Skocz do zawartości

Ile zarabiają na nas agencje?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Bratek Jesli wolisz zyć w poczuciu wykorzystania, niezadowolenia i generalnie niesprawiedliwości, to Twój wybór. Są firmy, ktore zatrudniają na umowę o pracę ze wszystkimi tego konsekwencjami, płacące składki od średniej krajowej, ekwiwalent za urlop itd..... Są również firmy, ktore płacą bardzo niskie składki, ale za to wynagrodzenie jest dużo wyzsze niz w tych pierwszych. Jakoś nie słyszałam, żeby były łapanki do tej pracy. Jeżdzimy bo chcemy zarobić więcej niz w Pl , mieć długi urlop i z powodu jeszcze wielu innych czynników. Zyjesz w poczuciu niesprawiedliwości? Zostań zatem w Polsce . Tam tez jest dużo wolnych etatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

@Bratek Jesli wolisz zyć w poczuciu wykorzystania, niezadowolenia i generalnie niesprawiedliwości, to Twój wybór. Są firmy, ktore zatrudniają na umowę o pracę ze wszystkimi tego konsekwencjami, płacące składki od średniej krajowej, ekwiwalent za urlop itd..... Są również firmy, ktore płacą bardzo niskie składki, ale za to wynagrodzenie jest dużo wyzsze niz w tych pierwszych. Jakoś nie słyszałam, żeby były łapanki do tej pracy. Jeżdzimy bo chcemy zarobić więcej niz w Pl , mieć długi urlop i z powodu jeszcze wielu innych czynników. Zyjesz w poczuciu niesprawiedliwości? Zostań zatem w Polsce . Tam tez jest dużo wolnych etatów.

 I tak właśnie się rozmawia  z ludźmi , żadnych konkretów , żadnej porady. Polacy  niestety są znani z tego że jeden drugiemu nie pomoże. Ciekawe jakie były Wasze początki, od  razu pełnia zadowolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bratek Brak słów, jakiej porady jeszcze oczekujesz? Dostałaś tutaj bardzo dużo porad w tym topiku. Nie wiem czego oczekujesz jeszcze. Odpal komputer i zamiast pisać żale na forum to wejdz w zakładkę z ofertami pracy i poczytaj oferty, jakie sa publikowane. Jakie sa warunki zatrudnienia, ubezpieczenie, składki i wynagrodzenie. Sa zakładki z opiniami o firmach, ktore zatrudniają opiekunki, wreszcie wystarczy wpisać w google nazwe interesującej nas firmy i otrzymamy rownież informacje oraz opinie. Tutaj na forum tez są opienie o firmach. Sorry, ale mam wrażenie, że ręce podłozyłaś pod d.......ę i czekasz na manne z nieba, wylewając gorzkie żale. Tak to nie działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bratek napisał:

 I tak właśnie się rozmawia  z ludźmi , żadnych konkretów , żadnej porady. Polacy  niestety są znani z tego że jeden drugiemu nie pomoże. Ciekawe jakie były Wasze początki, od  razu pełnia zadowolenia?

Moje były. Ale wyznaczyłam sobie cel i do niego dążyłam. I mam to, co chciałam. A tutaj konkretów nie usłyszysz. Żadnej nazwy agencji, bo to już kryptoreklama. A porad jest dużo. Nie tylko w tym topiku. Trzeba pogrzebać. Popytać. I nieprawdą jest, że Polak Polakowi nie pomoże. To stereotyp, który ukuli ludzie z zapędami malkontenckimi. Na forum są sami Polacy i pomagamy jak możemy. Ale na tacy nikt ci nie poda recepty na dobry zarobek i lekką pracę. Do tego trzeba dość samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bratek napisał:

 I tak właśnie się rozmawia  z ludźmi , żadnych konkretów , żadnej porady. Polacy  niestety są znani z tego że jeden drugiemu nie pomoże. Ciekawe jakie były Wasze początki, od  razu pełnia zadowolenia?

