Skocz do zawartości

Good Job 24 (Agencja Pracy Rekruter) - opinie


Oceń agencję  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki był czas oczekiwania na ofertę?

    • Bardzo szybki
    • Przeciętny
    • Długi
  2. 2. Czy umowa dotarła w ustalonym czasie?

  3. 3. Czy była możliwość zapoznania się z Fragebogen (aktualnym opisem stanu zdrowia podopiecznego) przed wyjazdem?

    • Tak
    • Nie, odmówiono mi
    • Nie pytałam/em
  4. 4. Czy udostępniono kontakt do zmienniczki lub rodziny podopiecznego?

    • Tak
    • Nie, odmówiono mi
    • Nie, to było nowe zlecenie
    • Nie pytałam/łem
  5. 5. Czy stan zdrowia podopiecznego był zgodny z rzeczywistością?

  6. 6. Czy przedstawione warunki mieszkaniowe były zgodne z rzeczywistością?

  7. 7. Czy przedstawione obowiązki były zgodne z rzeczywistością?

  8. 8. Czy informacje o dostępie lub braku dostępu do telefonu lub/i internetu były zgodne z rzeczywistością?

  9. 9. Czy ustalony czas pracy był zgodny z rzeczywistością?

  10. 10. Czy ustalony czas wolny był zgodny z rzeczywistością?

  11. 11. Czy firma kontaktowała się z Tobą bez powodu w czasie wyjazdu?

  12. 12. Czy firma bezzwłocznie odpowiadała na Twoje telefony, smsy lub e-maile?

    • Tak
    • Nie
    • Nie było takiej potrzeby
  13. 13. Czy firma reagowała na przekazywane jej uwagi i sugestie w czasie wyjazdu (np. nadmiar obowiązków, problemy z podopiecznym lub jego rodziną, zmiana stanu zdrowia podopiecznego, nadgodziny, wstawanie nocne)?

    • Tak
    • Nie
    • Nie było takiej potrzeby
  14. 14. Czy na miejscu można było liczyć na pomoc koordynatora?

  15. 15. Czy pieniądze były wypłacane w ustalonym terminie?

  16. 16. Czy przekazana kwota wynagrodzenia zgadzała się z ustaleniami?

  17. 17. Czy pozostałe świadczenia (w zależności od umowy - premie, US, ZUS, inne) zostały uregulowane zgodnie z ustaleniami?

  18. 18. Czy firma wywiązała się ze wszystkich innych ustaleń i obietnic?

  19. 19. Czy wyjechał(a)byś za pośrednictwem tej firmy jeszcze raz?



Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Gość Renata napisał:

Witajcie kochani.

Ja także mam nieprzyjemne doświadczenie z tą firmą. Nie mają pieniędzy i straszą policja. Wczoraj czekali pod moim domem i oczerniali że zajeb*lam im pieniądze i prowizje. Gdzie podopieczny sam dał mi pieniądze do ręki bo firma zwklekala z wypłata tłumacząc brakiem przelewu. Panie piszą na forach opiekunek na Facebooku nieprawdę i straszą że nie znajde już pracy jako opiekunka. Firma Rekruter chyba jest tylko skrzynka na listy bo moja umowa wróciła z powrotem, a na pytanie do Pani czemu nie odbiera korespondencji to mi odpowiedziała że była na Bahamach.

Niech pani nie przesadza pani Renato, przecież na Fb 99 %panią poparło i o pracę też nie ma się co martwić moim zdaniem, a groźby i zastraszanie jest karalne. Proszę wszystko dokumentować i zgłaszać na policję. Pozdrawiam 🍀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika
2 godziny temu, Gość Renata napisał:

straszą że nie znajde już pracy jako opiekunka

To znaczy że co że ma Pani nie walczyć o swoje własne pieniądze? Nie słuchać i robić swoje. Na fb to sporo rekruterek pisze głupoty byleby zniechęcać i straszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umowie o pracę to za brak wynagrodzenia agencja miałaby już na karku prokuratora a tak to trzeba się z nimi ciągać po sądach. Ja rozumiem spóźnienie, nieporozumienie, błąd, ale za takie opóźnienie to nic ich nie usprawiedliwia i trzeba iść po swoje nie patrząc na to co kto mówi. Życzę szczęśliwego finału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Celina
22 godziny temu, Gość Monika napisał:

To znaczy że co że ma Pani nie walczyć o swoje własne pieniądze? Nie słuchać i robić swoje. Na fb to sporo rekruterek pisze głupoty byleby zniechęcać i straszyć. 

