Skocz do zawartości

200euro miesiecznie na jedzenie dla 2osob


Gość grazyna1972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grazyna1972

Do opieki jest babcia, bardzo sympatyczna i kochana, dziekuje za kazda pomoc. Na zakupy pieniadze daje corka i jest to 50 euro tygodniowo . Poprzednia opiekunka dostawala 40 ! W autobusie dziewczyny rozmawialy na ten temat i mowily ze na 2 osoby MINIMUM to 70 euro tygodniowo. Co myslicie ? To pierwsz sztella, nie mam porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grażyna1972 jak tylko masz tą kasę na jedzenie ,,i masz netto czy lidla koło siebie to wydolisz wyżyć za tą kasę,,ale wszystko musisz kupic ,,większośc w promocji jak jest,,trzeba wtedy liczyć i przeliczac aby się zmiescic i obiady gotowac kartoflano-makaronowe,,plackowo-naleśnikowe,,,ja często miałam 50 euro na tydzień i dalam zawsze rade,,chyba ze trzeba cos jeszcze z chemi kupic to wtedy już zapomnij ,że starczy,,płyn do naczyn czy proszek,,czy papier toaletowy,,, córeczka ładna zołza,,kochająca mamusię,, ucz się gospodarowac i staraj się zmiescic w tych 50 euro,a zobaczysz ,że w przyszlości na innych stellach będzie ci już dużo łatwiej z kazdą kasą gospodarować,,ciesz się ,że masz 50 a nie 40 bo 10 euro na tydzień toż to fortuna,,jeden dzień dobrego jedzenia,,,dasz radę,,pocieszę Cię ,że inne miały nawet 20 euro na tydzien  i babka nie chciała dac więcej,,a potem rzuciła z 15 euro i rządz opiekunko,,hahaha ja jeszcze tak nie miałam ,,jak mialam nawet 50 euro i wydalam to od razu alarm -potrzebuję kasy na zakupy i babcia wyciągała i dawała ,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyrobić z tą kasą, ale najlepiej nie robić zakupów codziennie i zamrażarka jest potrzebna. Dobre ceny mają zazwyczaj większe opakowania a w dwie osoby się nie przeje tego od razu, już nie mówiąc o tym że ile dni można jeść np. mięso mielone ? O rzeźniku czy piekarni zapomnij, pozostają markety. Spokojnie dasz radę z tą kasą, tu gdzie jestem robi zakupy córka i na pewno nie wydaje aż 50 EUR tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200  euro na miesiac to za malo , mialam taka sume , przezyc mozna , tylko kosztem zdrowia ,o 11 sniadanie chleb i marmolada ,  17-18 obiad , knoblauchspagetti, mala porcja i badz tu czlowieku zadowolony z pracy, rozmowa z babcia nic nie pomogla, musiala oszczedzac na papierosy, wiec sie pozegnalysmy , teraz mam 400 euro na jedzenie i jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość grazyna1972 napisał:

Na zakupy pieniadze daje corka i jest to 50 euro tygodniowo

Tyle starczało w 2007 roku, i to z trudem!

 

1 godzinę temu, Blondi napisał:

Grażyna1972 jak tylko masz tą kasę na jedzenie ,,i masz netto czy lidla koło siebie to wydolisz wyżyć za tą kasę,,ale wszystko musisz kupic ,,większośc w promocji jak jest,,trzeba wtedy liczyć i przeliczac aby się zmiescic i obiady gotowac kartoflano-makaronowe,,plackowo-naleśnikowe,,,ja często miałam 50 euro na tydzień i dalam zawsze rade,

Ale dlaczego opiekunka ma kombinować jak koń pod górę! A jak nie ma Lidla tylko Rewe lub Edekę! A jak jeszcze babcia w nocy opróżni lodówkę (znam takie przypadki):p Ile można jeść makaron, ryż, naleśniki? I dlatego Niemcy rzucą parę € i Polka wykombinuje...

 

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Spokojnie dasz radę z tą kasą, tu gdzie jestem robi zakupy córka i na pewno nie wydaje aż 50 EUR tygodniowo.

Na komfort i bezstresową pracę mało!>:(

7 minut temu, Lucyna121 napisał:

200  euro na miesiac to za malo , mialam taka sume , przezyc mozna , tylko kosztem zdrowia ,o 11 sniadanie chleb i marmolada ,  17-18 obiad , knoblauchspagetti, mala porcja i badz tu czlowieku zadowolony z pracy, rozmowa z babcia nic nie pomogla, musiala oszczedzac na papierosy, wiec sie pozegnalysmy , teraz mam 400 euro na jedzenie i jest wszystko.