Bratek ...jakich konkretów i porad  oczekujesz ? Ktoś ma Ci załatwić lepszą , łatwą pracę i dobrą kasę ,czy co , bo nie bardzo rozumiem ? Kto , kiedy napisał , że miał fajne  pieniądze i od razu super sztelę ....jeśli nawet to uwierz mi , że w większości przypadków to przechwałki ....większość z nas jakąś minę/miny zaliczyła i to za pieniądze nieurywające doopy .... Coś chyba na " nie ! " jesteś nastawiona , bo nie zauważyłam , żeby po Tobie jechano , każdy pisze coś ze swojego podwórka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz Też zaczynałam od kwoty 900 euro, potem było 950, a potem zmieniłam firmę po prostu i było więcej. Co do znajomosci języka, to zgadzam się z Tobą w 100% . Opiekunki znające lepiej język zarabiają więcej, bo mają po prostu więcej obowiązków logistycznych do wykonania, jak równiez są podopieczni z ktorymi trzeba spędzać czas na rozmowach, grach towarzyskich, uczestniczyc z nimi w spotkaniach seniorów. No jak to robić bez dostatecznej znajomosci języka?. Za lepszy język rodzina płaci po prostu więcej i wtedy opiekunka tez więcej zarabia. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.12.2019 at 11:47, Baśka powtarzająca się napisał:

A.. ile biorą do kieszeni to nie moja działka , ważne , żebym ja była zadowolona ...w miarę .

@BratekI do czego Ci ta wiedza była potrzebna?Nie wiem i wcale nie chce wiedzieć, ile firma na mnie zarabia,bo co mi to da?Nic!Jeśli tak Cię boli,że firma z Ciebie zdziera i mało płaci to ją zmień.Agencji na rynku jest od groma.Można znaleźć taką ,która płaci więcej.Albo poszukac pracy w PL,dziś to już nie jest taki problem ,jak parę lat temu.Poza tym wydaje mi się,że praca w Opiekunkowie w poczuciu wiecznej krzywdy i wykorzystania ,to nie jest dobry pomysł na życie.Cierpi na tym nasze zdrowie,głównie psychiczne.Cierpi i opiekunka i pośrednio PDP.Sytuacja niepotrzebna nikomu.Bo z tą naszą robotą to jest tak,że trzeba chcieć ją wykonywać ze wszystkimi konsekwencjami/wyjazdy,tęsknoty itp/I pamiętać dwie rzeczy,pierwsze,że to tylko praca a drugie ,że w każdej chwili możemy zmienić swój status,znaleźć pracę koło domu i wracać do niego codziennie .Inaczej szybko można utknąć w błędnym kole,które same sobie ukręciliśmy.

1250 napisałaś,to źle? za mało?Mam niewiele więcej od Ciebie i nie narzekam.Pewnie ,że chciałabym więcej ,ale koszta jakie?Nie wiadomo.A tak ,cieszę się z dobrego ,spokojnego miejsca,normalnej PDP,która mnie nie męczy sobą,normalnych relacji z jej rodziną,nie wstaję nocami,nie dźwigam.W pracy mam mniej roboty niż w domu.Nie zawsze miec więcej oznacza  dobrą sztelę.Za kilka dni wracam po wolnym do pracy,nie mówię że z radością, bo wolałabym zostać w domu,zawsze mi wolnego mało:),ale wracam chętnie,bo miejsce jest fajne.Podobnie chętnie wychodziłam kiedyś co rano do dawnej pracy, bo miałam fajną pracę.Bo praca,jakakolwiek by nie była nie powinna być udręką psychiczną czy fizyczną.Jeśli tak jest,to trzeba coś zmienić,koniecznie!

