Skocz do zawartości

Pogrzeb pod drzewem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, violka napisał:

@foczka63 trochę zdziwiły mnie te " łąki kwietne " , bo z tego co wiem rozsypywanie popiołu w Niemczech jest zabronione .

Popiół z pieca można ...jako nawóz . Wystarczy na deskę , trzy zdrowaśki i ....kto udowodni , że to nie zwyczajny popiół ?:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, violka napisał:

@foczka63 trochę zdziwiły mnie te " łąki kwietne " , bo z tego co wiem rozsypywanie popiołu w Niemczech jest zabronione .

Nie jest, jak się okazuje.nie można tak o sobie rozsypać gdzie się chce ,ale w wyznaczonych miejscach tak/

http://kremacja.wroclaw.pl/kremacja-wroclaw-kremacje-w-niemczech.html,

Tu na cmentarzu to taka spora łączka jest,ze 100m2 gdzieś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Popiół z pieca można ...jako nawóz . Wystarczy na deskę , trzy zdrowaśki i ....kto udowodni , że to nie zwyczajny popiół ?:haha:

I co się czepiasz ? Wczorajsza przymulatość mnie jeszcze trzyma :haha: Popiół to prochy , a prochy , to popiół . Chyba O.o:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech coraz popularniejszy jest pochówek anonimowy. Nasz znajomy lekarz został tak pochowany. Na cmentarzach są wyznaczone i oznaczone miejsca, gdzie składane są prochy, bez informacji o osobach tam pochowanych. 

My, z Panią Misiową też mamy takie życzenie. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Znalazłam info ,z eklasyczny pogrzebw  D czyli kremacja ,urna,cmentarz to koszt ok 5 tys.euro średnio.

Oraz takie"Zasiłek pogrzebowy w klasycznym znaczeniu został zniesiony w Niemczech na początku lat dziewięćdziesiątych. Jeśli zmarły lub rodzina nie miała dodatkowego ubezpieczenia, to nie przysługuje jej żaden zasiłek. W przypadku niskich dochodów spadkobiercy można wystąpić o zasiłek na pokrycie kosztów pchówku. W przypadku niezlecenia pochówku firmie pogrzebowej, państwo niemieckie dokona zlecenia i pokryje te koszty, ale potem dochodzi zwrotu tych kosztów od spadkobierców. "

I jeszcze o "łąkach kwietnych"Takie coś widziałam tu na cmentarzu.Spory kwadrat obsiany kwiatami i otoczony kostką granitową,na której co jakiś kawałek wyryta jest kreska.Oznacza to rozsypane prochy zmarłego.Żadnej urny ,tabliczek,nic.Taką formą "przyszły" klient załatwia sobie za życia i płaci tylko raz,jak umrze rodzina już nic nie pokrywa.Rozsypuje się jego prochy ,wyrzyna kreskę i koniec.

to chyba ten pogrzeb anonimowy...mój 100 latek z żoną tak sobie zażyczyli...wg mnie to chyba najtańsza opcja i dobra...szczególnie jak o grób nie będzie miał kto dbać....a pogrzeb leśny drogi...na Bawarii drzewo kosztowało męża pdp 4800 euro plus koszty ceremonii..

 

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 przeczytałam tytuł i nie będe sie rozwodzić kto i co itd, ale jest cmentarz brzózkowy,gdzieś pisałam już o nim, mieszkałam przy takim, ludzi chowają pod drzewami,drzewkami,bo to nie duże brzózki, pierwszy raz widzialam taki cmentarz,drzewa i trawka i tylko napisik,kto ! inny cmentarz to cmentarz ,,Anonim", a 3 cmentarz to taki jak u nas, 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

@sayonara 52 przeczytałam tytuł i nie będe sie rozwodzić kto i co itd, ale jest cmentarz brzózkowy,gdzieś pisałam już o nim, mieszkałam przy takim, ludzi chowają pod drzewami,drzewkami,bo to nie duże brzózki, pierwszy raz widzialam taki cmentarz,drzewa i trawka i tylko napisik,kto ! inny cmentarz to cmentarz ,,Anonim", a 3 cmentarz to taki jak u nas, 

@NNNdanuta i to może tłumaczyć różnicę w cenie...cmentarz na którym chowano moją pdp to stary las na zboczach góry..ogromne dęby, graby, buki..wkoło każdego miejsce na 9 urn...nie żadne brzózki..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.07.2019 at 06:59, Barbara48 napisał:

To sobie otworzyłam stronę na powitanie:(

Jak to pod drzewem? 

Tzn w ogrodzie, lesie?

Czy uj wie gdzie?

Matusiu, ide stąd póki jeszcze żyję.

Basiu organizuj za wczas ,wez zoabcz jak wszyscy poważnie myślą o tym co tam kiedyś będzie,,ja chcę być spalona o dodana do mamusi, koniec kropka, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.07.2019 at 21:26, MisiekFfm napisał:

W Niemczech coraz popularniejszy jest pochówek anonimowy. Nasz znajomy lekarz został tak pochowany. Na cmentarzach są wyznaczone i oznaczone miejsca, gdzie składane są prochy, bez informacji o osobach tam pochowanych. 

My, z Panią Misiową też mamy takie życzenie. 

Też prawda , mój Słodziak też tak chce, już się przyzwyczailam z tym ,ale pierwszym razem jak usłyszałam to dla mnie był szok, ale może to i dobra teoria, po co komu robić robotę, pomniki i te inne durnostojki,,co wiąze się z kosztami ,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Tym bardziej, że dzisiaj rodziny nie żyją - jak jeszcze jedno pokolenie wcześniej - razem albo w pobliżu. Dzieci rozjeżdżają się po całym świecie i na cmentarzach coraz więcej zaniedbanych grobów. 

Słyszałem o wielu wypadkach sprowadzania z Polski do Niemiec prochów bliskich i anonimowych pochówkach. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Zmarla matka ziecia pop.

Oni zycza sobie pogrzeb anonimowy.

Za kilka dni odbedzie sie.

Jestem ciekawa szczegolow.

Będzie cicho jakby nic się nie stało, pojadą i wrócą, zero pogrzebu itd, spalą i pro chy pójdą do wspólnego anonimowego grobu,  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze inną sposób:

Długa kwatera podzielona na małe kwadraty - około 70cm - na pochówek urny z prochami i co kilkanaście kwadratów słupek, a na nim jednakowe tabliczki z nazwiskami i imionami. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...