Skocz do zawartości

SONDAŻ WYBORCZY X.2019 R.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, sayonara 52 napisał:

@fioletowa.myszbede glosowac w DE,nie chce aby bylo beze mnie.

Musze sie zalogowac na stronie konsulatu, ale nie mam polskich liter,wiec czekam na syna,az mi pomoze te wszystkie z ogonkami i przecinkami na gorze wstawic.

A ja kiedyś zalałam klawiature i wklejałam po literce. Kopiowałam polskiego znaka tu, z forum, i męczyłam się aby hasło wklepać:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

A ja kiedyś zalałam klawiature i wklejałam po literce. Kopiowałam polskiego znaka tu, z forum, i męczyłam się aby hasło wklepać:szydera:

Ja tak robię z niemieckim tekstem, bo za leniwa jestem, by uczyć się skrótów do niemieckiej klawiatury :szydera::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Moi znajomi przechrzcili się w drugą stronę :oklaski: Prawie dziesięć lat bolały mnie ich poglądy, a tu taka niespodzianka :szydera:

I w każdej chwili moga zmienić te poglądy,nie ma się z czego cieszyć.To tak jakby w jednej chwili przemoc domowa np.im nie przeszkadzała a za chwilę już tak.I tak ze wszystkim:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

I w każdej chwili moga zmienić te poglądy,nie ma się z czego cieszyć.To tak jakby w jednej chwili przemoc domowa np.im nie przeszkadzała a za chwilę już tak.I tak ze wszystkim:(

Może i tak. Ale tak zatwardziali zwolennicy "dobrej zmiany", którzy przeszli na liberalną stronę życia serce moje radują. Przed paroma laty krewna moja też przeszła na liberalną stronę i trwa w niej. Podobnie w paru innych przypadkach. I cieszy mnie to. Jako urodzona optymistka cieszę się z każdego takiego przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.math.edu.pl/system-wyborczy

Jeśli ktoś ma w planie głosować na mniejsze partie,któe na 99,9% nie przekroczą progu wyborczego,niech najpierw zapozna się z powyższym.Oddając głos na partię bez szans to tak,jakby głosował na innapartię ,która próg wyborczy na pewno przekroczy.Takich partii wg różnych sondaży mamy tylko 3 praktycznie,w porywach 4.Ale chyba nikt rozsądnynie marzy o tym,żeby do Sejmu i Senatu naszego kraju weszła partia faszystowska?Przeczytajcie to koniecznie ,jesli chcecie by Wasz głos naprawdę miał znaczenie.

To najważniejsze wybory w jakich uczestniczymy ,od 89 roku.Polskie być ,albo nie być.Żebyśmy się dzieciom i wnukom nie musieli tłumaczyć "dlaczego?"....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

http://www.math.edu.pl/system-wyborczy

Jeśli ktoś ma w planie głosować na mniejsze partie,któe na 99,9% nie przekroczą progu wyborczego,niech najpierw zapozna się z powyższym.Oddając głos na partię bez szans to tak,jakby głosował na innapartię ,która próg wyborczy na pewno przekroczy.Takich partii wg różnych sondaży mamy tylko 3 praktycznie,w porywach 4.Ale chyba nikt rozsądnynie marzy o tym,żeby do Sejmu i Senatu naszego kraju weszła partia faszystowska?Przeczytajcie to koniecznie ,jesli chcecie by Wasz głos naprawdę miał znaczenie.

To najważniejsze wybory w jakich uczestniczymy ,od 89 roku.Polskie być ,albo nie być.Żebyśmy się dzieciom i wnukom nie musieli tłumaczyć "dlaczego?"....

Dokładnie Kasiu. Nadchodzace wybory sa najwazniejszymi od 1989 roku. W tych wyborach, mamy jedyną i ostatnią szansę odsunąć mafie pisowską jako i kościelną od chorej obecnie władzy. Drugiej szansy nie będzie i dlatego musimy głosowac na tych, ktorzy maja najwieksza szanse na pokonanie pisdzielców, aby nie mogli tak jak dzis rzadzic samodzielnie, bo wszyscy widzimy ku czemu to zmierza. Zatem nie sympatie i antypatie, ale determinacja jest potrzebna. KO to tez nie partia mojego wyboru, ale tylko głosujac na nich urwiemy łeb Hydrze. Jesli zagłosujemy na inne partie, mało znaczace na naszej scenie politycznej, to zmarnujemy swój głos i dopiero Hydra zacznie swe łby pakowac w kazdy najmniejszy zakatek naszego zycia, intymnego nie wyłączając. Zoliborski gnom jest chorym z nienawisci i bardzo niebezpiecznym człowiekiem. Warto o tym pamietac. SLD , PSL nie ma szans zyskac większosci. Głupi Kurwin, głoszacy od lat te same brednie tym bardziej. Szansę ma tylko Koalicja Obywatelska. Jesli uda sie odsunąć okurwieńców pisowskich od władzy absolutnej, wówczas mozna myslec o głosowaniu zgodnie z naszymi pogladami. Dziś musimy głosowac nawet wbrew nim, ale to koniecznosc wyzsza.

