisze i przepis dla Basi48 napisałam.zera nie dopisalam i tyle.

Edytowane przez Lisa_Ona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lisa_Ona napisał:

Zaraz napisze.

1250 gram sera quark

2 szkl cukru

12 jajek

2 garście rodzynek

1 kostka masła

3 łyżki mąki ziemniaczanej.

Miękkie masło pokrojone w małe kosteczki ucieramy z cukrem.

Białka jajek oddzielamy od zółtek.

Żóltka dodajemy do utartego masła z cukrem

I dalej ucieramy.

Dodajemy quark i znowu ucieramy.

Najlepiej wszystkie składniki ucierać jak najdłużej, wtedy sernik będzie puszysty i nie opadnie! Przepis ten jest na dużą blachę.

Na koniec dodajemy rodzynki oraz mąkę ziemniaczaną, już tylko miksujemy.

Białka jajek ubijamy na sztywną pianę, dodajemy do masy i delikatnie mieszamy łyżką do połączenia się składników.

Wkładamy do formy.

Pieczemy w rozgrzanym piekarniku 30 minut w temp 170 stopni.

Następnie zmniejszamy piekarnik .

20 minut w temp 150 stopni.

Następnie  zmniejszamy i pieczemy 30 minut w temp 125 stopni.

Po upieczeniu  wyłączamy piekarnik i uchylamy go zostawiając tam ciasto na 20 minut.

Gdy całkowicie wystygnie dekorujemy polewą czekoladową, ( ja rozpuściłam milkę od Babci  ha,haaa ),dodając cukier puder, oraz mała łyżke masła.

Smacznego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BarbaraBerezanska napisał:

o co chodzi z tą czerwoną buźką? przecież nie podaję linków.

Chodzi o to , że pojawiasz się tutaj , nie  witasz się  z nami , nie przedstawiasz , tylko natychmiast wciskasz nam swojego bloga . Co z tego , ze nie podajesz linku skoro wpisałaś się z imienia i nazwiska . Tu na forum jest wiele Perełek , które pysznie gotują i pieką , dzielą się swoimi przepisami i radami i nie wciskają nikomu swojego bloga . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Chodzi o to , że pojawiasz się tutaj , nie  witasz się  z nami , nie przedstawiasz , tylko natychmiast wciskasz nam swojego bloga . Co z tego , ze nie podajesz linku skoro wpisałaś się z imienia i nazwiska . Tu na forum jest wiele Perełek , które pysznie gotują i pieką , dzielą się swoimi przepisami i radami i nie wciskają nikomu swojego bloga . 

:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BarbaraBerezanska napisał:

weszłam tu zareklamować swojego bloga. jeśli ktoś chce skorzystać proszę bardzo, jeśli nie, nikogo nie zmuszam. nie widzę w czym problem. nie łamię regulaminu a stali bywalcy chyba nie mają wyłączności do tego forum. 

Basiu,nie wchodzi się do czyjegoś domu jak do obory,ani cześc ani pocałuj mnie w dupę....

Było wejśc ,napisać jak człowiek-"czesc ludzie,kocham piec i gotować ,prowadze bloga w tym temacie ,jak macie ochotę to zapraszam"  i zupełnie inna gadka wtedy.

My tu szczególnie uczuleni jesteśmy na reklamowanie wszystkiego i niczego.Regulaminu nie łamiesz ,ale zasady dobrego tonu już niestety tak:(

Sorki ,ale tak ja to widzę i przypuszczam nie jestem sama w tej ocenie.Ale, żeby nie było na bloga zajrzę:)Lubię nowe przepisy:)Jak go znajdę.

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Basiu,nie wchodzi się do czyjegoś domu jak do obory,ani cześc ani pocałuj mnie w dupę....

Było wejśc ,napisać jak człowiek-"czesc ludzie,kocham piec i gotować ,prowadze bloga w tym temacie ,jak macie ochotę to zapraszam"  i zupełnie inna gadka wtedy.

My tu szczególnie uczuleni jesteśmy na reklamowanie wszystkiego i niczego.Regulaminu nie łamiesz ,ale zasady dobrego tonu już niestety tak:(

Sorki ,ale tak ja to widzę i przypuszczam nie jestem sama w tej ocenie.Ale, żeby nie było na bloga zajrzę:)Lubię nowe przepisy:)Jak go znajdę.

To się zdziwisz...jak go znajdziesz...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To się zdziwisz...jak go znajdziesz...:haha:

Barbara berezańska  czyli barbara b z jednego forum,kasia perła z innego i gruba z jeszcze innego......masz tych wcieleń......Ja rozumiem,że kniga w druku i trzeba sie wciskac wszędzie ,ale tym razem pudło:(

Nooooo,zdziwiłam się ,ale jeno odrobineczkę.ha ha ha 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BarbaraBerezanska napisał:

weszłam tu zareklamować swojego bloga. jeśli ktoś chce skorzystać proszę bardzo, jeśli nie, nikogo nie zmuszam. nie widzę w czym problem. nie łamię regulaminu a stali bywalcy chyba nie mają wyłączności do tego forum. 

Stali bywalcy nie mają wyłączności...to jest jasne. Ale stali bywalcy widząc kogoś, kto wyskakuje jak królik z kapelusza, pojawia się na różnych wątkach i wstawia na nich po jednym poście, by się uwiarygodnić jako opiekunka, nie  budzi naszego zaufania. Koleżanki napisały już tu i w innym wątku o zasadach dobrego wychowania. My się tutaj liczymy z savoir vivre...i byłoby nam miło, gdyby nowi bywalcy się do nich stosowali. Może nie układamy tak ozdobnie na talerzach, może nie mamy takiego szerokiego spektrum potraw, ale wystarczyło poczytać te kilkadziesiąt stron tu i gdzie indziej, by przekonać się, że MY  POTRAFIMY PIEC I GOTOWAĆ...i mamy nawet swoja książkę kulinarną. Za zaproszenie na bloga dziękuję, nie skorzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Barbara berezańska  czyli barbara b z jednego forum,kasia perła z innego i gruba z jeszcze innego......masz tych wcieleń......Ja rozumiem,że kniga w druku i trzeba sie wciskac wszędzie ,ale tym razem pudło:(

Nooooo,zdziwiłam się ,ale jeno odrobineczkę.ha ha ha 

I właśnie o to zdziwienie mi chodziło...:szydera: Brawo...:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz , że też pomyślałam , czy to nie ta sama , która ma takie same inicjały jak ja ? ....Miałam nawet zapytać , ale ugryzłam się w palec , bo znów zarzucono by mi chorobę ....mało co a psychiczną ....klonową ....Przetłumaczyłam sobie , że ....musi kobitka żarta mocno i wstawia te foty dań wszelakich ...takie tam ...zwykłe domowe ...nie dla jakichś specjalnych gości . Ot ..takie ...żeby my se w kuchni zjedli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A wiesz , że też pomyślałam , czy to nie ta sama , która ma takie same inicjały jak ja ? ....Miałam nawet zapytać , ale ugryzłam się w palec , bo znów zarzucono by mi chorobę ....mało co a psychiczną ....klonową ....Przetłumaczyłam sobie , że ....musi kobitka żarta mocno i wstawia te foty dań wszelakich ...takie tam ...zwykłe domowe ...nie dla jakichś specjalnych gości . Ot ..takie ...żeby my se w kuchni zjedli ...

Od razu widać obcą było...tłusto jakoś tak...i odmiennie od nas zaprezentowane...my, zwyklaki, nie mamy czasu na foty wymyślne...pracować musimy i czasu na sesyje nie mamy...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...