Skocz do zawartości

Pogrzeb pod drzewem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu przewinal sie ten temat.

Wczoraj mialam dluga rozmowe z kolezanka, ktorej maz ma tumor jelita grubego.

Wyjdzie-albo nie wyjdzie z tego.

Jest po naswietlaniach, teraz bierze chemie.

Czuje sie podobno dobrze, lekarze nie mowia nic.

Sek w tym,ze oni od kilku lat sa separacji.

Dzieci nie maja.

Ona chciala go sciagnac do kraju, aby przeprowadzic rozwod.

On zaczal mowic ludzkim glosem, i powiedzial,cos takiego

,:po co ci rozwod, jak kopne w kalendzarz, to dostaniesz moja rente,....

Tak rozwazalysmy ,co lepsze.

Jesli rozwod,a stanie sie najgorsze,to wiadomo renta przepada raczej?

A jesli on bedzie wymagal opieki?

Ona jest wciaz zona, na pismie

Ma czy nie ma obowiazek?

I co z pogrzebem?!

Rozwazalysmy ten pogrzeb pod drzewem,jako najtanszy chyba wariant.

Chociaz, tak naprawde w necie niewiele mozna znalezc na ten temat.

Zaznaczam,ze on zyje w innym kraju, nie w PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żona to ma  obowiązek. 

Sytuacja typu na dwoje babka wrozyla. 

Jak mają jakiś majątek to korzystniej zostać żona ale jak mąż narobił długów to i tak po nim dostanie psinco. 

Ja bym się jednak nie rozwodzila. 

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pogrzeb pod drzewem to ponoć bardzo dostojna uroczystość, mój brat brał udział (jego pdp tak żegnał swoją żonę) i orzekł, że tak chciałby być kiedyś pochowany. W przypadku Twojej koleżanki to niewątpliwie rozwódka nie dziedziczy po swoim byłym mężu prawa do renty czy emerytury i jeżeli mają separację to mniemam, że mają też rozdzielność majątkową bo w tej nowej dla Twojej koleżanki sytuacji zadbałabym głównie o rozdzielność majątkową O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sayonara 52 napisał:

Kilka dni temu przewinal sie ten temat.

Wczoraj mialam dluga rozmowe z kolezanka, ktorej maz ma tumor jelita grubego.

Wyjdzie-albo nie wyjdzie z tego.

Jest po naswietlaniach, teraz bierze chemie.

Czuje sie podobno dobrze, lekarze nie mowia nic.

Sek w tym,ze oni od kilku lat sa separacji.

Dzieci nie maja.

Ona chciala go sciagnac do kraju, aby przeprowadzic rozwod.

On zaczal mowic ludzkim glosem, i powiedzial,cos takiego

,:po co ci rozwod, jak kopne w kalendzarz, to dostaniesz moja rente,....

Tak rozwazalysmy ,co lepsze.

Jesli rozwod,a stanie sie najgorsze,to wiadomo renta przepada raczej?

A jesli on bedzie wymagal opieki?

Ona jest wciaz zona, na pismie

Ma czy nie ma obowiazek?

I co z pogrzebem?!

Rozwazalysmy ten pogrzeb pod drzewem,jako najtanszy chyba wariant.

Chociaz, tak naprawde w necie niewiele mozna znalezc na ten temat.

Zaznaczam,ze on zyje w innym kraju, nie w PL.

 

Skoro tyle lat nie zależało im na rozwodzie , to uważam , że teraz jest on bez sensu . Z tego co się orientuję , pochówek pod drzewem jest droższy niż złożenie urny na cmentarzu . Co do kwestii finansowych ..... podejrzewam , ze skoro są w separacji , to mają rozdzielczość majątkową , więc długi wszelakie jej nie grożą , ale jeżeli mąż nie ma ubezpieczenia pogrzebowego , to ona będzie musiała się do niego dołożyć . Zastanawia mnie ta separacja , czy jest zalegalizowana ? bo nie wiem co z rentą w takim układzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, violka napisał:

Skoro tyle lat nie zależało im na rozwodzie , to uważam , że teraz jest on bez sensu . Z tego co się orientuję , pochówek pod drzewem jest droższy niż złożenie urny na cmentarzu . Co do kwestii finansowych ..... podejrzewam , ze skoro są w separacji , to mają rozdzielczość majątkową , więc długi wszelakie jej nie grożą , ale jeżeli mąż nie ma ubezpieczenia pogrzebowego , to ona będzie musiała się do niego dołożyć . Zastanawia mnie ta separacja , czy jest zalegalizowana ? bo nie wiem co z rentą w takim układzie . 