Dokładnie niech każdy żyje swoim życiem a w internecie rekruterki robią za opiekunki i to żadna tajemnica więc proszę się nie przejmować, bo za monika kowalską może być rekruterka z firmy x i ją zachwalać lub bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Masny janina
W dniu 7.05.2023 o 11:20, Gość Renata napisał:

Witajcie kochani.

Ja także mam nieprzyjemne doświadczenie z tą firmą. Nie mają pieniędzy i straszą policja. Wczoraj czekali pod moim domem i oczerniali że zajeb*lam im pieniądze i prowizje. Gdzie podopieczny sam dał mi pieniądze do ręki bo firma zwklekala z wypłata tłumacząc brakiem przelewu. Panie piszą na forach opiekunek na Facebooku nieprawdę i straszą że nie znajde już pracy jako opiekunka. Firma Rekruter chyba jest tylko skrzynka na listy bo moja umowa wróciła z powrotem, a na pytanie do Pani czemu nie odbiera korespondencji to mi odpowiedziała że była na Bahamach.

 

Witam

Pani Renato czy to panią agencja oskarżyła o kradzież pieniędzy? Jeżeli to pani to dlaczego oni pisali o dwóch wypłatach przejętych do ręki od podopiecznego? Nie rozumiem jak agencja odważa się publicznie i z nazwiska tak oskarżać. 

Janina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 10:21, Gość Lucyna napisał:

17 maja 2023r 9.30 sala 244..Sad Okregowy we Wroclawiu przeciw Rekreter sp.zoo o nieplacenie wyplaty.

Lucynko to już jutro, ale ja na wokandzie SO we Wrocławiu w ogóle nie widzę takiej sali. Niczego nie pomyliłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Grazka napisał:

Lucynko to już jutro, ale ja na wokandzie SO we Wrocławiu w ogóle nie widzę takiej sali. Niczego nie pomyliłaś?

Zobaczymy co napiszę już dzisiaj mam nadzieję, że oliwa będzie sprawiedliwa i będzie mogła w świetle prawa nazywać rzeczy po imieniu!

Powodzenia Lucyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli opiekunka wzięła pieniądze bezpośrednio od rodziny to niestety przegra sprawę z kretesem i jeszcze może mieć problemy i podwody takie zachowania nie mają ŻADANEGO znaczenia. 

Mam nadzieję, że się mylę i to nie ta historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 11:20, Gość Renata napisał:

Witajcie kochani.

Ja także mam nieprzyjemne doświadczenie z tą firmą. Nie mają pieniędzy i straszą policja. Wczoraj czekali pod moim domem i oczerniali że zajeb*lam im pieniądze i prowizje. Gdzie podopieczny sam dał mi pieniądze do ręki bo firma zwklekala z wypłata tłumacząc brakiem przelewu. Panie piszą na forach opiekunek na Facebooku nieprawdę i straszą że nie znajde już pracy jako opiekunka. Firma Rekruter chyba jest tylko skrzynka na listy bo moja umowa wróciła z powrotem, a na pytanie do Pani czemu nie odbiera korespondencji to mi odpowiedziała że była na Bahamach.

Agencja opisywała to tak:

Wpis agencji:

!!Ostrzeżenie!!
Opiekunka RENATA (tu pełne nazwisko) i zlecenie 63825 Weterngrund u Helmut (tu pełne nazwisko)
Opiekunka nakłaniała podopiecznego do wypłacenia całości rachunku za dwa miesiące pracy jej osobiście do ręki. Podopieczny zerwał umowę z agencją. Pani Renata zabrała całą gotówkę włącznie z prowizją pośredników i kosztami przejazdów. Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości. Mamy nadzieję, że żadna z firm nie będzie miała tej wątpliwej przyjemności współpracować z tymi ludźmi. 

Odpowiedź Renaty:

Witam wszystkich i ostrzegam przed tą firmą. Ktoś tu chyba przeinaczył fakty. Firma nie ma płynności finansowej i nie jest w stanie wypłacić nikomu wynagrodzenia na czas. Ja swojej wypłaty pewnie wcale bym nie dostała gdyby nie podopieczny, który się zdenerwował że firma po tygodniu nie zrobiła przelewu, sam postanowił dać mi pieniądze do ręki a agencji przelał prowizje. Mam na to potwierdzenie. Nikt nie został do tego nakłoniony i przymuszony. Podopieczny powiedział ze wszystkim się zajmie skoro firma nie ma pieniędzy to on mi da. I tak zrobił. Prowizje jednak im zapłacił. Wczoraj Panie z tej agencji stały pod moim domem od 18 do 24 i oczekiwały podpisania oświadczenia że to one mi wypłatę wypłaciły, napisałam oświadczenie że to podopieczny wpłacił mi gotówkę do ręki bo firma nie płaciła na czas, to panie po odjedzie policji szybko uciekły nawet nie zabrały tego oświadczenia. Za drugi miesiąc pracy dostałam wynagrodzenie na koniec, co pokwitowalam swoim podpisem. Panie chcialy wyłudzić ode mnie pieniądze, które i tak już dostały a za maj dostana. Jeśli ktoś ma wątpliwości co to za firma to proszę sobie przeczytać na forum opiekunka radzi. A jak ktoś również został poszkodowany i oczerniany to może chciałby się tym podzielić na ławie sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Leon napisał:

