Skocz do zawartości

Opieka chorych w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Afryka napisał:

Daj spokój, to nie Twój poziom intelektualny, ani "muj", ani Kasi.. Jeszcze Ci Garb wyrośnie " wogule" u:szydera:

Zgodnie z powiedzeniem : ucz się i pracuj ....a garb ci sam urośnie ? xd

Ta pani chyba pomyliła fora , bo nijak się ma rodzinna firma budowlana do opiekunek ...chyba :haha:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bea132 napisał:

Nie muj poziom intelektualny

MÓJ,przez O z kreską ;)Rzeczywiście ,jak widać po ortografii i słownictwie, zdecydowanie nie Pani poziom:)

Nawiasem mówiąc coś licho ta Pani firemka przędzie.Cóż robi dzielna bizneswomen -budowlaniec na forum dla opiekunów?Ciekawe.ha ha ha

Nie ma for dla budowlańców?????ha ha ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bea132 napisał:

ze wsi Koluszki ktora zamiast sie jakos przyzwoicie wyslowic uzywa mega slownika.

Kurna,spać nie będę mogła,ha ha ha

1/Koluszki posiadaja prawa miejskie od 1949 roku.No ,ale miasto dość młode ,mogła kobieta nie wiedzieć.

2/moja wieś nazywa się inaczej:)

3/Koleżanki drogie ,czy ten mój post był dla Was całkowicie zrozumiały?Bo zarzut używania mega słownika wprawił mnie w lekką konsternację....Zwykle staram się pisać po polsku i tym razem też tak zrobiłam.Ortograficznie i gramatycznie chyba ok.Merytorycznie  raczej też .O co kaman?Po niemiecku miałam napisać czy jak?:kopara: ps.Literówki pewno są ,ale to nie ja ,to on!Lapek:)

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, awe59 napisał:

Obśmiałam się jak norka.....zarazy jedne :szydera:

Tu nie ma się  z czego śmiać ....wstydzić się powinniśmy . Tyle lat piszemy , czytamy i nic o sobie nie wiemy ....a tutaj prącie bardzo ...kobitka wskoczyła na momencik na forum i ....szast prast ...diagnoza postawiona : jedna baba chora ( nie będę wskazywała palcem ) ...druga coś tam ...a o kulturalnym języku w pisaniu to nawet nie ma co mówić , bo go nie ma ...poszedł się teges ....No chamstwo się szerzy ( ale malutkie , krótkie , bo przez " h " ) i więcej nic ....A mogłoby być tak pięknie ...eh ! :smutek:

P. S ...Coś od wczoraj rzuciła mi się na ucho stara piosenka ....ździebko przerobiona :

"A murarz szorstką ręką

pierd...uderzył majstra w łeb ..."

I tak se teraz nucę ...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tu nie ma się  z czego śmiać ....wstydzić się powinniśmy . Tyle lat piszemy , czytamy i nic o sobie nie wiemy ....a tutaj prącie bardzo ...kobitka wskoczyła na momencik na forum i ....szast prast ...diagnoza postawiona : jedna baba chora ( nie będę wskazywała palcem ) ...druga coś tam ...a o kulturalnym języku w pisaniu to nawet nie ma co mówić , bo go nie ma ...poszedł się teges ....No chamstwo się szerzy ( ale malutkie , krótkie , bo przez " h " ) i więcej nic ....A mogłoby być tak pięknie ...eh ! :smutek:

P. S ...Coś od wczoraj rzuciła mi się na ucho stara piosenka ....ździebko przerobiona :

"A murarz szorstką ręką

pierd...uderzył majstra w łeb ..."

I tak se teraz nucę ...:d

Wkurzyła się dziewczyna i trochę ją poniosło. Życie na obczyźnie ją nie rozpieszczało ale przez te dwadzieścia lat dużo się zmieniło. Nie ma tu " sierot " bez języka w gębie tylko osoby świadome, rozumne, oczytane, często z wykształceniem medycznym, które profesjonalnie zajmują się seniorami. Czasami jakaś wtopa jest,ale jak coś nie pasuje to można zmienić miejsce albo seniora. 

Chyba liczyła na to, że posypią się skargi na ciężki los opiekunki i wredne agencje, które zarabiają na nas krocie....zastanawiam się tylko czy jej firma budowlana jest instytucją filantropijną lub charytatywną ? No bardzo jestem ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bea132 napisał:

Ty chora Babo kto powiedzial ze ja pracuje jako opiekunka? Moze najpierw poczytaj co napisalam.Jestem tu 20 lat i prowadze rodzinna firme budowlana.

Gownoburza? Znowu jakas ze wsi Koluszki ktora zamiast sie jakos przyzwoicie wyslowic uzywa mega slownika.