Reasumując,@Bratku miły,tego że agencja na Tobie zarabia nie zmienisz ,ale wszystko inne zależy tylko od Ciebie.I wyłącznie!Powodzenia życzę wpodejmowaniu decyzji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

@BratekI do czego Ci ta wiedza była potrzebna?Nie wiem i wcale nie chce wiedzieć, ile firma na mnie zarabia,bo co mi to da?Nic!Jeśli tak Cię boli,że firma z Ciebie zdziera i mało płaci to ją zmień.Agencji na rynku jest od groma.Można znaleźć taką ,która płaci więcej.Albo poszukac pracy w PL,dziś to już nie jest taki problem ,jak parę lat temu.Poza tym wydaje mi się,że praca w Opiekunkowie w poczuciu wiecznej krzywdy i wykorzystania ,to nie jest dobry pomysł na życie.Cierpi na tym nasze zdrowie,głównie psychiczne.Cierpi i opiekunka i pośrednio PDP.Sytuacja niepotrzebna nikomu.Bo z tą naszą robotą to jest tak,że trzeba chcieć ją wykonywać ze wszystkimi konsekwencjami/wyjazdy,tęsknoty itp/I pamiętać dwie rzeczy,pierwsze,że to tylko praca a drugie ,że w każdej chwili możemy zmienić swój status,znaleźć pracę koło domu i wracać do niego codziennie .Inaczej szybko można utknąć w błędnym kole,które same sobie ukręciliśmy.

1250 napisałaś,to źle? za mało?Mam niewiele więcej od Ciebie i nie narzekam.Pewnie ,że chciałabym więcej ,ale koszta jakie?Nie wiadomo.A tak ,cieszę się z dobrego ,spokojnego miejsca,normalnej PDP,która mnie nie męczy sobą,normalnych relacji z jej rodziną,nie wstaję nocami,nie dźwigam.W pracy mam mniej roboty niż w domu.Nie zawsze miec więcej oznacza  dobrą sztelę.Za kilka dni wracam po wolnym do pracy,nie mówię że z radością, bo wolałabym zostać w domu,zawsze mi wolnego mało:),ale wracam chętnie,bo miejsce jest fajne.Podobnie chętnie wychodziłam kiedyś co rano do dawnej pracy, bo miałam fajną pracę.Bo praca,jakakolwiek by nie była nie powinna być udręką psychiczną czy fizyczną.Jeśli tak jest,to trzeba coś zmienić,koniecznie!

Reasumując,@Bratku miły,tego że agencja na Tobie zarabia nie zmienisz ,ale wszystko inne zależy tylko od Ciebie.I wyłącznie!Powodzenia życzę wpodejmowaniu decyzji:)

To tak trochę ,  jak pretensje do garbatego , że mu się dzieci proste rodzą :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bratek napisał:

 I tak właśnie się rozmawia  z ludźmi , żadnych konkretów , żadnej porady. Polacy  niestety są znani z tego że jeden drugiemu nie pomoże. Ciekawe jakie były Wasze początki, od  razu pełnia zadowolenia?

Miałam i mam wsparcie w koleżankach, początki to było bladzenie  i nauka na własnych błędach...bolesna wkurzajaca...

Nasza narodowa  przypadłość nie ma z tym nic wspolnego..to pojawia się potem...Kiedy już wejdziesz w świat opieki i poznajesz tzw różne przypadki  w tym ludzi 

Póki co ...chcesz liczyć na kogoś?? Licz na siebie  i to bez względu na to z jakiej nacji się wywodzimy..czy to Polak czy Niemiec, rusek czy zabojad...każdy patrzy na swój kawałek biura nie zwracając na śmieci u kolegi..taka przenośnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dodzisława napisał:

@fioletowa.mysz Też zaczynałam od kwoty 900 euro, potem było 950, a potem zmieniłam firmę po prostu i było więcej. Co do znajomosci języka, to zgadzam się z Tobą w 100% . Opiekunki znające lepiej język zarabiają więcej, bo mają po prostu więcej obowiązków logistycznych do wykonania, jak równiez są podopieczni z ktorymi trzeba spędzać czas na rozmowach, grach towarzyskich, uczestniczyc z nimi w spotkaniach seniorów. No jak to robić bez dostatecznej znajomosci języka?. Za lepszy język rodzina płaci po prostu więcej i wtedy opiekunka tez więcej zarabia. Proste.

