Skocz do zawartości

Telefon z windykacji z żadaniem podania daty urodzenia...


Gość Igor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zobowiązanie i za każdym razem windykator prosi mnie o weryfikację. Nie ma pewności z kom rozmawiam i robię to z oporem, bo nie mam przecież pewności kto znajduje się po drugiej stronie. Windykator straszy mnie przy tym, że jeżeli nie podam tych danych to uzna to jako odmowę rozmowy i sprawi, że poniosę konsekwencje. Czy to prawda i czy muszę podawać swoje dane? Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Nie ma Pan obowiązku podawania swoich danych osobowych przez telefon i nikt nie ma prawa oczekiwać, że tą drogą je od Pana otrzyma - nawet policja. Bezmyślność idąca z naiwnością może bowiem sprawić, że padnie Pan ofiarą oszustwa - nie ma przecież technicznej możliwości potwierdzenia tożsamości rozmówcy.

Nikt też nie może za odmowę przekazania tym podobnych danych wyciągnąć od Pana konsekwencji prawnych.

Jeżeli nie chce Pan tej podpowiedzi wykorzystywać na swoją korzyść i zniechęcać nią często natrętnych i agresywnych windykatorów, to może im Pan zaproponować oddzwonienie, ale nigdy pod numer podawany przez rozmówcę. Może go Pan ustalić w Internecie.

W każdym przypadku może Pan także odpowiedzieć, że instytucja, którą reprezentuje windykator zna Pana adres korespondencyjny i tylko tą drogą może się ona z Panem skutecznie kontaktować.

Życzę owocnych rozmów!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Nie ma Pan obowiązku podawania swoich danych osobowych przez telefon i nikt nie ma prawa oczekiwać, że tą drogą je od Pana otrzyma - nawet policja. Bezmyślność idąca z naiwnością może bowiem sprawić, że padnie Pan ofiarą oszustwa - nie ma przecież technicznej możliwości potwierdzenia tożsamości rozmówcy.

Dziękuję, pomogło. Pani się wściekła, powiedziała, że utrudniam i rozłączyła się. Mam od kilku dni spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

bezprawne działanie! nalezy zapytać czy osoba która dzwoni i wypytuje o dane osobowe przeszła kurs  o  ochronie i przechpowywniu danych osobowych ! Jesli nie,  mamy prawo  pociągnąć taką osobę do odpowiedzialności karnej! Działa wbrew prawu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.05.2016 at 10:14, Aniołek napisał:

bezprawne działanie! nalezy zapytać czy osoba która dzwoni i wypytuje o dane osobowe przeszła kurs  o  ochronie i przechpowywniu danych osobowych ! Jesli nie,  mamy prawo  pociągnąć taką osobę do odpowiedzialności karnej! Działa wbrew prawu 

masz racje,ale nawiasem mówiąc teraz już nie ma tajemnic ,jeżeli surfujemy po internecie ,to nie jesteśmy juz osobami utajnionymi ,nieraz się dziwię ,nie pisałem  do danej instytucji a oni mi po imieniu i z nazwiska "walą"--chyba,że komputer wyrzucimy na śmieci,to będziemy czuć się lepiej ,ale też nie do końca.Kiedyś jeszcze tak to była ochrona danych osobowych ,ale nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołku nie jesteśmy anonimowi---no chyba ,że jeszcze podam nr.buta...  ha ha a danych osobowych jak nr.DW.wiadomo nie podajemy  itd. to trzeba być debilem  by to podać. przez telefon.  i wiem aniołku o co leci nie bądz taka bystra!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adamos1 napisał:

Aniołku nie jesteśmy anonimowi---no chyba ,że jeszcze podam nr.buta...  ha ha a danych osobowych jak nr.DW.wiadomo nie podajemy  itd. to trzeba być debilem  by to podać. przez telefon.  i wiem aniołku o co leci nie bądz taka bystra!

wiesz, ze mna sie bank kontaktuje i jak dzwonia w Polsce to pytaja:rozmowa jest nagrywana, w celu weryfikacji danych prosze podac date urodzenia, prosze podac ulice z nr domu.... no i Adas, dales mi do myslenia.... przeciez to jest niedopuszczalne... jeszcze kiedys jako funkcjonariusz sluzby celnej mialam kilkudniowe szkolenie z GIODO (Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) wiec wiem, ze nie powinno sie podawac, a sama glupia pinda jak slysze, ze bank to bym nie tylko pesel, ale i szczegolowe wymiary meza pewnie podala, no na szczescie nie pytali :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...