Skocz do zawartości

Kursy językowe prowadzone przez agencje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Agnieszka1972@ napisał:

Mam pytanie 

Czy któraś z dziewczyn robiła kurs językowy w promedice ?

Oferują za darmo ale trzeba wyjechać do pracy od nich 

 

Czy ja wiem czy za darmo? Później trzeba z nimi pracować i płacą tyle, że na kasie w Lidlu lepiej się zarobi. To już lepiej w pośredniaku zapytać. Albo w necie coś wyszukać. I to będzie faktycznie za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziś w nocy miałam przerwę w Zgorzelcu i stacja była okupowana przez busy Promediki. Nie wiem, ile ich było, na pewno koło 15, może więcej, wszystkie jechały na południe De, bo słyszałam rozmowę kierowców w firmowych mundurkach, a jak usłyszę "Norymbergia" to oprócz funkcji podsłuchu dodatkowo mi się agresor włącza :D.

Taka kaszana, a i tak im się kręci :/. 

Edytowane przez salazar
Przepraszam za off topic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Agnieszka1972@ napisał:

Kaszana w jakim sensie ?

To może polecisz jakas inna sprawdzona agencje

 

Czytaj posty wyżej , @scarlett już nadmieniła dlaczego " kaszana " . Jeżeli interesuje Cię pensja w wysokości 800 euro , kursy językowe na których niewiele się nauczysz , ale za to będziesz uwiązana z tą agencja , bo przy próbie zerwania  umowy , dostaniesz kosmiczny rachunek , to nie zastanawiaj się tylko podpisuj kontrakt  . Na naszym rynku jest mnóstwo agencji , o których można przeczytać opinie wystawione przez opiekunów . Nikt nie poleci sprawdzonej , gdyż każdy zachwala swoją . Patrz na stawki jakie płacą i czy są wypłacalni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka1972@ napisał:

Mam pytanie 

Czy któraś z dziewczyn robiła kurs językowy w promedice ?

Oferują za darmo ale trzeba wyjechać do pracy od nich 

 

Dokładnie tak jak napisałaś. Jeśli odpracujesz kurs za dużo niższą stawkę to nie musisz płacić. Tylko gdzie tu darmowy kurs ? Jeśli pojedziesz z innej agencji to od ręki dostaniesz 200-300 EUR miesięcznie więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka1972@ napisał:

Mam pytanie 

Czy któraś z dziewczyn robiła kurs językowy w promedice ?

Oferują za darmo ale trzeba wyjechać do pracy od nich 

 

Ok 8 lat temu pracowalam przez Promedica24.  

Jezyk jako tako juz znalam,jeszcze byla umowa o prace. 

To byl moj pierwszy wyjazd i nie zalowalam. Dla osob,ktore dopiero zaczynaja,ta  fitma jest ok. Pojechac 2 razy ,nabrac doswiadczenia troszke,liznac tego ,,faktycznego niemieckiego" i mozna juz zmieniac na inna firme i lepsze warunki.

 

Widze,ze tu kazdy taki madry jest -TERAZ!- Szybko zapomina sie jak to sie zaczynalo.

No wlasnie ...... Tu nie wszyscy sa tacy.ktorzy od 1500er zaczynali,bez jezyka i doswiadczenia.

Jak nie znasz dobrze niemieckiego i to twoj pierwszy wyjazd,mysle,ze przez firme  nie dostaniesz wiecej niz wlasnie 800-1000er. Moze sie myle,ale takie zazwyczaj sa realia.

 

Jesli chodzi o kursy,to faktycznie uwazaj. Juz za moich czasow pracy  z ta firma proponowane byly kursy. Dawali papierek do podpisu,ktory zobowiazywal do pracy z nimi kilka miesiecy,bo inaczej  koszty trza bylo samemu pokryc. I tu jest haczyk,bo jesli trafisz na zle miejsce pracy,to bedziesz uzalezniona od nich,bedziesz sie bala zjechac,myslac wlasnie o tych kursowych zobowiazaniach.

Podpytaj w UP,tak jak tu dziewczyny pisaly,to moze byc wyjscie,albo samemu mozna sie uczyc.

Poza tym nie ma to jak na miejscu jez. sie uczyc. To idzie najszybciej.

Powodzonka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andreaa napisał:

Ok 8 lat temu pracowalam przez Promedica24.  

Jezyk jako tako juz znalam,jeszcze byla umowa o prace. 

To byl moj pierwszy wyjazd i nie zalowalam. Dla osob,ktore dopiero zaczynaja,ta  fitma jest ok. Pojechac 2 razy ,nabrac doswiadczenia troszke,liznac tego ,,faktycznego niemieckiego" i mozna juz zmieniac na inna firme i lepsze warunki.

 

Widze,ze tu kazdy taki madry jest -TERAZ!- Szybko zapomina sie jak to sie zaczynalo.

No wlasnie ...... Tu nie wszyscy sa tacy.ktorzy od 1500er zaczynali,bez jezyka i doswiadczenia.

Jak nie znasz dobrze niemieckiego i to twoj pierwszy wyjazd,mysle,ze przez firme  nie dostaniesz wiecej niz wlasnie 800-1000er. Moze sie myle,ale takie zazwyczaj sa realia.

 

Jesli chodzi o kursy,to faktycznie uwazaj. Juz za moich czasow pracy  z ta firma proponowane byly kursy. Dawali papierek do podpisu,ktory zobowiazywal do pracy z nimi kilka miesiecy,bo inaczej  koszty trza bylo samemu pokryc. I tu jest haczyk,bo jesli trafisz na zle miejsce pracy,to bedziesz uzalezniona od nich,bedziesz sie bala zjechac,myslac wlasnie o tych kursowych zobowiazaniach.

