Skocz do zawartości

Jakie słuchawki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieodzownym wyposażeniem opiekunkowego bagażu są zapewne słuchawki. Ludzie maja różne zwyczaje i upodobania, ale najczęściej są to te z zestawu kupionego ze smartfonem. Nie zawsze najlepszej jakości. 
Jaki ze jestem fanem muzyki dobrej jakości to przetestowałem wiele rodzajów słuchawek. I te z kabelkami, te z krótkimi kabelkami bt oraz całkiem fajne bez kabelków tzw true wirreles.

Jakie kupić i zaopatrzyć swoje uszy w dobra muzykę ?

Na YT jest wiele tzw vlogów gdzie „znawcy” wypowiadają się nt właśnie nowinek ze świata wirreles. Ale idąc tą drogą nie trafiłem na te, których oczekiwałem ( sponsorzy vloga niejako narzucają kierunek pozycjonowania)

nalezy jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim dojdzie do wskazówek - po to założyłem ten temat by udzielić kilka rad ze swoich własnych spostrzeżeń i doświadczeń. Mam dość wrażliwe ucho : wiele osób mi mówiło ze słyszę więcej ... wiec tzw zakres słyszalnych dźwięków mam nieco wyższy ( nie mierzyłem, ale wiem) 

Muzyka słyszalna to tez taki zakres jaki oferują zwykle producenci słuchawek - ale nie to jest jedynym miernikiem jakości.

Odpowiedzcie sobie na te pytania, a ja podpowiem co wybrać ... w miarę wolnego czasu ... zwykle przed snem

1. Jaki budżet ( w tym nowe ? czy używane) ?) nie uciekaliby od używanych - bo często  są to egzemplarze tzw powystawiali za polowe ceny nowych 

2. Do jakiej muzyki ( poważna, pop, rock itp 

3. Douszne (dokanałowe) czy nauszne

4. Do jakiego sprzętu podłączane - kodeki kompresujące muzykę 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom  dostałam w prezencie pod choinkę od męża słuchawki bezprzewodowe :hura:

Jestem z nich bardzo zadowolona .Mają jeden mankament bo są dość duże ale koleżanka uznała to za plus ,bo te malutkie łatwo można zgubić .Moje oczekiwania spełniają w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
O 19.05.2021 at 13:10, INEZ napisał:

@waldiroom  dostałam w prezencie pod choinkę od męża słuchawki bezprzewodowe :hura:

Jestem z nich bardzo zadowolona .Mają jeden mankament bo są dość duże ale koleżanka uznała to za plus ,bo te malutkie łatwo można zgubić .Moje oczekiwania spełniają w 100 %

Skoro spełniają oczekiwania - to super.

Ja nad szukam ideału w rozsądnych pieniądzach przybytek jakości. Testowałem i posiadam Sennheiser TWS2 ( perfekcyjne) Ostatnio testowałem Sony wf1000xm4, i powiem szczerze ze JBL,Beats,B&O czy AirPods Pro,Samsung Buds … nie dorównują w niczym. Małe wygodne czas pracy na baterii bardzo długi, lekkie, dobra dynamika.

Lepszy bas w Xm4  niż TWS2

TWS 2 lepsza scena muzyczna, jakość i odwzorowanie dźwięków fantastyczna, ale po 2 godzinach w uszach odczuwa dyskomfort, w przeciwieństwie do Sony, te spokojnie leżą w uszach jakby ich nie było. 
To moje spostrzeżenia i opinia 

ponizej kogoś z YT

- nie dogodzisz 

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.09.2021 at 22:33, adamos6 napisał:

@Waldi Ja mam chińskie i jestem zadowolony,bez kabli itd.

Spoko / w tym cała zabawa , ze producentów jest wielu i oczekiwań wiele najważniejsze zadowolenie użytkownika . Te testy na YT tez trzeba brać przez palce . Ja osobiscie zmierzam do doskonałości w odsłuchu i komforcie w uchu. To nie zawsze idzie w parze - niestety. Nadal uważam ze sennheiser zrobił w tej polce  cenowej najlepsze słuchawki audiofilskieChoć Sony ma lepszy bas

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Waldi napisał:

Spoko / w tym cała zabawa , ze producentów jest wielu i oczekiwań wiele najważniejsze zadowolenie użytkownika . Te testy na YT tez trzeba brać przez palce . Ja osobiscie zmierzam do doskonałości w odsłuchu i komforcie w uchu. To nie zawsze idzie w parze - niestety. Nadal uważam ze sennheiser zrobił w tej polce  cenowej najlepsze słuchawki audiofilskieChoć Sony ma lepszy bas

Waldi , jesli można...Co byś z nausznych polecał?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marchewa napisał:

Waldi , jesli można...Co byś z nausznych polecał?