Dokładnie...aleś to perfekcyjnie napisała...dodam tylko że jeżeli rodziny chcą mieć bardziej...wykwalifikowana opiekunke  to muszą sobie przyswoić i wyjasnic dwie sprawy

Czy faktycznie jest im potrzeby ktoś taki?? Jeżeli nie to ktoś taki funkcjonuje na mega stresie bo de facto nie bardzo jest mu po drodze z rodziną 

A po drugie...czy zdają sobie sprawę że ten ktoś jest po to żeby ich wyreczac w pewnych kwestiach A nie po to żeby ich odsuwac od pdp.

To przerabialam dwukrotnie i mam obecnie...moje aufgabe nie ma nic wspólnego z tym czego oni chcą: przenieś wymiar pozamiatane i czekaj aż będziemy Cię potrzebować...Tak w skrocie...wycofałam się i jestem na przeczekaniu

Zawsze chodzi o kase

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bratek napisał:

Zazdrośnikom? Chyba pani przesadza z ta krytyką. Dlatego też i z  tego powodu dzieje się tak źle. Bardzo się cieszę że  jest tu wiele osób zadowolonych z pracy i płacy. Jednak   jest również  wiele , niezadowolonych. Podzieliłam dniówkę na  24h   i ?  Wyszło mi ponad 1 euro za  godzinę. To nie jest tak że  ludzie  którzy śmią się skarżyć to   nieudaczniki i osoby  proszące o współczucie. Nie o współczucie  czy litość tu chodzi ale o sprawiedliwość.

Ktoś mi kiedyś powiedzial,jeszcze za czasów korpo

Naljąles się na burka to szczekaj..sorki taki się teraz przypomniało...

W Polskich realiach też chcą zarobić nasi pracodawcy tyle tylko że kończysz zmiane i robisz wypad do domu...

Oczekiwania A realizm to dwie różne sprawy...Ale mamy wolną wolę i możemy zmienić miejscowke...przysłowiowy burek takiej alternatywy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucinda to podobnie , jakbyśmy mieli pretensje do jakichś sklepów , że kupują towar z magazynów po niskiej cenie a sprzedają z narzutem . Nie podoba mi się cena w jednym to idę do innego , gdzie jest taniej .....gdyż  Biedronka jest tak blisko :dNoo...fajnie by było , gdyby firmy zatrudniające opiekunki robiły to za friko i cała kasa nam do kieszeni ...pomarzyć jest miło :d Nie zaglądam na konta firm i one też nie mają prawa grzebać mi w moim . A pierdacenie , że brak pomocy od koleżanek jest całkiem nie na miejscu , bo każde z nas musi najpierw myśleć o sobie a jak ktoś chce pomocy , nie potrafi sam sobie załatwić to niech czyta uważnie , bo wątków z poradami jest u nas dostatek . Jeśli oczekuje się konkretnej pomocy to trzeba otwarcie napisać o jaką pomoc chodzi . Podanie ryby zamiast wędki to gówno nie pomoc ...to nie działa wiecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, lucinda napisał:

Ktoś mi kiedyś powiedzial,jeszcze za czasów korpo

Naljąles się na burka to szczekaj..sorki taki się teraz przypomniało...

W Polskich realiach też chcą zarobić nasi pracodawcy tyle tylko że kończysz zmiane i robisz wypad do domu...