Podpytaj w UP,tak jak tu dziewczyny pisaly,to moze byc wyjscie,albo samemu mozna sie uczyc.

Poza tym nie ma to jak na miejscu jez. sie uczyc. To idzie najszybciej.

Powodzonka :-)

Nie wiem gdzie tu wyczytałaś, reklamę naszych zarobków? Raczej rady aby w ten kursik nie wchodzić, bo się nie opłaca. Chodzi o to, że inne firmy zaproponują większą stawkę za taki sam poziom języka jak P24. Wystarczy poczytać. Czasy się zmieniły przez ostatnie 8 lat. Stawki wzrosły. I jeśli z podstawowym językiem ma się tyrać za 800 euro, to tyle samo można zarobic siedząc na kasie, w niektórych marketach. No i nie tysiąc km od domu i bliskich. 

Argument, że jest to dobra firma dla początkujących też jest i nie jest prawdziwy. W każdej się nabędzie doświadczenia i podszlifuje język, a na minę tak samo da się trafić wszędzie, jak sama wspomniałaś. I czy ma się podpisane papierzyska odnośnie odbycia kursu językowego, czy sie ich nie ma, świeżynkom będzie sie trudno wymiksować. Bo są pierwszy raz. Bo się boją, że nie znajdą innej pracy. Nie chcą sie skarżyć. Są nieasertywne. Nie znają swoich praw. Tak to wygląda.

Ja na miejscu @Agnieszka1972@ poszłabym po info do pośredniaka. Oraz znalazla na youtube darmowy kurs językowy. A do pracy pojechala za 1000 ojro zamiast za 700 czy 800, bo chyba o kasę nam wszystkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi.eS. Dodam jeszcze, że znam osoby, które w 2019 roku miały propozycję wyjechania do DE z P24 za 650 euro jeśli podpisałyby akces w kursie językowym. Gdzie tu sens?

Zresztą darmowe lekcje były nawet u nas na forum. O tu. 

Tylko jakby chętnych do nabycia wiedzy nie było. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar ta firma na wszelkich eventach ma swoje namioty i lapia klientow tu w De.

W PL maja dobra reklame, doslownie wszedzie.

No i ludzie nieswiadomi lapia sie.

Ja tez ,kiedy zdecydowalam sie na opiekunstwo, najpierw bylam na rozmowie tam.

Primo: dali mi na poczatek 1000ojro.

Dobrze,ze zaczelam ryc w necie i czytac fora.

Dlugo do mnie dzwonili, na szczescie nie dalam sie zbajerowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolezanek, że firma oferująca 800 euro i mniej za pracę wyceniona przez inne agencje na 1000-1200 euro to pasożyt.

Gwarantowane zatrudnienia  to chłyt marketingowy. Pracy jest dużo, dla wszystkich się znajdzie. Można się uczyc samemu albo wydać parę groszy na korepetycje ale nie dawać się robić w bambuko.

Ci, którzy przekonali się o tym na własnej skórze wiedzą najlepiej.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 No pacz :d , a mnie nie chcieli. Zgłosiłam się do nich jak podjęłam decyzje o pierwszym wyjeździe , 9 lat temu. Jak im powiedziałam, że nie mam doswiadczenia to mi kazali iść do hospicjum na wolontariat i dopiero się do nich zgłosić. Nawet nie wiedzą, jaką przysługę mi zrobili wówczas :d :d :d , bo wyjechałam z inną agencją, bez zadnego problemu :d :d :d i bez praktyki wolontariackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Nikt nikomu nie daje nic za darmo!!! zapamiętajcie to sobie moja koleżanka podpisała pakt z diabłem aż na rok na wyłączność za kurs językowy który mogła sobie sama zrobić za darmo słuchając youtuba. Mało to macie tam kursów? Czytajcie te wszystkie umowy, by potem nie płakać nad rozlanym mlekiem bo jak widać można wpaść na rok w pułapkę.

Pozdrawiam. x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś na kursie organizowanym przez agencje wiele się nauczył :(

Zmieniała mnie kiedyś opiekunka, dla której był to pierwszy wyjazd do pracy w opiece i całkiem dobrze radziła sobie językowo. Potem dowiedziałam się, że przeszła 3 miesięczny kurs językowy organizowany z funduszy europejskich o ile dobrze pamiętam Urząd Pracy ten kurs zorganizował. Ona nic za niego nie płaciła więc może warto popytać w urzędach pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Katarzyna 55 Ol.

Poszukuję opiekunki do pana- lat 98, sprawny fizycznie i umysłowo.Pan samodzielnie się myje, kąpie i ubiera.Jest kulturalnym i bardzo sympatycznym mężczyzną.Do obowiązków opiekunki należy:prowadzenie domu, towarzyszenie panu na spacerach.Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego.Miejscowość Marl, Niemcy.Kontakt tel.048 880 122 249.Praca aktualna od ok.połowy października 2020 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Katarzyna 55 Ol. napisał:

Poszukuję opiekunki do pana- lat 98, sprawny fizycznie i umysłowo.Pan samodzielnie się myje, kąpie i ubiera.Jest kulturalnym i bardzo sympatycznym mężczyzną.Do obowiązków opiekunki należy:prowadzenie domu, towarzyszenie panu na spacerach.Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego.Miejscowość Marl, Niemcy.Kontakt tel.048 880 122 249.Praca aktualna od ok.połowy października 2020 r.

 

To jest zlecenie prywatne czy przez agencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...