Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jurek50 tzn .z tymi badaniami to bym dyskutował,pamietam to bylo co prawda  za Komuny,ale bardzo aktualne,podam Ci jeden przyklad.....brakowało masła a więc uczeni podawali przykłady jakie to masło jest szkodliwe,potem rola się odwróciła brakowało margaryny  i padały podobne stwierdzenia tak że w tych osadach byłym ostrożny.Podobnie jest i z tą kawa.Wszystko dobre ,ale z umiarem.

Edytowane przez adamos6
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Hazard rano mi nie poszedł i jestem mocno pod kreską. 

Żona wyszła w piątek ze szpitala i została skierowana do poradni gastroenterologicznej. Obdzwoniłem wszystkie i na NFZ trzeba czekać minimum ROK i to przy skierowaniu PILNYM. 12 miesięcy kiedy nie ma czasu na czekanie i trzeba działać, żeby zakończyć diagnostykę i wdrożyć celowane leczenie. Jesteśmy wszyscy w dupce więc życzyć nam wystarczy tylko zdrowia. Jestem wściekły, bo jasne, że pójdziemy prywatnie choć i tu kolorowo z terminami nie jest, ale chyba nie o to chodzi. Ordynator i lekarze z oddziału kończą wartę w szpitalu o 14 i leci do prywatnego gabinetu. Na dyżurze zostają młodzi, którzy na kokosy muszą jeszcze poczekać. Wiedziałem, że służba zdrowia jest umierająca, ale nie sądziłem, że to stan agonalny i jedna wielka patologia. Tyle się mówi o zakazie łączenia etatu w szpitalach i prywatnych gabinetach, ale od lat kończy się na gadaniu. Dla zainteresowanych tekst o tym https://politykazdrowotna.com/artykul/czy-lekarze-beda-musieli/917358

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joker napisał:

Dzień dobry. Hazard rano mi nie poszedł i jestem mocno pod kreską. 

Żona wyszła w piątek ze szpitala i została skierowana do poradni gastroenterologicznej. Obdzwoniłem wszystkie i na NFZ trzeba czekać minimum ROK i to przy skierowaniu PILNYM. 12 miesięcy kiedy nie ma czasu na czekanie i trzeba działać, żeby zakończyć diagnostykę i wdrożyć celowane leczenie. Jesteśmy wszyscy w dupce więc życzyć nam wystarczy tylko zdrowia. Jestem wściekły, bo jasne, że pójdziemy prywatnie choć i tu kolorowo z terminami nie jest, ale chyba nie o to chodzi. Ordynator i lekarze z oddziału kończą wartę w szpitalu o 14 i leci do prywatnego gabinetu. Na dyżurze zostają młodzi, którzy na kokosy muszą jeszcze poczekać. Wiedziałem, że służba zdrowia jest umierająca, ale nie sądziłem, że to stan agonalny i jedna wielka patologia. Tyle się mówi o zakazie łączenia etatu w szpitalach i prywatnych gabinetach, ale od lat kończy się na gadaniu. Dla zainteresowanych tekst o tym https://politykazdrowotna.com/artykul/czy-lekarze-beda-musieli/917358

Współczuję, ale niestety taka jest Polska rzeczywistość. Mogę zasugerować, abyś spróbował uzyskać od lekarza "zielona kartę".jest to karta wydawana przy chorobach nowotworowych i na jej podstawie terminy wizyt powinny być wyznaczane w trybie pilnym nawet w ciągu tygodnia czy dwóch. Mam nadzieję, że to nie nowotwór, ale zasugerowali mi to, twoje stwierdzenie, że nie macie czasu na czekanie. Życzę powodzenia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joker napisał:

Dzień dobry. Hazard rano mi nie poszedł i jestem mocno pod kreską. 

Żona wyszła w piątek ze szpitala i została skierowana do poradni gastroenterologicznej. Obdzwoniłem wszystkie i na NFZ trzeba czekać minimum ROK i to przy skierowaniu PILNYM. 12 miesięcy kiedy nie ma czasu na czekanie i trzeba działać, żeby zakończyć diagnostykę i wdrożyć celowane leczenie. Jesteśmy wszyscy w dupce więc życzyć nam wystarczy tylko zdrowia. Jestem wściekły, bo jasne, że pójdziemy prywatnie choć i tu kolorowo z terminami nie jest, ale chyba nie o to chodzi. Ordynator i lekarze z oddziału kończą wartę w szpitalu o 14 i leci do prywatnego gabinetu. Na dyżurze zostają młodzi, którzy na kokosy muszą jeszcze poczekać. Wiedziałem, że służba zdrowia jest umierająca, ale nie sądziłem, że to stan agonalny i jedna wielka patologia. Tyle się mówi o zakazie łączenia etatu w szpitalach i prywatnych gabinetach, ale od lat kończy się na gadaniu. Dla zainteresowanych tekst o tym https://politykazdrowotna.com/artykul/czy-lekarze-beda-musieli/917358

https://www.zwrotnikraka.pl/pakiet-onkologiczny-zielona-karta-leczenia/

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Joker napisał:

Jurek, na szczęście to nie jest rak, ale zapalenie wątroby. 