Z tego co wiem od córki mojej byłej pdp pod drzewem w Niemczech chowa się głównie dlatego, że jest to tańsza opcja. Ona tak pochowała swojego ojca.))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, NNNdanuta napisał:

Sam pogrzeb pod drzewem to ponoć bardzo dostojna uroczystość, mój brat brał udział (jego pdp tak żegnał swoją żonę) i orzekł, że tak chciałby być kiedyś pochowany. W przypadku Twojej koleżanki to niewątpliwie rozwódka nie dziedziczy po swoim byłym mężu prawa do renty czy emerytury i jeżeli mają separację to mniemam, że mają też rozdzielność majątkową bo w tej nowej dla Twojej koleżanki sytuacji zadbałabym głównie o rozdzielność majątkową O.o

@NNNdanutanie maja.rozdzielnosci :((

Separacja, mialam na mysli,ze od kilku lat nie zyja i nie mieszkaja razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

Z tego co wiem od córki mojej byłej pdp pod drzewem w Niemczech chowa się głównie dlatego, że jest to tańsza opcja. Ona tak pochowała swojego ojca.))))

Rozmawiałam z Niemcami w zeszłym roku na ten temat , bo było to dla mnie nowością i spodobała mi się taka forma pochówku , więc temat mnie zainteresował . Tutaj usłyszałam , że prawa do drzewa są droższe od miejsca na cmentarzu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

@NNNdanutanie maja.rozdzielnosci :((

Separacja, mialam na mysli,ze od kilku lat nie zyja i nie mieszkaja razem.

Do rozdzielności majątkowej ona nie potrzebuje obecności swojego męża. Niech na początek zadba o to.))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nowego prawa ustawa weszla kilka lat temu długi dziedziczy się tylko  do wysokości otrzymanego majątku więc o to bym się nie obawiała no chyba że np. W Polsce mieli wspólne mieszkanie a on teraz za granicą ma tylko długi to koleżanka co prawda odziedziczył cześć mieszkania po nim ale będzie musiała też spłacić ewentualne długi o równowartości. Takimi sprawami to powinna koleżanka interesować się wcześniej no i chyba ona najlepiej wie jak wygląda sytuacja skoro ma kontakt z mężem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Rozmawiałam z Niemcami w zeszłym roku na ten temat , bo było to dla mnie nowością i spodobała mi się taka forma pochówku , więc temat mnie zainteresował . Tutaj usłyszałam , że prawa do drzewa są droższe od miejsca na cmentarzu . 

Nie wiem.., może to ceny z danego landu... O.o Córka mojej byłej pdp mówiła o 1000 euro za "pod drzewem" i 6000 euro za grób. Oni nie mieli jakiegoś już rodzinnego grobu bo ojciec jej nie był Niemcem.)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, NNNdanuta napisał:

Może nie przyjąć spadku.., a renta czy emerytura po mężu to inna bajka ))))

Niestety zobowiązania męża nie należą do spadku , tylko przechodzą na żonę i tego nie można się pozbyć . Wszystko zależy od tego , czego dotyczą długi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, NNNdanuta napisał:

Nie wiem.., może to ceny z danego landu... O.o Córka mojej byłej pdp mówiła o 1000 euro za "pod drzewem" i 6000 euro za grób. Oni nie mieli jakiegoś już rodzinnego grobu bo ojciec jej nie był Niemcem.)))

6000 euro kosztuje cały pochówek , ale miejsce na urnę jest tańsze od grobu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zobowiązania finansowe po zmarłym w momencie przejęcia spadku należą do spodkobiercow ale o ile się nie mylę kredyty zaciągnięte bez zgody współmałżonka już nie. Wszystko jest do sprawdzenia. Prawo ostatnio bardzo się pozmieniało w temacie spadków i co najważniejsze jest korzystniejsze już wszystkich długów nie dziedziczy się, że tak powiem z marszu. 

Uf jak to dobrze, że ja nie mam długów większych od majątku i że moi spadkobiercy nie muszą się niczego obawiać :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, violka napisał:

6000 euro kosztuje cały pochówek , ale miejsce na urnę jest tańsze od grobu . 

