Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michał
O 18.11.2014 at 22:54, a.....1 napisał:

witam ...coś na ten temat słyszałem ,ale nie jestem pewien...muszę to sam sprawdzić ...a radze wstrzęmieżliwość ...sam miałem dwie w padki ,ale o tym problemie już pisałem...nikt nie jest święty i te Panie z Agencji tym bardziej,,,,a rzecz jasna one Cię nie zrozumią ani rodzina ,,jesli już masz ochote łyknąć to przed spaniem a nie wciągu dnia... chyba ,że masz osobe wymagającą całodobowej opieki to oddradzam.Pozdrawiam:)

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2014 23:29 ]

coś takiego istnieje ,chociaż nie wszystkie Agencje to prowadzą --jest tzw.Ochrona Danych Osobowych---i w zasadzie jest to nielegalne i Agencje jeśli mają takie dane to tylko powinny mieć dla siebie,ale życie pokazuje co innego:)

[ Dodano: Sro 19 Lis, 2014 08:54 ]

fakt faktem jedna i druga strona powinna mieć takie czarne listy ha ha tylko njagorsze jest to ,że z opiekunów chcą zrobić niewolników i żadnego prywatnego życia..i to jest chore..jeśli ktoś faktycznie nie wywiązuje się z obowiazków to to rozumię a są takie osoby ale nie jakaś jednorazowa w padka i tą osobe skreślać ...ale to jest myslenie systemu kapitalistycznego nie Ty to 10 jest na Twoje miejsce!!!

zgadza się ale nie wszędzie dla agencij najlepiej jak o nic nie prosisz i nie narzekaż nawet jak jest dno wysyłają dobrze wiedzą żetam jest hardcor .ale liczą że zemby zaciśniesz i siedzisz bo kasa potrzebna a to podpada pod ignorąciję i niewolnictwo wszystkie agencje mają nas gdzieś liczy się zysk dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michał...dlaczego od razu nie zjechałeś, jak miałeś zdjęcia myszy w lodówce? 

Ja od razu do firmy bym pojechał, z dokumentacją, roszczenia itd itd.A jakby pyskowali jeszcze, to upubliczniłbym te zdjęcia i podałbym nazwę agencji.

W PL jest kilkadziesiąt, o ile już nie więcej, agencji. Jest w czym przebierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość michał napisał:

do innych firm

Jakby takie coś robili to tylko świadczyłoby na ich nie korzyść i tych co im wierzą przecież,żeby kogoś oczernić to trzeba mieć na to dowody wątpię,żeby ktoś z konkurencyjnej agencji uwierzył w jakiegoś maila bez pokrycia.Ja też tak kiedyś miałam straszyli mnie czarną listą tylko dlatego,że odmówiłam wyjazdu z jedną agencją i napiszę otwarcie jak ktoś próbuje mnie oszukiwać na starcie to nigdy nie podejmuje współpracy z taką agencją.Jakby agencja mi taki numer wywinęła a miałabym fotki i nagrania świadczące na moją korzyść to bez wahania wrzuciłabym je do internetu ciekawe kto lepiej by na tym wyszedł ja czy oni?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich opiekunów:) chciałabym pracować jako opiekunka w Niemczech. Jestem w trakcie oczekiwania na certyfikat. Czy możecie dać mi namiary na agencję które zatrudniają opiekunki. Jaki rodzaj umowy jest podpisywany z agencją?czy ma się ubezpieczenie po powrocie do Polski? Proszę o wyczerpujące informacje i serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Mera napisał:

Witam wszystkich opiekunów:) chciałabym pracować jako opiekunka w Niemczech. Jestem w trakcie oczekiwania na certyfikat. Czy możecie dać mi namiary na agencję które zatrudniają opiekunki. Jaki rodzaj umowy jest podpisywany z agencją?czy ma się ubezpieczenie po powrocie do Polski? Proszę o wyczerpujące informacje i serdecznie dziękuję

gosc Mera witam,,wejdz na temat,,dla stawiających pierwsze kroki," napewno już dużo się dowiesz,,a potem poczytaj inne tematy,,jest dużo informacji ,napewno znajdziesz na nie jedno pytanie-odpowiedz,,nie chcemy się 1000 razy powtarzać,,chyba ,że masz konkretne pytania to pytaj,,,pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :d sporo przeczytałam ale nie wszystko. Ide popołudniu do pracy więc dzisiaj nie mam za dużo czasu ale dokończę lekturkę jutro dopołudnia. Szkoda, że nie wiedziałam, że nie potrzeba niczego dodatkowo w sensie szkoły. Skończyłam roczną szkołę i przeszłam egzaminy państwowe z teorii i praktyki. Z tego co zdążyłam sie zorientować jest to konieczne jeżeli starałabym się o pracę w szpitalu bo już w prywatnych placówkach nie ma takiego wymogu ale myśl, ze będzie to z pozytkiem dla mnie. Odezwę się jutro dopołudnia. Pozdrawiam wszystkich i życzę wam miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość michał napisał:

a właśnie trzeba pisać ale prawdę .bo fakt jest taki że gdzie w gre wchodzą pieniądze sentymęty się kończą.

