Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie bierze udziału, bo polska firma zaopatrzy jednostki potrzebujące. A że właścicielem rzeczonej firmy jest pisdzielec.....wszystko zostaje w kraju, tfu...w rodzinie >:(

Od 5 lat wlasnie w taki sposób zarabia się kasę w naszym biednym kraju.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie bierze udziału, bo polska firma zaopatrzy jednostki potrzebujące. A że właścicielem rzeczonej firmy jest pisdzielec.....wszystko zostaje w kraju, tfu...w rodzinie >:(

Dokładnie taka sytuacja jest z Orlenem,ktory bez akcyzy wykupil caly spirytus i robi plyn dezynfekcyjny,a firmy .które w tej branzy sa od lat i mogłyby produkować wielokrotnie więcej plynu zostały bez surowca do produkcji.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jurek50 napisał:

Żaden nie jest prawidłowy , bo wszystkie kraje mają zaniżone wyniki . Zwróć również uwagę na godzinę w tych linkach .

W Polsce wirus krąży stosunkowo niedawno , więc siłą rzeczy jest mniej niż w Niemczech itd. ale wszyscy wiemy , że jest tendencja wzrostowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Na wjeździe do PL. Umowa poświadcza, że świadczysz stosunek pracy na terenie państwa sąsiadującego. Na wyjeździe nie potrzeba jeszcze żadnych dokumentów. Pozostaje jeszcze kwestia poruszania się po DE. Wiele Landów, przez wyznaczone służby, kontroluje osoby przemieszczające się. Nie mogę tego żadnym linkiem potwierdzić ani żadnym dokumentem, jednakże większość pracodawców zaopatruje swoich pracowników w stosowne zaświadczenia, by mogli poruszać się swobodnie w okolicy, w której pracują. Tak postąpił mój pracodawca. Otrzymam stosowny dokument pocztą, bym po powrocie do pracy nie miała problemu z ewentualnymi kontrolami na ulicach. Nie mogę jednak potwierdzić, czy wszyscy pracodawcy zaopatrzą pracowników w stosowne dokumenty. 

Bardzo rozsadne rozwiazanie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adamos6 napisał:

Sluchasz RMF FM? ,ze masz aktualne dane?

Nie Adamie, jestem w Niemczech.

Dane podałam na podstawie  narzędzia nazwanego worldometers coronavirus.

Na początku tego wątku jest link, wkleił go Lachu.  Tam możesz sprawdzić ilu jest chorych w dobrym stanie, ilu w krytycznym, ile zgonów, ilu wyzdrowialo w  każdym państwie, gdzie koronawirus występuje. Jak klikniesz w nazwe panstwa w tabelce to uzyskasz dane powiekszone razem z wykresami, ktore splaszczaja sie ale w Chinach

To się cały czas zmienia. Dane z Polski są dodawane co 3 godziny z przerwa nocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę niestety jeszcze coś napisać.
Ponawiam prośbę, by myśleć, nie tylko za siebie ale i za innych.
Poranna wiadomość od wspaniałej i bliskiej mi pielęgniarki: " Tak bardzo dziekuje czekam na wyniki pacjentow szczegolnie pana ktory byl w czasie kwarantanny maja byc dzis prosze o modlitwe  Dziekuje ze moglam poznac tak wspanialych ludzi  z takim sercem". Zagrożony duży szpital.
Południowa wiadomość: "zadzwoniłam do przychodni po wystawienie stałych e-recept na IKE(internetowe konto pacjenta). Zdążyłam na styk, gdyż zamykają właśnie przychodnię, personel na kwarantannę".
W obydwu przypadkach źródło siania to lekarz.
I proszę, jeśli nie musicie, to się nie ruszajcie z domów. R.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, foczka63 napisał:

Mnie doszły słuchy, że planowane jest zamknięcie granic wewnętrznych Unii na dwa miesiące :o Przebywający na terenie obcego kraju dostaną 48 godzin na powrót do domu, w innym wypadku pozostaną na terenie do ponownego otwarcia granic :o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta To co wrzuciłam to przed chwilą na polsat news się pojawiło.Rano nie było nic nt temat.Tego o czym napisałaś nie czytałam ,ale kto wie.Nawiasem mówiąc to o miesiąc za późno,ale zawsze.Trzeba ograniczyć przemieszczanie się maksymalnie ,inaczej do września się nie skonczy epidemia:( 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NNNdanuta napisał:

Mnie doszły słuchy, że planowane jest zamknięcie granic wewnętrznych Unii na dwa miesiące :o Przebywający na terenie obcego kraju dostaną 48 godzin na powrót do domu, w innym wypadku pozostaną na terenie do ponownego otwarcia granic :o

@NNNdanuta Te ^słuchy da się jakoś skonkretyzowac? Od kiedy i od kogo dostalibysmy termin 48 godzin na wypad? Interesuje mnie bo nie chcę kwitnąć tu przez latoO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, NNNdanuta napisał:

Mnie doszły słuchy, że planowane jest zamknięcie granic wewnętrznych Unii na dwa miesiące :o Przebywający na terenie obcego kraju dostaną 48 godzin na powrót do domu, w innym wypadku pozostaną na terenie do ponownego otwarcia granic :o

Wierzyć mi się nie chce, ale w sumie wszystko się może zdarzyć :/.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, salazar napisał:

Wierzyć mi się nie chce, ale w sumie wszystko się może zdarzyć :/.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Oby...bo dla wielu to sytuacja patowa...musimy zarabiać, są opłaty, zobowiązania A przecież żadna z nas nie jeździ po euro żeby waciki kupowac...oby nie wróciły sytuacje z lat poprzedzających 1980 rok

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Krista napisał:

@NNNdanuta Te ^słuchy da się jakoś skonkretyzowac? Od kiedy i od kogo dostalibysmy termin 48 godzin na wypad? Interesuje mnie bo nie chcę kwitnąć tu przez latoO.o

Od osoby, która też pracuje w firmie zatrudniającej do pracy za granicą... Takie przewidywania, lub wszystko wskazuje na ... O.oO.oO.o

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, NNNdanuta napisał:

Od osoby, która też pracuje w firmie zatrudniającej do pracy za granicą... Takie przewidywania, lub wszystko wskazuje na ... O.oO.oO.o

Szef MSWiA podkreślił, że "tylko do piątku osoby pracujące po drugiej stronie granicy mogą granicę przekraczać".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Szef MSWiA podkreślił, że "tylko do piątku osoby pracujące po drugiej stronie granicy mogą granicę przekraczać".

Zgubia wyborców....jakieś tysięcy ...oczywiście to sarkazm ale żal dupe ściska bo te ruchy nic nie dadzą ale mogą ludzi rozjatrzyc...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, salazar napisał:

Wierzyć mi się nie chce, ale w sumie wszystko się może zdarzyć :/.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-granice-kraju-pozostana-zamkniete-do-13-kwietnia-6492740206045313a

Natomiast nie jest podane co w sytuacji gdy kończysz odosobnienie...czy możesz wyjechać czy nie

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lucinda napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-granice-kraju-pozostana-zamkniete-do-13-kwietnia-6492740206045313a

Natomiast nie jest podane co w sytuacji gdy kończysz odosobnienie...czy możesz wyjechać czy nie

Ta zmiana dotyczy ludzi przekraczających granicę codziennie, jeśli ja chciałabym wracać, to kwarantanna i tyle. Z powrotem bez ograniczeń, bo Niemcy nic podobnego jeszcze nie zapodali.

Czy czegoś nie zrozumiałam?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...