P O P I E R A M! 50€ za mało! Ja bym podziękował za pracę po okresie wypowiedzenia w umowie! Chyba że ktoś jest masochistą i szuka okazji żeby schudnąć!:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię, że idzie przeżyć, w innym temacie się wypowiadałem już bardziej szczegółowo. I nie tylko na marmoladę wystarczy,ale i na kiełbasę i mięsko itp. Ale na szczęście rodzin z wężem w kieszeni nie jest za dużo. Ja ostatnio nie miałem ograniczenia, a i tak rodzina była zdziwiona, że coś mało wydałem...Może zmiennik wydawał więcej, nie wiem.

Czy się przeje w tygodniu 4 kg mięsa i tu mówię o najdroższym, schabie? Który bez problemu można w marketach kupić po 5 euro za kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris ale trzeba się liczyć z tym,że nie jedna opiekunka przetrwa nawet 2 msc, na takim miejscu ,,bo nie zjedzie ,bo nie zrezygnuje bo chce zostać do konca na tym zleceniu itd, dlatego nieraz takim  osobom trzeba cokolwiek podpowiedzieć,,aby dały radę przetrwać za te 50 euro,,a idzie przetrwac ,,jak ktoś jest dobrym kucharzem to da spokojnie radę,,no musimy mieć tych parę zawodów,,

Ja osobiscie nigdy, aż tak nie miałam,,bo jak wydalam te 50 euro to szłam śmiało i od razu mówilam ,że ja kasę potrzebuję i ta kasa zawsze była,,

no nie wyobrażam sobie mieć tak jak @Lucyna121 ,,takiego miejsca bym nie zniosła ,,podziwiam ją za przetrwanie i za wytrwanie,,,w takim toksyku,,,do nikogo nie dochodziło,ani do agencji ani do koordynatorki ,nic nie wskurały,a babka rządziła po swojemu,,obiad na kolację? masakra jedna wielka,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi jak sie chce pracowac to nie jedno trzeba przetrzymac, jestem wytrwala, dalam rade, teraz mam dobra kase , czasem idziemy do restauracji na obiad, nie jestem zarlokiem , ale 3 posilki dziennie powinny byc, wiezniowie czesto maja lepsze zarcie niz opiekunki. Babcia lubi dobrze pojesc wiec mamy to co powinno byc w kazdym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucyna121 napisał:

@Blondi jak sie chce pracowac to nie jedno trzeba przetrzymac, jestem wytrwala, dalam rade, teraz mam dobra kase , czasem idziemy do restauracji na obiad, nie jestem zarlokiem , ale 3 posilki dziennie powinny byc, wiezniowie czesto maja lepsze zarcie niz opiekunki. Babcia lubi dobrze pojesc wiec mamy to co powinno byc w kazdym domu.

Jesteś nie do zdarcia ,,,dobrze ,ze teraz jest full wypas :hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

aby dały radę przetrwać za te 50 euro,,a idzie przetrwac

@Blondi idzie przetrwać, ale tylko przetrwać! A pdp je po każdym posiłku tylko jogurcik jednej znanej mu firmy po 1€ z groszami za sztukę + marmolada też firmowa + chlebek i bułeczki z prywatnej piekarni + prywatna metzka, bo cokolwiek innego stanie mu w gardle. I se policz, jak te 7 € dziennie wyfrunie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość grazyna1972 napisał:

Do opieki jest babcia, bardzo sympatyczna i kochana, dziekuje za kazda pomoc. Na zakupy pieniadze daje corka i jest to 50 euro tygodniowo . Poprzednia opiekunka dostawala 40 ! W autobusie dziewczyny rozmawialy na ten temat i mowily ze na 2 osoby MINIMUM to 70 euro tygodniowo. Co myslicie ? To pierwsz sztella, nie mam porownania.

 

1 godzinę temu, kris napisał:

@Blondi idzie przetrwać, ale tylko przetrwać! A pdp je po każdym posiłku tylko jogurcik jednej znanej mu firmy po 1€ z groszami za sztukę + marmolada też firmowa + chlebek i bułeczki z prywatnej piekarni + prywatna metzka, bo cokolwiek innego stanie mu w gardle. I se policz, jak te 7 € dziennie wyfrunie!

Powiem ci ze ja nie gotuję ,obiadów bo gotowe przywozi katering i mam 120 e na tydzień.Mam co jeść i babka też. I nie ograniczam się z niczym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem kilkanaście szteli i żadnego przypadku, żeby podopiecznemu stawało coś w gardle, tylko dlatego, że nic innego nie ruszył,tylko dlatego, że nie miał firmówek. To wtedy nic innego, jak powiedzieć to rodzinie, że pdp sama przejada 49 euro tygodniowo. Po pierwszym tygodniu, gdybym widział, że nie wystarcza 50 na tydzień, to od razu podjąłbym kroki, żeby sytuację zmienić.A prawdą jest, że osobom, potrzebującym 5000 kalorii dziennie na zaspokojenie głodu,to i 200 tygodniowo dla siebie i pdp nie wystarczy. Za rok dojdziemy do takiego obłędu tutaj, że będziemy wysuwać roszczenia, że już 200 euro na tydzień będzie mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogą być korzyści z takiej kasy ,,:hahaha: dla czego by nie!! nie myślę o chudzielcu ale też nie myślę o grubasie ,,ja bym gdzieś się wcisła między nimi,,,i by bylo super,,

