Skocz do zawartości

Niespodzianki w umowach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie podpisałam umowę, prawie wyjechałam na tzw. Dobra sztelę. Ale prawie robi różnicę

W umowie, która była dłuższa od mojej umowy kredytu hipotecznego miałam podpisać m.In. dokument, w którym zgadzam się na potrącenie co tydzień kwoty 136,17 EUR brutto tygodniowo za wyżywienie, zakwaterowanie itd. na zleceniu

Nie  podali telefonu do zmienniczli, bo RODO. Mimo, ze wiem, że to bzdura, bo jeśli zapytają zmienniczke, a ona wyrazi zgodę, to co ma do tego RODO?

Nie mówiąc o stosie dokumentów za tzw.uslugi marketingowe. Masakra. 

Może jestem rozpuszczona bo 4 lata siedziałam na prywatnym zleceniu za super kasę,  może to po prostu wrodzona przezornosc? A jakie hity zdarzyły się w Waszych umowach.

Na marginesie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z PROSECA? Chce się upewnić, czy właśnie nie odrzuciłam zlecenia życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Wydaje mi się, że jesteś zbyt podejrzliwa ale nie przejmuj się to tylko moje zdania

Podejrzliwa?>:( 136,17 EUR brutto tygodniowo za wyżywienie to podejrzliwość? Przejesz 136 €? To ile oni płacą za pracę, że lekką rączką oddaje się im prawie 600€ miesięcznie na żarcie? Wody, prądu, ścieków nie liczą?>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewa-62 napisał:

W umowie, która była dłuższa od mojej umowy kredytu hipotecznego miałam podpisać m.In. dokument, w którym zgadzam się na potrącenie co tydzień kwoty 136,17 EUR brutto tygodniowo za wyżywienie, zakwaterowanie itd. na zleceniu ?

No,kurde ,takiego zapisu nigdy nie miałamw umowie.Powariowali już całkiem.To praca z darmowym wyżywieniem i mieszkaniem. 136 euro ,Kurde kawior codziennie bym jadła i jeszcze by zostało.he he 

Tp polska firma i polska umowa zlecenie czy inna jakaś?Też bym nie podpisała.Ile na czysto by ci zostało jakby odjęli te 136?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris no za tydzień,wiem,nie dopisałam. 136 x 4 to ile na rękę ,to mnie interesuje-900?????

5 godzin temu, ewa-62 napisał:

W umowie, która była dłuższa od mojej umowy kredytu hipotecznego miałam podpisać m.In. dokument, w którym zgadzam się na potrącenie co tydzień kwoty 136,17 EUR brutto tygodniowo za wyżywienie, zakwaterowanie itd. na zleceniu ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani mnie zapewniała, ze to tylko taki dokument "podkładka", ze tego nie potraca od pensji, ale podpisać trzeba

Kurcze, strach jak.cholera. Pytam, bo może to jakiś nowy standard w polskich firmach, tak jak te cudaczne zapisy o ulotkach. 

Kurcze, ale jaka firmę polecacie w takim razie, coś mozecie polecić? 

Nie wiem, gdzie warto aplikować.

Mam ponad 4 lata doświadczenia w opiece nad kobietka z SM w Stuttagart i przeszłam z nią przez wszystkie etapy niepełnosprawnosci. Sporo też pracowalam w PL, kardiologia demencja. Także poradzę sobie z różnymi zleceniami, byleby nie nadziać się na oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewa-62 ta sama firma że trzy lata temu też dała mi takie zapisy w umowie. Nie podpisałam. Wiele rzeczy w umowach mogę zignorować ale jak nie rozumiem zapisów to nie podpisuję. Zresztą stawki nie pozwalają na kolana więc znalazłam sobie inną agencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może być zawarta umowa cywilno-prawna na czas nieokreślony?Może ktoś wie coś więcej w tym temacie . Ja właśnie taką mam podpisać z możliwością rozwiązania na piśmie - okres  30 dni wypowiedzenia. Przecież to nie jest umowa o pracę, skąd więc te 30 dni wypowiedzenia?

Stos dokumentów marketingowych mam również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, basia.om napisał:

A czy może być zawarta umowa cywilno-prawna na czas nieokreślony?Może ktoś wie coś więcej w tym temacie . Ja właśnie taką mam podpisać z możliwością rozwiązania na piśmie - okres  30 dni wypowiedzenia. Przecież to nie jest umowa o pracę, skąd więc te 30 dni wypowiedzenia?

Stos dokumentów marketingowych mam również. 

Nie może.Umowa cywilno -prawna musi mieć określony czas trwania od/do.Może to być rok i dłużej ,ale koncowa data jest konieczna .