według wszelkiej logiki istnienie listy jest tylko straszakiem na nieposłuszne opiekunki. Mamy powtarzać o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Mera napisał:

Zapomniałam jeszcze zapytać,  czy są jakieś wymagania odnośnie kwalifikacji zawodowych tzn. co musi być ukończone szkoła czy wystarczy kurs opiekunek?

Dobre chęci wystarczą w myśl zasady nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie opiekunkę:).Pozdrawiam jak troszkę poczytasz forum to się przekonasz,że większość z opiekunów żadnych uniwersytetów nie pokończyła:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jakaś niezbyt normalna czy co ?????

To by mnie nie tylko wkurzyło, byłabym wściekła ! Jak można się pogniewać i zostawić podopieczną bez opieki ????

 

Focha sobie strzeliła i obraziła się na cały świat a teraz moze miec kłopoty lepiej było2 tygodnie zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Powinna mieć kłopoty ! To kompletny brak odpowiedzialności.

 

Właściwie to nie wiadomo co tam się stało ale tak czy tak powinna najpierw wypowiedzieć umowę i poczekać aż przyjedzie zmienniczka nie raz opiekunki wymyslają nie stworzone historię,żeby tylko móc wrócić do Polski .Jesteśmy tylko ludżmi i czasami nie dajemy rady:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość gabrielawew napisał:

mnie wkurzyla zmienniczka. poklocila sie z babcia 93letnia i z dnia na dzien wyjechala.... !! Rodzina zrezygnowala z uslug firmy

To jest właśnie przykład obrażalskiej opiekunki,,niech takiej coś pójdzie nie po jej myśli i takiego właśnie focha odwali i kwita,,,wyobrażcie  sobie taką w normalnym zyciu,,ja bym nie chciała miec takiej przyjaciółki ,,nigdy,,ciężki typ do życia ,,

Z drugiej strony patrząc,nie wiadomo co tam zaszło? może coś trwało za długo,,nie mogła się doczekać reakcji ani pomocy ze strony agencji i tak wyszło,,pieprzła to wszystko i pojechala  do domu,,babcia napewno sama nie została tylko ze wspaniałą  rodzinką,,,                               Albo  babcia zrobiła fest awanturę,,która doprowadziła do szybkiego wyjazdu dziewczyny,,ale możemy się tylko domyślać,,, stało się i koniec,,aby tylko nikoma krzywda się nie działa ,,a reszta jakoś poleci,,nie ma co rozpaczać,,sami wiemy ,że to są cięzkie typki,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pytania  ponieważ interesuje mnie w tej chwili wszystko co wiąże się z pracą i ewentualnym wyjazdem. Czy agencje podpisują tylko umowę zlecenia? A co z umowami o pracę? ta byłaby dla nas korzystniejsza pod wieloma względami. Czy rozliczam się wtedy w Polsce czy w Niemczech też?  które firmy są sprawdzone jeżeli chodzi o pracę dla opiekunek w sensie umów o pracę i wypłacalności? O warunki pracy nie pytam bo zdążyłam się juz zorientowac, że na miejscu często można zastać co innego niż było przedstawione opiekunce co zapewne wynika z tego, ze wszystko jest załatwiane przez internet. Proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa zlecenie - bo niski ZUS, poza tym jeździmy często w systemie 2 miesiące pracy, 2 miesiące wolnego. Niektóre firmy oferują umowy o pracę ale to wyjątki i wiąże się to z nieczęstymi odwiedzinami w kraju. Jeśli masz umowę zlecenia z polską firmą to na pewno rozliczasz się w PL. Sprawdzone firmy ? Różnie, lepiej wybierz jakąś firmę, albo 2-3 i szukaj informacji na ich temat.