Prosze zostac Tam gdzie Pani jest..mianowicie przy zmianie pampersow i wycieraniu pupy starszej Pani..za 1200€

Pozdrawiam

Nie muj poziom intelektualny Jaki Pani reprezentuje.

nie chce być złośliwa, ale jak się ocenia innych to WYRAZ MUJ.........pisze się przez Ó,,,,,,,,,, to poziom podstawówki..........I wiele mówi samo za siebie jaki kto jest bez ochów i achów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59  mieliśmy już niejednego/niejedną obrończynię uciśnionych opiekunek , które wykorzystywane są przez agencje...O jednym niedawno @scarlett pisała . Też były obiecanki cacanki , wypisywanie bzdetów , że firmy są be a on wszystko na cacy załatwia ...raj , po prostu raj ....tylko biedne opiekunki później gdzieś tam skarżyły się , że pieniędzy za pracę doszukać się nie mogły . Temat rzeka ! ....Pani - budowlaniec co ma do opiekunek ....chyba , że sama potrzebuje pomocy to co innego . Pomyślmy o tym , że ogromna ilość pań/ panów podczytuje to forum i wystarczy , że komuś pięknie do głowy wbije , że tylko ona jedna dba , pozwala zarobić odpowiednie za ciężką pracę pieniądze ...I znów wyjdzie na to , że ktoś będzie wołał " ratunku ...zostałam oszukana !!! " ...

Nie piszę tutaj o tej , konkretnej pani , bo jej nie znam i w sumie nawet nie wiem o co jej tak naprawdę biega ....ale podejrzenia mam prawo mieć ....budowlaniec i raptem chce wspierać opiekunki ? !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XXMartaXXX, @Afryka , @foczka63 ja bym się tak nie przywiązywała do naszej ortografii w przypadku gdy ktoś ukorzenił się już dobrze w obcym języku... i ma już dzieci, dla których pierwszy język pisany jest niemiecki.Dawno zauważyłam, że jest coś za coś, i że jak już wnika się w inny język to z krajem pochodzenia łączy jeszcze słowo ale już nie wyraz … Sposób pisania @Bea132 świadczy tylko o tym, że jest mocno już zrośnięta ze swoją nową ojczyzną co nie jest ogólnie złe jeżeli swoją przyszłość łączy z tym krajem.

@Bea132 najbliższa mi, w tym topiku,  jest wypowiedź Gość donata. Żeby zarabiać i płacić dobrze ludziom trzeba mieć najlepszą i odpowiedzialną kadrę, i o nią dbać. Kadra jakakolwiek generuje koszty (to są koszty procesów, kary umowne i inne). O kadrę na poziomie nie jest wcale łatwo, ale życzę powodzenia i proszę nie mieć pretensji do osób, które już z niejednego pieca chleb jadły i dokonały wyboru :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

@XXMartaXXX, @Afryka , @foczka63 ja bym się tak nie przywiązywała do naszej ortografii w przypadku gdy ktoś ukorzenił się już dobrze w obcym języku... i ma już dzieci, dla których pierwszy język pisany jest niemiecki.Dawno zauważyłam, że jest coś za coś, i że jak już wnika się w inny język to z krajem pochodzenia łączy jeszcze słowo ale już nie wyraz … Sposób pisania @Bea132 świadczy tylko o tym, że jest mocno już zrośnięta ze swoją nową ojczyzną co nie jest ogólnie złe jeżeli swoją przyszłość łączy z tym krajem.

@Bea132 najbliższa mi, w tym topiku,  jest wypowiedź Gość donata. Żeby zarabiać i płacić dobrze ludziom trzeba mieć najlepszą i odpowiedzialną kadrę, i o nią dbać. Kadra jakakolwiek generuje koszty (to są koszty procesów, kary umowne i inne). O kadrę na poziomie nie jest wcale łatwo, ale życzę powodzenia i proszę nie mieć pretensji do osób, które już z niejednego pieca chleb jadły i dokonały wyboru :|

 

I dobrze by było wiedzieć wszystko na temat pracy , na czym ona polega , co możemy wykonywać a co zabronione i dużo , dużo więcej . Nie pójdę za Tobą Daneczko i powodzenia życzyć tej pani nie będę , bo odzywki w stosunku do nas już nakazują mieć oczy szeroko otwarte . Nie wiem , czy pamiętasz , kiedyś na tamtym - innym forum było ogłoszenie coś w stylu : " opiekunka powinna być silna i znosić panią na wózku z drugiego piętra ...pani bardzo często jeździ do teatru , na koncerty .....i i i ! " Po naszej akcji , żeby pani poszukała sobie głupiego albo sama spróbowała tylko wózek z góry znosić i wnosić ....Co to się działo ...pani rekruterka obrzucała nas błotem , wyzywała od najgorszych ....

