Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Skoro tak się rozszalałeś z rozdawnictwem, to poproszę z ruskim farszem dla mnie....:oklaski:

To zaczniemy cały proces przygotowania krokietów od nowa.

W garnku sobie już cześniej przygotowałem "ruski" farsz do krokietów( fot. nr 1) i ...

:hura:

Obiecuję, że dla Ciebie zrobię live!

:zdrówko:

Bez tłuszczu :szydera::szydera::szydera: jak to robi z koziej dupy trąbka Kropka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, LACH napisał:

To zaczniemy cały proces przygotowania krokietów od nowa.

W garnku sobie już cześniej przygotowałem "ruski" farsz do krokietów( fot. nr 1) i ...

:hura:

Obiecuję, że dla Ciebie zrobię live!

:zdrówko:

Bez tłuszczu :szydera::szydera::szydera: jak to robi z koziej dupy trąbka Kropka 

Ja chcę z tłuszczem i z panierką...takie mało zdrowe...nie takie kozio-dupo-trąbkowe...:szydera: Jem je ze cztery razy w roku, ale ilość jest przemysłowa...bo cała moja rodzina jest rusko-krokieto-panierowano-smażono żerna...i musi nam wystarczyć do następnego razu...:szydera: Jak zrobię to też cyknę fotę...:oklaski: Ale dopiero za tydzień...z domku...:oklaski:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

@Mirelka1965

Poproszę o składniki na " ruski" farsz!

:hura::cmok::hura:

:p

Ab sofort...:cześć3: 

1 kg ugotowanych, obranych i przeciśniętych przez praskę ziemniaków

1 kg twarogu ( jak jest niemiecki Quark to mniej, bo rzadki jest)

4 cebule - obrane i drobno posiekane, obsmażono na złoto

sól, pieprz...dużo pieprzu...

Międolimy wsio zusamen i doprawiamy do smaku...u nas idzie na pieprzno...można sam farsz jeść...dlatego takie proporce podałam...bo tylko część ląduje w krokietach...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ab sofort...:cześć3: 

1 kg ugotowanych, obranych i przeciśniętych przez praskę ziemniaków

1 kg twarogu ( jak jest niemiecki Quark to mniej, bo rzadki jest)

4 cebule - obrane i drobno posiekane, obsmażono na złoto

sól, pieprz...dużo pieprzu...

Międolimy wsio zusamen i doprawiamy do smaku...u nas idzie na pieprzno...można sam farsz jeść...dlatego takie proporce podałam...bo tylko część ląduje w krokietach...:szydera:

Dziękuję :hura::cześć2::hura:

A od siebie do cebuli dodam jeszcze garść szpeku :cmok:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zamiar miałam uczynić coś, co będzie przypominało sernik gotowany...:haha: Z powodu braku twarogu i mąki kartoflanej zrobiłam jogurtowo-twarogopodobne-tapiokowe "coś"...:haha: Z ubiegłego tygodnia został mi krem ajerkoniakowym,  z zamrażarki wyciągnęłam kokosową pozostałość z nadzienia do innego ciasta i jeszcze wykorzystałam prażony kokos...Przedstawiam zatem wielosmakowy misz-masz....:oklaski:1788848516_2018-06-2410_40_19.jpg.8ab2f23f7f33375597ee69648bb6c0be.jpg Informuję, że jedna taka porcja została już pożarta...zajebiaszcze wyszło...:hura:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Ja chcę z tłuszczem i z panierką...takie mało zdrowe...nie takie kozio-dupo-trąbkowe...:szydera: Jem je ze cztery razy w roku, ale ilość jest przemysłowa...bo cała moja rodzina jest rusko-krokieto-panierowano-smażono żerna...i musi nam wystarczyć do następnego razu...:szydera: Jak zrobię to też cyknę fotę...:oklaski: Ale dopiero za tydzień...z domku...:oklaski:

Na zrumienienie pięciu sztuk( z obydwu stron po dwie min.), na patelnię dawałem jedną łychę stołową masła klarowanego( maja boski smak i zapach!), to bardzo niewiele. Na blachę do piekarnika tłuszczu nie daję wcale!!! Co widać na błyszczącej blaszce. Panieruję w jajku dlatego wygrzewam je w temperaturze 150°C/30min. (BEZ TERMOOBIEGU! ). Salmonella się ścina, środek jest cudownie gorący w chrupiącym, panierowanym cieście. Moc jest z nami :hura::pianino::hura:

