Skocz do zawartości

Domy opieki plusy i minusy co sądzicie ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałaby wysłuchać Waszych opinii na temat pracy w domach opieki w Niemczech.Znalazłam parę ogłoszeń oferują :niemiecka umowa ,10 ojro na godzinę plus jakieś dodatki plus mieszkanie.Nie pracowałam w  domu opieki ,ale coś mnie to kusi ,najważniejsze jest dla mnie to że pracuję tyle i tyle i do domu ,jakiś dzień wolny ,jakiś urlop.Psychika może nie jest aż tak obciążona.Ale na pewno są też i minusy zastanawiam się tylko jakie?

Chwilami mnie to przerasta stałe obcowanie z wiecznie gderającym dziadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,masz racje wszedzie sa minusy i plusy---jedno jest pewne trzeba się narobić ,bo mam znajomą,która tez była opiekunką,ale tak jak piszesz ma wiecej wolnego i czas dla swoich małolatów ,które sciagneła z Polski,,,oby tylko trafił się dobry personel to nie ma tragedii,ale jak trafi się taki co jeden drugiego" kabluje" itd. to nawet leżącej roboty bym nie chciał..Wybierz sobie taki Heim i go weż pod lupe i dopiero podejmij taką decyzje.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koleżankę ,która pracuje już 8 lat w Islandii w domu opieki i mam z nią bardzo dobry kontakt,bardzo często słyszę od niej,,,,,,,,ale się dzisiaj nadzwigałam -transfer,jeszcze żadna babcia nie chciała pomóc mi ,zesztywniały raptem i koniec.,rano muszę 6-8 kobiet umyc i przygotować do śniadania ,nakarmic ,albo co niektórych wykąpać pod pryśnicem,narobiłam się ,że rąk nie czuję",,,,,

i tak jak adamos pisze -personel ,tam gdzie same kobiety pracują to jest ciężko,,jedna na drugą donosi i takie sytuacje są prawie wszędzie nie tylko w domu opieki....ale spróbować takiej pracy  zawsze można a nuż się trafi na fajne osoby w pracy  i fajnych podopiecznych,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,czegoś już się dowiedziałam ,myślę ,że to dobra szkoła ,tyle różnych ''przypadków'' wielu pacjentów ,bywa ,że umierają wiadomo ....no nic ciągle jednak widzę na mojej szali więcej plusów, no ale brak doświadczenia w tym temacie może być tego powodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...