Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzję o zamknięciu granic podjęli we wtorek podczas wideokonferencji przywódcy 27 krajów UE. Tym samym przystali oni na propozycję Komisji Europejskiej, o której informowała w poniedziałek szefowa KE.

Granice mają być zamknięte na 30 dni, z możliwością przedłużenia. Ograniczenia w podróżach mają dotyczyć cudzoziemców.

Zakaz wjazdu na teren UE nie obejmuje członków rodzin Europejczyków, osób z kartami stałego pobytu we Wspólnocie, lekarzy i naukowców.

Zakazem wjazdu nie będą także objęci kierowcy przewożący towary.

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkoronawirus-na-swiecie-unia-europejska-zamyka-granice-na-30-dni-6490001668569217a&fbclid=IwAR3pYxxSaUINjwRgPu2S-ph1tkmVnG_NBA1nRvLcb-vsl3SYYqpgxYbjv-g

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scarlett Czy to znaczy,że Niemcy zamykają granice od swojej strony tzn. do PL?

Bo jeśli to ma tak wyglądać,jak dotychczas ,że w obie strony kursuja setki ludzi ,to jaki to ma sens???Żaden:(Wirus bedzie się nadal rozprzestrzeniał jak szalony:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam.

Zlapalam busika na jutro rano. Mam wziasc wiecej kanapek,wody.....  Na granicy przystanek do 7 godzin,takie info od kierowcy dostalam.

Busik zawiezie mnie do samego domu,a potem na 14 dni kwarantalnej. Moj maz tez. Juz zglosil  w pracy.

Mialam jechac blablacarem  w piatek,ale gdzies dzisiaj czytalam i ile  w tym prawdy ,to tez nie wiem,ze jutro Niemcy beda debatowac nad zamknieciem granic z Pl.

Decyzje podejmowane sa tak dynamicznie,ze juz nikt niczego pewien nie jest.

Jesli ktos zainteresowany jest dostaniem sie do domu,to nazwa busiaka ,,DreamTour".

Oni jeszcze jezdza,jak dlugo to nie wiem. 

Edytowane przez Andreaa
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

@scarlett Czy to znaczy,że Niemcy zamykają granice od swojej strony tzn. do PL?

Bo jeśli to ma tak wyglądać,jak dotychczas ,że w obie strony kursuja setki ludzi ,to jaki to ma sens???Żaden:(Wirus bedzie się nadal rozprzestrzeniał jak szalony:(

nie Kasiu...spoza UE żaden obcokrajowiec nie wjedzie na jej teren..choć z tego co tu mówią to granica DE PL może kwestia dni

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

@scarlett Czy to znaczy,że Niemcy zamykają granice od swojej strony tzn. do PL?

Bo jeśli to ma tak wyglądać,jak dotychczas ,że w obie strony kursuja setki ludzi ,to jaki to ma sens???Żaden:(Wirus bedzie się nadal rozprzestrzeniał jak szalony:(

Zamykają granice z EU. A my jesteśmy w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi czekają na maski, które musieli zamówić u Chińczyków, ale część tych masek utknęło w Niemczech. A Niemcy uchwalili sobie własne procedury i... te maski zajumali.

Jakby ktoś nie wiedział, po co ta cała Unia jest, to właśnie na tym przykładzie widać doskonale.
Co za piergolony naród!!!!!!!!!!!!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, scarlett napisał:

dokładnie...łopatologiczne to...np,. nikt z takiego Kuwejtu nie wjedzie do żadnego kraju z UE..

No tak,ale nic to nie da dopóki ludzie będą się w te i nazad przemieszczać i stać na granicach całymi godzinami.Już jest przykład Ukrainy ,do ktorej z PL i nie tylko powrócili Ukraińcy.Kiedy Ukraina zamknęłą  swoje granice miała tylko 3 zakażone osoby i 1 zgon .Dziś ma już 7 i 2 zgony.Najrozsądniej byłoby pozamykac wszystkie zewnętrznw i wewnętrze granice dla wszystkich bez wyjątku na min.2 tygodnie. To może skutkowałoby ograniczeniem zakażeń a jak narazie wszystko idzie w każdym kraju Europy w kierunku wzrostu:( I będzie tylko gorzej:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zorientowali sìę, że ktoś z nimi leci równo. Szpitale prowadzą kreatywną księgowość zgonów. Jeśli osoba z covid umiera na niewydolność krążenia wywołaną przez covid to uznaje sie, że zeszła na niewydolność krążenia.
 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam od fizjoterapeuty który ćwiczy z Damą, że wszystkie służby przychodzące do domu pacjenta mają obowiązek informowania o podejrzeniu coronawirusa.Tak więc miejmy się na baczności,nie kichać,nie kasłać przy Pflegedienst ,Fizjoterapie itd:)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie dictum. 

Moja siostra mieszka w Niemczech i pracuje w Karlsruhe w dość dużym heimie. Na razie nie wprowadzono żadnych obostrzeń w związku z wirusem, oprócz instrukcji mycia rąk przez personel. Odwiedzających jak kuracjuszy na deptaku w Ciechocinku. Siostra w związku z tym zaczęła nosić maseczeki i... wczoraj została wezwana na tzw. dywanik i poinformowano ją, że to źle wpływa na samopoczucie pacjentów i odwiedzających, w "uzasadnieniu" powiedziano jej, że jest w tym mieście tylko parę zarejestrowanych przypadków. Heim prywatny. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marta B napisał:

Właśnie się dowiedziałam od fizjoterapeuty który ćwiczy z Damą, że wszystkie służby przychodzące do domu pacjenta mają obowiązek informowania o podejrzeniu coronawirusa.Tak więc miejmy się na baczności,nie kichać,nie kasłać przy Pflegedienst ,Fizjoterapie itd:)

O! bosze :o A ja tu cierpię od co najmniej pięćdziesięcioletnich wykładzin, którymi zasłane są dwa piętra tego domu, a na nich niewiele młodsze dywany. Do tego mam poduszkę z kurzego pierza nie wiem jak leciwą :(, no i kicha mi się od czasu do czasu :$ Temperatura ciała tylko w najlepszym porządku … Pdp z cechami pedanterii, a dla mnie to po czym chodzę to zwykły syf :(:(:(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterylnie,bo sprząta tu Karolina, Polka, więc wiadomo:)

Ale Dama się chyba trochę wystraszyła,poleciła mi lecieć do apteki po pastylki łagodzące kaszel.

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta wez upierz ta poduszke,

Da sie,

Tylko do suszarki wrzuc.

Ja tu mam pierzyne i mialam poduszke z pierza.

Wszystko pralam w pralce i suszylam,

A na dywany na dywanach i jeszcze wykladzina pod spodem,nie ma rady.

Uwazam ze obrzydliwe sa wykladziny i nie chce wiedziec co w nich mieszka i zyje swoim zyciem,

Fuj!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Ech, biednemu zawsze wiatr w oczy... ja i mój kolega małżonek oboje mamy A :słabo:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bratek napisał:

@NNNdanuta  Te poduszki staruszki piorę w pralce na 60 stopni  i później do suszarki , roztocza tego nie przeżyją.  Dywaniki   i 100 letnie  śmierdzące wykładziny  tez mam i  raczej ich prać nie mam zamiaru.

Nie mam suszarki tu :( Fizjoterapeuta ma przychodzić od przyszłego tygodnia, a to była moja sprężyna... :o Daję radę, ale jakby to na moją córkę trafiło to chyba by na następny dzień musiała zjeżdżać... :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...