Agencja opisywała to tak:

Wpis agencji:

!!Ostrzeżenie!!
Opiekunka RENATA (tu pełne nazwisko) i zlecenie 63825 Weterngrund u Helmut (tu pełne nazwisko)
Opiekunka nakłaniała podopiecznego do wypłacenia całości rachunku za dwa miesiące pracy jej osobiście do ręki. Podopieczny zerwał umowę z agencją. Pani Renata zabrała całą gotówkę włącznie z prowizją pośredników i kosztami przejazdów. Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości. Mamy nadzieję, że żadna z firm nie będzie miała tej wątpliwej przyjemności współpracować z tymi ludźmi. 

Odpowiedź Renaty:

Witam wszystkich i ostrzegam przed tą firmą. Ktoś tu chyba przeinaczył fakty. Firma nie ma płynności finansowej i nie jest w stanie wypłacić nikomu wynagrodzenia na czas. Ja swojej wypłaty pewnie wcale bym nie dostała gdyby nie podopieczny, który się zdenerwował że firma po tygodniu nie zrobiła przelewu, sam postanowił dać mi pieniądze do ręki a agencji przelał prowizje. Mam na to potwierdzenie. Nikt nie został do tego nakłoniony i przymuszony. Podopieczny powiedział ze wszystkim się zajmie skoro firma nie ma pieniędzy to on mi da. I tak zrobił. Prowizje jednak im zapłacił. Wczoraj Panie z tej agencji stały pod moim domem od 18 do 24 i oczekiwały podpisania oświadczenia że to one mi wypłatę wypłaciły, napisałam oświadczenie że to podopieczny wpłacił mi gotówkę do ręki bo firma nie płaciła na czas, to panie po odjedzie policji szybko uciekły nawet nie zabrały tego oświadczenia. Za drugi miesiąc pracy dostałam wynagrodzenie na koniec, co pokwitowalam swoim podpisem. Panie chcialy wyłudzić ode mnie pieniądze, które i tak już dostały a za maj dostana. Jeśli ktoś ma wątpliwości co to za firma to proszę sobie przeczytać na forum opiekunka radzi. A jak ktoś również został poszkodowany i oczerniany to może chciałby się tym podzielić na ławie sądu.

2 rożne wersje, ale jedna uwaga - jeżeli agencja nie płaci to się zjeżdża i idzie do sądu a nie wymierza samemu sprawiedliwość, bo teraz to jest sprawa śmierdząca dla obu stron przy czym mamy agencje z 7 dniowym opóźnieniem i wypłaty przejęte przez opiekunkę więc gorsza jest wina opiekunki niestety. Jak sąsiad ci wisi kasę to dobry listonosz ma ci dać kasę z jego emerytury? Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 0

@Gość AjakA w sumie racja. To jak samosąd. Po co wszelkie regulacje prawne skoro miano by samosądy stosować. Z umów o pracę kwestie takie rozstrzyga sąd pracy a z umów zlecenia sąd w/s cywilnych. To trwa, owszem, jak wszystkie sprawy ale no porządek prawny musi być w cywilizowanych krajach.

Można współczuć ludziom, którzy doznają krzywd ale pokrzywdzeni mają środki, instytucje by sami nie wydawali wyroków, orzeczeń i stosowali kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Leon napisał:

zdenerwował że firma po tygodniu nie zrobiła przelewu, sam postanowił dać mi pieniądze do ręki a agencji przelał prowizje.

Ciekawe jak podopieczny przed sądem udowodni to, że zapłacił za usługę bo ma taki obowiązek i na pewno opóźnienie w wypłacie dla opiekunki go od tego nie zwalnia :))))))))))))))))))))))))))))) Nikogo nie będzie obchodziło, że zapłacił innej osobie za to zapłaci podwójnie i w końcu będzie domagał się zwrotu od opiekunki. 

Ciekawe po co i jak opiekunka poinformowała podopiecznego o opóźnieniu i czy wysłała do agencji wezwania w tym wezwanie przedsądowe z pisemnym potwierdzeniem odbioru, bo sąd o to na pewno zapyta.