Ja w sumie nie wybierałam firmy, pojechałam z nieznanej firmy na nowe, niesprawdzone miejsce i zarówno firma jak i miejsce okazały się być w porządku. A firma znajduje się na tzw. czarnej liście na Facebooku. Więc ciężko coś doradzić. Jednym dana firma pasuje, innym nie. Moja przynajmniej nie kłamie i dane jakie podaje są prawdziwe. Gdyby lepiej płacili to byłoby idealnie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam wiele informacji i właśnie mnie to zastanawia. Czym jest podyktowany tak krótki wyjazd? 2 miesiące pracy 2 miesiące wolnego. Czy takie warunki stawia firma? A może chodzi o to, że wiele osób ma rodziny i dzieci więc jest to zrozumiałe. Ja osobiście wolałabym dłuższy wyjazd. Czy w trakcie tego wolnego macie odprowadzane składki zus (ubezpieczenie)? Pytam dlatego, że ja jestem sama więc nie urządza mnie siedzienie w domu przez 2 miesiące. Mam dorosłe dziecko  więc spokojnie mogę jechać na dłuzej. Czytałam sporo o firmach między innymi Aterima, Gowork, (zdania są podzielone) ale nigdzie nie widziałam w postach informacjo o dłuższych wyjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Mera napisał:

Czytałam wiele informacji i właśnie mnie to zastanawia. Czym jest podyktowany tak krótki wyjazd? 2 miesiące pracy 2 miesiące wolnego. Czy takie warunki stawia firma? A może chodzi o to, że wiele osób ma rodziny i dzieci więc jest to zrozumiałe. Ja osobiście wolałabym dłuższy wyjazd. Czy w trakcie tego wolnego macie odprowadzane składki zus (ubezpieczenie)? Pytam dlatego, że ja jestem sama więc nie urządza mnie siedzienie w domu przez 2 miesiące. Mam dorosłe dziecko  więc spokojnie mogę jechać na dłuzej. Czytałam sporo o firmach między innymi Aterima, Gowork, (zdania są podzielone) ale nigdzie nie widziałam w postach informacjo o dłuższych wyjazdach.

Wszystko zależy od firmy no i zlecenia jeśli na zleceniu pracuje już opiekunka a szukają tylko zmienniczki to raczej nie ma wyjścia trzeba się dostosować na chyba,że zabierze się komuś miejsce ja tego nie praktykuje:) ale jak jest nowe zlecenie albo osoby,która tam pracowała w dane miejsce nie chce wracać to chyba nie ma problemu,żeby być tam nawet pół roku.Za czas jak jest się w Polsce też powinny być odprowadzane składki do zusu .O długość wyjazdów pytaj najlepiej od razu jak jesteś zainteresowana współpracą z daną firmą to będziesz z pierwszej ręki wiedziała czy możesz wyjezdżać na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałaś mi cenną wskazówkę:) "jeżeli ktoś nie chce wracać na dane miejsce"  to może świadczyć o tym, ze coś jest nie tak ale tego i tak się pewnie nie dowiem jak będę starała się o pracę przez agencję. Co do składek na czas pobytu w Polsce mam wątpliwości,  bo jak sama umowa mówi składki obejmują termin trwania umowy a więc od dnia... do dnia.... Zeby miec pewność najlepiej zapytać w ZUS-e. Zastanawiam się tylko czy w przypadku umowy-zlecenia składki są odprowadzane z miesięcznym wyprzedzeniem do 10 kazdego miesiąca tzn. tak jak w przypadku umowy o pracę (wtedy kolejny wolny miesiac byłby oskladkowany) czy też tylko na czas umowy zlecenia. Te wątpliwości zapewne wyjaśni mi ZUS. Jest to ważna informacja bo nigdy nie wiadomo co nas może spotkać a nie chciałabym dowiedzieć się po powrocie, że nie mam ubezpieczenia. Dziękuję bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Gość Mera napisał:

Czytałam wiele informacji i właśnie mnie to zastanawia. Czym jest podyktowany tak krótki wyjazd? 2 miesiące pracy 2 miesiące wolnego. Czy takie warunki stawia firma? A może chodzi o to, że wiele osób ma rodziny i dzieci więc jest to zrozumiałe. Ja osobiście wolałabym dłuższy wyjazd. Czy w trakcie tego wolnego macie odprowadzane składki zus (ubezpieczenie)? Pytam dlatego, że ja jestem sama więc nie urządza mnie siedzienie w domu przez 2 miesiące. Mam dorosłe dziecko  więc spokojnie mogę jechać na dłuzej. Czytałam sporo o firmach między innymi Aterima, Gowork, (zdania są podzielone) ale nigdzie nie widziałam w postach informacjo o dłuższych wyjazdach.

Ja jeżdżę z Aterimą i sa wyjazdy dłuższe możliwe. Możesz nawet na rok wyjechać, jeśli wytrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość mera to właśnie nie tak jak myslisz dla jednego jest super miejsce a dla kogos innego nie .Nie wiadomo od czego to zalezy ale myślę,ze od bardzo wielu czynników i tym,ze ktoś nie chce wracac się nie sugeruj.A niektóre opiekunki nie wracają bo nie chca np.2 miesiace być w domu i po 2 tygodniach jada w inne miejsce albo czasami z miejsca na miejsce bez zjazdu do domu.Masz napisane ,ze składki obejmuja czas trwania umowy więc i te miesiace kiedy jestes w domu .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...