:-(:-(:-( to też jest bardzo niebezpieczne, ale na szczęście wątroba należy do tych organów, które potrafią się zregenerować. Zdrowia życzę ❤️

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, INEZ napisał:

:-(:-(:-( to też jest bardzo niebezpieczne, ale na szczęście wątroba należy do tych organów, które potrafią się zregenerować. Zdrowia życzę ❤️

Tak, czekamy na ostateczne wyniki i konsultację z profesorem. Dzięki

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?trafiłam na sztelę koło Drezna.Kobieta 55 lat,na wózku,sprawna umysłowo.Osobne mieszkanie,dzień się kończy przed godz.19.Stawka ,jak dotąd najlepsza jaka mi się trafiła.Będę tu do 10 lutego i podoba mi sie na tyle że chętnie tu wrócę.

Trwają poszukiwania zmienniczki i tu wychodzą "wady"tego miejsca:

Przerwa poobiednia jest,ale trzeba jej pilnować.Do tego dochodzi fakt że trzeba być"pod telefonem",więc według prawa można by uznać że przerwy jednak nie ma...i co się z tym wiąże nie ma szans na wyjście na jakikolwiek spacer w czasie tego czasu(no chyba że do ogromnego ogrodu...)

PDP ma problemy z pamięcią,więc okrutnie trzeba pilnować kalendarza i wizyt u lekarzy.

Firma przekazała potencjalnej zmienniczce że w wekendy opiekę przejmuje partner PDP ,co nie jest zgodne z prawdą.

Finał jest taki że potencjalna zmienniczka chyba zrezygnuje z przyjazdu...

P.S

wrócę tu  bo bywałam w gorszych miejscach...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 z jakiego powodu trzeba być pod telefonem w czasie przerwy? Pdp do Ciebie dzwoni, że coś potrzebuje? 

Dlaczego się zgadzasz na brak przerwy? 

Dlaczego przyjaciel pdp nie przejmuje opieki nad nią w weekendy? 

Nie potrafisz tego dopilnować? 

Ja bym tam nie pojechała, nawet za wysoką stawkę, przecież to niewolnictwo. Siedzenie w domu na okrągło. 

Kto tam zakupy robi? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ Ja z partnerem,w sobotę.Pdp w czasie przerwy najczęściej dzwoni dlatego że musi na toaletę"osoba siedząca na wózku"Po dzisiejszym dniu ZDECYDOWANIE musze przemyśleć czy chcę tu wracać,bo ten dzień to przegięcie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu i Rychu pozdrawiają z Heidenau.Zajechali bezpiecznie,reszta fotek z obiecująco zapowiadających się przyjaźni,już wkrótce.Momentami bywało groźnie(wszak nie wszyscy bywają towarzyscy)ale chłopaki dzielnie walczyły i z opresji wyszli bez szwanku😁

20230125_090428.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrycja781 napisał:

Zdzichu i Rychu pozdrawiają z Heidenau.Zajechali bezpiecznie,reszta fotek z obiecująco zapowiadających się przyjaźni,już wkrótce.Momentami bywało groźnie(wszak nie wszyscy bywają towarzyscy)ale chłopaki dzielnie walczyły i z opresji wyszli bez szwanku😁

20230125_090428.jpg

Hej @Patrycja781i chłopaki, widzę że dajecie radę i to się kwalifikuje na zloty medal ściskam 😗

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, INEZ napisał:

@Patrycja781 z jakiego powodu trzeba być pod telefonem w czasie przerwy? Pdp do Ciebie dzwoni, że coś potrzebuje? 

Dlaczego się zgadzasz na brak przerwy? 

Dlaczego przyjaciel pdp nie przejmuje opieki nad nią w weekendy? 

Nie potrafisz tego dopilnować? 

Ja bym tam nie pojechała, nawet za wysoką stawkę, przecież to niewolnictwo. Siedzenie w domu na okrągło. 

Kto tam zakupy robi? 

Ciężko tam jakoś hmmmmm

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...