Tam będzie ciekawie i to tylko pokazuje że walczymy tam gdzie nie trzeba a niech jeszcze dojdzie fakt że Renata pracuje tam nadal i to nie daj boże na czarno lub przeszła z dziadkiem do innej agencji inkasując premię to jeszcze posypią się kary. 

Mam nadzieję, że czegoś nie wiemy lub nie rozumiemy. 

Pytanie dlaczego miało być info i go nie ma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Magi napisał:

Pytanie dlaczego miało być info i go nie ma.  

bo to jest tyle warto co te wszystkie czarne listy agencji i opinie o agencjach pisane przez osoby które koniec końców nie mają racji albo się mszczą bo uważają, że zostały oszukane, obrażone, poniżone tylko dlatego ze się przed nimi nie klęka i płaci nawiązek. Przeczytajcie na spokojnie to co wyżej ktoś wkleił i na spokojnie oceńcie. 

Przykład rok temu kiedy moja zmienniczka dzwoni oburzona, że ona musi wracać na poród córki i pyta dlaczego nie chcę za nią przyjechać. Krzyczała że opisze agencje i mnie bo ona powinna dziś dzwonić i jutro mieć zmienniczkę ale agencja się z nią nie liczy a ja jestem egoistką. Ja która wróciłam tydzień wcześniej po 3 miesiącach. Nie czytam już takich bzdur a i sama agencji ani nie chwalę ani nie ganię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek T.
W dniu 7.05.2023 o 11:20, Gość Renata napisał:

Witajcie kochani.

Ja także mam nieprzyjemne doświadczenie z tą firmą. Nie mają pieniędzy i straszą policja. Wczoraj czekali pod moim domem i oczerniali że zajeb*lam im pieniądze i prowizje. Gdzie podopieczny sam dał mi pieniądze do ręki bo firma zwklekala z wypłata tłumacząc brakiem przelewu. Panie piszą na forach opiekunek na Facebooku nieprawdę i straszą że nie znajde już pracy jako opiekunka. Firma Rekruter chyba jest tylko skrzynka na listy bo moja umowa wróciła z powrotem, a na pytanie do Pani czemu nie odbiera korespondencji to mi odpowiedziała że była na Bahamach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza???? Dzisiaj firma transportowa dzwoniła do mnie z zapytaniem czy mam kontakt z moją agencją w której jestem zatrudiona ponieważ od pół roku nie otrzymują zapłaty za faktury!!!! Ja też nie mam kontaktu bo nie zapłacili za 2 miesiące...tel nie odbierają  na sms-y brak odpowiedzi. Ale regon i nip nadal aktualny w Urzedzie ...kpina a może już na wakacjach za wynagrodzenie dla opiekunek pojechały. Tak więc możemy tylko ponarzekać bo w Sądzie widocznie nic się nie wydarzyło  przykre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Titek napisał:

Co taka cisza???? Dzisiaj firma transportowa dzwoniła do mnie z zapytaniem czy mam kontakt z moją agencją w której jestem zatrudiona ponieważ od pół roku nie otrzymują zapłaty za faktury!!!! Ja też nie mam kontaktu bo nie zapłacili za 2 miesiące...tel nie odbierają  na sms-y brak odpowiedzi. Ale regon i nip nadal aktualny w Urzedzie ...kpina a może już na wakacjach za wynagrodzenie dla opiekunek pojechały. Tak więc możemy tylko ponarzekać bo w Sądzie widocznie nic się nie wydarzyło  przykre 

A skąd firma transportowa wie gdzie pracujesz i akurat do Ciebie dzwonili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 0
2 godziny temu, Gość Mata napisał:

A skąd firma transportowa wie gdzie pracujesz i akurat do Ciebie dzwonili?

Podróż/transport zleca agencja dla konkretnej osoby, konkretnej daty i firma przewozowa otrzymuje nr telefonu do takiej osoby w celu kontaktu. Nie ma tu więc tajnej misjiO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Giza M.
2 godziny temu, Gość Gość 0 napisał:

Podróż/transport zleca agencja dla konkretnej osoby, konkretnej daty i firma przewozowa otrzymuje nr telefonu do takiej osoby w celu kontaktu. Nie ma tu więc tajnej misjiO.o

U mnie dostaję zwrot z agentury i sama sobie ustalam wszystko włącznie z płatnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek

Wyłudzily pieniądze..ponad 20.000 Na tej sprawie były Brygida i Talisa.....my już tylko czekamy na zakonczenie sprawy .Panie się odwołały ..wolno im...Proszę pisac na tego maila..W Hadynski Inkaso ,mają dlugi na 3350 euro na koniec maja. 2023r sprawę prowadzi przeciw temu modelowi wyłudzeń, prok.Ireneusz Zielinski.Pani Lucyna też miala nie odprowadzane skladki emerytalne....proszę pisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...