Skocz do zawartości

Co sądzicie o skoczkach ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Basiaim napisał:

A ja sobie tak myślę, co za interes w tym wszystkim ma "życzliwa" informatorka.

Tylko podjudzanie do kłótni. Gdyby nie poinformowała jednej, co druga tu pisze, to tamta byłaby spokojniejsza (Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz ;)  )

Dokładnie tak :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Malina 1 napisał:

@Baśka powtarzająca się Akurat święte? Matka Teresa też była święta,i co ?Jak to dobrze że pracujemy od siebie na odległość,bo jak tak byśmy się zebrały i pracowały razem to ratuj się kto może,nie jedna by miała widelcem uregulowaną ostrość w oku.Teraz do was potwory jedne,wyluzujcie,bo jak żyłka pęknie będzie żle :d

Co za potworna wizja :haha: To plagi egipskie i armagedon byłyby niczym, w porównaniu do tej hekatomby :szydera: A teraz lecę chować widelce :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Serenity napisał:

 

A temat fajny. Ja poznałam jedną z  Królowych Skoczków. W jednym miejscu była tylko miesiąc i koniec jazda dalej i nigdy z powrotem. Wspaniała osoba ; ciekawa ludzi, doświadczona, pewna siebie i ustawiająca dobrze Pdp i ich rodzinę.

Mnie na to nie było stać: gdy sztela była dobra wracałam

Ta robota już osiem lat leczy mnie z wrodzonej naiwności... xd Jeszcze lekarstwo trafia na mało podatny grunt bo moja naiwność głęboko ukorzeniona :szydera: Tak o skoczkach myślę jak napisała Serenity: doświadczone, pewne siebie, ciekawe świata.., wszystko co kryje się za słowem profesjonalizm. Ideał dla mnie i wzór do naśladowania, do którego daleko mi jeszcze... bo jakby nie przygotowana jestem na dodatkowe ciężary, a praca w ten sposób kojarzy mi się niezmiennie z przyjęciem na barki większego ciężaru... Ale miałam do czynienia ze skoczkiem.., tylko to nie był skoczek z wyboru, a osoba która nie została zaakceptowana na żadnym adresie bo oprócz bardzo dobrego niemieckiego miała tylko zielone pojęcie o pracy opiekunki i duuuże problemy z samą sobą :( Dlatego powiem: są skoczki i Skoczki...)))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo. 

Muszę się gdzieś uzewnętrznić, sorry ze tutaj, ale jak nie to szlag mnie trafi.

Dzisiaj jest dzien mycia tej drugiej Pani, schodzę rano na dół a wszystko co przygotowałam wczoraj sobie stoi.

Zero mycia! 

Pytam babkę dlaczego jej nie umyli, ale ona nie wie.

Poczekałam na córkę mojej babci i pytam dlaczego? 

I Sylvia mi wyjaśniła, bo dzisiaj jest wolny dzień i Niemcy robią tylko to co muszą.

,,To jest Dojczland"powiedziała z IRONIĄ, TYLKO ROBIĄ TO ZA CO I'M ZAPŁACĄ. 

To ja mówię że to jest chore, w takim razie ja dzisiaj nie zajmę się babcią bo mam wolne i co dalej?

Oczywiscie powiedzialam to w formie żartu.

A ona na poważnie, masz takie prawo, ja bede caly dzień. 

Teraz już wiem dlaczego ona mnie tak czesto wynagradza. 

Ona sama wszystkim pomaga bezinteresownie, lubi pomagac, jest bardzo dobrym człowiekiem.

Może dlatego że nie ma czystej krwi niemieckiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej kariery w de,jak ktoś powiedział że tamta czy inna Polka się nie integruje,że wychodzi na pauzę w innych godz niż reszta,to byłam oburzona że jakaś wielka dama albo cuś,ale teraz po latach pracy wiem że czasem nie warto,bo szkoda zdrowia na idiotki,i toksycznych ludzi.Ostatnio sama się przekonałam,no miesiąc byłam w stanie wytrzymać towarzystwo tej osoby,ale w końcu powiedziałam dość,no ludzie jak można tak żyć,nie pogadać o dupie Maryni tylko wieczne pretensje,wieczne niezadowolenie i szukanie afery,ta baba tak mnie osłabiła psychicznie i fizycznie,że wolałabym chyba w polu orać niż jej towarzystwo.To taki charakter że musisz przytaknąć zawsze,zawsze z jej zdaniem się zgodzić i wysłuchiwać ciągłego biadolenia,a na swojej zmienniczce z którą pracowała 5 lat suchej nitki nie zostawiła.I pewnego pięknego dnia ja już nie wytrzymałam i mówię wiesz co ja w twoim towarzystwie się męczę,ty jesteś w stanie mnie zamordować,ale ja się nie dam,więc adijos.I tak zakończyłam znajomość.I już nie dziwię się jak któraś mówi ja nie integruję się z nikim.Wiem nie wszystkie do jednego worka,są fajne babeczki z którymi utrzymuję kontakt,z takimi można odreagować :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Magdzie napisał:

