Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :cześć:. Jestem nowa.

Kochani – jadę pierwszy raz, na krótkie zastępstwo  w okresie” Świąt Bożego Narodzenia” do rodziny wyznania Ewangelicznego.

Proszę, podpowiedzcie jak to wygląda w Niemczech, z czym mam się „liczyć”?  Jakieś porady:) wskazówki. 

Bardzo dziękuję za każdy komentarz:)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i jak to się mówi , że co rodzina to inne obyczaje . Może konkretniej napisz jaki plany na Święta .Czy spędzisz je z pdp w jego domu ?czy przewidziane są jakieś odwiedziny rodziny ,a może Wy będziecie gdzieś zaproszeni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wiki02 napisał:

Hejka, na ten moment wiem tylko tyle, że podopieczna (z demencją) mieszka sama, a córka przychodzi raz w tygodniu zobaczyć się z matką.

 

 

Właściwie ta tak jak i u nas prawie nie ma różnicy w obchodzeniu Świat u katolików i ewangelikòw .Ja byłam 2 razy w święta BN w pracy . Napiszę Ci wieczorem jak to u mnie wyglądało .Mam nadzieję , że przestudiowałaś już tematy typu co powinna zawierać walizka opiekunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiki02 ja wyciągnęłam z otchłani zapomnienia 2 tematy .Myślę, że znajdziesz tam wyczerpujące informacje co do bagażu i niezbędnych rzeczy.Od siebie tylko dodam , że w sezonie letnim biorę że 2,3 letnie sukienki i w pracy przeważnie i najlepiej sprawdzają się spodnie typu leginsy i koszulki lub tuniki z krótkim rękawem .Przydaje się też rozpinany sweterek . Jeżeli chodzi o Święta to na Badeni pytałam brata pdp (sporą demencja )co oni jedzą w Święta więc na pewno nie ryby .Przyniósł mi porcje mięsa w galarecie (wołowina ),które przygotowała jego żona .To miałyśmy na kolację wigilijną i na obiad w pierwszy dzień Świąt .Reszta normalnie .Wiem ,że niektórzy jedzą w Święta gęsinę (mniam ,mniam uwielbiam ).W drugim przypadku byłam o okolicach Bonn i pdp był już w tak kiepskim stanie ,że nie pamiętam czy coś specjalnego robiłam czy tylko zwykły obiad .Nie smakuje im przeważnie nasza sałatka jarzynowa więc tym serca Niemców nie podbijesz .Mają swój Kartoffelsalat i może i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Miłego dnia dla wszystkich .@SYLWIAK  równo 3 dni mi zostało

Właściwie to 4, bo wyjeżdżam we wtorek wieczorem, ale wtorku już nie liczę, bo mam nadzieje , że bus będzie po mnie w miarę szybko tak koło 19-20 Potem to już tylko radość ,radość i szczęście :hura::hura::hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Dzień dobry . Miłego dnia dla wszystkich .@SYLWIAK  równo 3 dni mi zostało

Właściwie to 4, bo wyjeżdżam we wtorek wieczorem, ale wtorku już nie liczę, bo mam nadzieje , że bus będzie po mnie w miarę szybko tak koło 19-20 Potem to już tylko radość ,radość i szczęście :hura::hura::hura:

Mniee rano odbierają:oklaski:

Edytowane przez SYLWIAK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna N :witam:

Dzień dobry

Ta  ostatnia niedziela ....,..

Miłej niedzieli dla wszystkich i zapraszam na :kawa:

Na Bawarii zimowa aura , wszystko pokryła biała ,puchata ,śniegowa pierzynką .Cudowny krajobraz za oknem :342_snowman::339_snowflake:

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry witam serdecznie i poniedziałkowo  .Niech Wam się darzy w całym pierwszym tygodniu adwentu . Niestety kolejny rok zbliża się ku końcowi .

Jutro do ??????????

Good Morning Hello GIF by echilibrultau

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Na 10 dni przed wyjazdem na zlecenie nagle się dowiedziałem (od Niemieckiej strony), że albo się szczepie albo nie jadę. No dobra, to poszedłem na szczepienie jednodawkową Johnson&Johnson. Wyjazd przesunął mi się o tydzień bo 2 tygodnie trzeba odczekać aż certyfikat będzie ważny. A tutaj znowuż się dowiaduje od Niemieckiej strony, że po przyjeździe po 2 tygodniach będę musiał iść na szczepienie przypominające szczepionką mRNA. Nie jest to w Niemczech wymagane ale tak sobie życzy Niemka z opieki społecznej trzymająca pieczę nad adresem. Jeszcze się zastanawiam czy po przyjeździe spełnić ich życzenie czy się "zbuntować". Nie lubię takiego przymuszania do czegoś gdy prawo tego nie wymaga.

P.S- Nie jestem jakimś antyszczepionkowcem, raczej takim wahającym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał845 napisał:

Witam wszystkich :)

Na 10 dni przed wyjazdem na zlecenie nagle się dowiedziałem (od Niemieckiej strony), że albo się szczepie albo nie jadę. No dobra, to poszedłem na szczepienie jednodawkową Johnson&Johnson. Wyjazd przesunął mi się o tydzień bo 2 tygodnie trzeba odczekać aż certyfikat będzie ważny. A tutaj znowuż się dowiaduje od Niemieckiej strony, że po przyjeździe po 2 tygodniach będę musiał iść na szczepienie przypominające szczepionką mRNA. Nie jest to w Niemczech wymagane ale tak sobie życzy Niemka z opieki społecznej trzymająca pieczę nad adresem. Jeszcze się zastanawiam czy po przyjeździe spełnić ich życzenie czy się "zbuntować". Nie lubię takiego przymuszania do czegoś gdy prawo tego nie wymaga.

P.S- Nie jestem jakimś antyszczepionkowcem, raczej takim wahającym się.

A to nie za wcześnie? Daleko było mi do napisania tego, ale to już powoli robi się szopka. Słyszałam dzisiaj wypowiedź lekarki, że NA TEN MOMENT nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionki dla dzieci mogą powodować bezpłodność i inne konsekwencje. Zwróciłam uwagę na słowa na ten moment. Choroba wykluczyła mnie z wyjazdów więc mam łatwiej i wam teraz nie zazdroszczę. Niech każdy robi jak uważa. 

Pamiętacie polski film Zaraza i ten fragment

Jeszcze info o koronawirusach i jak to się szybko zmienia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...