Skocz do zawartości

Umowy dla opiekunek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Szukam pracy jako opiekunka, ale słyszałam wiele różnych opinii o umowach 

zawieranych przez agencje z opiekunkami do pracy w Niemczech.

Chętnie zapoznam się z wzorami umów. Mogę zapłacić za kopię umowy bez danych opiekunki.

Chodzi mi o warunki pracy i płacy, ubezpieczenie, możliwość rezygnacji ze zlecenia jeśli warunki będą niezgodne z umową, dni wolne, odpłatność za dojazd, mieszkanie i wyżywienie.

Katarzyna z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KatarzynaKrakau napisał:

Dzień dobry

Szukam pracy jako opiekunka, ale słyszałam wiele różnych opinii o umowach 

zawieranych przez agencje z opiekunkami do pracy w Niemczech.

Chętnie zapoznam się z wzorami umów. Mogę zapłacić za kopię umowy bez danych opiekunki.

Chodzi mi o warunki pracy i płacy, ubezpieczenie, możliwość rezygnacji ze zlecenia jeśli warunki będą niezgodne z umową, dni wolne, odpłatność za dojazd, mieszkanie i wyżywienie.

Katarzyna z Krakowa

"Mogę zapłacić za kopię umowy bez danych opiekunki"

a dlaczego chcesz płacić za coś, co jest dostępne w google? Jakoś nie klei mi się ten anons. Może rozjaśnisz, to postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Okienko Dzień dobry. Szukałam wzorów umów, ale każda z agencji wymienia zalety, a nie udostępnia wzorów. Wydaje mi się, że z powinna istnieć możliwość zapoznania się z warunkami umowy przed jej podpisaniem (nie w biurze w ciągu dwóch minut), Dużo się pisze o problemach z czasem pracy, zakresem obowiązków, kosztami zamieszkania i wyżywienia. Chciałabym mieć możliwość przeanalizowania na spokojnie, ale to sądząc po reakcji na taką prośbę niemożliwe. Umiem korzystać z Google i gdyby była taka opcja to pobrałabym umowę ze strony. Chcę zapłacić opiekunce, która zakończyła umowę i może mi ją przesłać bez swoich danych. 

Proszę o radę jak znaleźć wzór umowy w Google.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, KatarzynaKrakau napisał:

@Gość Okienko Dzień dobry. Szukałam wzorów umów, ale każda z agencji wymienia zalety, a nie udostępnia wzorów. Wydaje mi się, że z powinna istnieć możliwość zapoznania się z warunkami umowy przed jej podpisaniem (nie w biurze w ciągu dwóch minut), Dużo się pisze o problemach z czasem pracy, zakresem obowiązków, kosztami zamieszkania i wyżywienia. Chciałabym mieć możliwość przeanalizowania na spokojnie, ale to sądząc po reakcji na taką prośbę niemożliwe. Umiem korzystać z Google i gdyby była taka opcja to pobrałabym umowę ze strony. Chcę zapłacić opiekunce, która zakończyła umowę i może mi ją przesłać bez swoich danych. 

Proszę o radę jak znaleźć wzór umowy w Google.   

Kaśka nie znajdziesz pełnych umów bo agencje nie chcą pokazywać ich konkurencji i z drugiej strony nie chcą by były poddawane publicznej ocenie i analizowanie zapisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kora

To w czym problem aby zrobić fotki swoich umów i wrzucić koleżance tutaj na forum(po retuszu danych wrażliwych naturalnie). Taki drobiazg a ją usatysfakcjonuje, pocieszy i uspokoi.

KatarzynaKrakau

a która to agencja ogranicza czas dokładnego zapoznania się z umową? Po "dzień dobry", zapytaj czy rekruter ma dla ciebie czas? I dalej już układasz resztę "pod siebie" i swoje pytania.

Jeśli nie wyrażą zgody na udostępnienie umowy do domu, celem spokojnego przeczytania, grzecznie podziękuj. A gdybyś podpisała i w domu doczytała jakieś niejasności, to jest czas odstąpienia od niej, pod warunkiem, że będzie ona sporządzona odpowiednio wcześniej niż "wetknięta" w dniu wyjazdu, bądź nawet dosłana na miejsce pracy. Nie wyrażaj na takie postępowanie swojej aprobaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.10.2021 at 08:17, KatarzynaKrakau napisał:

@Gość Okienko Dzień dobry. Szukałam wzorów umów, ale każda z agencji wymienia zalety, a nie udostępnia wzorów. Wydaje mi się, że z powinna istnieć możliwość zapoznania się z warunkami umowy przed jej podpisaniem (nie w biurze w ciągu dwóch minut), Dużo się pisze o problemach z czasem pracy, zakresem obowiązków, kosztami zamieszkania i wyżywienia. Chciałabym mieć możliwość przeanalizowania na spokojnie, ale to sądząc po reakcji na taką prośbę niemożliwe. Umiem korzystać z Google i gdyby była taka opcja to pobrałabym umowę ze strony. Chcę zapłacić opiekunce, która zakończyła umowę i może mi ją przesłać bez swoich danych. 