Jeszcze raz ...ja tej pani ( teraz , tutaj ) powodzenia nie życzę i na pewno sama nie chciałabym się natknąć na szefową , która wyzwiskami broni swojej racji ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bea132 napisał:

Ty chora Babo kto powiedzial ze ja pracuje jako opiekunka? Moze najpierw poczytaj co napisalam.Jestem tu 20 lat i prowadze rodzinna firme budowlana.

Gownoburza? Znowu jakas ze wsi Koluszki ktora zamiast sie jakos przyzwoicie wyslowic uzywa mega slownika.

Prosze zostac Tam gdzie Pani jest..mianowicie przy zmianie pampersow i wycieraniu pupy starszej Pani..za 1200€

Pozdrawiam

Nie muj poziom intelektualny Jaki Pani reprezentuje.

@Bea132,szefowo firmy budowlanej, jakos na bakier z ortografia jestesmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, foczka63 napisał:

MÓJ,przez O z kreską ;)Rzeczywiście ,jak widać po ortografii i słownictwie, zdecydowanie nie Pani poziom:)

Nawiasem mówiąc coś licho ta Pani firemka przędzie.Cóż robi dzielna bizneswomen -budowlaniec na forum dla opiekunów?Ciekawe.ha ha ha

Nie ma for dla budowlańców?????ha ha ha 

@foczka63jest,jest ,Murator

albo jak kto woli

,,Mórator,,:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się  To taki brak jednak profesjonalizmu, czyli takiego "z niejednego pieca chleb jadłam"... I ja też wolę, a nawet lubię jak moje szefostwo używa języka odpowiedniego dla grzędy, którą zajmuje, chociaż to drugie może być jednocześnie bardziej mylące xd W pierwszym przypadku może być więcej dobrych intencji chociaż mniej praktyki, a w drugim mniej skrupułów choć więcej  doświadczenia … :) Ja mam bardzo profesjonalnego koordynatora; grzecznie, inteligentnie i jak na smyczy skierował mnie na dwie miny pod rząd xd To była bardzo profesjonalna robota, a ja dalej nie wiem jak na przyszłość czegoś takiego się ustrzec O.oxd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NNNdanuta napisał:

@Baśka powtarzająca się  To taki brak jednak profesjonalizmu, czyli takiego "z niejednego pieca chleb jadłam"... I ja też wolę, a nawet lubię jak moje szefostwo używa języka odpowiedniego dla grzędy, którą zajmuje, chociaż to drugie może być jednocześnie bardziej mylące xd W pierwszym przypadku może być więcej dobrych intencji chociaż mniej praktyki, a w drugim mniej skrupułów choć więcej  doświadczenia … :) Ja mam bardzo profesjonalnego koordynatora; grzecznie, inteligentnie i jak na smyczy skierował mnie na dwie miny pod rząd xd To była bardzo profesjonalna robota, a ja dalej nie wiem jak na przyszłość czegoś takiego się ustrzec O.oxd

Nie ma gotowej recepty. To co pasuje jednemu, to dla drugiego może być nie do przyjęcia. Najlepiej nastawić się na " jakoś to bedzie" i się nie przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiedziałam, że fach nasz , opiekuńczy, przyciąga różnego rodzaju osobniki. Powodem tego stanu rzeczy jest po prostu Geld, bo wszyscy wiemy , że to bardzo dochodowy biznes. Tak więc , jak długo ten biznes będzie się kręcił, tak długo pojawiać  się będą osoby, ktore ,,ze szczerego serca'' będą próbowały ugrać coś dla siebie. Taki na przykład, świętej pamięci forumowej :d Oferownik, albo jeszcze kilka innych osób, koniecznie chce pomagać uciemięzonym opiekunkom :d , zaczynając od uswiadamiania o krwiożerczych agenturach. Jak dotychczas nie udało mi się stwierdzić namacalnych dowodów tej pomocy. Natomiast wiele razy słyszałam o prowizjach dla prywatnych posredniczek i to wcale nie małych. Świat zatem nie na doooopie stoi,jak mawiała stara niania, ale na pieniądzu. Geld, Geld, Geld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bea132 napisał:

@sayonara 52 zadna podpucha, poprostu sie zastanawiam nad tym tematem juz od dawna i nie rozumiem do konca tych kwot Jakie pobiera agencja.Masz jakies kompleksy czy co? Wogule takie prostackie sformuowania..nie karcie trolicy? jestes nawiedzona czy psychika juz sie nadaje do smieci?Jaka normalna osoba tak sie wyraza?

 

Jak nie rozumiesz niemieckich warunkòw to pomyśl nad angielskimi....tam firma kasuje klienta ponad 20 £ funtow za godzinę, a opiekunka dostaje 2,5£. Bez przerw ! Lepiej?

Edytowane przez Papaja
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...