Skocz do zawartości

Ile zarabiają na nas agencje?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie co chcecie ja próbowałam kilku opcji i praca przez agencję odpowiada mi najbardziej. Kto sam próbował ten wie co w trawie piszczy. Ten model w ostatecznym rozrachunku jest wygodny i trudno oczekiwać żeby agencje na tym nie zarabiały. Po latach rozumiem że za nic nie biorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna muszą mieć dochody,Promedika24. ma wszystko dopięte na ostatni guzik ,jedynie do przewozu ,miałbym zastrzeżenia a to niestety wszystko kosztuje. Rzecz jasna wiele Agencji idzie na to co zostało pokazane w filmie.." Rządza pieniędzy." co prawda, inna była tam problematyka ale po trupach a do celu. a tak nie można !   ,ale to się generalnie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.12.2021 at 07:47, adamos6 napisał:

Rzecz jasna muszą mieć dochody,Promedika24. ma wszystko dopięte na ostatni guzik ,jedynie do przewozu ,miałbym zastrzeżenia a to niestety wszystko kosztuje. Rzecz jasna wiele Agencji idzie na to co zostało pokazane w filmie.." Rządza pieniędzy." co prawda, inna była tam problematyka ale po trupach a do celu. a tak nie można !   ,ale to się generalnie zmienia.

Promedica jest mocno hejtowana bezpodstawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.12.2021 at 07:47, adamos6 napisał:

Rzecz jasna muszą mieć dochody,Promedika24. ma wszystko dopięte na ostatni guzik ,jedynie do przewozu ,miałbym zastrzeżenia a to niestety wszystko kosztuje. Rzecz jasna wiele Agencji idzie na to co zostało pokazane w filmie.." Rządza pieniędzy." co prawda, inna była tam problematyka ale po trupach a do celu. a tak nie można !   ,ale to się generalnie zmienia.

Co się zmienia ???

Po ,trupach" do celu , niestety ludzie z takim podejściem do życia nigdy się nie zmienią . Wszystko odbywa się koszt naszego zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.12.2021 at 12:37, Joker napisał:

A chciałbyś cały czas mieszkać w pracy i nie móc wrócić do "swojego" domu/pokoju i odpocząć, napić się piwa, zaprosić znajomych, pochodzić w bieliźnie, włączyć głośniej muzykę??? Czy po 20 pracodawca może cię poprosić o pomoc? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Praca opiekuna jest obarczona wbrew pozorom sporym obciążeniem psychicznych czy się to komuś podoba czy nie. 

To racja a jak dochodzi wstawanie po kilka razy w nocy to jest koszmar,myślę że ten bystry pan nie chciałby takich lizusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krocie. To jeden z lepszych biznesów w porównaniu z innymi które wymagają ogromnych inwestycji. Niczego nie produkują, niczego nie kupują. To my jesteśmy towarem. Zarabiają na naszej pracy. To my utrzymujemy ich biura, auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.01.2022 at 06:19, Gość Fifka napisał:

Krocie. To jeden z lepszych biznesów w porównaniu z innymi które wymagają ogromnych inwestycji. Niczego nie produkują, niczego nie kupują. To my jesteśmy towarem. Zarabiają na naszej pracy. To my utrzymujemy ich biura, auta.

Ja rozumiem, że w modzie jest pisać źle o agencjach, ale zastanów się co zyskujesz i spróbuj poszukać legalnej pracy na własną rękę, zadbaj o wszystko i zmień szybko ofertę w razie problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
22 minuty temu, Gość Joanna napisał:

witam serdecznie mam pytanie czy ktoś z was założył własną agencję?chciałabym założyć takową 

Ja nie, ale chetnie poznam tojak chcialabys nas przekonac do siebie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie tak ogromne, ale spore. Bez wsparcia jednak trudno taka agencję założyć. Trzeba mieć kontakty w Niemczech (tam wyszukują klientów) oraz w Polsce mieć dobrego księgowego, znajmości w ZUS- ie też sie przydadzą.  Małe agencje mają ok. 50 sztelli i sobie radzą. Przeciętnie można uzyskać od 400 do 800 Euro. Na początek wystrczy 10 miejsc pracy i można sie trzymać, łącznie z wynajęciem lokalu na biuro. 

