Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Temat ciągle na czasie.

Pierwszy raz mam dziadka, który walczył na wojnie. Reszta podopiecznych była za młoda chodzi o mężczyzn. 

Kobiety zdarzały mi się wiekowe ale raczej ten temat pomijaly. 

Dziadek mówi o tym oficjalnie. 

Na ścianie w jednym z pokoi wisi jego zdjęcie w mundurze. Wygląda na tym zdjęciu jakby miał 16 lat ale pewnie miał ciut więcej. 

Na temat wojny mówi,ze nie mial wyboru. Odmowa groziła wiadomo czym.

Nie lubię tematu wojny. Znam te czasy tylko z opowiadań moje dzieci nawet z opowiadań nie znają tylko z tego co uczą ich w szkole. 

Dziadek powiedział, że musiał iść na front nie miał wyboru. Niestety powiedziałam mu, że i tak był w lepszej sytuacji bo nie miał rodziny mój dziadek też nie miał wyboru ale było mu na pewno trudniej bo zostawił w domu żonę i 2 córki. Trochę mi głupio się zrobiło bo przeciaz każdy chcial przetrwać i żyć obojętnie czy mial żonę i dzieci czy nię. 

Wcześniej wydawało mi się, że temat wojenny po woli będzie się wyczerpywal wraz z odejściem pokolenia wojennego Niemców ale chyba się myliłem bo końca nie widać. Jak nie czynii uczestnicy wojny to ich dzieci a może nawet wnuki do tego będą wracać. Każdy ma jakąś zadre w sercu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafiłam na taki artykuł o rozliczaniu nazistów po II WŚ. Daje do myślenia, również w kontekście pracy, doświadczeń niejednej opiekunki.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-zbrodnia-bez-kary/historie/news-bezkarni-nazisci-w-powojennej-rfn-amnezja-i-brak-empatii-dla,nId,3169303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 26.07.2017 at 18:15, M......k napisał:

Temat śliski i zarazem brutalny. Hitler nie wyskoczył z pudełka, legalnie głosowała na niego w 1932 większość. Dziś już nikt nie żyje, kto na niego wtedy głosował! Dziś zostali ci, którzy w 1945 roku w wieku 15 lat utrzymali w ręku panzerfausta i potrafili wystrzelić i przeżyli... Ktoś, kto wywołał wojnę i planowo zabił kilkadziesiąt milionów ludzi Polaków, Rosjan, Białorusinów (oni ponieśli największe procentowe straty), Żydów, Cyganów i innych nacji nie powinien liczyć na jakiekolwiek współczucie! Opiekunowie olewajcie to! To, że komuś przy Alzheimerze się przypomniało to nie nasz problem! Rodziny spytajcie, czy czują się odpowiedzialne za te zbrodnie!>:(

Co czuja Niemcy ...glodzac Opiekunke ??? Mowia ze tylko trzeba dla nich gotowac a dla opiekunki nie ma jedzenia ??? Wytrzymalam m-ac ale jezdza tam Polki od dawna ...z tym ze nie na Swieta -bo strasznie tam jest w Swieta ... Trafilam tam przez przypadek  w ub r akurat na Swieta ...Bo zadna z 2ch opiekunek nie chce tam Swiat spedzac ... Dzis wiem ze juz jedna tam zrezygnowala z pracy i jest WOLNE MIEJSCE - Stwardnienie rozsiane ... wysiadl jej kregoslup ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, anna5826 napisał:

Co czuja Niemcy ...glodzac Opiekunke ??? Mowia ze tylko trzeba dla nich gotowac a dla opiekunki nie ma jedzenia ??? Wytrzymalam m-ac ale jezdza tam Polki od dawna ...z tym ze nie na Swieta -bo strasznie tam jest w Swieta ... Trafilam tam przez przypadek  w ub r akurat na Swieta ...Bo zadna z 2ch opiekunek nie chce tam Swiat spedzac ... Dzis wiem ze juz jedna tam zrezygnowala z pracy i jest WOLNE MIEJSCE - Stwardnienie rozsiane ... wysiadl jej kregoslup ...

Niestety takich miejsc nadal jest wiele. Ja od pewnego czasu o pracy z osobami, które cierpią na stwardnienie rozsiane to nawet słyszeć nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, INEZ napisał:

Niestety takich miejsc nadal jest wiele. Ja od pewnego czasu o pracy z osobami, które cierpią na stwardnienie rozsiane to nawet słyszeć nie chce. 