I do tego łyczek niesamowitego, czerwonego płynu :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LACH napisał:

Na zrumienienie pięciu sztuk( z obydwu stron po dwie min.), na patelnię dawałem jedną łychę stołową masła klarowanego( maja boski smak i zapach!), to bardzo niewiele. Na blachę do piekarnika tłuszczu nie daję wcale!!! Co widać na błyszczącej blaszce. Panieruję w jajku dlatego wygrzewam je w temperaturze 150°C/30min. (BEZ TERMOOBIEGU! ). Salmonella się ścina, środek jest cudownie gorący w chrupiącym, panierowanym cieście. Moc jest z nami :hura::pianino::hura:

I do tego łyczek niesamowitego, czerwonego płynu :szydera:

Ja się tak nie patyczkuję...:haha: Najpierw jajo, potem panierka, smażę na oleju ryżowym, nie daję do piekarnika....tylko bezpośrednio na talerz...:oklaski: A co...żyje się raz...:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LACH napisał:

Na zrumienienie pięciu sztuk( z obydwu stron po dwie min.), na patelnię dawałem jedną łychę stołową masła klarowanego( maja boski smak i zapach!), to bardzo niewiele. Na blachę do piekarnika tłuszczu nie daję wcale!!! Co widać na błyszczącej blaszce. Panieruję w jajku dlatego wygrzewam je w temperaturze 150°C/30min. (BEZ TERMOOBIEGU! ). Salmonella się ścina, środek jest cudownie gorący w chrupiącym, panierowanym cieście. Moc jest z nami :hura::pianino::hura:

I do tego łyczek niesamowitego, czerwonego płynu :szydera:

Potwierdzam pyszność produktu. Będąc na Bawarii PoP miała wymóg; wszystko tylko tylko i  wyłącznie miało być robione na maśle klarowanym. Nie byłam przekonana (przyzwyczajenia, to druga natura). Wyszłam z założenia, że przecież tego się nie wyczuje w efekcie końcowym. Myliłam się bardzo.  Teraz wszystko robię na maśle klarowanym. w jednym markecie to ma nazwę Buttaris, a w innym Butterschmaltz. Naleśniki, klopsy, kotlet , wszystko jest chrupiąco-obłędne w smaku i bardzo mocno wyczuwalna różnica w porównaniu do smażenia na oleju. Polecam. @LACH ma świętą rację!!!! :zwyciezca: dla Niego

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH , tylko nie mogę doczytać: co to za farsz ? Za ciemny kolor  na ruskiO.o

Ja często narobię ogromne ilości krokietów z farszem kapuściano-grzybowym. Znaczna część jest "wrąbana" w dniu przygotowania, resztę sobie zamrażam na wszelką ewentualność. Kiedy telefon dzwoni i do ucha wpada informacja, że goście tuż za płotem, to błyskawicznie krokiety wpadają do piekarnika na rozgrzewkę . Żadem gość nie wyjdzie z mego domu głodny, taka zasada funkcjonuje w naszym domu od niepamiętnych lat. Zapraszam forumowiczów z wizytą, ale dopiero  po 4.07. 2018 roku :dyskusja:

Edytowane przez Heidi
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Heidi napisał:

Potwierdzam pyszność produktu. Będąc na Bawarii PoP miała wymóg; wszystko tylko tylko i  wyłącznie miało być robione na maśle klarowanym. Nie byłam przekonana (przyzwyczajenia, to druga natura). Wyszłam z założenia, że przecież tego się nie wyczuje w efekcie końcowym. Myliłam się bardzo.  Teraz wszystko robię na maśle klarowanym. w jednym markecie to ma nazwę Buttaris, a w innym Butterschmaltz. Naleśniki, klopsy, kotlet , wszystko jest chrupiąco-obłędne w smaku i bardzo mocno wyczuwalna różnica w porównaniu do smażenia na oleju. Polecam. @LACH ma świętą rację!!!! :zwyciezca: dla Niego

Uwazam, ze oliwa z oliwek jest dobra na wszystko, tylko nie grzac za mocno i zbyt dlugo.

Ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...