Skocz do zawartości

Czy w Niemczech zmieni się prawo dla agencji i opiekunów?


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Heidi napisał:

Jestem bardzo ciekawa zakończenia :)

42 tys euro to sporo pieniędzy :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło dla nas i nie zmieni. Nadal niektórzy opiekunowie pracują prawie 24 h czyli bez przysługującej nam codziennie conajmniej 2 godzinnej przerwy. O wolnym dniu to nawet szkoda wspominać :(

Jestem zła a nawet wściekła no ale cóż można było się spodziewać, że tak będzie. Nie chcę już się powtarzać, napisze tylko tyle, że jak nie będziemy się szanować i walczyć o swoje prawa jako naród to nadal inni będą nas w tylek kopać i nami się wysługiwać >:(

Jestem po rozmowie z agencją. Powiedziałam, że czekam na to jakie decyzję jutro zapadną. Pani z agencji próbowała zrobić że mnie głupa albo sama głupa cięła. Szkoda gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Jest tak jak przewidywałam. Nic się nie zmieniło. Odpowiedź od kolejnej agencji. Czas dodatkowo wolny oprócz tych marnych 2 godzin dziennie, to tylko dobra i nieprzymuszona wola rodziny. Łaskawcy się znaleźli >:(

No nie. Dziś dostałam umowę i pisze wyraźnie że obowiązuje mnie 40 godzin pracy tygodniowo. I rodzina oraz PdP jest i tym poinformowana. A nawet jeśli zdarzy się wstawanie w nocy to za każdy raz albo 17 euro płacą dla agencji lub 10 euro dla opiekunki.Tak że wszystko zależy od agencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.07.2020 at 09:50, Niezapominajka 67 napisał:

Nic się nie zmieniło dla nas i nie zmieni. Nadal niektórzy opiekunowie pracują prawie 24 h czyli bez przysługującej nam codziennie conajmniej 2 godzinnej przerwy. O wolnym dniu to nawet szkoda wspominać :(

Jestem zła a nawet wściekła no ale cóż można było się spodziewać, że tak będzie. Nie chcę już się powtarzać, napisze tylko tyle, że jak nie będziemy się szanować i walczyć o swoje prawa jako naród to nadal inni będą nas w tylek kopać i nami się wysługiwać >:(

Jestem po rozmowie z agencją. Powiedziałam, że czekam na to jakie decyzję jutro zapadną. Pani z agencji próbowała zrobić że mnie głupa albo sama głupa cięła. Szkoda gadać. 

Tyle możesz wywalczyć że zmienisz agencje. Albo oni Ciebie:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kleopatra napisał:

No nie. Dziś dostałam umowę i pisze wyraźnie że obowiązuje mnie 40 godzin pracy tygodniowo. I rodzina oraz PdP jest i tym poinformowana. A nawet jeśli zdarzy się wstawanie w nocy to za każdy raz albo 17 euro płacą dla agencji lub 10 euro dla opiekunki.Tak że wszystko zależy od agencji

Ja w każdej umowie mam, że obowiązuje mnie 40 godzinny tydzień pracy. Powyżej pisałam o dodatkowym dniu wolnym (zamiennie 2 razy po pół dnia) Wymyśliłam sobie to czy jak???? 

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bozymska napisał:

Moze ktoras z was ma namiar na prywatne miejsce ,jezyk opanowany ,prawo jazdy 35 lat -20 zawodowo,praktyka 15 lat w tym fachu .,..

Ja nie podejmuje się opieki w De prywatnie. Ale  poszperaj  na FB na różnych grupach opiekunkowych  są propozycje  prywatnej opieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O 7.05.2020 at 16:34, Michał845 napisał:

Witajcie. Takie pytanie bo może ktoś się orientuje. Zadzwonił do mnie znajomy opiekun i ponoć z tego co mu powiedzieli z jego agencji zmieni się prawo w Niemczech... Ma to dotyczyć tego, że agencje po roku czasu wysyłania opiekunów na daną sztelę będą musiały zacząć płacić podatki w Niemczech, i że z tego powodu agencja nie będzie trzymała danej szteli dłużej niż rok czasu. Słyszeliście o czymś takim?

Prosze jutro ogladac superwizjer,tam jest cala prawda Polskie opiekunki tani towar na exsport  Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...