Wszystko zaczyna się od budżetu na jaki możesz sobie pozwolić, po drugie, czy nie przeszkadza Ci by kupić używane. Czasem trafia się fajne rzeczy za zupełnie niezłe pieniądze. Po trzecie na kabel czy bez kabli. Po czwarte : czy do jakiegos sprzętu czy do smartfona ( a tu tez ważne do jakiego smartka… chodzi o kodowanie audio .

to np fajna cena i bardzo fajnie grają 

https://m.euro.com.pl/sluchawki/sennheiser-sluchawki-bluetooth-hd-350-bt-czarne.bhtml?gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHFi7yCO5caFZucrDwKrEvI6t_xhBU7DsOl-_nQ-Cau8igC_chyX7GRoCf18QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Waldi napisał:

Wszystko zaczyna się od budżetu na jaki możesz sobie pozwolić, po drugie, czy nie przeszkadza Ci by kupić używane. Czasem trafia się fajne rzeczy za zupełnie niezłe pieniądze. Po trzecie na kabel czy bez kabli. Po czwarte : czy do jakiegos sprzętu czy do smartfona ( a tu tez ważne do jakiego smartka… chodzi o kodowanie audio .

to np fajna cena i bardzo fajnie grają 

https://m.euro.com.pl/sluchawki/sennheiser-sluchawki-bluetooth-hd-350-bt-czarne.bhtml?gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHFi7yCO5caFZucrDwKrEvI6t_xhBU7DsOl-_nQ-Cau8igC_chyX7GRoCf18QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Pewnie, że mozna-sama zmieniam lapki tylko w sklepach, gdzie sprzedają poleasingowe, zawsze Dell-super parametry za rozsądną cenę. Matko-to mi teraz ćwieka zabiłes z tymi kablami. Najwygodniej bezprzewodowe , do laptopa. Ale z kablem też może być, bo czasem słucham muzyki przez zewnętrzną kartę dźwiękową. Mogę przeznaczyć , choć lepiej jakby była cena niższa-około 200-250 CHF. Używane, jeśli wiesz gdzie kupić dobry sprzęt -jak najbardziej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marchewa napisał:

Te z linka-obiecujące. Poszukam w sklepie stacjonarnym i wypróbuję na miejscu . Jednak jeśli możesz, to moze jeszcze jakieś typy?

Ja stawiam na sennheisera - w świetnej cenie teraz model wyżej he 450 w komplecie kabel z przejściówka do lapka jack 3,5 cm . Czyli jak chcesz to BT jak chcesz to na kablu - bardzo  cena w Saturnie teraz ( bo średnio kosztują 150-200 €) 

https://www.saturn.de/de/product/_sennheiser-hd-450bt-2626685.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SHP_CMP_Saturn+2+Smart&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHGaFWDfK8jS2MbRmuWtn9fYr06edIreuVmonDuIU-HNzaZhD6lLgvxoCsUEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Albo te - wręcz kultowe audiofile tez maja dodatkowo bt lub kabel

  https://de-de.sennheiser.com/momentum-m2?syz_chnl=001&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHAtdBw2SauUv2-z4tpP1ZT4-N1CY09-lBYzunai6qBjwhqyeXly9BxoCy_oQAvD_BwE

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

Spoko / w tym cała zabawa , ze producentów jest wielu i oczekiwań wiele najważniejsze zadowolenie użytkownika . Te testy na YT tez trzeba brać przez palce . Ja osobiscie zmierzam do doskonałości w odsłuchu i komforcie w uchu. To nie zawsze idzie w parze - niestety. Nadal uważam ze sennheiser zrobił w tej polce  cenowej najlepsze słuchawki audiofilskieChoć Sony ma lepszy bas

Widzę znasz się na sprzęcie,,tylko że  ja mam niedosłuch ,ale jeżeli chodzi o dźwięki jeszcze daje sobie z tym radę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldi napisał:

Ja stawiam na sennheisera - w świetnej cenie teraz model wyżej he 450 w komplecie kabel z przejściówka do lapka jack 3,5 cm . Czyli jak chcesz to BT jak chcesz to na kablu - bardzo  cena w Saturnie teraz ( bo średnio kosztują 150-200 €) 

https://www.saturn.de/de/product/_sennheiser-hd-450bt-2626685.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SHP_CMP_Saturn+2+Smart&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHGaFWDfK8jS2MbRmuWtn9fYr06edIreuVmonDuIU-HNzaZhD6lLgvxoCsUEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Albo te - wręcz kultowe audiofile tez maja dodatkowo bt lub kabel

  https://de-de.sennheiser.com/momentum-m2?syz_chnl=001&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHAtdBw2SauUv2-z4tpP1ZT4-N1CY09-lBYzunai6qBjwhqyeXly9BxoCy_oQAvD_BwE

Dzięki bardzo. Zanotowane. Będę patrzeć za tymi modelami  :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...