Skocz do zawartości

Walizka za drzwiami...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Ludzie się tak pięknie różnią od siebie. Mnie nikt by nie namówił na wspólne oglądanie czegokolwiek. Nie cierpię. Wolę sobie książkę poczytać. Co do bycia miłą to...ja nie lubię być miła. Jestem ale nie zawsze. No i z automatu a nie bo ich mag es so sehr:szydera:

A to nie masz się czym chwalić:szydera: i że z automatu:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hexa napisał:

Moja pdp jest bardzo samodzielna i bardziej zależy jej na relacjach interpersonalnych.

Dobre relacje, dobra praca bez stresu:)

Moja pdp jest coraz mniej samodzielna. Wiadomo. 94 lata to nie przelewki. I mimo, iż nie oglądamy razem tv, i nie jestem zawsze miła, szczególnie gdy wstanę lewą nogą, to relacje między nami istnieją. Interpersonalne, a jakże. Czasami aż iskrzy od emocji. Najbardziej gdy przypominam o piciu. Wtedy to nawet zwarcie jest możliwe. Takie co to korki wysadzi w całym bloku. I jakby mało mnie interesuje czy babcia wtedy chce relacji miodowo cukrzanych. Takich nie ma. Ma pić 2 litry na dobe i kropka. I zmieniam się wtedy w generała bo bycie miłą zupełnie nie daje satysfakcjonujących efektów. I nadal uważam się za dobrą dupomyjkę chociaż żadna ze mnie Idealia Opiekunkiewicz:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1bozka napisał:

A to nie masz się czym chwalić:szydera: i że z automatu:szydera:

Chwalipiętą też nie jestem( chyba, że buty fajniste dorwę). I myślę, że większość z nas nie jest tu po to by się laszczyć i idealizować. No i wolę miłą być  z automatu. Nie rozumiem zupełnie bycia miłą bo tak lubię. Miłym się jest albo nie. Świat opiera się na dualiźmie i nie ma ludzi czarnobiałych. Zerojedynkowych. Bez plusa nie ma minusa etc. Tylko nie każdy umie spojrzeć sobie prosto w paszczę i przyznać do swoich słabości:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Chwalipiętą też nie jestem( chyba, że buty fajniste dorwę). I myślę, że większość z nas nie jest tu po to by się laszczyć i idealizować. No i wolę miłą być  z automatu. Nie rozumiem zupełnie bycia miłą bo tak lubię. Miłym się jest albo nie. Świat opiera się na dualiźmie i nie ma ludzi czarnobiałych. Zerojedynkowych. Bez plusa nie ma minusa etc. Tylko nie każdy umie spojrzeć sobie prosto w paszczę i przyznać do swoich słabości:haha:

Jizzasss ale Ty duzo mówisz z rana:szydera: no z automatu chyba:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz Moja pdp skonczyła 94 lata, przed wizytą u lekarza pod gabinetem, oddaje mi laskę:d

Troche zapominalska, początek demencji, więc potrzebuje aktywizacji intelektualnej, choćby seriale i teleturnieje. O wode sama sie dopomina, nie ma problemu. Lubi się stroić, robi makijaż, włoski, raz w tygodniu wioze do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hexa napisał:

Drogi Panie, czytam i czytam niektóre Wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku, że to pdp i ich rodziny pracują u Was:p

Też czasem takie wrażenie odnoszę. 

Robię swoje, czasem muszę odmówić wykonania czegoś ale ogólnie to wiem dla kogo pracuję. I czasem robię coś co wykracza poza moje obowiązki. Korona mi z głowy nie spadnie bo nie robię nikomu łaski że w ogóle pracuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Też czasem takie wrażenie odnoszę. 

Robię swoje, czasem muszę odmówić wykonania czegoś ale ogólnie to wiem dla kogo pracuję. I czasem robię coś co wykracza poza moje obowiązki. Korona mi z głowy nie spadnie bo nie robię nikomu łaski że w ogóle pracuję. 

Otóż to, Niemcy nie lubią cwaniactwa, sa uporządkowani i spostrzegawczy, maja szpiegów w osobach sprzatających, ogrodnikach, sasiadach...Kozaczenie konczy się jak u mojej zmienniczki, walizka i drzwi.