Oczekiwania A realizm to dwie różne sprawy...Ale mamy wolną wolę i możemy zmienić miejscowke...przysłowiowy burek takiej alternatywy nie ma

Mój były pracodawca postępuje z personelem tak:chcesz pracować-to na umowie-zleceniu! No i oczywiście składki zusowskie - najniższe jak się da. Mnie zatrudniał na jakieś ułamki etatu i przez parę lat nie płacił nic! do ZUS-u. O tym oczywiście nie wiedziałam. No i tak się dzieje w większości prywatnych przychodni. Wiem, bo mam koleżanki pracujące w takich miejscach. Jak się nie podoba, to won. Myśl przewodnią właścicieli

Edytowane przez BabaJagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bratek ogarnij się dziewczyno bo to co wypisujesz to jakieś dyrdymały. Co więcej mamy zrobić ? Na tacy Ci podać super sztelę z super kasą ? Zacznij myśleć i weź sprawy w swoje ręce bo nikt tego za Ciebie nie zrobi. A sprawiedliwości się nie doszukuj bo jej nie znajdziesz. Jak Ci coś nie pasuje to staraj się to zmienić. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@lucinda to podobnie , jakbyśmy mieli pretensje do jakichś sklepów , że kupują towar z magazynów po niskiej cenie a sprzedają z narzutem . Nie podoba mi się cena w jednym to idę do innego , gdzie jest taniej .....gdyż  Biedronka jest tak blisko :dNoo...fajnie by było , gdyby firmy zatrudniające opiekunki robiły to za friko i cała kasa nam do kieszeni ...pomarzyć jest miło :d Nie zaglądam na konta firm i one też nie mają prawa grzebać mi w moim . A pierdacenie , że brak pomocy od koleżanek jest całkiem nie na miejscu , bo każde z nas musi najpierw myśleć o sobie a jak ktoś chce pomocy , nie potrafi sam sobie załatwić to niech czyta uważnie , bo wątków z poradami jest u nas dostatek . Jeśli oczekuje się konkretnej pomocy to trzeba otwarcie napisać o jaką pomoc chodzi . Podanie ryby zamiast wędki to gówno nie pomoc ...to nie działa wiecznie .

:dobrze:i...sosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BabaJagusia napisał:

Mój były pracodawca postępuje z personelem tak:chcesz pracować-to na umowie-zleceniu! No i oczywiście składki zusowskie - najniższe jak się da. Mnie zatrudniał na jakieś ułamki etatu i przez parę lat nie płacił nic! do ZUS-u. O tym oczywiście nie wiedziałam. No i tak się dzieje w większości prywatnych przychodni. Wiem, bo mam koleżanki pracujące w takich miejscach. Jak się nie podoba, to won. Myśl przewodnią właścicieli

W gownie siedzimy wszyscy i póki  co tak zostanie...GRABIE grabia DO SIEBIE... Ale jak pisałam można profesje zmienić i to samo gowno będzie nazywało się inaczej...

Świadomie odeszłam z korpo i gacie miała osrane ze strachu, świadomie weszłam w opiekę i też mnie wkurwia to czy tamto...Ale nikt mnie nie zmusza do siedzenia ...to mój wybór i realia ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucinda napisał:

W gownie siedzimy wszyscy i póki  co tak zostanie...GRABIE grabia DO SIEBIE... Ale jak pisałam można profesje zmienić i to samo gowno będzie nazywało się inaczej...

Świadomie odeszłam z korpo i gacie miała osrane ze strachu, świadomie weszłam w opiekę i też mnie wkurwia to czy tamto...Ale nikt mnie nie zmusza do siedzenia ...to mój wybór i realia ..

 

Mnie wszystko wqrwia w tej opiece :szydera: i siedzę w tym goownie bo kasa mi tylko nie śmierdzi :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, awe59 napisał:

Mnie wszystko wqrwia w tej opiece :szydera: i siedzę w tym goownie bo kasa mi tylko nie śmierdzi :szydera:

A mnie mało co wqurwia...poza Divą oczywiście :szydera: I żadnego gówna nie widzę...tylko ten smród po :haha: A pieniążki pachną...cudnie pachną...farbą drukarską :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...