odchudzanie-z-trenerem-personalnym-kobiety.jpg

Ale jeszcze coś mi naszło do głowy,,,są takie opiekunki co im i 100 euro jest mało,,bo biedna nie może się obkupić do domu ,,kupuje -robi zakupy i pakuje w torby swoje:płacz: więc już takiej zawsze będzie mało,,kasy,,:płacz: nie wyobrażam sobie czegoś takiego ,ale wiem ,że jest full takich cwaniar ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcin napisał:

Ja mam 200 euro na jedzenie na miesiąc tylko dla siebie i spokojnie mi wystarcza.......

Dla jednej osoby tak:) a podopieczny nic nie je czy kupuje sobie sam?:) Zmiennika znalazłeś? Ostatnia adrian szukał pracy od zaraz to moze z nim się skonaktuj jak jeszcze nie masz zmiennika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcin napisał:

Ja mam 200 euro na jedzenie na miesiąc tylko dla siebie i spokojnie mi wystarcza.......

@Marcin to masz 200 euro na jedną osobę i wiadomo ,że wystarczy ale tutaj ma dziewczyna na 2 osoby i musi kombinowac ,nie ma innej rady, a polak potrafi z niczego zrobić coś:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@Marcin to masz 200 euro na jedną osobę i wiadomo ,że wystarczy ale tutaj ma dziewczyna na 2 osoby i musi kombinowac ,nie ma innej rady, a polak potrafi z niczego zrobić coś:hahaha:

Z pustego i Salomon nie naleje:hahaha: sytuacje są przeróżne jak trafisz na wybrednego i żarłocznego podopiecznego to i to 200 euro na osobę moze być mało :) a jeszcze jak lubi np.owoce morza i dobre trunki tak jak dziadziuś od @LENA_57 to co wtedy robić ? nad staw i samemu te małze i inne cuda poławiac:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Z pustego i Salomon nie naleje:hahaha: sytuacje są przeróżne jak trafisz na wybrednego i żarłocznego podopiecznego to i to 200 euro na osobę moze być mało :) a jeszcze jak lubi np.owoce morza i dobre trunki tak jak dziadziuś od @LENA_57 to co wtedy robić ? nad staw i samemu te małze i inne cuda poławiac:hahaha:

Wtedy je to na co stać ,,jest 50 euro na tydzien to pije wodę z kranu, pieczywo z marketu itd, nie ma rozpusty,,szybko robię z tym porządek,,jakie małże albo koniaki-zapomnij,,:płacz: nie ma kasy i nie ma rarytasow,,a PDP może sobie chcieć ,,niech chce od rodziny a nie od bidulki opiekunki ,ktora nie śmierdzi kasą bo ma tylko 50 euro na szaleństwa tygodniowe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

:hahaha: ale mi pomysł podsunęłas to moze ja z tej kasy na jedzenie jakieś pieniążki na ciuchy przeznacze a w razie kontroli paragonów powiem,że nie wiem skąd sie to tam wzięło:płacz::hahaha:

Są sposoby, by nawet przy kontroli paragonów coś dla siebie zaoszczędzić...:p Ale pod warunkiem, że sama robisz zakupy. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem !!! paragon to paragon  i jak wyjade to niech sobie poczytają ,ile ja wyjadłam paczek  dobrych cukierków,,:hahaha: ale musiałam wyjesć, bo mialam taką potrzebę,,pytam się babci czy pieczemy torta znowu,,bo święto jest w czwartek i babcia od razu ,,Ty tutaj sama rządzisz"!  hurra jasne ,że upiekę,,bo sama będe się obżerać dobrym ciastem,,,rodzina na szczescie nie wyjada ,bo jakbym miala upiec i na drugi dzień nie ma nic bo rodzina zabrała to bym nie piekła,,bym Tiramisu kupiła ,,,do kawy,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

A ja nie wiem !!! paragon to paragon  i jak wyjade to niech sobie poczytają ,ile ja wyjadłam paczek  dobrych cukierków,,:hahaha: ale musiałam wyjesć, bo mialam taką potrzebę,,pytam się babci czy pieczemy torta znowu,,bo święto jest w czwartek i babcia od razu ,,Ty tutaj sama rządzisz"!  hurra jasne ,że upiekę,,bo sama będe się obżerać dobrym ciastem,,,rodzina na szczescie nie wyjada ,bo jakbym miala upiec i na drugi dzień nie ma nic bo rodzina zabrała to bym nie piekła,,bym Tiramisu kupiła ,,,do kawy,,

No własnie jak poczytają paragony po Twoim wyjezdzie i pod warunkiem,ze tam wiecej nie wrócisz:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...