Jestem empatyczna, ale również asertywna i oni to szanują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hexa napisał:

@fioletowa.mysz Świat nie jest zero-jedynkowy, są szarości, ale lubimy tak myśleć białe-czarne, złe-dobre.:)

 

U Ciebie ewidentnie widzę brak szarości i popadanie w skrajności . Nie lubisz gotować , ale lubisz ładnie podawać i dokumentować to co jest na talerzu . Nie wychodzisz przed szereg , ale pokazujesz rodzinie swoje obiadowe dokonania , mimo że nie proszą Cię o to . Piszesz , że w swoim pokoju czekasz na wezwanie do pomocy , ale jednocześnie oznajmiasz , że oglądasz z podopieczną "Sturm der Liebe" , bo ona tak lubi . 

No niestety widzę tu tylko czerń i biel , nic pomiędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hexa napisał:

@fioletowa.mysz Moja pdp skonczyła 94 lata, przed wizytą u lekarza pod gabinetem, oddaje mi laskę:d

Troche zapominalska, początek demencji, więc potrzebuje aktywizacji intelektualnej, choćby seriale i teleturnieje. O wode sama sie dopomina, nie ma problemu. Lubi się stroić, robi makijaż, włoski, raz w tygodniu wioze do salonu.

Moja intelektualniie jest sprawna. Ale ma wszystkie chyba schorzenia związane z układem ruchu. W związku z tym nie chodzi za dużo i puchną jej nogi. No a gdy nie pije to zamienia się w mumię. Muszę ją cisnąć. Bycie miłą nic nie daje. Trzeba być stanowczą:haha:

No. Ale każdy pdp jest inny i na tym polega nasza rola aby szybko się rozeznać w problemach i efektywnie działać.

W każdym razie zleceń ze wspólnym ogladaniem tv nie biorę. Nie cierpię tego. I nie polubię nigdy bo nie:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że doskonale zdają sobie sprawę z kim mają do czynienia w danym momencie. Innymi słowy:na co mogą sobie pozwolić w stosunku do aktualnej pomocy. Ja to przerabiałam, w sensie opiekunki do mojego Taty. I powiem tak:działo się, oj działo. Łącznie z przygotowanymi w kącie - nazwijmy to-pierdołami do wyniesienia. Ze 2 albo 3 nie miałyby nic przeciwko ślubowi że stojącym nad grobem starcem. Posiadającym jednak dobra materialne.       I tak sobie myślę, iż rodziny niemieckie na początku obserwują nas aby zobaczyć kto przyjechał. I na co mogą sobie pozwolić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hexa napisał:

@fioletowa.mysz Otóż to, niektórzy mówią "rozeznać bojem". Na szczęście jest bardzo dużo pracy, nie musimy obawiać się bezrobocia i dla każdej z nas praca wg. upodobań się znajdzie.:d

To nie podlega dyskusji. Osobiście lubię wyzwania. Jakoś mnie rajcuje, gdy idzie na lepsze. Ale nie za wszelką cenę. Nigdy nikt mnie nie wystawil za drzwi czyli wszystko jeszcze przede mną:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Gdybym pokusiła się o wiwisekcję , pierwsza poobcinałabym sobie łapy . 

 

 

To szczęście. Jako, że najczęściej wiwisekcji poddawane sa zwierzęta, jak na rasową mysz przystało, musiałabym się Ciebie bać. I tu konflikt interesów by nastał. Liebe und Angst? To się kłóci:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

To szczęście. Jako, że najczęściej wiwisekcji poddawane sa zwierzęta, jak na rasową mysz przystało, musiałabym się Ciebie bać. I tu konflikt interesów by nastał. Liebe und Angst? To się kłóci:haha:

Keine Angst . Nie dręczę zwierzątek , ja je tylko zjadam :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hexa napisał:

Otóż to, Niemcy nie lubią cwaniactwa, sa uporządkowani i spostrzegawczy, maja szpiegów w osobach sprzatających, ogrodnikach, sasiadach...Kozaczenie konczy się jak u mojej zmienniczki, walizka i drzwi.

Jestem empatyczna, ale również asertywna i oni to szanują.

To nieprawda. Nie przeprowadzono badań nad spostrzegawczoscia Niemcow a uporzadkowanie to mit, czyli taka prawda jak to , ze każdy Polak to pijak i złodziej.

Najnowsze badania potwierdziły, że statystyczny Niemiec wybija więcej czystego alkoholu w roku niż Polak.

Społeczeństwo jest różnorodne niezależnie od narodowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...