Skocz do zawartości

Na czarno nie polecam, bo można być w czarnej d...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Wami dziewczyny!!!! ,,Te złodziejskie agencje" .Ale mam pytanie : Florcia co to jest za karta EKUZ.Ja pracuję w opiece od paru miesięcy i jestem ciemna w tym temacie.Ja nie mam żadnej takiej karty.Jestem drugi raz na wyjezdzie z agencji .

EKUZ- Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, informacje:

 

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

 

My powinniśmy oprócz druku A1, który potwierdza legalność naszej pracy za granicą posiadać również kartę EKUZ dla pracownika delegowanego:

 

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/faq/praca-w-panstwach-czlonkowskich-ue-efta

 

Agencja działająca zgodnie z prawem występuje do ZUS o druk A1, po otrzymaniu tego druku występuje o EKUZ dla pracownika. W tym roku na druk A1 czeka się 2-3 tygodni, na EKUZ dla pracownika 4-6 tygodni. Na obydwa dokumenty czeka się, przy długich kolejkach max.6 tygodni!

 

Wyjeżdżając za granice w celach turystycznych występujesz do ZUS o EKUZ turystyczną, aby w razie potrzeby móc skorzystać z porady lekarskiej, ale EKUZ dla pracownika jest całkowicie inną kartą o którą występuje firma, agencja oddelegowująca ludzi do pracy za granicą. Osoba prowadząca działalność sama występuje do NFZ.

Edytowane przez Florcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity, być może masz wiedzę na temat II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej, ale niepełną, ponieważ to właśnie Stalin czekał na okazję żeby nas Polaków unicestwić. Wymordowanie członków Armii Krajowej, mieszkańców Warszawy w Powstaniu Warszawskim było również na rękę Stalinowi i zrobił to... rękami Hitlera. Przeczytanie Mein Kampf to zdecydowanie za mało, liczą się fakty historyczne i nie będę z Tobą na ten temat dyskutować, bo tu nie ma miejsca na tego typu dyskusje. Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej dla Ciebie jakbyś pracowała w innym kraju. Jeśli czujesz się tam aż tak źle, to naprawdę nie ma sensu, to jakiś masochizm.

 

Jesteśmy w wątku "Na czarno, nie polecam, bo..." i tego się trzymajmy! Nie napisałam, że opiekunka jest bezsilna, tylko: "opiekunka czuje się oszukana i bezsilna". W takiej sytuacji najczęściej rezygnują opiekunki ze swoich roszczeń, bo nie chcą, bo nie mogą, bo chcą zapomnieć, bo szkoda im zdrowia, czasu i pieniędzy.

 

Agencji jest dużo, ale opiekunek jeszcze więcej i z każdym rokiem ich przybywa. Ostatnio rynkiem opiekuńczym zainteresowały się młode Polki w przedziale wiekowym: 19-25 lat. Nikogo nie dołuję tylko uprzejmie informuję, tak właśnie jest, czy Ci się to podoba czy nie, branża opiekuńcza również się zmienia.


Dzięki Florcia ! Juz wcześniej poczytalam w internecie Ok! ja mam kartę  ERV  i druki w razie czego,miejmy nadzieje ,że nie skorzystam ,,,

Jakież ,to wszystko zagmatwane,,,

Prosze bardzo :) . Jeżeli w tym ERV masz rozszerzenie o ochronę pracy fizycznej to ok. Jesli nie masz, to pozostaje to turystyczne, czy podróżne, ale tu w razie potrzeby trzeba trochę kłamać :P i nie mówić, że się pracuje a to jest pewnien dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity, być może masz wiedzę na temat II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej, ale niepełną, ponieważ to właśnie Stalin czekał na okazję żeby nas Polaków unicestwić. Wymordowanie członków Armii Krajowej, mieszkańców Warszawy w Powstaniu Warszawskim było również na rękę Stalinowi i zrobił to... rękami Hitlera. Przeczytanie Mein Kampf to zdecydowanie za mało, liczą się fakty historyczne i nie będę z Tobą na ten temat dyskutować, bo tu nie ma miejsca na tego typu dyskusje. Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej dla Ciebie jakbyś pracowała w innym kraju. Jeśli czujesz się tam aż tak źle, to naprawdę nie ma sensu, to jakiś masochizm.

 

Jesteśmy w wątku "Na czarno, nie polecam, bo..." i tego się trzymajmy! Nie napisałam, że opiekunka jest bezsilna, tylko: "opiekunka czuje się oszukana i bezsilna". W takiej sytuacji najczęściej rezygnują opiekunki ze swoich roszczeń, bo nie chcą, bo nie mogą, bo chcą zapomnieć, bo szkoda im zdrowia, czasu i pieniędzy.

 

Agencji jest dużo, ale opiekunek jeszcze więcej i z każdym rokiem ich przybywa. Ostatnio rynkiem opiekuńczym zainteresowały się młode Polki w przedziale wiekowym: 19-25 lat. Nikogo nie dołuję tylko uprzejmie informuję, tak właśnie jest, czy Ci się to podoba czy nie, branża opiekuńcza również się zmienia.

Prosze bardzo :) . Jeżeli w tym ERV masz rozszerzenie o ochronę pracy fizycznej to ok. Jesli nie masz, to pozostaje to turystyczne, czy podróżne, ale tu w razie potrzeby trzeba trochę kłamać :P i nie mówić, że się pracuje a to jest pewnien dyskomfort.

 

Ja pracuję w Niemczech  dla pieniędzy, czyli dla samej siebie pracuje. Ty  uważasz, że  w związku z tym wybielać historię Niemiec i idealizować Niemców ?

 Fakty są twarde.

Niemcy   idealizują się dostatecznie. sami. Jednak mała jedynie  grupa interesuje się wojną i jeśli już  to są to bzdurne kłamstwa.

 

Ps. Stalin nigdy nie chciał unicestwić Polaków, ale podbić i sowietyzować. Instytut Pamięci Narodowej ( 2009)  szacuje ilość zabitych  przez reżim Stalina Polaków na 150tyś. Niemcy w prywatnych rozmowach stawiają te zbrodnie na równi z hitlerowskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...