Skocz do zawartości

Rak płuc


Gość Figaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałam się wczoraj, że moja bliska sąsiadka ma raka płuc. Niby zaczęło się od przeziębienia. 3 miesiące w szpitalu, woda w płucach. Ciągłe ściąganie wody nie przynosiło skutku. W końcu pękł pęcherz z wodą, płuco się zapadło - diagnoza złośliwy rak płuc. Ona nic nie wie (dowiedziałam się od jej córki). Sąsiadka jest w strasznym dołku psychicznym. Dzwoniłam do niej wcześniej i ciągle płacze mi do telefonu. Staram się ją podbudowywać na duchu, ale to nic nie daje. Został jej 1 rok życia. 1 rok w męczarni, bo przecież jak nie umiesz oddychać to jest ciężko.

Jest mi smutno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałam się wczoraj, że moja bliska sąsiadka ma raka płuc. Niby zaczęło się od przeziębienia. 3 miesiące w szpitalu, woda w płucach. Ciągłe ściąganie wody nie przynosiło skutku. W końcu pękł pęcherz z wodą, płuco się zapadło - diagnoza złośliwy rak płuc. Ona nic nie wie (dowiedziałam się od jej córki). Sąsiadka jest w strasznym dołku psychicznym. Dzwoniłam do niej wcześniej i ciągle płacze mi do telefonu. Staram się ją podbudowywać na duchu, ale to nic nie daje. Został jej 1 rok życia. 1 rok w męczarni, bo przecież jak nie umiesz oddychać to jest ciężko.

Jest mi smutno...

Może nie będzie tak źle (z tymi męczarniami). Mój wujek żył z rakiem 2 lata, dopiero pod koniec było z nim źle, ale tak nawet sie trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Moja mama zmarła niedawno na raka pluc.Od wykrycia i postawienia diagnozy minęło tylko 6 miesięcy.Jedyne pocieszenie że długo nie cierpiala.Jeżdzilam z nią do centrum onkologii na chemioterapie i to co tam zobaczylam przerazilo mnie.Chyba więceej ludzi choruje na raka niz na grype.Jak się uchronic przed tą chorobą ? Czy w ogóle mamy na to jakis wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec młody i niesamowicie przystojny zmarł też na raka płuc -ale to już był przerzut z jelita grubego-bo rak płuc nigdy nie będzie sam -to już łączy się z przerzutem z innego organu ciała a najczęsciej z jelita grubego,,, i na to nie mamy żadnego wpływu -żadnego,,,,żadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko papierosy ale tez zanieczyszcenia, które wdychamy... Z reszta wszystko wokól co zatrute wokól nas naraza nas na raka, nie uchroimy sie przed tym w żaden sposób ;/
----

tak jest to nie tylko papierosy! wszystko co nas otacza jest zatrute ,dlatego nie wierzę w tak zwaną żywność Bio---to fikcja!Przepłacanie pieniędzy.Nawet internet .komórki są przyczynkiem do raka o tym oficjalnie się nie mówi ,ale taka jest prawda.Jednym słowem ludzkość stacza się ku przepaści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja podejrzewam ,że mój mądrala też ma raka płuc,,,,na 100% ma chemię w tabletkach ,bo jest za słaby aby brać chemię normalnie,,dlatego nic mu nie smakuje i w ogóle nie ma apetytu i widzę ,że opada z sił,,a na jakąkolwiek operację to już za pózno i sam wiek mówi ,nie ruszać niczego,,,a po drugie ma jeszcze inne choroby które przyczyniają się do leczenia tylko lekami,,krople przeciw bólowe ma takie mocne ,,takie same jak mój teśc miał gdy miał raka,,,także ,teraz nawet ja mądralę uspokajam aby się nie denerwował bo ma być zero stresu,,,   i nie papierosy ,nie! nigdy nie palił ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...