Agencji nie prowadziłam, ale wiem ile płacili moi klienci, a ile ja dostawałam na rekę plus koszta (ZUS, NFZ . podatek) Najwięcej agencja zarabia przy małżenstwach, tu nawet uzysuje zysk w wysokości do 1000 Euro. 

Większośc agencji nie płaciła pelnego ZUS-u , kartę EKUZ też rzadko miałam. To było widać czarno na białym, przy rozleczeniu PIT-u, jakie grosze agencje płaciły na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, zdrowotne, itp..  To dlatego teraz po 10 latach pracy jako opiekunka i 23 latach na etacie w Polsce mam wręcz żenującą emeryturę. Własciwie do emerytury liczyło się to, co zarabiałam w Polsce do 50 r.ż. Te 10 lat uważam za zmarnowane. Ani nie dało się za dużo odłożyć, ani zainestować w emeryturę.  Ta praca dała mi tylko przeżyć  ale zrujnowała  kręgosłup - dosłownie. A ile upokorzeń i starganych nerów mi dała, oj dała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak ogromne, ale spore. Bez wsparcia jednak trudno taką agencję założyć. Trzeba mieć kontakty w Niemczech (tam wyszukują klientów) oraz w Polsce mieć dobrego księgowego, znajmości w ZUS- ie też się przydadzą.  Małe agencje mają ok. 50 sztelli i sobie radzą. Przeciętnie można uzyskać od 400 do 800 Euro od miejsca. Na początek wystarczy 10 miejsc pracy i można się utrzymać, łącznie z wynajęciem lokalu na biuro. 

Agencji nie prowadziłam, ale wiem ile płacili moi klienci, a ile ja dostawałam na rekę plus koszta (ZUS, NFZ . podatek) Najwięcej agencja zarabia przy małżeństwach, tu nawet uzysuje zysk w wysokości do 1000 Euro. 

Większość agencji nie płaciła pelnego ZUS-u (od średniej krajowej) , kartę EKUZ też rzadko miałam. To było widać czarno na białym, przy rozliczeniu PIT-u, jakie grosze agencje płaciły na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, zdrowotne, itp..  To dlatego teraz po 10 latach pracy jako opiekunka i 23 latach na etacie w Polsce mam wręcz żenującą emeryturę. Właściwie do emerytury liczyło się to, co zarabiałam w Polsce .  Według PIT- u  w Polsce zarabiałam dwa razy więcej, a te 10 lat uważam za zmarnowane. Ani nie dało się za dużo odłożyć, ani zainwestować w emeryturę.  Praca po 10 godzin dziennie (aktywnie, plus  czuwanie), świątek piątek i niedziele,  zrujnowała  mi tylko kręgosłup - dosłownie.   A ile upokorzeń i starganych nerwów mi ta praca dała, oj dała..

Ale skoro agencje się mnożą jak grzyby po deszczu, to bezrobocie w Polsce nadal istnieje, tylko zarejestrowanych w UP jest mniej. 

Ja gdybym kontakty miała też bym wolała się użerać  z urzędami i papierkami niż kapryśnymi klientami, ich rodzinami, agencją która mało płaci  oraz ze zmienniczką która zostawia po sobie pustą lodówkę (po zakupach zrobionych dwa dni wcześniej)  i taki syf, że od kurzu nie można oddychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę zadowolona to mogą i zarabiać ile sobie chcą bo mnie to nie interesuje, ale jak dzwonię i mówią że 1200€ miesięcznie to mi się nóż w kieszeni otwiera, bo oni właśnie zarabiają na zaniżaniu stawek.

Wiecie że oni najchętniej biorą słabe języki bo na nich najwięcej zarabiają?

Umowa z pdp na 2500€ i teraz rozpoczyna się walka o zdobycie jak najtańszej opiekunki bo są też inne stałe koszty na których za bardzo się nie zaoszczędzi tylko my i nasz zus. To się potem nie dziwcie że odprowadzają go raz na trzy miesiące a piszą tylko że zus od średniej tyle że w kratkę.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...