Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nie ma się czym chwalić. Jacy to byliśmy wielcy i ważni. Teraz podcieramy tyłki, sprzątamy i zajmujemy się Niemcami.

A gdzie tam było chwalenie bo nie zauważyłem..? A z tego co wiem to tyłki podciera się prawie na całym świecie. W obu kierunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałam problem z najnowszą a raczej-dziejącą się współcześnie historią.Na wszelkie zaczepki dotyczące wypowiedzi naszych "wszechwładnych"w TV-odpowiedź mam jedną. Od kilku lat nie oglądam telewizji i nie słucham radia.No jak to tak?! A no tak:oklaski:.Kończę swą wypowiedź określeniem mało eleganckim-czym jest polityka.Miny-bezcenne!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Zygmunt 3 Faza napisał:

Moje miejsce w Polsce to Oleg może ewentualnie posprzątać. Nie ma szans by robił to co ja robiłem tutaj w PL.

Jaaa... To jest richtyś typowo polskie. Zgnoić tego, kiery ma gorzej, bo w końcu jakoś trzeba odreagować to, że mnie w rajchu mają za nic, to ja będę miał Olega za nic. Sory, ale gardzę czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asna napisał:

Jaaa... To jest richtyś typowo polskie. Zgnoić tego, kiery ma gorzej, bo w końcu jakoś trzeba odreagować to, że mnie w rajchu mają za nic, to ja będę miał Olega za nic. Sory, ale gardzę czymś takim.

Nie zrozumiałeś o co biega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ze wschodu, jak wiele osób na "ziemiach odzyskanych"  ... To też historia, której osobiście nie znam... Ale byłam tam jeszcze za ZSRR, nawet dwa razy... Trzeciego razu już nie będzie  i raczej do Truskawca nie pojadę, choć cenię w nich to w czym są dobrzy... We Wrocławiu mamy ich (legalnie) ponad 70 tys. Istny zalew, a ja się przyglądam bo ich trochę poznałam... Są różni.., czasami niesamowicie inteligentni i ambitni tyle, że niestety o burzę w nich łatwiej.., o takie niepohamowanie O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asna napisał:

 Sory, ale gardzę czymś takim.

I nie jesteś w tym sam. Przeczytałam dyskusję i podpisuję się pod tym, co napisałeś.

 

@NNNdanuta Danusiu, pomyślałaś, że inne nacje mogą mieć takie samo zdanie o Polakach? Co przez Ciebie przemawia? Strach czy zazdrość, że są tacy pazerni na życie i walkę o lepszą przyszłość, czy chodzi o jeszcze coś innego? Ciekawa jestem Twojego zdania :).

W Krakowie też jest bardzo dużo Ukraińców. W lecie jakoś nie bardzo rzuciło mi się to w oczy (uszy?), ale teraz już tak. Mnóstwo z nich studiuje, nie wiem, na jakich zasadach, będę musiała przy okazji zapytać znajomych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.10.2018 at 19:31, Zygmunt 3 Faza napisał:

Stąd ta pewność,że ja nie będę robił tego w Niemczech czy Holandii czego i Oleg w Polsce.

No dobra . Zacytuję , bo widzę , ze większość , Twój poprzedni post odebrała jako rasistowski , ja również pomyliłam się ( mam nadzieję  ). Teraz zrozumiem co miałeś na myśli , ale nie do końca się zgadzam . Poznałam Polaków w De , którzy pracują na kierowniczych stanowiskach i nie musieli długo czekać na awans . Wszystko zależy od znajomości języka i kwalifikacji . Oczywiście wiek jest przeszkodą , ale niestety w naszym kraju również , dlatego też wyjeżdżamy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

No dobra . Zacytuję , bo widzę , ze większość , Twój poprzedni post odebrała jako rasistowski , ja również pomyliłam się ( mam nadzieję  ). Teraz zrozumiem co miałeś na myśli , ale nie do końca się zgadzam . Poznałam Polaków w De , którzy pracują na kierowniczych stanowiskach i nie musieli długo czekać na awans . Wszystko zależy od znajomości języka i kwalifikacji . Oczywiście wiek jest przeszkodą , ale niestety w naszym kraju również , dlatego też wyjeżdżamy . 

Żeby w nasze  armii służyć ...trzeba mieć obywatelstwo polskie . ...Taki to ten jego rasizm . Sorry ..ale musiałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, salazar napisał:

I nie jesteś w tym sam. Przeczytałam dyskusję i podpisuję się pod tym, co napisałeś.