Dla zainteresowanych podaje informacje iz mozna głosowac równiez w Wiesbaden. Jesli ktos ma blisko, przybywajcie, bo larum grają. Ojczyzna w potrzebie! 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława, Dodzisławo miła, oszolomstwo jest mocno niefajne, nieważne z której, i w którą stronę podąża. Szaleństwem wali tak, czy inaczej ;).

Take easy, ruhig bleiben, itd. :D 

Raczej nie będę głosować na KO, myślę, że najważniejsze jest, żeby PiS nie miał większości. Nie będę głosować przeciw, będę głosować na partię, pod programem której mogłabym się podpisać :).

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar Glosuj jak uwazasz miła Salazar, tylko moze jednak warto byłoby pochylic sie nad tym, kto , jaka partia ma najwieksze szanse wyautowac pismendy. Przerabiałas zdaje sie juz ten temat przy okazji wyborów do PE. Oddałas głos , ktory sie kompletnie nie liczył w tej walce. Pamietasz co mi wtedy powiedziałas? Ja pamietam. Jesli idziesz zagłosować, zeby sobie poprawić samopoczucie to masz oczywiscie do tego prawo. Jeszcze masz. Kto wie w jakim kraju obudzimy się 14 października. Kto wie........

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że o co chodzi z poprawianiem samopoczucia? Czuję się świetnie i nic (hmmm :D), raczej poprawiać sobie nie muszę :D. Masz inne zdanie na ten temat?

Wiem, co powiedziałam, Było mi żal, ale też nie śledzę, co z moim głosem się dzieje. Mam nadzieję, że ktoś go dobrze wykorzystuje. Dobrze i zgodnie z moimi, niszowymi ;), poglądami. Każdy z nas ma rzeczy ważne i ważniejsze, dla mnie ważne są moje prywatne, osobiste priorytety i nie będę głosować przeciw sobie. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar cyt 1 ,,...... myślę, że najważniejsze jest, żeby PiS nie miał większości ........"

cyt 2:  ,,......Każdy z nas ma rzeczy ważne i ważniejsze, dla mnie ważne są moje prywatne, osobiste priorytety i nie będę głosować przeciw sobie......"

:d :d Bez piwa nie rozbieriosz :d :d:d.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar cyt 1 ,,...... myślę, że najważniejsze jest, żeby PiS nie miał większości ........"

cyt 2:  ,,......Każdy z nas ma rzeczy ważne i ważniejsze, dla mnie ważne są moje prywatne, osobiste priorytety i nie będę głosować przeciw sobie......"

:d :d Bez piwa nie rozbieriosz :d :d:d.  

Ważne zatem dla Ciebie  jest odsuniecie PIS od władzy absolutnej  czy nie? Jako osoba inteligentna ,masz zapewne świadomość a i wiedzę, że partie polityczne głoszące blizniacze Twoim poglądy, raczej nie mają szans przekroczyć progu wyborczego. Wiesz zapewne równiez, co wówczas dzieje się z oddanymi na te partię głosami? Powinnaś  wiedzieć, bo sama ufność, że ,,są dobrze wykorzystane" to jednak za mało :d :d :d 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Dodzisława napisał:

Ważne zatem dla Ciebie  jest odsuniecie PIS od władzy absolutnej  czy nie? Jako osoba inteligentna ,masz zapewne świadomość a i wiedzę, że partie polityczne głoszące blizniacze Twoim poglądy, raczej nie mają szans przekroczyć progu wyborczego. Wiesz zapewne równiez, co wówczas dzieje się z oddanymi na te partię głosami? Powinnaś  wiedzieć, bo sama ufność, że ,,są dobrze wykorzystane" to jednak za mało :d :d :d 

Owszem będą wykorzystane, przeciwko nam i naszym intencjom. No taka skurwysyńska ta ordynacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Afryka napisał:

Owszem będą wykorzystane, przeciwko nam i naszym intencjom. No taka skurwysyńska ta ordynacja. 