Proszę o radę jak znaleźć wzór umowy w Google.   

Napisz na priv o co konkretnie chodzi to podeslevCi drafty na maila. Zaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chciałabym podjąć pracę opiekunki osób starszych w Niemczech. Czytałam bardzo różne opinie o agencjach i ich wymaganiach. Gdy pisałam i dzwoniłam to żadnych konkretów - ogólniki i stwierdzenia, że wszystko zależy od ustaleń w umowie. Jednocześnie żadna z agencji nie chce udostępnić wzoru umowy. Mam pytanie/prośbę czy któraś z Opiekunek lub któryś z Opiekunów mógłby udostępnić mi wzór umowy - bez swoich i agencji danych? Czy zgodnie z najnowszymi orzeczeniami sądów niemieckich powinny to być umowy o pracę? Jak jest z czasem pracy, prawem do odpoczynku, dniem wolnym w tygodniu, czy w umowie są kary i za co? Wiele opiekunek narzekało na to, że przedstawiano im inne warunki przy podpisywaniu umowy, a inne zastały na miejscu. Co wtedy? Czy jeśli stan zdrowia klienta znacząco się pogorszy i zakres obowiązków opiekunki poszerzy się to jest podpisywany aneks do umowy? Boję się oszustów, chcę pracować, a nie dać sie oszukać i potem po sądach biegać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koko Dżambo
O 7.01.2022 at 00:20, KatarzynaKrakau napisał:

Witam. Chciałabym podjąć pracę opiekunki osób starszych w Niemczech. Czytałam bardzo różne opinie o agencjach i ich wymaganiach. Gdy pisałam i dzwoniłam to żadnych konkretów - ogólniki i stwierdzenia, że wszystko zależy od ustaleń w umowie. Jednocześnie żadna z agencji nie chce udostępnić wzoru umowy. Mam pytanie/prośbę czy któraś z Opiekunek lub któryś z Opiekunów mógłby udostępnić mi wzór umowy - bez swoich i agencji danych? Czy zgodnie z najnowszymi orzeczeniami sądów niemieckich powinny to być umowy o pracę? Jak jest z czasem pracy, prawem do odpoczynku, dniem wolnym w tygodniu, czy w umowie są kary i za co? Wiele opiekunek narzekało na to, że przedstawiano im inne warunki przy podpisywaniu umowy, a inne zastały na miejscu. Co wtedy? Czy jeśli stan zdrowia klienta znacząco się pogorszy i zakres obowiązków opiekunki poszerzy się to jest podpisywany aneks do umowy? Boję się oszustów, chcę pracować, a nie dać sie oszukać i potem po sądach biegać.  

Jak ktoś chce pracować to wybiera agencje, są opinie choćby na tym forum a potem odpowiednią ofertę w zależności od wymagań , które się spełnią lub nie na przykład znajomość niemieckiego.  Każdy jadąc pierwszy raz ryzykuje i często płaci tzw. frycowe. Za to potem już wie na czym ta praca polega , czym się kierować przy wyborze agencji , na co zwrócić uwagę w umowie a i tak zdarza się , że po paru latach pracy trafi się na nieuczciwą agencję i zlecenie- minę.

Prawo pracy, najnowsze orzeczenia niemieckich sądów,  co robić gdy gorszy stan podopiecznych , aneksy do umów , wzory umów?

Czy każda opiekunka jadąca pierwszy raz zadaje takie pytania?  Czyzby  pomysłowa @beziu123  próbuje wydębic  gratis informacje do jej biznesu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koko Dżambo

A po co ? Szuka  roboty , niby pyta o orzeczenia niemieckich sądów, kto wie czy nie będzie chciała szwajcarskich rozporządzeń, umów itp. Informacje to ważna rzecz w byznesie. Jeszcze się przyczepi, żeby odwalać za nią tę robotę? U taki byzneslomen robić nie zamierzam to na co mnie to, niech se Bezia sama kombinuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w Polsce każdy daje głupie rady i opinie. Szkoda czasu. Wzory umów już mam. Po co jest Forum jeśli nie można zapytać o praktykę i poradzić się w kwestiach prawnych. Życzę Państwu zmiany podejścia i życzliwości! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KatarzynaKrakau napisał:

Jak zwykle w Polsce każdy daje głupie rady i opinie. Szkoda czasu. Wzory umów już mam. Po co jest Forum jeśli nie można zapytać o praktykę i poradzić się w kwestiach prawnych. Życzę Państwu zmiany podejścia i życzliwości! Pozdrawiam!