 

@NNNdanuta Danusiu, pomyślałaś, że inne nacje mogą mieć takie samo zdanie o Polakach? Co przez Ciebie przemawia? Strach czy zazdrość, że są tacy pazerni na życie i walkę o lepszą przyszłość, czy chodzi o jeszcze coś innego? Ciekawa jestem Twojego zdania :).

W Krakowie też jest bardzo dużo Ukraińców. W lecie jakoś nie bardzo rzuciło mi się to w oczy (uszy?), ale teraz już tak. Mnóstwo z nich studiuje, nie wiem, na jakich zasadach, będę musiała przy okazji zapytać znajomych.

 

 

Staram się nie generalizować .., czyli nie wypowiadać zdania jeżeli nie ogarniam całości. Dla mnie, okropnie monogamicznej istoty, ale i przez to pewnie ograniczonej, informacja też jest jedna... Reszta jest dezinformacją. Wyłapać elementy informacji nie jest łatwo ... Wierze w genetykę i to, że w genach jest zapisana informacja i ona się przejawi. Geny to też pewne predyspozycje, czy skłonności... Różny język tez mówi wiele., bo to stan prawa w jakim ktoś się porusza... Więc jak ja byłam na Ukrainie za czasów ZSRR to tam nic mi się nie podobało... :| I wbrew pozorom nic nie dzieje się tak szybko jak byśmy chcieli, czyli wyrównanie przepaści dzielących nie jest natychmiastowe.  Tu mam zwyczajne obawy, ale poznałam ludzi stamtąd, których tez podziwiałam, tyle że dla nich Polska stała się ich nową ojczyzną. Oni dokonali wyboru... Ja nie wiem, czy ta masa przyjechała tu stać się Polakami, czy być Ukraińcami w Polsce, czyli nas zdominować...))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Żeby w nasze  armii służyć ...trzeba mieć obywatelstwo polskie . ...Taki to ten jego rasizm . Sorry ..ale musiałam

A za co przepraszasz ? Wszystkie wyjaśnienia są mile widziane . Czasami niektóre posty interpretuję się bardzo skrajnie , więc lepiej coś dopisać niż milczeć .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

A za co przepraszasz ? Wszystkie wyjaśnienia są mile widziane . Czasami niektóre posty interpretuję się bardzo skrajnie , więc lepiej coś dopisać niż milczeć .. 

Noo...Tyy ...se tak wszystkiego nie przypisuj . To sorry to nie do Ciebie było . Patrzta ją ...jakie to pazerne jakieś :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, salazar napisał:

I nie jesteś w tym sam. Przeczytałam dyskusję i podpisuję się pod tym, co napisałeś.

 

@NNNdanuta Danusiu, pomyślałaś, że inne nacje mogą mieć takie samo zdanie o Polakach? Co przez Ciebie przemawia? Strach czy zazdrość, że są tacy pazerni na życie i walkę o lepszą przyszłość, czy chodzi o jeszcze coś innego? Ciekawa jestem Twojego zdania :).

W Krakowie też jest bardzo dużo Ukraińców. W lecie jakoś nie bardzo rzuciło mi się to w oczy (uszy?), ale teraz już tak. Mnóstwo z nich studiuje, nie wiem, na jakich zasadach, będę musiała przy okazji zapytać znajomych.

 

 

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Noo...Tyy ...se tak wszystkiego nie przypisuj . To sorry to nie do Ciebie było . Patrzta ją ...jakie to pazerne jakieś :szydera:

Doła mam . Chcę sobie troszkę ego podreperować . A teraz wio stąd , bo nas wywalą i kto mnie z doła wyciągnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salazar napisał:

W Krakowie też jest bardzo dużo Ukraińców. W lecie jakoś nie bardzo rzuciło mi się to w oczy (uszy?), ale teraz już tak. Mnóstwo z nich studiuje, nie wiem, na jakich zasadach, będę musiała przy okazji zapytać znajomych.

U nas jest jeszcze mało. Ale ja uważam, że jak ktoś chce mieszkać z nami, godeć jak my, pić jak my i chodzić z nami na Ruch, to dla mnie to jest taki sam Ślązak jak jo! A czy będzie się nazywał Oleg, Olek, Alex czy Iskander to mi to lotto.

Trzeba być otwartym na nowych ludzi. Jak ich będziemy wciągać do naszego towarzystwa, rozmawiać z nimi i ich poznawać, to staną się tacy jak my. A jak będziemy na nich z góry patrzeć i do nich żodyn ręki nie wyciągnie, to sami się zamkną w swoim getcie i po co nam to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...