Dokładnie tak!Każdy głos oddany na partię bez szans przyczyni się do kolejnego zwycięstwa sekty smoleńskiej.Co to oznacza dla naszego kraju chyba nikomu, poza jej zwolennikami ,nie trzeba uświadamiać.....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to wlaściwy wątek, a nawet z pewnoscią nie jest, choć może nie do końca, to jednak czuję się w obowiązku poinformować miłe Panie i Panów, jako potencjalnych wyborców, że Jarozbaw, na ogół jak sie okazuje pod oslona nocy zmieniał i zmienia przepisy prawa pracy i nie tylko przepisy prawa pracy. Otóż jak sie okazuje, a nabylam te wiedzę przy okazji szukania zlecenia do De, dziś nie trzeba płacic za zleceniobiorcę składek spolecznych od kwoty sredniej krajowej, żeby otrzymać dla tego zleceniobiorcy A1 i EKUZ. Kiedyś opłacanie wysokich składek było koniecznoscią aby wyzej wspomniane dokumenty otrzymać. Dziś juz nie, więc firmy radośnie rejestrują opiekunki na kwotę 300 zł i od tej kwoty odprowadzają należne świadczenia do ZUS. Podobnie jak kiedyś nie mozna było wstecznie zawiesić działalnosci, zlikwidować, zwolnić pracownika/zleceniobiorcę , tak teraz a i owszem mozna. Doświadczyłam tego na sobie, oraz dopytałam w ZUS. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując , ZUS nie musi wypłacać wysokich świadczeń, ba, emeryturki tez będą mocno okrojone, bo z marniutki składek, świadczenie marniutkie będzie. Ileż to pieniążków w budżecie zostanie ku radości belzebuba toruńskiego a co dopiero Jarozbawa. Zgadzając się na taki stan rzeczy dajemy się skubać elegancko. Póki zdrowia, poty dochody, ale co jak zachorujemy ? Co jak nie damy rady pracować?. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek ( wybory mam na myśli), zaczynam się czuć przypierana do muru chińskiego, co budzi we mnie wewnętrzny opór. I w złości wezmę i zagłosuję tak jak czuję:szydera:. O kurcze. Jak ja nie cierpię być naciskana, i to z różnych stron! Od razu objawia się u mnie koźla choroba i jestem na nie. I od razu na oczy zachodzi mi czerwona mgła i pysk Jarka Wszystkowiedzącego. Dlatego proszę. Wyrażajcie swoje zdanie ale mniej autorytatywnie bo mnie cholera jasna trafi chyba:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Jak czytam ten wątek ( wybory mam na myśli), zaczynam się czuć przypierana do muru chińskiego, co budzi we mnie wewnętrzny opór. I w złości wezmę i zagłosuję tak jak czuję:szydera:. O kurcze. Jak ja nie cierpię być naciskana, i to z różnych stron! Od razu objawia się u mnie koźla choroba i jestem na nie. I od razu na oczy zachodzi mi czerwona mgła i pysk Jarka Wszystkowiedzącego. Dlatego proszę. Wyrażajcie swoje zdanie ale mniej autorytatywnie bo mnie cholera jasna trafi chyba:haha:

Chyba Cie nieco poniosło. Kto tu kogo do muru przypiera? No kto? Ktos tylko, czyli ja, Kasia i kilka jeszcze swiadomych osób, probuje poinformowac tych, ktorzy ida na wybory, na czym to polega. Wzniosłe deklaracje, ze trzeba PIS odsunąć od władzy to za malo. Trzeba jeszcze zadac sobie troche trudu, aby dowiedziec sie jak działa ordynacja wyborcza. Nikt tu na nikogo nie naciska, a post Kasi i mój skierowany był raczej do osób, ktore wiedza po co na wybory idą. Tych ktorzy idą , bo chcą się przejść i przewietrzyc, oraz glosujacych na PIS to nie dotyczy. Dla mnie, to mozesz głosowac nawet na PIS, z przekory, zeby miec poczucie wolnego wyboru. Zadziwiające, ze najbardziej oburzone sa te osoby, ktore na wybory nie chodza, albo były raz, czy dwa przez cale swoje swiadome, wzniosłe ideałami zycie! Dziękuję za uwage .Więcej mnie tu nikt juz nie ujrzy. Ide w wątek o gotowaniu.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Zasadniczo nie lubię się wypowiadać na tematy polityczne ale nie trzeba głosować na KO żeby PIS nie miał większości. Wystarczy że pozostałe partie odbiorą głosy i zmniejszy się przewaga PIS.

Nie czytałaś jednak linka o metodzie Hlonda.....Pozostałe partie,owszem  odbiorą głosy ,ale proporcjonalnie ,oblicza się to wg tej metody właśnie i może być sytuacja ,że przewaga się jednak nie zmniejszy:( A wówczas będzie pozamiatane na dobre:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława nie poniosło. Już wcześniej pisałam na kogo będę głosować i dlaczego. Mnie tylko ton niektórych postów drażni. Bo muss. Dla jednych muss dla innych nie. I nie mówię o tych co na wybory nie chodzą bo to uważam za obywatelski obowiązek, tylko o tych, którym z KO nie po drodze, i tych którzy chcą głosować jednak na PiS.

Dodam jeszcze, że nie ważne ile razy na wyborach byłam. Ważne, że byłam i głosowałam. To, że ktoś przez swoje świadome życie głosował ze 2 razy więcej ode mnie, wiosny nie czyni, co widać po sytuacji politycznej w naszym kraju. A i w ideałach nie widzę nic złego. Ty chyba też je masz skoro zachęcasz do głosowania na partię, w która w jakiś sposób wierzysz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

I nikt Ci tego nie zabroni.Nikt nie zmusi .Nikt za rękę przytrzymywał nie będzie.Tylko co potem.Potem może już zwyczajnie nie być:(

Wiem. I dlatego wczesniej pisałam, że dziwne jest głosowanie wbrew sobie i przeciw komuś. Bo to na co głosować trzeba to mniejsze zło.  Mniejsze czy wieksze i tak pozostaje złem. Scena polityczna w naszym kraju jest o kant tyłka potłuc. Same zdarte gęby. I nawet nie ma jak dolać świeżej krwi. Sama wiesz dlaczego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...