Skocz do zawartości

Nietrzymanie stolca


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Schorzenie to polega na zmniejszonej zdolności kontrolowania oddawania gazów i stolca. Chory nie jest w stanie powstrzymać się z oddaniem stolca do odpowiedniego momentu, robi to bezwiednie, od razu gdy kał wypełni odbytnicę. Przyczyny nietrzymania stolca są różne....Np: nietrzymanie stolca u dzieci może wystąpić jako reakcja na odrzucenie przez rodziców.Jest to nieuświadomiona agresja lub chęć zwrócenia na siebie uwagi.   Czyżby w przypadku naszych podopiecznych przy chorobie demencja  występuje też chęć  zwrócenia na siebie uwagi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy samej demencji ,ale przy demencji  u cukrzyka to tak,,,leje się i nie mogą zapanować ,,,przeważnie biegunka,,,znam takie 2 przypadki,,,muszą nosić pieluchy lub jakieś duże wkładki bo rozwolnienie przychodzi  nagle ,,,sami nie wiedzą nawet kiedy,,,,moja babcia uparta ,nie chciała zadnej pieluchy to załatwiała cała siebie,,,wszystko,,,ale taka była obrotna ,że wszystko sama sprzątała koło siebie,,,mnie tylko prosila o czyste ubrania,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...