Nie każdy !!!

Głupimi komentarzami proszę się nie przejmować ,a to forum jest (sama już nie wiem po co )

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koko Dżambo

No to powodzenia.  Wzory umów już są tylko działać. Koleżanka nie taka znowu " zielona" w temacie, ma wiedzę o tych  najnowszych orzeczeniach niemieckich sądów , że to umowa o pracę ma być. Nie każda opiekunka to wie a nawet jak wie to po co jej tą wiedza skoro agencje zatrudniają przeważnie na zlecenia , o czym informują bez problemow kiedy się do nich zadzwoni , reszta informacji to już zależy od agencji . Kto chce doczyta i o czasie pracy , czasie wolnym jaki powinien być a jak jest na danym miejscu to już bywa różnie. Kwestie prawne to u prawnika albo w agencji , która wie co robić z umową dla opiekunki gdy  np. stan Klienta się pogarsza .Opiekunka gdy z Podopiecznym gorzej zastanawia się czy sobie poradzi  w takiej sytuacji , może będzie chciała podwyżkę albo zjedzie do domu.

Tylko brać przykład z koleżanki przyszłe opiekunki a nie takie tam pytania - jaka agencja  czy jakie są obowiązki opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cotozabadziewie?

Pobieżna znajomość warunków zatrudnienia jawi się tu jako elitarna umiejętność. Dziwne, bo na ogół jeśli się podpisuje jakąkolwiek umowę, to trzeba się z nią zaznajomić. Najlepiej wprzód przeczytać i wiedzieć na co się godzimy bądź nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koko Dżambo
17 minut temu, Gość Cotozabadziewie? napisał:

Pobieżna znajomość warunków zatrudnienia jawi się tu jako elitarna umiejętność. Dziwne, bo na ogół jeśli się podpisuje jakąkolwiek umowę, to trzeba się z nią zaznajomić. Najlepiej wprzód przeczytać i wiedzieć na co się godzimy bądź nie.

 

No wiadomo, to oczywiste. Wprzód jak piszesz trzeba przeczytać wszystko co wymaga podpisu. Umowę agencja przyśle ale nie ot tak ,  bo ktoś chce sobie zobaczyć . tylko na etapie rekrutacji. Jedna agencja chciała ode mnie umowę z poprzedniej firmy, po co ? Podobno żeby sprawdzić ile tam zarabiałam. Nie było oczywiście z mojej strony chęci współpracy. 

Pobiezne informacje o warunkach zatrudnienia są przy każdej ofercie pracy, w opiniach opiekunek na forach i różnych tam dzialach. Kobieta  widać jednak konkretów chce  , czemu nie? Przyda się  tą wiedza z pewnością każdemu. Kto pyta nie błądzi. Już się nie czepiam , że też mi się chcialo tak gitarę zawracać  . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gość Koko Dżambo napisał:

No wiadomo, to oczywiste. Wprzód jak piszesz trzeba przeczytać wszystko co wymaga podpisu. Umowę agencja przyśle ale nie ot tak ,  bo ktoś chce sobie zobaczyć . tylko na etapie rekrutacji. Jedna agencja chciała ode mnie umowę z poprzedniej firmy, po co ? Podobno żeby sprawdzić ile tam zarabiałam. Nie było oczywiście z mojej strony chęci współpracy. 

Pobiezne informacje o warunkach zatrudnienia są przy każdej ofercie pracy, w opiniach opiekunek na forach i różnych tam dzialach. Kobieta  widać jednak konkretów chce  , czemu nie? Przyda się  tą wiedza z pewnością każdemu. Kto pyta nie błądzi. Już się nie czepiam , że też mi się chcialo tak gitarę zawracać  . Powodzenia

Nie mylisz się w niczym. Agencje stosują takie sztuczki. Konkurencja nie śpi . Dla siebie lepiej się dobrze zapoznać z przepisami umowy zlecenia i tego się trzymać. Ty też się trzymaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...