Bo to jest tak:pani X dzwoni do pani Y, pani Y dzwoni do pani Z z opowieściami które usłyszała od pani Y, zachaczajac o Panią X. Później są literki S, O, G, żeby powrócić do literki początkowej czyli pani X. :szydera:

Qźwa....jakaś enigma czy cuś....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Magdzie napisał:

Bo to jest tak:pani X dzwoni do pani Y, pani Y dzwoni do pani Z z opowieściami które usłyszała od pani Y, zachaczajac o Panią X. Później są literki S, O, G, żeby powrócić do literki początkowej czyli pani X. :szydera:

Trzeba było od razu napisać, że chodzi o "pomidora", a nie wymieniać łańcuszek św Antoniego  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48 chyba trafiłaś nie na skoczka tylko na włazidupy albo aferzystki. Skoczek nie zamierza wracać więc nie podgryza stałej zmienniczki bo i po co ? Skoczek prędzej powalczy o to do czego jest przyzwyczajony w innych miejscach niż będzie psuł miejsce nadgorliwością. Mówię oczywiście o normalnej sytuacji.

Zarówno wśród skoczków jak i wśród stałych są ludzie i ludziska. Nie zawsze coś zagra tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@Barbara48 chyba trafiłaś nie na skoczka tylko na włazidupy albo aferzystki. Skoczek nie zamierza wracać więc nie podgryza stałej zmienniczki bo i po co ? Skoczek prędzej powalczy o to do czego jest przyzwyczajony w innych miejscach niż będzie psuł miejsce nadgorliwością. Mówię oczywiście o normalnej sytuacji.

Zarówno wśród skoczków jak i wśród stałych są ludzie i ludziska. Nie zawsze coś zagra tak jak powinno.

Trafiony-zatopiony-punkt :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ej tam...znasz...każda z nas ma takie S,O,G i X,Y,Z w swoim otoczeniu  :haha:Pytanie, czy też bawią się w "głuchy telefon" :haha:

Pewnie tak ,ale mi to lotto,ja się w głuche telefony nie bawię,ja jak mam coś gadam prosto,czy to się komuś podoba czy nie,zdecydowanie wolę w pomidora:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiecie co dziewczyny, przypomnę stare, dobre powiedzenie:

" Niech mówią co chcą-byleby nazwiska nie przekręcali"!  

I jeszcze: "nie warto kopać się z koniem" 

Odnośnie integracji : jestem typem samotnika. Owszem chętnie poznaję nowych ludzi ale musi być tzw. chemia. Szkoda mi czasu na "pierdu, pierdu" o niczym albo wysłuchania narzekań. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, foczka63 napisał:

@Malina 1 Wampir energetyczny:kopara:

Bingo...        Niektórzy ludzie po prostu "wysysają" życiową energię. Takie osoby podkopują Twoją pewność siebie, poczucie Twojej wartości, zagrażają spokojowi i szczęściu, odzierają z optymizmu. Trzeba tutaj to powiedzieć głośno: lepiej samotnie niż w złym towarzystwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudny temat i widzę , że większość z nas jest zgodna , że nieważne , czy skoczek , czy zmienniczka ...liczy się jakim człowiekiem jest . Uciekam stąd ( na pewno wrócę :szydera: ) , bo nie chcę więcej bałaganić . Temat fajny ...chwilami zabawny nawet ...i pasi . Święto dzisiaj , nic to , że pracować trzeba , ale pośmiać też się można .

@Magdzie pucharu ci nie wręczę ani braw bić nie będę ...bo mi się nie chce i co mi zrobisz ...jak nic nie zrobisz :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...