Umowy cywilno-prawnej nie wypowiadamy tylko ją rozwiązujemy.

https://kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/umowy_cywilnoprawne/669779,Jak-prawidlowo-rozwiazac-umowe-cywilnoprawna.html

Agencje oczywiście pisza ,ze 14 dni,z 30 się nie spotkałąm ,ale to ewidentne naciąganie prawa.

Takiej niejasnej umowy ja bym nie podpisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo  serdecznie dziękuję za szybkie wskazówki. Mnie też to wydaje się dziwne. A nazwa główna tej umowy brzmi: Umowa Ramowa o Świadczenie Usług {dalej jako "Umowa"} zawarta w dniu itd. i oczywiście jest napisane "Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony i chodzi w życie z dniem...itd." Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, basia.om napisał:

Bardzo  serdecznie dziękuję za szybkie wskazówki. Mnie też to wydaje się dziwne. A nazwa główna tej umowy brzmi: Umowa Ramowa o Świadczenie Usług {dalej jako "Umowa"} zawarta w dniu itd. i oczywiście jest napisane "Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony i chodzi w życie z dniem...itd." Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

cytat z linku poniżej ..... 

 "Istnieją jednak przypadki, gdy zlecenie nie ma charakteru doraźnego. Jeżeli zleceniodawca powierza stałe wykonywanie określonych czynności, to w tym przypadku będzie mógł podpisać umowę ze zleceniobiorcą na czas nieokreślony. Taka sytuacja jest prawnie dopuszczalna. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby umowa zlecenie na czas nieokreślony nie nabrała charakteru umowy o pracę. Chodzi tu przede wszystkim o sytuację, gdy zlecenie charakteryzuje się ścisłym wykonywaniem poleceń przełożonego w określonym  przez niego czasie i miejscu. "

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-wiesz-ze-mozesz-zawrzec-umowe-zlecenia-na-czas-nieokreslony "  

Przypuszczam , że większość opiekunek/ opiekunów   ma takie umowy na czas nieokreślony . Plusem tego jest ubezpieczenie zdrowotne  w przerwach między zleceniami w De . Jeżeli ktoś ma krótkie przerwy , to bez tej umowy ubezpieczenie zdrowotne ważne jest jeszcze przez miesiąc od zakończenia zlecenia . Okres wypowiedzenia 30 dni jest całkowitym nieporozumieniem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

opiekunek/ opiekunów   ma takie umowy na czas nieokreślony

Ja mam na rok.Nie powinna być na czas nieokreślony,bo z zasady zlecenia nie wykonuje się w nieskończoność.Coś w tej umowie koleżanki jest mocno nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Przeczytaj dokładnie link , który zamieściłam .

Przeczytałąm,prawnie dozwolona ,ale wg mnie taka umowa plus podany okres wypowiedzenia to już nosi znamiona umowy o pracę.Zlecenie nie powinno zawierać okresu wypowiedzenia.Ja takiej umowy nie podpisałąbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, basia.om napisał:

Bardzo  serdecznie dziękuję za szybkie wskazówki. Mnie też to wydaje się dziwne. A nazwa główna tej umowy brzmi: Umowa Ramowa o Świadczenie Usług {dalej jako "Umowa"} zawarta w dniu itd.  umowę i oczywiście jest napisane "Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony i chodzi w życie z dniem...itd." Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Ja bym się w umowie zleceniu tego terminu "na czas nieokreślony" nie czepiała xd  w ciągu 8 lat mojej pracy tylko pierwsze umowy z firmami (i to tylko dwoma, a było ich trochę więcej) były na czas zlecenia, kolejne już na czas nieokreślony. Obecnie też mam (od 2017 roku) umowę na czas nieokreślony :d Gdy wjeżdżam do tej umowy dostaje "Kartę informacyjną zlecenia". Umowę zlecenie na czas nieokreślony muszę wypowiedzieć, bo nie kończy się automatycznie z dniem końca zlecenia, ale to nie żaden problem :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Przeczytałąm,prawnie dozwolona ,ale wg mnie taka umowa plus podany okres wypowiedzenia to już nosi znamiona umowy o pracę.Zlecenie nie powinno zawierać okresu wypowiedzenia.Ja takiej umowy nie podpisałąbym.

Gdybyśmy chcieli dogłębnie wnikać w umowy , to wyszłoby na to , ze żadna nie kwalifikuje się do podpisania . Najważniejsze , aby kwota się zgadzała , bo te zapisy , że zgadzamy się na jakieś potrącenia , są cięższe do podważenia , w razie gdyby faktycznie nam potrącono i okazało się , że to nie jest " tak tylko na papierze " , nie można już nic zrobić , ale całą resztę można podważyć gdyż jest niezgodna z prawem . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...