Nie będę dyskutować, a tym bardziej upierać się bo nie znam całości tematu. Przytoczyłam tylko to czego się dowiedziałam jakby przy okazji bo sama myślałam, że to chowanie pod drzewem jest taką fanaberią, a właśnie córka mojej pdp wyprowadziła mnie z błędu. Ale jedno wiem, że u nas te sprawy nie są tanie a u nich to są bardzo poważne kwoty ))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Nie będę dyskutować, a tym bardziej upierać się bo nie znam całości tematu. Przytoczyłam tylko to czego się dowiedziałam jakby przy okazji bo sama myślałam, że to chowanie pod drzewem jest taką fanaberią, a właśnie córka mojej pdp wyprowadziła mnie z błędu. Ale jedno wiem, że u nas te sprawy nie są tanie a u nich to są bardzo poważne kwoty ))))

U nich , podobnie jak u nas ceny są bardzo zróżnicowane . Ostatnio , coraz więcej Niemców decyduje się na pogrzeb anonimowy i w ten sposób oszczędzają kupę kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sayonara 52 napisał:

@INEZ w Polsce chyba jeszcze tego nie praktykuja?

Tez mnie sie podoba.

niestety ja juz mam ,,kwaterke,,zapewniona :tak2:

Niebezpiecznie zbaczasz z tematu . My tu rozmawiamy o pochowaniu chłopów . Nasz pochówek jeszcze długo odwlecze się w czasie , bo złego diabli nie biorą :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Do rozdzielności majątkowej ona nie potrzebuje obecności swojego męża. Niech na początek zadba o to.))))

W PL potrzebuje.Moja córka ma ustawową rozdzielnośc majątkową -oboje musieli być obecni u notariusza/można to zrobić też sądownie/moc prawną ma taką samą..Jeśli jedna z osób nie może ,musi być pełnomocnik ustanowiony notarialnie lub adwokat tej osoby.Jak jest w innych krajach to nie wiem.

Podobnie separacja-jesli sądownie ustalona to trzebaby się dowiedzieć jak to jest z długami i dziedziczeniem oraz z  rentą i które prawo wówczas jest obowiązujące,polskie czy kraju w któym mieszka mąż tej koleżanki,przypuszczam,że to drugie. 

Obwiązek pogrzebania zmarłego.W PL ciązy zgodnie z prawem na rodzinie,jeśli je nie ma na państwie czyli najczęściej chowa MOPS czy gmina,jesli nie namierzy rodziny, na swój koszt.Tu znów,inne państwo-trzeb a zasięgnąć języka.

Pod  drzewem-z teog co wiem to jest duzo droższa forma niż pogrzeb tradycyjny.Koleżanka tak chowała dziecko,ale nie mogę jeszcze o to zapytac,za wczesnie:(

Więc przypuszczam,że ponieważ ten mąż mieszka za granicą wszystko co powyższych spraw dotyczy bazuje na prawie tego kraju a nie PL.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam info ,z eklasyczny pogrzebw  D czyli kremacja ,urna,cmentarz to koszt ok 5 tys.euro średnio.

Oraz takie"Zasiłek pogrzebowy w klasycznym znaczeniu został zniesiony w Niemczech na początku lat dziewięćdziesiątych. Jeśli zmarły lub rodzina nie miała dodatkowego ubezpieczenia, to nie przysługuje jej żaden zasiłek. W przypadku niskich dochodów spadkobiercy można wystąpić o zasiłek na pokrycie kosztów pchówku. W przypadku niezlecenia pochówku firmie pogrzebowej, państwo niemieckie dokona zlecenia i pokryje te koszty, ale potem dochodzi zwrotu tych kosztów od spadkobierców. "

I jeszcze o "łąkach kwietnych"Takie coś widziałam tu na cmentarzu.Spory kwadrat obsiany kwiatami i otoczony kostką granitową,na której co jakiś kawałek wyryta jest kreska.Oznacza to rozsypane prochy zmarłego.Żadnej urny ,tabliczek,nic.Taką formą "przyszły" klient załatwia sobie za życia i płaci tylko raz,jak umrze rodzina już nic nie pokrywa.Rozsypuje się jego prochy ,wyrzyna kreskę i koniec.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...