Skocz do zawartości

Refundacja na pieluchy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dużo można o tym poczytać na stronie doz, ale np. w aptece można dostać też próbki pieluch lub wkładek chłonnych więc fajna opcja jak ktoś dopiero "zaczyna", a co do refundacji wystarczy mieć zlecenie od lekarza, w aptece wszystko powiedzą, kasa zostaje w kieszeni :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 A właśnie,że są:)Duze apteki mają czasem ,albo w kolorowych gazetach jest kuponik na takiego pampersika-wysyłasz i dostajesz próbkę:)TENA najczęściej takie angeboty robi:)

Natomiast co do refundacji ,to żadna rewelka ani nowość,jest od dawna i każdy lekarz POZ o tym wie ,jak wypisuje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

@Mirelka1965 A właśnie,że są:)Duze apteki mają czasem ,albo w kolorowych gazetach jest kuponik na takiego pampersika-wysyłasz i dostajesz próbkę:)TENA najczęściej takie angeboty robi:)

Natomiast co do refundacji ,to żadna rewelka ani nowość,jest od dawna i każdy lekarz POZ o tym wie ,jak wypisuje.

Teena robi promocje internetowe, ale w aptekach się nie spotkałam. Kolorowych gazet, czytaj plotkarskich ścierwolotów nie biorę do ręki, zatem świadomości u mnie brak :haha: Wśród znajomych mi seniorów używane są podpaski XXL z racji CCC (cena czyni cuda) w portfelu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BabaJagusia napisał:

@foczka63 tylko u nas refundacja jest połowiczna, czyli połowę ceny płacisz sama. Przed 4 laty tak płaciłam za pampersy Taty. Niemcy mają je za darmo! 

Teściowa ma 60 szt na mc-przydział,na zlecenie od dr.Dopłaca 32 zł-dzwoniłam przed chwilą specjalnie zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BabaJagusia napisał:

@foczka63 tylko u nas refundacja jest połowiczna, czyli połowę ceny płacisz sama. Przed 4 laty tak płaciłam za pampersy Taty. Niemcy mają je za darmo! 

Niemcy mają za darmo ....do czasu/ czyt. ilości /. Pamiętam jak jedna z moich PDP w listopadzie miała wyczerpany całoroczny  przydział refundowanych a w grudniu rodzina już coś płaciła . Nie powiem ile to kosztowało , bo zainteresowana aż tak  nie byłam . Miały być pieluchy i były , więcej mnie nie obchodziło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Niemcy mają za darmo ....do czasu/ czyt. ilości /. Pamiętam jak jedna z moich PDP w listopadzie miała wyczerpany całoroczny  przydział refundowanych a w grudniu rodzina już coś płaciła . Nie powiem ile to kosztowało , bo zainteresowana aż tak  nie byłam . Miały być pieluchy i były , więcej mnie nie obchodziło .

Dokładnie.Kulka ma przydział  i jak go przekroczy to płacić by musiała.Ale duży bardzo bo małych wkładek/poszłam policzyć:)/184  x2 / a nocnych,dużych 129.Zawsze spory zapas jest na kolejny miesiąc a nie oszczędza wcale.

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Dokładnie.Kulka ma przydział  i jak go przekroczy to płacić by musiała.Ale duży bardzo bo małych wkładek/poszłam policzyć:)/184  x2 / a nocnych,dużych 129.Zawsze spory zapas jest na kolejny miesiąc a nie oszczędza wcale.

Jadzia na stówę będzie musiała dopłacać , ale przyznaje się bez bicia , że trochę z mojej winy , bo zmieniałam  ( i chyba będę zmieniać ) jej minimum 4 x na dobę .Oczywiście zostałam opier....na , ale nie , żeby tam przez Jadzię , czy córkę , tylko za dodawanie roboty . Podobno wystarczy raz dziennie umyć wodą z żelem a później tylko wymiana wkładki i przetarcie chusteczką nawilżającą . Nic nie poradzę na to , że jak widziałam przesiąkniętą pieluchę to zmieniałam komplet ....no tak już kuźwa mam ! Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać , że pupa w strasznym , poszpitalnym stanie ( kilka tygodni przede mną ten szpital ) została w ciągu tygodnia , może dziesięciu dni doprowadzona do stanu zdrowotności :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kocurka256 napisał:

Dużo można o tym poczytać na stronie doz, ale np. w aptece można dostać też próbki pieluch lub wkładek chłonnych więc fajna opcja jak ktoś dopiero "zaczyna", a co do refundacji wystarczy mieć zlecenie od lekarza, w aptece wszystko powiedzą, kasa zostaje w kieszeni :)

To taka zachęta do inkontynencji ??? bo coś za darmo :szok: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jadzia na stówę będzie musiała dopłacać , ale przyznaje się bez bicia , że trochę z mojej winy , bo zmieniałam  ( i chyba będę zmieniać ) jej minimum 4 x na dobę

Moja Mama dla Taty też dokupywała, dwie pieluchy na dobę to stanowczo zbyt mało.

Trzy, czasem cztery, szczególnie przy osobie leżącej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieluchy schodzą raz dwa, sama wiem jak jest...W tym przypadku fajnie, że jest możliwość dostania "za darmo" ponieważ jest to produkt niezbędny, uważam, że taką wiedzę powinno się przekazywać, więc fajnie, że w aptekach o tym informują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, poiem,że byłam zaskoczona,, że pani  farmaceutka w aptece sama mnie poinformowała o możliwości refundacji środków higienicznych. U nas też schodzą jak woda, uzywamy Teny i na tą chwilę mamy ją sprawdzoną, jak i godną polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...