Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna  akcja z tą ilością zgonów w Niemczech ;) Nasi lekarze ciągle bombardowani są pytaniami dlaczego tak mało jest zgonów u naszych zachodnich sąsiadów i wszyscy wymownie milczą lub udają , że nie wiedzą . Ja w mojej blond głowie zaczynam sobie tłumaczyć , że to pewnie przez przetworzone żarcie są tak dobrze zakonserwowani ;) . 

Prawda jest taka , że prawdy nikt nie zna , a za przyczynę zgonu można wpisać wszystko , aby tylko statystyki się zgadzały . 

Niemcy mają 25 000 łóżek , a Polacy 10 000 . Skromnie przypominam , że nas jest 38 milionów . Niemcy /83 miliony . 

Nawiązując do tematu , gdzie teraz opiekunkom lepiej i bezpieczniej , to osobiście uważam , że w Niemczech , ale tylko dlatego , że byłyśmy tam w izolacji , jesteśmy i będziemy i akurat ta  uciążliwość stała się teraz plusem i płaszczem bezpieczeństwa . Jestem w domu do którego codziennie wraca syn z pracy , jak również mąż . Oczywiście , że ryzyko przywleczenia wirusa jest o wiele większe . 

Jestem na urlopie , ponieważ tak przypadł mi urlop . Zostanę na tym urlopie tak długo , aż sytuacja nie ustabilizuje się choć trochę . Każdy z nas jest w innej sytuacji materialnej i rodzinnej i z tego powodu już  na początku pandemii mówiłam , że nikt nie może nikomu doradzić , czy też odradzić wyjazdu . Gdybym siedziała   w pustym domu , to z pewnością wróciłabym do pracy w terminie . Teraz o tym nie myślę , bo zwyczajnie chcę być z moimi bliskimi . 

 Nie czaruję siebie , że WHO przegięło i wyolbrzymia problem . Nie jestem  aż tak mało myśląca , aby wierzyć , że głowy państwa nie mają swoich doradców , więc ślepo wierzą WHO i podejmując kroki mające na celu ochronę zdrowia i życie ludzi , naraża światową gospodarkę na głęboki kryzys . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Brytyjczycy doszli do wniosku, że kluczową rolę odgrywa lepiej wyposażona służba zdrowia. Niemcy są bowiem obecnie w stanie przeprowadzić aż 160 tys. testów na obecność koronawirusa tygodniowo – to więcej niż większość europejskich krajów przeprowadziła łącznie. " 

Tej teorii absolutnie nie rozumiem . Niech mi ktoś wytłumaczy jaki związek ma test z przebiegiem choroby . Testy mają na celu wykrycie nosiciela i wczesne odizolowanie , aby nie zarażał innych . Jeżeli już choruje np. 1000 osób , to fakt czy byli zdiagnozowani , czy nie , nie ma wpływu na to jaki odsetek umrze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

" Brytyjczycy doszli do wniosku, że kluczową rolę odgrywa lepiej wyposażona służba zdrowia. Niemcy są bowiem obecnie w stanie przeprowadzić aż 160 tys. testów na obecność koronawirusa tygodniowo – to więcej niż większość europejskich krajów przeprowadziła łącznie. " 

Tej teorii absolutnie nie rozumiem . Niech mi ktoś wytłumaczy jaki związek ma test z przebiegiem choroby . Testy mają na celu wykrycie nosiciela i wczesne odizolowanie , aby nie zarażał innych . Jeżeli już choruje np. 1000 osób , to fakt czy byli zdiagnozowani , czy nie , nie ma wpływu na to jaki odsetek umrze . 

Ale generalnie im więcej zachoruje o tym więcej umrze.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Oczywiście , ale mówimy teraz o procentach zgonów . Test nie ma na to wpływu . 

Teraz te procenty są ruchome tak jak przyrost zachorowań.

Policzmy jak będziemy w obecnej fazie chińskiej. 

Jutro USA pobije Włochów  i tam będzie większa liczba zakażonych, zgonów na pewno nie, za wcześnie jednak na porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Teraz te procenty są ruchome tak jak przyrost zachorowań.

