Skocz do zawartości

aktualna sytuacja na granicy ? przejazd z polski do niemiec


Gość nick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej witajcie, ja z takim zapytaniem, jak sie ma teraz sytuacja podczas przejazdu przez granice? z polski do de, trzeba mieć jakiś wydruk w telefonie od agencji że przeszło się test? i to wystarczy? normalnie auta przepuszczają i czasem zdarzy sie kontrola? zollamt? polizei? ja całe zycie do niemiec podróż busem lub autokarem rejsowym, sindbad, w sindbadzie wiadomo czesto byly kontrole, haltują zaraz po przejezdzie, sprawdzają dowody osobiste, paszporty ale tez nie zawsze tak było, bywały przejazdy jakby ich nic nie obchodziło, w busach nigdy nie zdarzyla sie kontrola z polski do de, a jak jest teraz w dobie pandemii a.d. 2021 ? wystarczy jakiś papierek, dokument od agencji? w polskiej telewizji to rozne rzeczy mowią, o kolejkach na granicy, że użyje określenia granice zamknięte... nie pamiętam żeby kiedykolwiek były zamknięte, zawsze był otwarte, strefa schengen, no ale wiadomo naród trzeba nastraszyć aby siedział w polsce i nie wyjezdzal na zachod na chlebem, jak jest teraz wyjezdzajac z polski do niemiec ? dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość nick napisał:

hej witajcie, ja z takim zapytaniem, jak sie ma teraz sytuacja podczas przejazdu przez granice? z polski do de, trzeba mieć jakiś wydruk w telefonie od agencji że przeszło się test? i to wystarczy? normalnie auta przepuszczają i czasem zdarzy sie kontrola? zollamt? polizei? ja całe zycie do niemiec podróż busem lub autokarem rejsowym, sindbad, w sindbadzie wiadomo czesto byly kontrole, haltują zaraz po przejezdzie, sprawdzają dowody osobiste, paszporty ale tez nie zawsze tak było, bywały przejazdy jakby ich nic nie obchodziło, w busach nigdy nie zdarzyla sie kontrola z polski do de, a jak jest teraz w dobie pandemii a.d. 2021 ? wystarczy jakiś papierek, dokument od agencji? w polskiej telewizji to rozne rzeczy mowią, o kolejkach na granicy, że użyje określenia granice zamknięte... nie pamiętam żeby kiedykolwiek były zamknięte, zawsze był otwarte, strefa schengen, no ale wiadomo naród trzeba nastraszyć aby siedział w polsce i nie wyjezdzal na zachod na chlebem, jak jest teraz wyjezdzajac z polski do niemiec ? dzięki za odpowiedz

Jak wyjeżdżałam 2 miesiące temu do De to robiłam test w kraju w dzień poprzedzający wyjazd ,robiłam w laboratorium szpitala ,rano, a wieczorem miałam już info na smartka  .Następnego dnia odebrałam wynik w firmie papierowej z tłumaczeniem na niemiecki i paragonem .Wszystko to organizowała  firma ja tylko poszłam i zapłaciłam a rodzina oddala kasę .Kontroli żadnej nie było w małym busie.Ale nie zawsze ludzie mają wersję papierową.Pozdrawiam . 

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość nick Przejeżdżałem z 28/29 samochodem, żadnej kontroli nawet pies z kulawą nogą z budy nie wyjżał a co dopiero o kontroli gadać.Jak będziesz Polskiej TV słuchał to nago i boso będziesz chodził.

Spałem na parkingu po niemieckiej stronie, jak się obudziłem obok stał samochód policyjny, mieli to w d........ że stoi autko na polskich numerach. Przez 750km z kilkoma postojami widziałem na parkingu dwa razy policyjne auto, policjantów moje nie interesowało.

Trzeba mieć ze sobą zlecenie na sztelę w języku niemieckim oraz certyfikat stwierdzający wynik negatywny testu

Edytowane przez geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

Wróciłam wczora do Pl, żadnej kontroli na granicy nie było.

Czyli farsy ciąg dalszy, zastraszyć niech się boją i siedzą na *wulgaryzm* w domu

Wszędzie pełno info jak to kontrolują a w praktyce lipa.

Gebels do pięt nie dorasta obecnym mistrzom propagandy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, geronimo napisał:

Czyli farsy ciąg dalszy, zastraszyć niech się boją i siedzą na *wulgaryzm* w domu

Wszędzie pełno info jak to kontrolują a w praktyce lipa.

Gebels do pięt nie dorasta obecnym mistrzom propagandy

Wiesz .....coś w tym jest...no cóż panikę rozsiać dobra metoda ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do granicy korki okropne 140 km jazda koło 4h na granicy kontrolę wyrywkowe, obowiązek testu i rejestracji w systemie zdrowotnym Niemiec gdzie jedziemy. System następnie sam generuje długość kwaranttany.  Czs ten zależy od warunków mieszkaniowych jakie się poda i Landu   pewnie koło soboty niedzieli będzie jeszcze gorzej.  Na zrobienie prywatnego testu antygenowego mimo zapisu  czekałam 2h, bo 20 chłopa z firmy było zapisanych jako jeden zakup  testu. Ogólnie nieciekawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nabiera tempa...

Jechalam tydzien temu i nawet radiowozu nie widzialam. Zadnych kontroli,a jechalam przez ta ,,dojczlandie" strasznie dlugo i to w dzien.

Wszyscy w busie mieli testy. Jedni mieli aktualne jeszcze na terenie De,innym tak  w polowie drogi juz waznosc wygasla.  Na szczescie obylo sie bez zadnych kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem czy trzeba robic tutaj test przed wyjazdem do Polski ???czy wystarczy  ten papier z agencji ,ze bylam w pracy w charakterze opiekunki ?i to zwalnia mnie z obowiazku odbycia kwarantanny .Ktos moze ma dokladne informacje na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaranttany wyjeżdżających do Polski nie obowiązuje osób które mają aktualny PCR lub szybki antygenowy test na Coronke.  Kontroli ciągłych na granicy nie było przed świętami ale czasem Policja polska sciagala z drogi i sprawdzała czy podróżujący maja testy. Obowiązuje to wszystkich od 21 marca do obecnie 19 kwietnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedź w tym temacie

jeśli coś się zmieni, ktoś napotka kontrolę, na kogoś narzucą kwarantanne w trakcie przyjazdu do polski, lub na odwrót w trakcie jazdy tam do czegoś będą się czepiać, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w rozmowie przy kawie ale napisze jeszcze tutaj bo zauważyłem, że jest odpowiedni wątek.

Co do wyjazdu do Niemiec to jedni znajomi opiekuni mają kwarantannę (mimo negatywnego wyniku testu) a inni nie. 

Co ciekawe właśnie dowiedziałem się, że na miejscu niby mam mieć jako opiekun.... test co tydzień!

Agencja natomiast twardo deklaruje, że opiekunów kwarantanna nie dotyczy.

Jednym słowem cyrk O.o  Napisze po przyjeździe na adres w piątek lub w sobotę jak to u mnie będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...