Dam tez ostrzezenie przed Firemka ..podam nazwe co zatrudnia na tzw Gewerbe ... i na czym to polega ... W lutym bylam ciemna jak tabaka w rogu ... Nie boje sie bo mnie oklymywali do konca ze dzialaja Legalnie ...az 24 dni tak pracowalam ..wyplate za te dni mi dali ale juz kosztow dojazdu NIE ... bo niby 2 m-ce mialam byc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.08.2019 at 10:13, INEZ napisał:

Temat ciągle na czasie.

Pierwszy raz mam dziadka, który walczył na wojnie. Reszta podopiecznych była za młoda chodzi o mężczyzn. 

Kobiety zdarzały mi się wiekowe ale raczej ten temat pomijaly. 

Dziadek mówi o tym oficjalnie. 

Na ścianie w jednym z pokoi wisi jego zdjęcie w mundurze. Wygląda na tym zdjęciu jakby miał 16 lat ale pewnie miał ciut więcej. 

Na temat wojny mówi,ze nie mial wyboru. Odmowa groziła wiadomo czym.

Nie lubię tematu wojny. Znam te czasy tylko z opowiadań moje dzieci nawet z opowiadań nie znają tylko z tego co uczą ich w szkole. 

Dziadek powiedział, że musiał iść na front nie miał wyboru. Niestety powiedziałam mu, że i tak był w lepszej sytuacji bo nie miał rodziny mój dziadek też nie miał wyboru ale było mu na pewno trudniej bo zostawił w domu żonę i 2 córki. Trochę mi głupio się zrobiło bo przeciaz każdy chcial przetrwać i żyć obojętnie czy mial żonę i dzieci czy nię. 

Wcześniej wydawało mi się, że temat wojenny po woli będzie się wyczerpywal wraz z odejściem pokolenia wojennego Niemców ale chyba się myliłem bo końca nie widać. Jak nie czynii uczestnicy wojny to ich dzieci a może nawet wnuki do tego będą wracać. Każdy ma jakąś zadre w sercu. 

Bylam u Dziadka ur na Ziemiach POLSKICH - Maja w kazdym pokoju foto domku -ktory stoi do dzis ... Gdy go juz ubralam a siedzial na lozku - mowilam prosze wstajemy ...a on w tym czasie szybko walil mnie swa lewa sprawna reka w moja prawa niczym mlotem-Bylam tam miesiac i zrezygnowalam  Bol do dzis pamietam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anna5826 nie przejmuj się komentarzami osób, które nie mają nic mądrego do powiedzenia i tylko zasmiecaja wszystkie tematy. Pozdrawiam Cie serdecznie. 

Swoje przeżycia możesz opisać w klubie

, Stela mina "tam piszemy o odradzanych miejscach. 

Niestety historia ma ciągle wpływ na nasze relacje z Niemcami. 

" Demony przeszłośc"i są ciągle zywe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pdp jest nazywana przez swoja corke "mamuszka", bo jej ojciec walczyl na froncie wschodnim i tam zginal, ale jakies slowka przekazal. Moj dziadek nie wrocil z niemieckiego lagru na polnocy Niemiec, slowek niemieckich rodziny nie nauczyl. Moze szkoda:szydera:

Powiedzialabym, ze mam cos wspolnego z corka pdp, kawalek historii tej samej wojny.

Tylko dla nas to nie problem. Na wojne nie mialysmy wplywu.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Moja pdp jest nazywana przez swoja corke mamuszka, bo jej ojciec walczyl na froncie wschodnim i tam zginal. Moj dziadek nie wrocil z niemieckiego lagru na polnocy Niemiec.

Powiedzialabym, ze mam cos wspolnego z corka pdp, kawalek historii tej samej wojny.

Tylko dla nas to nie problem. Na wojne nie mialysmy wplywu.

Mój Mąż miał dwóch dziadków. Obaj polegli w czasie II Wojny Światowej....każdy w innej armii. I też nie ma z tym problemu. Dzieci i wnuki nie odpowiadają za swoich przodków. Ważne jest, by nie siać nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Mój Mąż miał dwóch dziadków. Obaj polegli w czasie II Wojny Światowej....każdy w innej armii. I też nie ma z tym problemu. Dzieci i wnuki nie odpowiadają za swoich przodków. Ważne jest, by nie siać nienawiści.

Czy to aby mądre ...to co napisałaś ? :szydera::szydera::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...