Policzmy jak będziemy w obecnej fazie chińskiej. 

Jutro USA pobije Włochów  i tam będzie większa liczba zakażonych, zgonów na pewno nie, za wcześnie jednak na porównania.

Teraz nie ma co dywagować , na ocenę przyjdzie czas . My możemy tylko pilnować się zaleceń i myśleć pozytywnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka racjonalnie napisane.Każdy jest dorosły,rozum swój ma i kalkuluje po swojemu.Fanatyzm nikomu nie jest potrzebny.I tak bombardowani jesteśmy informacjami rzetelnymi lub nie.Nie rozliczajmy innych wg.swojego myślenia,bo to nie jest tematem dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ma. 

Po prostu robiąc tyle testów wykrywają obecność wirusa u zdrowych osób. 

Ja zmierzam do tego , że zdiagnozowanie nie ma wpływu na przebieg choroby . Jeżeli w jednym  kraju na 1000 chorych umiera 100 a w drugim na 1000 umiera 4 , to z całą pewnością nie jest spowodowane  diagnozą . Testy są ważne , aby zminimalizować liczbę zakażeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Ja zmierzam do tego , że zdiagnozowanie nie ma wpływu na przebieg choroby . Jeżeli w jednym  kraju na 1000 chorych umiera 100 a w drugim na 1000 umiera 4 , to z całą pewnością nie jest spowodowane  diagnozą . Testy są ważne , aby zminimalizować liczbę zakażeń .

Diagnoza ma wpływ na zgon, jeśli oczywiście oprócz koronawirusa będzie tam coś jeszcze.

Jednak nie przerzucajmy się na słowa. 

Czerpiemy informacje z różnych źródeł, wylapujemy próby manipulowania opinią publiczną ( tv niemiecka też jest podobna do naszej polskiej w interpretowaniu statystyk:haha:) ale umiemy wyciągać wnioski i to jest cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ma. 

Po prostu robiąc tyle testów wykrywają obecność wirusa u zdrowych osób. 

Nie, wykrywają nosicieli.bezobjawowych. 

Każdy nosiciel jest osobą chora.

Taka drobna różnica w nazwie , ale wiem ze o to Ci chodziło.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Diagnoza ma wpływ na zgon, jeśli oczywiście oprócz koronawirusa będzie tam coś jeszcze.

Jednak nie przerzucajmy się na słowa. 

Czerpiemy informacje z różnych źródeł, wylapujemy próby manipulowania opinią publiczną ( tv niemiecka też jest podobna do naszej polskiej w interpretowaniu statystyk:haha:) ale umiemy wyciągać wnioski i to jest cenne.

Było by fajnie , aby diagnozowano wszystkich z grupy ryzyka , ale na przykładzie innych wiemy , że to nic nie zmienia , bo ludzie i tak siedzą w domu , dopóki choroba się nie zaostrza . Najważniejsze , aby regularnie diagnozować lekarzy i pielęgniarki , oraz cały personel w domach spokojnej starości . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Było by fajnie , aby diagnozowano wszystkich z grupy ryzyka , ale na przykładzie innych wiemy , że to nic nie zmienia , bo ludzie i tak siedzą w domu , dopóki choroba się nie zaostrza . Najważniejsze , aby regularnie diagnozować lekarzy i pielęgniarki , oraz cały personel w domach spokojnej starości . 

Dokładnie. Powszechna dostępność powinna być. Czytałam wywiad jakiegos piłkarza grającego we Włoszech, zrobił test bez objawów i miał pozytywny. 

I dziękował opatrzności, bo codziennie podchodził do starszego mężczyzny sprzedającego owoce na straganie.

U nas niestety trzeba mieć objawy albo skłamac.

A Włosi już podkreslaja że to był ich błąd. 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadzam się , że natychmiast po kontakcie z nosicielem nie warto robić testu, bo jest okres inkubacji wirusa, ale to nie znaczy, żeby nie robić ich osobom narazajacym się codziennie , czyli pracownikom służby zdrowia.

To skandal.

I jak się ma wykonanie nawet niepotrzebne paru testów do ludzkiego życia?

Nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się wirusa , podobnie jak boję się wirusa grypy i powikłań z tym związanych ...podobnie jak boję się innych chorób , głodu na świecie , wojny ...to chyba normalny , ludzki odruch ...Jeszcze bardziej boję się tego , kiedy wszelakie media pakują mi to do oczu . Nie , jeszcze nie panikuję , jestem bardzo ostrożna , ale nie panikuję ....tyle , że coś mi się widzi , że przede mną wszystko ....panika też ...albo ...przestanę czytać , oglądać , otwierać linków , które są wstawiane ...może chociaż głowę uchronię przed pierdolcem .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Boję się wirusa , podobnie jak boję się wirusa grypy i powikłań z tym związanych ...podobnie jak boję się innych chorób , głodu na świecie , wojny ...to chyba normalny , ludzki odruch ...Jeszcze bardziej boję się tego , kiedy wszelakie media pakują mi to do oczu . Nie , jeszcze nie panikuję , jestem bardzo ostrożna , ale nie panikuję ....tyle , że coś mi się widzi , że przede mną wszystko ....panika też ...albo ...przestanę czytać , oglądać , otwierać linków , które są wstawiane ...może chociaż głowę uchronię przed pierdolcem .

Nie otwieraj więc...nie czytaj...bo każde kliknięcie podbija słupki...i pozwala więcej zarobić...i jeszcze "bardziej chwytliwy" tytuł wymyślić....To jest chore...takie żerowanie na tragedii...Ale bój się...bój się koronawirusa,  wirusa grypy i powikłań z tym związanych, wirusa świńskiej grypy, wirusa ptasiej grypy, SARS, MERS, Eboli, ich mutacji i wielu innych chorób zakaźnych, głodu na świecie, krachu ekonomicznego, wojny...Ale zachowaj przy tym natłoku corocznych epidemii, pandemii, katastrof wszelakich zdrową głowę i rozsądek. Bo panika i strach nie pomagają. I omijaj defetyzm w każdej postaci. On nas zabija...tak naprawdę...kawałek po kawałku, bo zatruwa umysły i nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Nie pozwala nam cieszyć się dniem codziennym...naszymi rodzinami...naszymi osiągnięciami. Czyni z nas istoty zaprogramowane na tragedie. A przecież życie jest piękne pomimo wszystko, co ludzkość przeszła...a przeszła dużo. Przeszła dżumę, przeszła bomby atomowe i promieniowanie popromienne i choroby z nim związane, wybuch w Czarnobylu, wybuchy wulkanów powodujące głód na świecie. Tylko ludzie zapominają, że żeby przeżyć, trzeba żyć. Żyjmy więc...najlepiej jak się da w tych trudnych czasach. I nie dajmy się zwariować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowa Opiekunka 38

Witam 

Mam pytanie do wszystkich czy znacie agencje dla opiekunek osób starszych które bezpośrednio zabierają opiekunki swoimi busami z pod domu do Seniora, Seniorki w Niemczech, Jeśli tak to jakie? Będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ale , że co ..

Veritas nie pozwala jechać ...przez koronawirusa , czy namawia na wyjazd , czy jeszcze coś innego ?

Możesz jaśniej ? 

To była odpowiedź. Kto organizuje wyjazdy własnym transportem z pod domu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie  się  wypowiedziec jaka jest sytuacja w Niemczech (zależy od landu)bo mam propozycje ale grubo się zastanawiam???,czy powinny firmy cos extra płacić bo jakby nie było pandemia jest??? A nic ich to nie rusza. Najbardziej  w transporcie jesteśmy narazone na zakażenie  no i tam zakupy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joannaroso napisał:

To była odpowiedź. Kto organizuje wyjazdy własnym transportem z pod domu

 

Aaaa ...nie zacytowalas i dlatego zapytałam . Gości nie czytam ,omijam raczej , bo mnie kiedyś sromotnie ukarano za grzeczną /...z mojej strony /...dyskusję z gośćmi :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...